Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
135

Sabiedrībā pieņemts uzskatīt, ka bagātniekiem viss tiek nolikts viņu priekšā un viņi neko nedara, lai pie tās naudas tiktu. Viņi nemaksā nodokļus un gandrīz vispār nestrādā. Patiesībā viss ir pavisam citādāk. Turklāt, lielākā daļa jauno miljonāru ir tādi, kuri ir bagāti pirmajā paaudzē, kas nozīmē to, ka savu naudu viņi ir nopelnījuši paši nevis ir mantojuši no kāda cita.

Pirmais mīts Ja esi no... Autors: matilde 10 stereotipi par bagātiem cilvēkiem, kuriem visi tic, bet tie nav patiesi
1.

Pirmais mīts: Ja esi no bagātas ģimenes, tad Tev arī būs daudz naudas.

Protams, ka bagātu vecāku bērniem nekad nekā netrūks un uz skolu vienmēr tiks dota pusdienu nauda, kā arī pastāv lielāka iespēja uz veiksmīgu dzīvi gan karjeras ziņā, gan materiālajā ziņā. Bet statistika norāda uz ko citu: vairāk nekā 70% tādu ģimeņu nemaz nespēj nosargāt savu naudu, tāpēc otrajai paaudzei tiek vien 30% no kopējās mantas. 

Otrais mīts Visi bagātie... Autors: matilde 10 stereotipi par bagātiem cilvēkiem, kuriem visi tic, bet tie nav patiesi
2.

Otrais mīts: Visi bagātie cilvēki ir mantojuši to naudu.

Visai interesantu statistiku sniedz mums Forbes: 2014. gadā vairāk nekā 70% bagātnieku bija tādi cilvēki, kuri par tādiem ir kļuvuši pirmajā paaudzē. Tas nozīmē to, ka viņi paši sev to naudu ir nopelnījuši. Jāņem gan vērā fakts, ka statistika ir par Amerikas Savienotu Valstu miljonāriem. Tas, ka Āzijā un Eiropā lielākā daļa miljonāru ir mantojuši visu no vecākiem vai vecvecākiem ir vairāk patiess. Tāpēc, ja vēlies kļūt par miljonāru, tad Amerika ir tur, kaut kur pāri okeānam.

Trescaronais mīts Bagātiem... Autors: matilde 10 stereotipi par bagātiem cilvēkiem, kuriem visi tic, bet tie nav patiesi
3.

Trešais mīts: Bagātiem cilvēkiem nevajag strādāt. 

Tomas Korlijs atklāj bagātības otru pusi: pēc statistikas - 86% bagāto cilvēku ir strādājuši vairāk nekā 50 stundas nedēļā. Turklāt, viņi retāk atļaujas ņemt slimības lapas un atvaļinājumus. 

Ceturtais mīts Bagātie... Autors: matilde 10 stereotipi par bagātiem cilvēkiem, kuriem visi tic, bet tie nav patiesi
4.

Ceturtais mīts: Bagātie cilvēki nekad nebankrotēs. 

Pat ļoti bagāti cilvēki ne vienmēr spēj nodrošināt, ka viņu biznesam nepienāk beigas. Piemēram, Donalds Tramps ir paziņojis par bankrotu 4 reizes. Atšķirība vien ir tāda, ka bagātie cilvēki vēršas uzreiz pie finanšu speciālistiem, kuri palīdz visu nokārtot un atsākt biznesu.

Piektais mīts Viņi slēpjas... Autors: matilde 10 stereotipi par bagātiem cilvēkiem, kuriem visi tic, bet tie nav patiesi
5.

Piektais mīts: Viņi slēpjas no ieņēmumu dienesta un nemaksā nodokļus.

Apskatot Pew aptauju, var redzēt, ka lielākā daļa cilvēku uzskata, ka bagātie nemaksā vai maksā par maz nodokļus. Bet kas notiek patiesībā? Šie dati liecina, ka vairāk nekā 45% lielāko daļu nodokļu maksā tie, kuriem ir ļoti daudz naudas.

Sestais mīts Visi bagātie... Autors: matilde 10 stereotipi par bagātiem cilvēkiem, kuriem visi tic, bet tie nav patiesi
6.

Sestais mīts: Visi bagātie cilvēki ir ieguvuši augstāko izglītību.

Neskatoties uz to, ka laba izglītība ir svarīgs punkts ceļā uz pārtikušu nākotni, tomēr tas it nemaz nav noteicošais. Liela daļa jauno miljonāru ir tādi, kuri savus ienākumus ir ieguvuši pašizpausmes ceļā, piemēram, caur platformu «Youtube». 

