local-stats-pixel

Rokas.2

22 4

Padomi roku veselībai. emotion

Roku ādai jāpārcieš daudzi pārbaudījumi: tai jāpasargā rokas no vides ietekmes, mehāniskiem bojājumiem un jāizlīdzina temperatūras svārstības. Taču tā pati ir neaizsargāta pret ārējās vides iedarbību. Šī piepūle ietekmē roku ādu, tādēļ tā noveco ātrāk, nekā āda uz citām ķermeņa daļām. Līdz ar to tai nepieciešama efektīva kopšana.
Plaukstu ādai ir kāda īpatnība – tā ir ļoti plāna un tai nav sava zemādas tauku slāņa. Agresīvu tīrīšanas līdzekļu un vides ietekmē tā kļūst raupja un saplaisājusi un gandrīz nemaz nespēj sevi pasargāt pret šo kaitīgo ietekmi. To negatīvi ietekmē arī pirkstu locītavu pārpūle, bet līdz ar gadiem samazinās arī audu elastība – āda kļūst novecojusi, ļengana un uz tās parādās vecuma plankumi. Vēl viens faktors, kas liek novecot ādai, ir saule, kuras iedarbība uz plaukstām ir sevišķi liela, jo vasarā tās netiek aizsargātas ar apģērbu.

Šo iemeslu dēļ laba ādas kopšana rokām ir nepieciešama jau kopš agras jaunības. Roku kopšana sniedz ādai ne tikai nepieciešamo mitrumu, lai tā saglabātos gluda, bet arī pasargā to ar svarīgiem vitamīniem un citām barojošām vielām.

Tagad, kad iestājies aukstais laiks un vējš nežēlīgi saldē rokas, ir īstais brīdis, lai dotos uz veikalu vai aptieku un izvēlētos krēmu rokām, kas aizsargātu ādu no kaitīgās ietekmes. Tā kā vairums krēmu ir ar paskaidrojošiem apzīmējumiem “sausai ādai,” “ļoti sausai ādai”, “jutīgai ādai”, tad atliek izvēlēties kategoriju, kas vislabāk atbilst tavām rokām un ir ar tīkamāko aromātu.

Pareizā izvēle

Sejas kopšanas līdzekļi vairs nav iedomājami bez tādiem jēdzieniem kā “anti-aging” (novecojošai ādai, mazina novecošanas ietekmi) vai “pre-aging” (jaunai ādai, aizkavē novecošanu), taču arī roku kopšanas līdzekļu sērijas vairs neiztiek bez šiem pielāgojumiem dažādu ādas tipu prasībām.

Jaunai ādai būtu nepieciešama aizsardzība pret priekšlaicīgu ādas novecošanos. Šādi “pre-aging” produkti iedarbojas saudzējoši un satur lielāko daļu vitamīnu, ultravioleto staru aizsardzības faktoru (SPF) un mitrinošo piedevu, lai saglabātu ādas dabisko līdzsvaru un pasargātu to no brīvajiem radikāļiem.

Produkti novecojošai ādai ir bagātīgāki un satur ne tikai vitamīnus un UV filtrus, bet arī atjaunojošas vielas. Tiek uzlabota ādas vielmaiņa un vielas ar maigu iedarbību izbalina vecuma plankumus.

Roku ādas kopšanai svarīgs noteikums ir laba aizsardzība pret UV stariem. Šāds aizsargfiltrs pasargā ādu no gaismas staru izraisītās novecošanas un bojājumiem, kurus izraisa UVA un UVB starojums (sevišķi svarīgi tas ir vasarā).

Ja tev nepieciešams krēms mitrinošs novecojošai ādai, iegādājies krēmu, kas satur retinolu.

Ja tev nepieciešams samazināt smalko līniju un vecuma plankumu parādīšanos, izvēlies krēmu, kas satur retinolu un SPF. SPF pasargās ādu no UVA/UVB kaitīgās iedarbības.

