23

 476  8

Mūsu sabiedrībā ir daudz stereotipu un tos nav iespējams uzreiz izmainīt, bet daudzas lietas tomēr ir mainījušās vai arī ir ceļā uz to, lai mainītos

Komentāri 23

0/2000

Nu Tu zini, es tomēr nepiekritīšu, ka šīs lietas ir mainījušās. Ja pa ielu pārvietojas cilvēks ar kustību traucējumiem, ir daudzi, kuri tiešām bezkaunīgi blenž virsū, it kā būtu spoku ieraudzījuši, tā vietā, lai piemēram, palīdzētu pāriet ielu. Ir joprojām daļa sabiedrības, kas baksta ar pirkstu uz tiem, kuri ir daudz apaļīgāki, nemaz nenojaušot, ka cilvēkam varbūt vienkārši ir veselības problēmas. Par darbu arī ir tā, ka cilvēks, kurš ir jauns, tātad bez pieredzes, visticamāk tiks atraidīts, jo ''viņš taču neko nemāk'' un arī vecāka gadagājuma cilvēkus nelabprāt ņem darbā, jo nu vecums, veselība utt. Tāpat uz tevotētiem cilvēkiem daudzi joprojām skatās ar riebumu, tāpat kā uz melnādainajiem. Ir jau protams, daudz kas pamainījies, bet pa lielam tomēr nekas nav mainījies. Es tā uzskatu.

 63  0 atbildēt

Rakstiņš no sērijas - kā būtu, ja būtu.

Vismaz puse neatbilst realitātei!

 49  0 atbildēt

Tai pat laikā visiem šķiet, ka pasaule paliek sliktāka, nevis labāka. Savelciet šito visu kopā un padomājiet par to, vai tiešām tas viss ir tik labi, cik šķiet.   

 32  0 atbildēt

1. ne vienmēr. Jā, viņas var būt gan pavāri, gan mūziķi, gan zinātnieki, bet labākie visā 99% ir vīrieši.

4. zinu pāris, kuras gribēja pašas izlemt, kad kļūt par māti - pirmā palika viena, otrā nokavēja

6. piekrītu. Tāpat kā valoda vai reliģija. Kamēr nesāk mani mācīt, kā man dzīvot

7. ja gribi, lai kaut kas būtu izdarīts labi - dari pats.

8. kādas ir pirmās domas, ieraugot resnu mājdzivnieku? Pareizi. Tad kāpēc lai es par cilvēkiem nedomātu tāpat?

9. ne vienmēr un ne visās profesijās. Daži mācās visu mūžu, lai kļūtu par profiņu.

10. viss ir relatīvi. Iemācīt naudas vērtību un darba definīciju nemaz nav slikti. Tad nebūs pieaugušam jāvelk rokas ārā no dirsas, lai piestiprinātu pie pleciem

 26  2 atbildēt

1. punkts aizmirstās tajā brīdī,kad darot vienādu darbu vajag kaut ko smagāku atnest,pārcelt utt. kā man pazīstams džeks saka,''kad atnāku uz darbu,manī džentelmenis atslēdzās'',jo saņem vienādi,tad lai pašas arī stiepj,darbs saistīts ar būvniecību..

 22  1 atbildēt
Tādi ir tie rasisti, 6. bildē dikti mellajam nepatīk gaišās meitenes.
 22  1 atbildēt

4. bialoģija ir un paliek bialoģija.. ir zināms vecums ka kļut par māti ir optimāli..  harmonu līmenis utt... ja par jaunu, vai par vecu- parasti ir sarežģijumi..  - dabai nospļauties uz sociālām normām.. 

6. nu bet āfrikā ja neviens viņiem neko nesaka.. arī studentiem kas atbraukuši studēt..  - a pārējiem.. ko viņi šeit dara?

8. vismaz 80% vaina nav veselībā, bet negausīgā rīšanā..  it īpaši ja runa ir par jauniem cilvēkiem.. (pēc 40 mainās harmonu līmenis- un tatad arī svars, un tur jau cits stāsts)..

9. katram vecumam sava profesija.. 

10. bērniem jāiemāca darba tikums.. arī pavisam maziem bērniem ir pienākumi - teiksim salikt mantu kastē savas rotaļlietas.. vecākiem bērniem citi darbiņi, teiksim izņemt no dārziņa mazo māsu/brāli...  

- ja ļaus tika darīt ko grib- nekas labs no tāda cilvēka nesanāks- jo vienkārši būs izaudzis slinķis.. 

