Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
199

Laika gaitā radīti daudzi brīnumaini un elpu aizraujoši objekti, dažādas interesantas būves, kas tapušas cilvēku rokām un ne tikai. Daudzas no šīm būvēm nav pat izprotamas - kāds ir to noslēpums? Kas to būvējis? Cik veca ir šī būve? Kas aiz tās slēpjas, kāds ir tās stāsts? Tik daudz jautājumu... Senākais mums zināmais cilvēku uzcelto būvju saraksts ir antīkā laikmeta 7 Pasaules brīnumi; visas tajā iekļautās celtnes atrodas Vidusjūras apkaimē. Šajā rakstā sniegšu jums plašu un noderīgu informāciju par dažādām brīnumainām pasaules vietām.

Abū Simbelas tempļi ir celti... Autors: S1NTA 10 brīnumainas un neparastas pasaules vietas
Attēls no: unsplash.com
1. Abū Simbelas tempļi ir celti 13. gs. p. m. ē. faraona Ramzesa 2. valdīšanas laikā. Tie atrodas Ēģiptē, senās Nūbijas teritorijā uz dienvidiem no Asuānas, netālu no Sudānas robežas. Faraons lika klintī Nīlas rietumu piekrastē izkalt divus tempļus. 20. gs. 60. gados Asuānas aizsprosta būvniecības laikā tos atskaldīja no klints un pārvietoja tālāk no upes un augstāk uz mākslīgu radzi, lai šīs celtnes neapplūdinātu Nāsera ezera ūdeņi. Abū Simbelas Lielais templis veltīts Ramzesam 2. Klintīs izkaltā tempļa iekšējās svētnīcas skulptūrās viņš redzams sēžam blakus trīs dieviem. Celtnes fasādi rotā četras milzīgas skulptūras, kurās attēlots sēdošs faraons. Tempļu augstums ir 65m, garums - 55m. Tempļa iekšpusē ir vairākas zāles un telpas, kas sasniedz šādu garumu.
Tempļa iekšpuse Autors: S1NTA 10 brīnumainas un neparastas pasaules vietas
Attēls no: unsplash.com
2. Tempļa iekšpuse.
           ... Autors: S1NTA 10 brīnumainas un neparastas pasaules vietas
Attēls no: unsplash.com
3. Akšardhams. Akšardhams ir hinduistu tempļa komplekss Deli Indijā. Tas celts no Rādžastānas sārtā smilšakmens un Karrāras marmora. Šo ēku cēla apmēram 2 gadus un durvis apmeklētājiem tā vēra 2005. gada 6. novembrī. Templis ar 20 000 izsmalcinātām skulptūrām, ziedu motīviem, arkām un brīnumaini izgrebtajām kolonnām ir Indijas kultūras apliecinājums. Šīs ēkas celtniecībā bija nodarbināti gandrīz 900 prasmīgi amatnieki. Šo svēto vietu apmeklē daudzi tūristi un cilvēki, kas nāk šeit lūgties. Templis brīnišķīgās arhitektūras dēļ ir kļuvis slavens visā pasaulē. Tā augstums ir 42,5 m un platība mērāma vairāk kā 8000 m².
Celtnē ir 234 grezni rotātas... Autors: S1NTA 10 brīnumainas un neparastas pasaules vietas
Attēls no: unsplash.com
4. Celtnē ir 234 grezni rotātas kollonas. Interesanti, ka tempļa celtniecībā nav izmantotas tērauda konstrukcijas.
Nabavi mošeja Šī mošeja tiek... Autors: S1NTA 10 brīnumainas un neparastas pasaules vietas
Attēls no: unsplash.com
5. Nabavi mošeja. Šī mošeja tiek uzskatīta par otro svētāko pasaulē. Tā atrodas Medinā Saūda Arābijā. To sācis būvēt pravietis Muhameds, bet tagadējo diženumu šis nams ieguvis pēc vēlāk valdījušo musulmaņu valdnieku veiktajām pārbūvēm. Šī mošeja savulaik bijusi pravieša Muhameda mājvieta, bet vēlāk kļuvusi par visu tālaika musulmaņu pulcēšanās vietu.
Mūsdienās šī mošeja ir viens... Autors: S1NTA 10 brīnumainas un neparastas pasaules vietas
Attēls no: unsplash.com
6. Mūsdienās šī mošeja ir viens no Saūda Arābijas bagātās kultūras simboliem. To apmeklē musulmaņi no visas pasaules. Nabavi mošejas kupolu dēvē par Pravieša kupolu. Šī mošeja var uzņemt miljonu dievlūdzēju. Tās augstums ir 103 metri.
Anhela ūdenskritums Šis ir... Autors: S1NTA 10 brīnumainas un neparastas pasaules vietas
Attēls no: unsplash.com
7. Anhela ūdenskritums. Šis ir augstākais ūdenskritums pasaulē (979m). Tas atrodas Kanaimas nacionālajā parkā Venecuēlā netālu no Brazīlijas robežas. Ūdenskrituma augšdaļā upe izgrauzusi kanjonu, kurā ūdens gāžas no 30 m augstuma, tad tas nozūd 45 m dziļā plaisā un atkal parādās pie klints sienas, no kurienes sāk 807 m garu kritienu lejup. Šī brīvā kritiena posms ir tik liels, ka spēcīgais vējš sadala ūdeni sīkās daļiņās, kuras veido biezu miglu, kura ir jūtama pat 1.5 km attālumā. Ūdenskritumu atklāja 1937. g. amerikāņu lidotājs, kura vārdā tas ir arī nosaukts. Šis ūdenskritums ir 15 reizes augstāks par Niagāras ūdenskritumu. Ūdens ietek Kerepas (saukta arī par Gauju) upē.
Zilā mošeja Personīgi mana... Autors: S1NTA 10 brīnumainas un neparastas pasaules vietas
Attēls no: unsplash.com
8. Zilā mošeja. (Personīgi mana mīļākā vieta) Šo mošeju Stambulā cēla sultāns Ahmets |, lai pārspētu otrpus ielai esošo kristiešu būvēto diženo Sv. Sofijas katedrāli. Mošejas būvniecības laikā (1606. - 1613. g) Iznikas flīžu meistari strādāja ar sviedriem vaigā - viņiem bija jāizgatavo 20 000 zilas flīzes ar 999 dažādiem ornamentiem. Celtnei bija nepieciešami arī aptuveni 300 vitrāžu logi, caur kuriem dienasgaisma plūda lejup uz paklājiem rotātās grīdas. Mošejas iekštelpās joprojām dominē zilie toņi. Mošejai ir seši minareti - četri no tiem atrodas celtnes stūros, bet vēl divi slejas priekšpagalma stūros. Uz lielajām, pie sienas piestiprinātajām plāksnēm uzrakstīti kalifu vārdi un citāti no Korāna. Šīs mošejas augstums ir 72 metri.
Sultāns Ahmeds nomira gadu... Autors: S1NTA 10 brīnumainas un neparastas pasaules vietas
Attēls no: unsplash.com
9. Sultāns Ahmeds nomira gadu pēc mošejas celtniecības pabeigšanas dēļ vēdera problēmām, būdams vien 27 gadus vecs. Pēc viņa valdīšanu savās rokās uz laiku ņēma viņa garīgi nelīdzsarotais brālis Mustafa, pēc tam dēls Osmans, taču vēl pēc tam - dēls Murads, kurš tronī kāpa pavisam mazs un viņa vietā par reģenti kļuva viņa māte un Ahmeda mīļotā Kosema.
BURJ KHALIFA 828 m augstā... Autors: S1NTA 10 brīnumainas un neparastas pasaules vietas
Attēls no: unsplash.com
10. BURJ KHALIFA. 828 m augstā Burj Khalifa ir augstākā celtne pasaulē. Tā ir daudz augstāka par Willis Tower (442m) Čikāgā, Taipei augstceltni (509m) Taivānā un Petronas torņiem (452m) Malaizijā. Augstceltnē ierīkoti 30 000 (!) dzīvokļi kā arī tajā ir viens no pasaulē lielākajiem iepirkšanās centriem - Dubai Mall. Tornī ir vairāk nekā 200 stāvu. Burj Khalifa ir Persijas līča piekrastes prestižākā pilsētas rajona - Dubaijas - galvenais objekts. Tornis atrodas pie Šeiha Zajeda šosejas aiz pirmā krustojuma, un to ieskauj mākslīgs ezers. Torņa apkaimē ir arī daudzas dzīvojamās un biroju ēkas, viesnīcas, izklaides vietas, zaļojoši parki, ūdenskrātuves un gājēju alejas. Celtnē ir ierīkoti pasaulē ātrākie lifti. Nu jā, uz 200 stāvu braukt ar kādu no Latvijas liftiem, kas ved augšā salīdzinoši lēni - tas sagādātu krietnas galvassāpes.
0
199
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [9]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
KremljaTrollis avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Vidusskolnieks
  KremljaTrollis 09.01.19 18:19  
4
0
Anhela ūdenskritumu atklāja latviešu izcelsmes lidotājs ☝🏼
Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 10.01.19 16:04
4
0