Ja tev ir ļoti sausa vai saplaisājusi āda, lieto produktu ar glicerīnu. Svarīgi atcerēties, ka glicerīnu saturošiem krēmiem ātrāk izbeidzas derīguma termiņš nekā tiem, kuriem nav šīs sastāvdaļas.

Produktiem ar aktīvu sastāvdaļu, piemēram, retinolu, derīguma termiņš ir apmēram divi gadi. Produkti bez aktīvām sastāvdaļām būs lietojami ilgāk.

Kompleksā kopšanas programma

Ar vienu krēmu roku kopšanai pa dienu un nakti nepietiek. Produktus ar UV filtru jālieto tikai pa dienu, bet naktī tie tikai traucētu ādas dabiskajam atjaunošanās procesam.

Kā liecina krēmu lietošanas norādījumi, vislabākais laiks krēma uzklāšanai parasti ir tieši pēc roku mazgāšanas. Tas palīdzēs saglabāt mitrumu ādā.

Dažus krēmus un jāuzklāj ik reizi pēc roku mazgāšanas, bet citus – reizi dienā. Uzklājot krēmu uz plaukstām, nav nepieciešams izvairīties no nagu un kutikulas ieziešanas. Tieši otrādi, papildus mitrinājums šīm vietām nāk par labu. Ja nagi un kutikulas ir iekaisušas, papildus kopšana mazinās iekaisumu.

Ir būtiski arī ievērot, cik koncentrēts ir tavs roku krēms. Bieži vien taukainā sajūta rodas tādēļ, ka produkts ir uzklāts pārāk biezā kārtā.

Jāpiebilst, ka sev piemērotāko roku krēmu tu neatradīsi uzreiz. Varbūt tev nāksies izmēģināt vairākus krēmus, kamēr atradīsi to, kurš iedarbojas vislabāk.

Kas jādara, lai tavas rokas kļūtu samtainas:

Reizi nedēļā ar pīlingu atbrīvo savu ādu no atmirušās ādas kārtas. Uzlabosies ādas apasiņošana un tā kļūs uzņēmīgāka pret kopšanu.

Lai pasargātu ādu no ikdienišķiem bojājumiem, rokām lieto speciālu dienas krēmu vai losjonu ar UV filtru.

Naktī āda atjaunojas. Tad tai nepieciešama nakts krēma papildus iedarbība, kas iedarbojas atslābinoši un atjaunojoši.

Kopšanas koncentrātus, piemēram, ampulu kūres, ir ātrā palīdzība, lai iegūtu samtainu ādu. Tajos iedarbīgās vielas ir lielākā koncentrācijā, nekā roku krēmos. Tos uzklāj pēc pīlinga, tad tie ātrāk uzsūcas un iedarbojas efektīvāk.

Raupjas rokas? Tad uz nakti noteikti jālieto nakts krēms biezā kārtā, vai arī speciāla roku maska, pēc tam uzvelkot kokvilnas cimdus (tos var nopirkt aptiekās). Šis saunas efekts pastiprinās iedarbīgo vielu uzsūkšanos ādā un nākamajā rītā āda atkal būs maiga.

Manikīru pie kosmētiķas ieteicams apvienot ar parafīna vanniņām. Vispirms uz ādu iedarbojas ar pīlingu, tad uzklāj roku masku vai pielieto ampulu kūri. Visbeidzot rokas tiek iesaiņotas plastikāta cimdos un iemērktas šķidrā, siltā parafīnā. Pēc vaska sacietēšanas cimdu var viegli novilkt. Panāktais efekts: siltuma un kopšanas produkta mijiedarbībā āda tiek brīnišķīgi sakopta un, saberzējot plaukstas, jūtams maigi gluds pieskāriens.

22 4 2 Ziņot!
Ieteikt: 000
Izmantotie avoti:
http://delfi.lv
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 2

0/2000

slinkums lasit++

5 0 atbildēt

labs raksts, bet es tpt neatcerēšos un nestaigāšu pa viekaliem meklēdama kur ir un kur nav retinols vai glicerīns. ;dd bet vismaz interesanti.. biki. ;dd + par centību :)

2 0 atbildēt