Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
280

...bet par kurām citi cilvēki pasaulē varētu tikai sapņot.

Mīloscarona ģimeneVarbūt arī... Autors: The Diāna 10 lietas, kuras mums ir, bet mēs tās nenovērtējam
Attēls no: brightside.me
1.

Mīloša ģimene

Varbūt arī dažreiz jūtamies kā mazais Kevins un vēlamies, kaut ģimene maģiski pazustu, bet patiesībā jau ģimene vēl mums labu un mēģina mūs izaudzināt par labiem cilvēkiem. Atceries, ka pasaulē ir vairāk nekā 150 miljoni bāreņu, kuri atdotu visu, lai tikai varētu saņemt tādu mīlestību un rūpes, kādas mēs saņēmām savā bērnībā.

MājasJa tev ir internets un... Autors: The Diāna 10 lietas, kuras mums ir, bet mēs tās nenovērtējam
Attēls no: brightside.me
2.

Mājas

Ja tev ir internets un tu lasi šo rakstu, tad droši vien jau tev ir arī jumts virs galvas un silta gulta, kurā vakarā doties pie miera. Mums tas var šķist pašsaprotami, tomēr pasaulē vairāk nekā 150 miljoniem cilvēku nav nekāda jumta virs galvas un 1,6 miljardiem cilvēku nav pieklājīga, cilvēka cienīga mitekļa. Tiek uzskatīts, ka ar laiku šie skaitļi tikai augs…

Tīrs dzeramais ūdens un... Autors: The Diāna 10 lietas, kuras mums ir, bet mēs tās nenovērtējam
Attēls no: brightside.me
3.

Tīrs dzeramais ūdens un elektrība

Mēs dzeramo ūdeni dabūjam no krāna, pudeles vai akas, tāpēc sevišķi neuztraucamies par to, cik lielu daļu no tā patiesībā izniekojam. Tas pats attiecas arī uz internetu un elektrību. Šīs lietas ir tik liela mūsu ikdienas sastāvdaļa, ka mēs pat nevaram iedomāties, kā būtu dzīvot bez šīm lietām. Pasaulē vienam no 3 cilvēkiem nav pieejas tīram dzeramajam ūdenim. Tiek lēsts, ka uz 2025.gadu jau puse pasaules iedzīvotāju atradīsies dzeramā ūdens pieejamības riska zonā. Arī elektrība nav pieejama ikvienam. Vienam no 6 cilvēkiem pasaulē tai nav piekļuves.

Karsts un tekoscarons... Autors: The Diāna 10 lietas, kuras mums ir, bet mēs tās nenovērtējam
Attēls no: brightside.me
4.

Karsts un tekošs ūdens

Kamēr mēs varam ieiet karstā dušiņā, vairāk nekā 800 miljoni cilvēku katru dienu mēro milzīgus ceļa gabalus un stāv garās rindās, lai varētu saņemt cilvēka dzīvības uzturēšanai nepieciešamo ūdens daudzumu.

Tīrs gaissIkvienam vajadzētu... Autors: The Diāna 10 lietas, kuras mums ir, bet mēs tās nenovērtējam
Attēls no: brightside.me
5.

Tīrs gaiss

Ikvienam vajadzētu būt nodrošinātam ar iespēju elpot tīru gaisu. Tomēr tā nav. Dažās valstīs gaisa kvalitāte ir tik ļoti zema, ka cilvēkiem tiek rekomendēts uz ielas nēsāt maskas, bet mājās uzstādīt gaisa attīrīšanas ierīces.

Pētījumi liecina, ka 92% pasaules iedzīvotāju dzīvo zonās ar piesārņotu gaisu. Šis arī ir iemesls katrai 8. nāvei pasaulē.

Laba izglītībaIzglītība... Autors: The Diāna 10 lietas, kuras mums ir, bet mēs tās nenovērtējam
Attēls no: www.maxpixel.net
6.

Laba izglītība

Izglītība joprojām ir viena no problēmātiskajām jomām pasaules sieviešu dzīvē. Šobrīd aptuveni 72 miljoni sākumskolas vecuma bērnu nesaņem nekādu izglītību. Vairāk nekā 750 miljoni pieaugušo pasaulē ir analfabēti.

 

DraugiVarbūt kāds padomās ka... Autors: The Diāna 10 lietas, kuras mums ir, bet mēs tās nenovērtējam
Attēls no: brightside.me
7.

Draugi

Varbūt kāds padomās, ka šīs gan ir muļķības, jo draugi jau nu gan ir katram. Līdz ar tehnoloģiju laikmetu vientulība kļuvusi par milzīgu problēmu. Aptauja liecina, ka UK vienam no 10 cilvēkiem nav pat viena vienīga kaut cik tuva drauga. 19% aptaujāto pēdējo 2 nedēļu laikā nav jutušies mīlētu ne reizi. Japānā 35,4% vīriešu atzina, ka viņiem nav neviena tuva drauga.

Spēja atzīmēt... Autors: The Diāna 10 lietas, kuras mums ir, bet mēs tās nenovērtējam
Attēls no: brightside.me
8.

Spēja atzīmēt svētkus

Cilvēkiem patīk svinēt. Tas mūs dara laimīgus un ļauj nedaudz aizmirst ikdienas rūpes. Tiek lēsts, ka pasaulē 45 miljoni cilvēku ir vergi, kuriem nav iespējas ne dzīvot tā, kā viņi vēlas, ne svinēt svētkus un notikumus.