Septītais mīts Miljonāri... Autors: matilde 10 stereotipi par bagātiem cilvēkiem, kuriem visi tic, bet tie nav patiesi
7.

Septītais mīts: Miljonāri maina savas dzīvesvietas, lai izvairītos no nodokļu nomaksas.

Kas tad tur ir - nomainīt dzīvesvietu, vai ne? Tomēr lielākā daļa miljonāru izvēlas reģistrēt un vadīt savu biznesu tajā valstī, kurā ir dzimuši un auguši. 

Astotais mīts Bagātie retāk... Autors: matilde 10 stereotipi par bagātiem cilvēkiem, kuriem visi tic, bet tie nav patiesi
8.

Astotais mīts: Bagātie retāk nodarbojas ar labdarību.

Ir veikts vesels pētījums, kas pierāda to, ka cilvēki, kuri saņem vairāk, arī ziedo vairāk un biežāk, jo viņiem ir tāda iespēja. Turklāt, lielākā daļa bagātnieku pat publiski neafišē to, ka viņi ziedo lielas naudas summas labdarības kampaņām.

Devītais mīts Visi bagātie... Autors: matilde 10 stereotipi par bagātiem cilvēkiem, kuriem visi tic, bet tie nav patiesi
9.

Devītais mīts: Visi bagātie cilvēki prot rīkoties ar naudu. 

Loģiski, ka nauda vienmēr būs, ja pratīsi ar to rīkoties, bet ne visiem ir ķēriens uz finanšu plānošanu un to izmantošanu pareizajā virzienā. Arī bagātniekiem mēdz paslīdzēt kāja un sanāk iztērēt vairāk nekā vajadzētu par lietām, kuras it nemaz nav nepieciešamas. Tieši šī iemesla dēļ katram bagātniekam ir savs privātais finasists, kurš visu uzrauga un nodrošina to, ka viņa klients nepaliks bez graša pie sirds.

Desmitais mīts Visi... Autors: matilde 10 stereotipi par bagātiem cilvēkiem, kuriem visi tic, bet tie nav patiesi
10.

Desmitais mīts: Visi bagātnieki ir iedomīgi muļķi, kuri pērk dārgas lietas tikai tāpēc, ka var to atļauties.

Lai gan ir skaidrs no kurienes šāds mīts ir radies, tomēr ne visi bagātnieki tā dara. Parasti tas ir tikai «pirmais vilnis», kad jauniegūto bagātību gribas izgaršot, tomēr drīz vien sāk rasties nopietni plāni, kur to naudu ieguldīt un kā labāk to tērēt.

Ver vaļā nākamo lapu un lasi, ko parasti dara bagātnieki, lai kaut kādā veidā gudri tērētu un taupītu savu naudu.

0
135
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [6]
Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
1laipnais@speles avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa NostradamsMedaļa Vecīša cepure
  1laipnais@speles 07.12.18 13:21
 
10
0

jā, jā, kātad! Paēdušais neēdušo nekad nesapratīs!

Anonīms
vitjka 07.12.18 19:44
 
3
0

it īpaši gribās piekrist pēdējam ierakstam ,ka bagātie izskatās kā vienkārši cilvēki ,ir gadījies redzēt Vācijā ,ka miljonari izskatās pēc vienkāršiem cilvēkiem ,nevis kā pie mums prastie cilvēki grib uzlekt augstāk par d..su un pērk dargas zīmolu "šmotkas" gandrīz par pēdējām kapeikām lai justos vai izskatītos krutāki kā patiesībā ir, tas tiešām ir gan smieklīgi ,gan nožēlojami vienlaicīgi......

Lī55@speles avatars
Spēja Mana Latvija!Medaļa Tēvocis SemsMedaļa Vecīša cepure
  Lī55@speles 07.12.18 13:49
 
2
0

  

Anonīms
Anonīms 07.12.18 15:05  
 
2
0
atbildot uz 1laipnais@speles komentāru " jā, jā, kātad! Paēdušais neēdušo nekad ... "

Un otrādi
Anonīms
Anonīms 07.12.18 14:55
 
1
0

Sajutos tik nabadzīgs izlasot rakstu  

Mežonis1 avatars
Medaļa SensācijaMedaļa Dienas joksMedaļa Humorists
  Mežonis1 07.12.18 22:37
 
1
0

Viss atkarīgs no tā cik cilvēks ir bagāts....