31

 433  1

Nedaudz nostaļģijas: kādas bija "narkotikas" bērniem PSRS laikā? Dažas no tām bija nopērkamas aptieka, bet dažas pārtikas veikalos..

Komentāri 31

0/2000
Leģenda par lopu asinīm iekš hematogēna ir dzīva vēljoprojām
 13  0 atbildēt
Man gan ir tādas aizdomas, ka tās dražejas bija multivitamīni. Ārējā kārta bija salda, un jo tuvāk centram tika, jo skābāka/rūgtāka kļuva dražeja. Atminos, kā tiku līdz skābākajai daļai, spļāvu ārā un slepus izmetu...
 9  0 atbildēt

Es iebiezināto pienu bundžiņu (neatvērtu) liku ūdenī un vārīju vismaz 2-3 stundas, tad tas garšoja līdzīgi  gotiņu konfektēm, apmēram tāda bieza salda masa, kādu tagad pilda cepumu riekstiņos. Bet jāievēro drošība, reiz vēru vaļā pārāk ātri (masa vēl nebija atdzisusi), un gandrīz izplaucēju sev aci ar karstu, vārošu strūklu.  

 6  0 atbildēt

Tukšai piena pakai vajadzēja uzkāpt, lai izsprdzinātu.

 6  0 atbildēt
Un tagad to bumbiņu garša mainīta vēl nesen bija parastā garša, tagad pēc banāniem garšo…
 5  0 atbildēt
Tagad alkohols, nikotīns un kofeīns, varbūt arī tetrahidrokanabinols jeb thc.
 5  0 atbildēt
Trijsturainās piena pakas tecēja uz vella parausanu laikam sūdīgi salimētas bija vai arī transportēšanas laikā atlīmējās.
 4  0 atbildēt

  

 4  0 atbildēt

1.- 5. - precīzi

 4  0 atbildēt

Dzēriens Baikāls un tāpat Tarhuns joprojām ir nopērkams Latvijā vienīgi Maxima veikalos, vismaz Tukumā šo var dabūt. Bet garša vairs nau tā, kāda bija Padomju ērā ne baikālam ne tarhunam. Ražo jo projām Krievijā Ogiskas rajonā kas ir Maskavas apgabalā. Hematogēnu reiz nopirku un garša protams nav tā kāda bija manā bērnības laikā, Lietuvieši laikam taisa pēc citādākas receptūras.

 3  0 atbildēt
Aptiekās pirku pektusīnu-stipras mentola tabletes.dažreiz pat nedeva.un neslimoju.un mazās ledenītes,kuras sabēra papīra tutā?
 3  0 atbildēt

9.Nezinu kam domātas, bet garšoja labi!!!!    

 3  0 atbildēt

Saldējums "Pols" man atkarību izsaukt nespēja. Plombīra saldēums un tā skābenā saldētā susliņa ar nosaukumu "Vēsma" gan. Piedevām "Vēsma" maksāja nieka 8 kapeikas. Atrod vienu pudeli, nodod, saņem savas 20 kapeikas un reku' 2 "Vēsmas" rokā!    

Par pertusīnu man ir īpaši siltas atmiņas. Tas mums bija kā šmidziņa skolas laikā. Jo raugi, pertusīna sastāvā ir etilspirts.  

 1  0 atbildēt

Mani īpaši nevajdzēja skubināt lai iedzeru pertusīnu. Likierim Vana Tallinn līdzīga garša.

 1  0 atbildēt
Iebiezinātais piens uz pankūkām.. mmm.
 1  0 atbildēt

Agrāk mana narkotika bija marmelādes konfektes.

 1  0 atbildēt

Mana pašreizējā narkotika ir karameles.

 1  0 atbildēt

  

 0  0 atbildēt

Cik daudz garšīgu atmiņu!!!+++

 0  0 atbildēt

  

 0  0 atbildēt