Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
3
380

Ja ne katra, tad vismaz katra otrā meitene kādā savas dzīves posmā ir sapņojusi, kā būtu kļūt par modeli. Uz katru augstas klases modeles vietu ir 10 000 meiteņu, kas vēlētos nokļūt viņas vietā. Kāpēc dažām izdodas, bet citām ne?

Kāpēc modeles ir tik garas? Kāpēc modeles ir tik tievas, ko viņas ēd? Kāpēc man jāiet modeļu skolā? Kā zināt, kuru aģentūru izvēlēties? Vai tiešām labākos piedāvājumus var iegūt tikai ceļā "caur gultu"? Kāpēc vajadzīgs portfolio? Vai modelei ir jābūt ar skaistu seju? Kāpēc modeles nesmaida? Vai modeles arī ikdienā ģērbjas tikpat stilīgi? Vai modeles darbs netraucē mācībām? Cik ilga ir modeles karjera?

Komentāros droši rakstiet sev interesējošos jautājumus, centīšo uz tiem sniegt atbildes :)

Kāpēc modeles ir tik garas... Autors: fashionista Modeles darbs - mīti un patiesība.
1. Kāpēc modeles ir tik garas? Augstajā modē pastāv divu veidu modeles - fotomodeles un tērpu demostrētājas. Fotomodelēm nav būtiski būt garām, svarīgāka ir interesanta seja. Taču tērpu demonstrētājām garuma parametri ir 174 cm līdz 182 cm. Ejot pa mēli tiek vilktas augtpapēžu kurpes, kas meitenes padara vēl garākas. Kāpēc tas viss? Garais augums piesķir modelēm cēlumu un izceļ slaidumu, turpretī, īsāka auguma modele ejot pa mēli izskatās neveiklāk.(Modele Anastasija Kondratjeva)
Kāpēc modeles ir tik tievas... Autors: fashionista Modeles darbs - mīti un patiesība.
2. Kāpēc modeles ir tik tievas, ko viņas ēd? Modeļu biznešā šī ir vien no apspriestākajām tēmām. modelēm ir jābūt tievām, jo bieži vien jāvelk ļoti piegulošs vai pat caurspīdīgs apģērbs. turklāt dizaineri skatēs rādāmos paraugmodeļus šuj uz vienu izmēru. Nedomāju, ka kāds no mums skatēs vēlētos skatīties uz riepiņām, kas veļas pāri dizainera darinātām biksēm :) Vai modeles slimo ar anoreksiju? Dažas jā. Bet lielākoties tā ir vienkārši laba vielmaiņa un pareizs uzturs. Pieprasītām modelēm ikdienā ir maz laika ko veltīt atpūtai, tai skaitā maltītēm, tāpēc pa ceļam tiek apēsts vien kāds banāns. Savukārt slimajām meitenēm karjera parasti ir ļoti īsa, jo viņas zaudē gan spēku, gan izskatu, un jā - modele var būt arī pārāk tieva. (Modele Beāte Stivriņa)
Kāpēc man jāiet modeļu skolā... Autors: fashionista Modeles darbs - mīti un patiesība.
3. Kāpēc man jāiet modeļu skolā? Tu domā: esmu gara, tieva, izskatīga, kam man vēl maksāt par modeļu skolu? Skola ir teju obligāts nosacījums veiksmīgai modeles karjerai. Tur tiek iemācīta modeles gaita, jeb Defilē, izkopta stāja, mācītas pozas, psiholoģija un saskarsme ar cilvēkiem, pareizs uzturs, grima un stila veidošana, aktiermāksla un ritma izjūta. Apgūt to pašmācībā ir praktiski neiespējami un jebkurā kastingā jums vispirms prasīs parādīt, kā jūs spējat noiet Defilē. (Modele Ginta Lapiņa)
Kā zināt kuru aģentūru... Autors: fashionista Modeles darbs - mīti un patiesība.
4. Kā zināt, kuru aģentūru izvēleties? Latvijā ir vairākas atzītas modeļu aģentūras, lai izvēlētos īsto, ieteicams apstaigāt vismaz 3 un izvērtēt, kas patīk/nepatīk un tikai tad pieņemt šo svarīgo lēmumu. Svarīgu tāpēc, ka tas ir ne tikai karjeras iespēju, bet arī drošības jautājums. Turklāt aģentūras lielākoties slēdz līgumus uz 4 gadiem. Ja vēlies pavisam aiziet no modes biznesa, nekādu problēmu, taču, ja vēlēsies pāriet uz citu aģentūru, var rasties sarežģījumi. (Modele Grieta Baštika)
Vai tiešām labākos... Autors: fashionista Modeles darbs - mīti un patiesība.