Interesanti    

SAMSS avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa VUGD priekšnieksMedaļa Recidīvists
  SAMSS 08.01.19 23:55
3
0

  

Anonīms
Losis 09.01.19 09:29
3
0

Nezinu, kā par visu pārējo, bet par BURJ KHALIFA sniegta nepatiesa informācija. Tur nav vairāk nekā 200 stāvu. To ir tikai 163. Tāpat tur nav 30.000 dzīvokļu. Tad jau katrā stāvā vidēji būtu bijis jābūt 185 dzīvokļiem. Patiesībā dzīvokļu ir tikai 900. Arī nekāda tirdzniecības centra tornī nav. Pirmos 39 stāvus aizņem Armani viesnīca. Rakstā piesauktais tirdzniecības cents Dubai Mall atrodas vienotā apbūves kompleksā, nevis pašā tornī. 

197403 avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa RecidīvistsMedaļa Zeltrocis
  197403 09.01.19 10:32
2
0

  

Testu vecis avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa BestsellersMedaļa Admins iesaka
  Testu vecis 27.01.19 12:44
2
0

Lielisks raksts, lieliska autore!

ezkins avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Neglītais džemperisMedaļa Zoles recidivists
  ezkins 09.01.19 20:20
1
0

Traka, traka, traka pasaule   

ĶerCiet avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  ĶerCiet 10.01.19 15:06  
1
0

   cik skaisti

MisteriousNine avatars
Medaļa SpoksMedaļa Visskaistākajai sievietei
  MisteriousNine 25.05.19 21:28
0
0

Paldies par patiesi kvalitatīvo rakstu. Lielums faktu zināmi, bet papildus bija noderīgas nianses un sīkumi! Tā turpināt!