Apģērbs un apaviPastaiga pa... Autors: The Diāna 10 lietas, kuras mums ir, bet mēs tās nenovērtējam
Attēls no: brightside.me
9.

Apģērbs un apavi

Pastaiga pa pludmali basām kājām skan forši un romantiski, bet iedomājies, ja tev tādam būtu jāpastaigājas vienmēr un visur? Nabadzīgo valstu iedzīvotāju var tikai sapņot par iespēju nopirkt sev jaunas drēbes vai kurpes. Atceramies, k air valstis, kurās cilvēki kājās velk dažādu krāsu un modeļu kurpes vai vienkārši plastmasas pudeles, lai tikai nebūtu jāiet pa karsto, auksto vai nelīdzeno zemi. Pasaulē apmēram 750 miljoni cilvēku dzīvo ekstrēmā nabadzībā. Viņi izdzīvo ar mazāk nekā 1,90 dolāriem dienā (mājoklis, ūdens, ēdiens, apģērbs, utt.)

Piekļuve medicīnaiPriecājies... Autors: The Diāna 10 lietas, kuras mums ir, bet mēs tās nenovērtējam
Attēls no: brightside.me
10.

Piekļuve medicīnai

Priecājies, ka dzīvo Latvijā, jo šeit vismaz ir pieeja medicīnai. Apmēram pusei pasaules iedzīvotāju nav pieejas pat vienkāršiem medicīniskiem pakalpojumiem, tādēļ arī, piemēram, jauno māmiņu un mazuļu mirstības līmenis šajās valstīs ir neticami augsts.

2
280
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [9]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
StāvNoVakardienas avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa NostradamsMedaļa Dienas joks
  StāvNoVakardienas 03.11.19 11:39  
12
0
Reāli pie visa šī aprakstītā paši cilvēki vien ir vainīgi. Alkatība, mantkārība, pilnīgs līdzjūtības trūkums. Cilvēcība praktiski ir mirusi, visiem tikai ātrāk un vairāk. Var jau to visu apspriest un piekrist, ka tā ir, bet reālo situāciju tas neizmainīs. Cilvēki tāpat turpinās dzīvot kā dzīvojuši, domājot tikai par sevi. Protams ir jau kāds niecīgs procents no visiem, kuriem tiešām rūp, bet tādu ir ļoti maz.
gelandewagen avatars
Medaļa MasonsMedaļa Dienas domaMedaļa Patīk komentārs
  gelandewagen 03.11.19 17:53
7
0

10. ir strīdīgs fakts.

es personīgi esmu pret jebkāda veida ziedojumu āfrikai, jo kādus 99,9% no saziedotā iztērē kantori un baznīcas savām vajadzībām, atlikušais tiek nodots tālāk citām personām. 

Mēs brīnāmies, kā pieaug cilvēku skaits uz zemeslodes, drīz būsim pat 10miljardi. Un tad brīnāmies, ka notiek co2 gāzu pieaugums, trūkst ūdens, bads, utt, un tad mākslīgi mēģina kaut ko glābt. Un mēģina glābt pa dāgo, vienlaicīgi finansējot klanu karus āfrikā. 

Minka Mika avatars
Medaļa Kalnu kristālsMedaļa DrakulaMedaļa Arheologs
  Minka Mika 04.11.19 21:31  
3
1
Burvīgs raksts!😍👍
The Legend avatars
Medaļa ZeltrocisMedaļa Nedēļas hītsMedaļa Darbaholiķis
  The Legend 03.11.19 11:13  
2
1
Iedomājieties, kā cilvēks var uzbūvēt mašīnu. Kā kkas var kustēties? Kā mēs dzīvojam. Kā mēs redzam, jūtām. Kur mēs nonākam pēc nāves. Vai būs mums pēc nāves cita ģimene? Ja iepriekš mēs dzīvojām, kādā valodā mēs runājam. Vai ir kas augstāks par mums? To neviens nevar pateikt.
Krixee avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa ZebraMedaļa Maģistrs
  Krixee 03.11.19 18:48
1
0

Taisnība. Katru dienu vajag atcerēties novērtēt šīs lietas. Karma atdarīs  

Normunds Novads avatars
Medaļa Spoks
  Normunds Novads 04.11.19 19:57  
1
0
atbildot uz The Legend komentāru " Iedomājieties, kā cilvēks var uzbūvēt m... "Ir. Bet tas nemaina faktu. Ka neesmu vainigs ka piedzimu balts
The Legend avatars
Medaļa ZeltrocisMedaļa Nedēļas hītsMedaļa Darbaholiķis
  The Legend 04.11.19 21:19
1
0

atbildot uz Normunds Novads komentāru "Ir. Bet tas nemaina faktu. Ka neesmu vainigs ka... "

????

Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Docents
  Epicentrs 03.11.19 14:21
0
0

Pēc nāves mani uzaicinās uzstāties Lielajā Padomē. Man jautās, kāpēc es dzīves laikā neizmantoju visas iespējas un izaicinājumus? Un es atbildēšu, ka... esmu pieticīgs un negribēju būt zīmulis   

frajs avatars
Medaļa SpoksMedaļa BērndārznieksSpēja Spiegs
  frajs 08.11.19 00:43
0
0

" Izglītība joprojām ir viena no problēmātiskajām jomām pasaules sieviešu dzīvē. " šķiet kādai sievietes šķiet īpašākas par pārējiem.