10 pazīmes, kas liecina par to, ka cilvēks izliekas par upuri9
Parasti tas cilvēks, kurš dažādās dzīves situācijās izvēlas tēlot upuri, ir ļoti negatīvi noskaņots pret visu, un tic tam, ka visas viņu problēmas rada citi.
Šie cilvēki ir pārliecināti, ka viņu pašu darbības it nekādā mērā nerada tās problēmas, ar kurām viņiem nākas saskarties ikdienā, tāpēc visās nelaimēs vaino citus cilvēkus un izliekas, ka ir bezpalīdzīgi. Šie cilvēki, iespējams, neapzināti ir kļuvuši par lieliskiem manipulatoriem, jo mūsdienu cilvēkam nav vēlmes tērēt savu laiku, lai ilglaicīgi palīdzētu risināt citu problēmas, tāpēc mēģina visu nokārtot.
Vienu reizi to izdari «aiz labas sirds», bet atjēdzies jau astotajā darbā, kas nebija jādara tev, bet tu to dari, lai kāds cits pārstātu žēloties par to, cik viss ir slikti.

Šie cilvēki vienmēr žēlo sevi
Pasaule ir ļauna vieta un viņi nevar neko darīt, kas to izmainītu. Tas ir tas, ko upuri domā arī paši par sevi, tādā veidā iežēlinot citus pret sevi, lai viņu labestību izmantotu savu darbu veikšanā.
Viņiem patīk bieži manipulēt ar citiem
Šie cilvēki visbiežāk izliekas bezpalīdzīgi, lai panāktu to, ka kāds viņiem palīdz un rezultātā izdara darbu viņu vietā. Šī taktika strādā arī tad, ja bezpalīdzības vietā pasaka, ka neprot kaut ko izdarīt - tad nāk viņu vietā kāds cits, kurš to izdarīs, jo nevienam nav laika un vēlmes mūsdienās mācīt, jo laiks ir nauda, bet naudas - kā jau vienmēr - nav.

Viņi ir kā enerģētiskie vampīri
Tie cilvēki, kuri mūždien tēlo upurus, bieži vien ir arī tie, kuri ar savu klātbūtni nogurdina citus, jo viņi nemitīgi sūdzas, raud, dusmojas un aprunā citus. Neviens normāls cilvēks nevar ilglaicīgi izturēt šādu cilvēku uzvedību, tāpēc ar laiku bēg (ja izdodas) no viņiem prom.
Viņiem nav savas privātās dzīves
Tā kā šiem upuriem vienmēr ir jādomā par to, kā iežēlināt vēl citus cilvēkus, kā panākt to, ka viņu žēlo vairāk, tad neatliek nemaz tik daudz laika, lai rūpētos par savu privāto dzīvi. Šādiem cilvēkiem parasti nav attiecību, bet, ja ir, tad uz izjukšanas robežas.

Viņi apvainojas, ja kāds viņiem pārmet neizdarību
Šiem cilvēkiem vispār nepatīk uzklausīt kritiku vai pārmetumus - it īpaši tos, kas saistās ar viņu pienākumiem, darbiem un solījumiem. Ja kāds mēģinās pārliecināt, ka beidzot tā kā vajadzētu saņemties un strādāt normāli, tad šis cilvēks, visticamāk, tiks nosaukts kādā sliktā vārdā un nobloķēts visos sociālajos tīklos.
Šiem cilvēkiem ir grūtības uzticēties citiem
Tiem, kuriem patīk spēlēt upura lomu, trūkst pašpārliecinātības. Tāpat arī bieži vien šādi cilvēki uzskata, ka nevienam cilvēkam nedrīkst uzticēties.

Viņi nespēj pārstāt salīdzināt sevi ar citiem
Iemesls tam ir pavisam vienkāršs - tā kā viņiem ir problēmas ar pašnovērtējumu, tad sevis salīdzināšana ar citiem ir kā deserts. Tā salīdzināšana ir tik lielā apjomā, ka nereti ar to viņi nogruzī paši sevi.
Viņi nav apmierināti ar savu dzīvi
Neatkarīgi no tā, kas notiek viņu dzīvē, viņi vienmēr teiks, ka viss ir slikti. Pat tad, ja loterijā tiktu vinnēts miljons, viņi raudātu, jo tas būtu:
1) par maz;
2) par daudz;
3) nezinātu, kur tērēt;
4) par daudz lietu, ko grib pirkt, bet ar miljonu nepietiks;
5) visi grib to miljonu u.c.

Tava kritika = Viņu iemesls strīdam
Tie cilvēki, kuriem «upuris» ir otrais vārds, vienmēr atradīs veidu, kā uzsākt tādu strīdu, kas liks tev izskatīties slikti. Kāpēc tā ir? Ļoti vienkārši. Viņiem šķiet, ka visiem cilvēkiem šajā dzīvē ir tikai viens mērķis - sāpināt.
Šie cilvēki neuzņemas atbildību
Tā kā viņiem regulāri palīdz citi savu darbu veikšanā, bet atbildība ir vēl viens papildu pienākums, kas prasa daudz laika, uzmanības un enerģijas, tad viņi ir tie cilvēki, kuri atradīs veidu, kā no tās atkratīties katru reizi un uz visu mūžu.
Vai tu pazīsti kādu cilvēku, kurš regulāri izspēlē «upura» kārti?