5. Vai tiešām labākos piedāvājumus var iegūt tikai ceļā "caur gultu"? NĒ. Ja meitene tiešām vēlas ko sasniegt, tad šāda veida "darījumu kārtošana" ir pilnīgi izslēgta. Neaizmirstiet, ka aģentūru īpašnieki un reklāmdevēji savā starpā arī runā un ja jūsu vārds tiks kaut vai pieminēts šādā sakarā, par Milānu un Ņujorku varat aizmirst un turpināt fotografeties katalogam "Mājas antila" (Modele Ilze Pūga)
Kāpēc vajadzīgs portfolio... Autors: fashionista Modeles darbs - mīti un patiesība.
6. Kāpēc vajadzīgs portfolio? Portfolio modelei ir kā CV, ar to ir jāierodas uz jebkurām fotoprovēm, kastingiem un pārrunām. Portfolio ir izlase ar jūsu labākajam fotogrāfijām. Gan pilnā augumā, gan portreti, gan peldkostīmā. Svarīgi ir arī Polaroid foto bez jebkādas pēcapstrādes, kur modele pozē bez grima un izlaistiem matiem. (Modele Jeļena Saļikova)
Vai modelei ir jābūt ar... Autors: fashionista Modeles darbs - mīti un patiesība.
7. Vai modelei ir jābūt ar skaistu seju? Jā un nē. Vispirms jāizlemj, par kādu modeli velies kļūt. Tērpu demonstrētājai atšķirībā no fotomodeles, skaista seja nav obligāta. Taču arī fotomodelēm nav jābūt tikai skaistām. Sejai ir jābūt interesantai, ar kādu odziņu, tādai, kas piesaista skatienu. (Modele Kate Muravjova)
Kāpēc modeles nesmaida... Autors: fashionista Modeles darbs - mīti un patiesība.
8. Kāpēc modeles nesmaida? Nosacījums nesmaidīt ejot pa mēli ir pieņemts tērpu demonstrētājām, jo smaids novērš uzmanību no tērpa. Tāpat arī ir ar izteiktām ķermeņa formām. Tas izskaidro, kāpēc modeles ir kā "dēļi". Atzīts fakts - modele ejot pa mēli izrāda tērpu, nevis savas kājas, tapēc skatēm tiek atlasītas pēc iespējas līdzīgākas modeles, vismaz auguma ziņā. Pārējo panāk ar grimu un frizūrām. (Modele Madara Mālmane)
Vai modeles arī ikdienā... Autors: fashionista Modeles darbs - mīti un patiesība.
9. Vai modeles arī ikdienā ģērbjas tikpat stilīgi? Lielākoties - jā. Ta kā modeļu skolās stilists māca modelēm ģērbšanās knofiņus, grēks būtu šīs zināšanas neizmantot. Turklāt Bieži vien dizaineri savus tērpus modelēm vienkārši uzdāvina par darbu modesskatē vai fotosesijā. Ja modele klūst par kāda brenda "seju", viņai tas būs jāvalkā arī ikdienā (līdzīgi kā sportistiem, kurus sponsorē kāda firma) (Modele Māra Kampernova)
Vai modeles darbs netraucē... Autors: fashionista Modeles darbs - mīti un patiesība.
10. Vai modeles darbs netraucē mācībām? Viss atkarīgs no modeles pašas, tomēr jāzina, ka nopietnāk tiek uztvertas meitenes, kas spēs atteikties no kāda darba, izšķiroties par labu mācībām. Modeles bieži vien pavada daudz laika ceļojot un strādajot ārpus valsts, apzinīgakās šo laiku pavada brīvajos brīžos mācoties, un ieskaites kārto, kolīdz ir atgriezušās. Protams, par to ir jāvienojas ar skolas vadību. Ja attieksme pret mācībām būs vieglprātīga, pēc laiciņa var attapties, ka vairs nav darba un vidusskolas izglītība, kas iegūta pirms 5 gadiem, vairs netiek ņemta vērā, kad vēlaties iestāties augstskolā. (Modele Andra Adamoviča)
3
380
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [24]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
BeautifulChaos avatars
Medaļa NostradamsMedaļa RecidīvistsMedaļa Žurnālists
  BeautifulChaos 09.04.11 17:52
13
0

man tāa patīk tavi raksti! šie raksti tiešām iederas sadaļā stils&mode pārējie pārsvarā tikai smukās bildītes no tumblriem :DD

annannanna avatars
Medaļa Spoks
  annannanna 09.04.11 23:48
8
0

patiesībā esmu dzirdējusi, ka modelei ar potenciālu nav nepieciešamības apmeklēt modeļu skolu. visu, ko būtu jāprot, viņai pāris stundās var ierādīt aģentūrā. tās modeļu skolas , manuprāt, tikai piepelnās uz mazu, naivu, meitenīšu rēķina, kas vēlas kļūt par modelēm, bet tā arī nekad par tādām nekļūst.

