18

 394  6

Mūsu sabiedrībā ir daudz stereotipu un tos nav iespējams uzreiz izmainīt, bet daudzas lietas tomēr ir mainījušās vai arī ir ceļā uz to, lai mainītos

Komentāri 18

0/2000

Nu Tu zini, es tomēr nepiekritīšu, ka šīs lietas ir mainījušās. Ja pa ielu pārvietojas cilvēks ar kustību traucējumiem, ir daudzi, kuri tiešām bezkaunīgi blenž virsū, it kā būtu spoku ieraudzījuši, tā vietā, lai piemēram, palīdzētu pāriet ielu. Ir joprojām daļa sabiedrības, kas baksta ar pirkstu uz tiem, kuri ir daudz apaļīgāki, nemaz nenojaušot, ka cilvēkam varbūt vienkārši ir veselības problēmas. Par darbu arī ir tā, ka cilvēks, kurš ir jauns, tātad bez pieredzes, visticamāk tiks atraidīts, jo ''viņš taču neko nemāk'' un arī vecāka gadagājuma cilvēkus nelabprāt ņem darbā, jo nu vecums, veselība utt. Tāpat uz tevotētiem cilvēkiem daudzi joprojām skatās ar riebumu, tāpat kā uz melnādainajiem. Ir jau protams, daudz kas pamainījies, bet pa lielam tomēr nekas nav mainījies. Es tā uzskatu.

 57  0 atbildēt

Rakstiņš no sērijas - kā būtu, ja būtu.

Vismaz puse neatbilst realitātei!

 44  0 atbildēt

Tai pat laikā visiem šķiet, ka pasaule paliek sliktāka, nevis labāka. Savelciet šito visu kopā un padomājiet par to, vai tiešām tas viss ir tik labi, cik šķiet.   

 24  0 atbildēt

1. ne vienmēr. Jā, viņas var būt gan pavāri, gan mūziķi, gan zinātnieki, bet labākie visā 99% ir vīrieši.

4. zinu pāris, kuras gribēja pašas izlemt, kad kļūt par māti - pirmā palika viena, otrā nokavēja

6. piekrītu. Tāpat kā valoda vai reliģija. Kamēr nesāk mani mācīt, kā man dzīvot

7. ja gribi, lai kaut kas būtu izdarīts labi - dari pats.

8. kādas ir pirmās domas, ieraugot resnu mājdzivnieku? Pareizi. Tad kāpēc lai es par cilvēkiem nedomātu tāpat?

9. ne vienmēr un ne visās profesijās. Daži mācās visu mūžu, lai kļūtu par profiņu.

10. viss ir relatīvi. Iemācīt naudas vērtību un darba definīciju nemaz nav slikti. Tad nebūs pieaugušam jāvelk rokas ārā no dirsas, lai piestiprinātu pie pleciem

 22  2 atbildēt
Tādi ir tie rasisti, 6. bildē dikti mellajam nepatīk gaišās meitenes.
 19  1 atbildēt

1. punkts aizmirstās tajā brīdī,kad darot vienādu darbu vajag kaut ko smagāku atnest,pārcelt utt. kā man pazīstams džeks saka,''kad atnāku uz darbu,manī džentelmenis atslēdzās'',jo saņem vienādi,tad lai pašas arī stiepj,darbs saistīts ar būvniecību..

 16  1 atbildēt

Stereotipi rodas tur, kur trūkst mīlestības. Mīlestība nozīmē pieņemt otru tādu, kāds tas ir, un vienlaikus mīlēt sevi, kas nozīmē nepakļauties iespējamam spiedienam, manipulācijām, iebaidīšanai, prast aizstāvēt sevi un tuvākos.

 14  0 atbildēt
Nu neteikšu, ka tie stereotipi mainās. Man liekas ka drīzāk vairs tā nepiecērš uzmanību , protams ka šķībi skatās uz jauno māmiņu kura nav pilngadīga, vecus cilvēkus negrib ņemt darbā, un jaunus arī nē (bez darba pieredzes kuru nez kā var dabūt ja neņem neviens darbā)
 11  0 atbildēt

4. bialoģija ir un paliek bialoģija.. ir zināms vecums ka kļut par māti ir optimāli..  harmonu līmenis utt... ja par jaunu, vai par vecu- parasti ir sarežģijumi..  - dabai nospļauties uz sociālām normām.. 

6. nu bet āfrikā ja neviens viņiem neko nesaka.. arī studentiem kas atbraukuši studēt..  - a pārējiem.. ko viņi šeit dara?

8. vismaz 80% vaina nav veselībā, bet negausīgā rīšanā..  it īpaši ja runa ir par jauniem cilvēkiem.. (pēc 40 mainās harmonu līmenis- un tatad arī svars, un tur jau cits stāsts)..

9. katram vecumam sava profesija.. 

10. bērniem jāiemāca darba tikums.. arī pavisam maziem bērniem ir pienākumi - teiksim salikt mantu kastē savas rotaļlietas.. vecākiem bērniem citi darbiņi, teiksim izņemt no dārziņa mazo māsu/brāli...  

- ja ļaus tika darīt ko grib- nekas labs no tāda cilvēka nesanāks- jo vienkārši būs izaudzis slinķis.. 

 10  0 atbildēt

Izzūd ļoti nesteidzīgi

 3  0 atbildēt

Par nelaimi, resnie diskriminē, minoritātēm ir priekšrocības, pamatiedzīvotājus diskriminē( piemerērs Latvieši un ruSSkiji, latviešiem nav darba tiesību )

 1  0 atbildēt

Ak dies, tādas muļķības, kreiso propoganda te, smird pēc .... par dažiem tiešam aplami, nu nav pareizi pieņemt, ka resns = ok, tā nav, tas ir tikai attaisnojums resniem un slinkiem cilvēkiem. To pašu var attiecināt ari uz citiem punktiem.

 3  3 atbildēt

Es gribetu redzet, kaa kada jauna sieviete daritu manu darbu. Itka ir tadas, bet vinas noteikti loti daudz palidzibu prasa kolēģiem, lidz ar to traucejot vinu darbu

 0  1 atbildēt