10

 211  0

Ak, makšķernieku stāsti. Katrs no mums ir lielījies, ka gandrīz noķēra "šitik garu zivi (iedomāties sevi izplešam rokas cik plati spēj)" vai 30 centimetrus garo asarīti stāstos par ķērieniem padarot par rekordzivi.

Arī šajā rakstā tu iepazīsies ar makšķernieku stāstiem, tiesa ne tiem ierastākajiem, jo notvertās lietas nebūs zivis, nebūs arī zābaki un lupatas, toties būs dažadi neticami vai pat pārsteidzoši ticami radījumi. Kā saka - Ne, asakas!.

1. Laiva

Šajā neticamājā stāstā, kāds devās makšķerēt cerot, par ēsmu izmantojot garneles Floridas rietumkrastā. nemanot garam pabrauca cita laiva un makšķeres aukla aptinās ap tās motoru. Makšķere uzreiz sāka tīties laukā. Makšķernieks pēdējā brīdī paspēja pārgriezt auklu, savādāk paliktu bez maksķeres. Ne kurš katrs var palielīties, ka noķēris laivu.

2. Krokodils Anglijā

Kad makšķerniekam Regulārajam Rodam pajautāja par viņa dīvaināko ķērienu, viņš pastāstīja par krokodilu, kuru noķēris 1969. gadā un uzreiz atdevis vietējam Zoodārzam (Riber Zoo) un pēc sarunas ar vietējā dzīvnieku deprtamenta uzzinājis, ka tas tiešam bijis krokodils nevis aligators.

3. Sikspārņi

Ja tu ķer zivis ar dabīgajām vai mākslīgajām mušiņām, reizēm sanāk noķert arī citus dzīvniekus, kas neatsakās no šī kukaiņa. Viens no šādiem dzīvniekiem ir sikspārnis, kas nereti lidinās gar straumi un pieķerās pie forelei domātās ēsmas.

4. Cilvēki

Pat es savulaik esmu noķēris cilvēku - tiesa ne makšķerējot, bet neveiksmīgi paņemot makšķeri un noķerot pats sevi. Bet krietni interesantāks ir Deivida Knapa stāsts. Viņš mēģināja ar mušiņu ķert zivis pie dambja. Kādā mirklī viņš sajuta, ka kaut kas pieķēries. Viens rāviens, otrais un Deivids pagriezies, lai redzētu, kas noķēries un tā izrādījās viņa māsa, kura stāvēja ar sāpju pilnu grimmasi. Viss ko Deivids spēja pateikt ir:"Kāpēc tu neko neteici?" Kā viņš norāda, šis, joprojām ir viņa lielākais ķeriens. Tiesa, kāds viņam pazīstams vīrietis ir veicis vēl lielāku ķērienu - sievu. Jeans Tans, makšķerējot ar āķi notvēra, kādu sievieti. Pēc gadiem viņi apprecējās.

5. Nikni putni

Kā norāda Ēriks Knutsons - "Es divreiz esmu noķēris kaijas. Vienreiz, kamēr ķēru lašus Micigana ezerā un otreiz, kad ar mušiņ makšķeri ķēru mazās zivtiņas Milvokī upē. Abas reizes, putni nebija diez ko laimīgi."

6. Pelikāni

Ne tikai kaijas var notvert. Reizēm makšķernieki, kas makšķerē siltāku zemju ostās notver arī šos ar milzīgo knābi apveltītos putnus.

7. "Jūras Briesmonis"

Kāds makšķernieks atklāja savu ķēriena stāstu. "Es vilku augšā lejā, sava spingina ēsmu, līdz šķita, esmu notvēris monstru. Dīvainākais bija tas, ka monstrs neraustīja virvi, kā normāla zivs. Kad es dabūju šo monstru, kas izrādījās Kaimanu Bruņurupucis, es to vienkārši palaidu vaļā, pārgriežot makšķerauklu, neriskējot cīnīties ar tik briesmīga paskata būtni.

8. Ronis

Čārlzs Olsens atklāj, ka viņš izmantoja makšķeri un pēkšņi atklaja, ka pieķēries ronis. Ronis sāka peldēt tik ātri, cik var iedomāties. Tas beidzās ar to, ka pārlūza makšķere.

9. Ekipējums

Volters S. Kreins makšķerēja kopā ar brali Saguāro ezerā. Viņa brālim regulāri ķērās 5 mārciņas (aptuveni 2 kilogrami) smagi asari, pašam Volteram neķērās nekas, neskatoties uz to, ka abi izmantoja vienādu ēsmu. Toties Volters šīs sesijas laikā no visdažādākajām ezera vietām izmakšķerēja četras ūdenī nogrimušas makšķeres.

10. Čūskas

Maiks Heds ķerot asarus Floridā notvēra 2 mokasīnčūskas 2 piegājienos. Kā viņš atzīst - pēc otrās čūskas, viņš devās uz citurieni un viņu var saprast.

Kāds ir tavs interesantākais ķēriens makšķerējot?

Komentāri 10

0/2000

Es gaidīju, ka būs cilvēku līķi.

 7  0 atbildēt

Vienīgais ko neparastu biju no ūdens izvilcis, bija mailīte kuru vilku no ūdens un viņai pieķērās maza līdaciņa klāt, 

tajā brīdī bija neliels izbīlis un tas man palicis atmiņā. 

Gribu pievērst uzmanību, ka tajā laikā man bija tikai 7 gadi, dzīvoju Otaņku pagastā un makšķerēju bārtas upē. Ja vēl precīzāk, tad 33gadus atpakaļ.

 5  0 atbildēt
Es nokēru vēzi bērnībā.
 3  0 atbildēt

  

 2  0 atbildēt

vispretīgāk LV ,nezinot neko par to,ir noķer nēģi

 2  0 atbildēt

  

 1  0 atbildēt

  

 0  0 atbildēt
Atcerējos, nupat rudenī biju atstājis grintsmakškeri uz nakti, ēsmu apēda raudińa, kuru pēc tam līdaka. LīdakI, kuñgī bija papildus gandrīz jau pilnībā pārstrādājies cits ākis. + svētdien radinieku pa Daugavu ar laivu 40 minūtes sams vizināja, bet diemžēl aizgāja salaužot makškeri.
 0  0 atbildēt