fashionista avatars
Medaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sviestmaize
  fashionista 09.04.11 17:02
5
0

atbildot uz zin%C4%81t&#  komentāru " Labs raksts. Varētu vēl uzrakstīt ... " meitenes bildēs arī principā ir tās pieprasītākās. taču droši vien sekos arī ja ne katras, tad interesantāko meiteņu stāsts

lainere avatars
Medaļa Valentīndienas sirsniņaMedaļa Gada spoks 2009Medaļa Valentīndienas sirsniņa
  lainere 09.04.11 20:59
4
0

cerēju bildēs ieraudzīt arī Katrīnu Karlīnu Cauni. viņa tač ir ļoti slavena modele Latvijā :]

piikabuuu avatars
Medaļa Twittera ekspertsMedaļa Soarkana RūžeņaMedaļa Pilnu klēpi tulpēm
  piikabuuu 09.04.11 21:32
3
0

tik tiešām interesants, pat ļoti, ^^

būtu intereanti uzzināt vēl kaut ko par modelēm, piemēram pieprasītākajām pasaulē un lv!!!

fashionista avatars
Medaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sviestmaize
  fashionista 09.04.11 18:48
2
0

atbildot uz analgiins komentāru " pirmo varu apstrīdēt :) " Kāds ir tavs viedoklis? Par tievumu viss ir skaidrs, bet kā ar garumu? :)

MissParanoia avatars
Medaļa BakalaursMedaļa Lord RudolphMedaļa Mazā, spoki Tevi mīl!
  MissParanoia 09.04.11 19:08
2
1

Ja godīgi, tad neesmu sajūsmā par rakstu. 

Izlasot nosaukumu, cerēju lasīt tiešām PATIESĪBU. 

reny avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Man patīk Facebook 7000
  reny 09.04.11 19:14
0
0

atbildot uz MissParanoia komentāru " Ja godīgi, tad neesmu sajūsmā par ... " un kur tad šeit ir meli? :)

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 11.07.13 12:09
0
0

Negaidīti ieraudzīt klasesbiedreni te.

FoxAtTheSea avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoks
  FoxAtTheSea 08.01.13 19:57
0
0

tavs raksts ir ideāls!

FoxAtTheSea avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoks
  FoxAtTheSea 08.01.13 19:53
0
0

man sāk palikt žēl ka pametu to aģentūru :(

nikolalvinboxlv avatars
Medaļa BērndārznieksMedaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoks
  nikolalvinboxlv 09.12.12 23:01
0
0

Es gāju GINTS BUDE MODEĻU SKOLĀ no 11 gdu vecuma tagat man ira 16! Man pirmā skate bija 13 gadu vecumā!

Kupcis avatars
Medaļa Spoki flameMedaļa RecidīvistsMedaļa Žurnālists
  Kupcis 04.08.11 20:31
0
0

davi un tagat sho te prieksh 4aliem :D 

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 10.04.11 12:19
0
0

atbildot uz fashionista komentāru "īsas un tievas arī var būt bezpersoniskas. vien... "

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 09.04.11 18:12
0
0

pirmo varu apstrīdēt :)

Sonyka avatars
Medaļa Pilnu klēpi tulpēmMedaļa Spoks
  Sonyka 09.04.11 21:28
0
0

Interesants raksts! Plus Tev!

fashionista avatars
Medaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sviestmaize
  fashionista 09.04.11 21:15
0
0

atbildot uz lainere komentāru " cerēju bildēs ieraudzīt arī Katrīn... " droši vien viņu iekļaušu kādā citā rakstā ar nelielu aprakstiņu :)

BiezaisRo avatars
Medaļa VidusskolnieksMedaļa SpoksMedaļa Sviestmaize
  BiezaisRo 09.04.11 21:06
0
0

atbildot uz fashionista komentāru "Kāds ir tavs viedoklis? Par tievumu viss ir ska... "  

Es gan piekrītu , pazīstu 2 modeles ir stāstījušas kko līdzīgu

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 09.04.11 19:43
0
0

atbildot uz fashionista komentāru "Kāds ir tavs viedoklis? Par tievumu viss ir ska... " modeles ir tievas un garas, lai būtu bezpersoniskas - lai novērstu uzmanību no viņām - redzētu apģērbu

fashionista avatars
Medaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sviestmaize
  fashionista 09.04.11 19:36
0
0

atbildot uz MissParanoia komentāru " Ja godīgi, tad neesmu sajūsmā par ... " Atvainojos par aplamībām, kas pieļautas manas nezināšanas dēļ, taču priecāšos, ja spēsi sniegt precīzāku info man un citiem :)