 17  0 atbildēt

Stereotipi rodas tur, kur trūkst mīlestības. Mīlestība nozīmē pieņemt otru tādu, kāds tas ir, un vienlaikus mīlēt sevi, kas nozīmē nepakļauties iespējamam spiedienam, manipulācijām, iebaidīšanai, prast aizstāvēt sevi un tuvākos.

 16  0 atbildēt
Nu neteikšu, ka tie stereotipi mainās. Man liekas ka drīzāk vairs tā nepiecērš uzmanību , protams ka šķībi skatās uz jauno māmiņu kura nav pilngadīga, vecus cilvēkus negrib ņemt darbā, un jaunus arī nē (bez darba pieredzes kuru nez kā var dabūt ja neņem neviens darbā)
 15  0 atbildēt

Ak dies, tādas muļķības, kreiso propoganda te, smird pēc .... par dažiem tiešam aplami, nu nav pareizi pieņemt, ka resns = ok, tā nav, tas ir tikai attaisnojums resniem un slinkiem cilvēkiem. To pašu var attiecināt ari uz citiem punktiem.

 9  3 atbildēt

Izzūd ļoti nesteidzīgi

 5  0 atbildēt

Shi propoganda tik tiek atsvaidzinata, joprojam gribu redzet, ka kada jauna sieviete stadatu manu darbu. Ir sievietes metinatajas, bet tas ir rupnica sezhot, kanninas apmetinot, nevis nesoshas konstrukcijas taisot. Esmu ari celtnieciba stradajis, reali viriesiem bija vienmer materiali un viss uz vinu darba vietu janes, jo sievietes pashas tos 20 kg maisus un 20kg spainus pacelt nespeja. Reali sievietes darba vietas ir nasta citiem. Ja esat tik spejigas, tad ari aizverat mutes un pashas staipiet visu. Bet biologija ir un paliek biologija, jus vienkarsi nespejat darit tiesi to pashu , ko virieshi.

 5  1 atbildēt

Varu piekrist tikai daļēji:

1. var gan tomēr ir darbi, kas sievietēm patīk un padodas labāk un ir darbi, kas vīriešiem patīk un padodas labāk

2. Pilnībā piekrītu tomēr to esamība/neesamība kā arī veids un apjoms var daudz ko par cilvēku pastāstīt

3. Nepiekrītu. Pārmērīgi resns vai pārmērīgi kalsns vai līku muguru norāda uz iespējamām veselības problēmām, ar kurām nav jālepojas. Es esmu resns un ar to nelepojos noteikti

4. Drīksti tomēr lai mācītos, apprecētos un kļūtu par māti ir piemērotākie vecumi. Tā cilvēka organisms ir iekārtots.

5. tas gan tomēr ir lietas, kas katrai rasei padodas vislabāk. Melnie ātri skrien, baltie labi vada biznesu, dzeltenie ir eksperti tehnoloģijās, natīvie amerikāņi ir labi komandas spēlētāji un nebaidās no augstuma

6. Nav nav, tomēr sieviete ir boss mājās un var deleģēt savus darbus vīriešiem. ŠĪs lietas sievietēm padodas daudz labāk.

7. skatīt punktu 3. Ar to noteikti nav jālepojas.

8. Vispār jau ir. Auto vadītāja apliecību va iegūt no 18. gadiem, CE kategoriju no 21 gada savukārt par lidmašīnas kapteini legāli drīkst strāda't līdz 60 gadiem.

9. Ne tikai spēlēties, bet intensīvi mācīties.

 2  0 atbildēt

Par nelaimi, resnie diskriminē, minoritātēm ir priekšrocības, pamatiedzīvotājus diskriminē( piemerērs Latvieši un ruSSkiji, latviešiem nav darba tiesību )

 3  2 atbildēt

Te daudz. ko var piesaukt. Itālijas futbolā -A sērija par laukuma tiesnesi var strādāt, ja nemaldos līdz 45 gadiem, bet Anglija vecuma cenza nav.

Gan jau ir vēl simts un viena lieta. Citur tev vairs neļauj mācīties pēc noteikta gadu vecuma kaut kādās jauniešu programmām. Ir reliģijas, kas tev liedz precēties un veidot ģimeni, ja gribi būt mācītājs. Latvijā par prezidentu var kļūt tikai pēc 40 gadiem u.t.t.

 0  0 atbildēt

Es gribetu redzet, kaa kada jauna sieviete daritu manu darbu. Itka ir tadas, bet vinas noteikti loti daudz palidzibu prasa kolēģiem, lidz ar to traucejot vinu darbu

 2  3 atbildēt