Ja vien neizdomāsi kaut ko orģinālāku, tad šeit ir saraksts ar taviem nāves cēloņiem. Tagad vai tālā nākotnē, bet mirsim mēs visi. Un es droši zinu to, ka negribu zināt, kad un no kā.
No kā tu mirsi?8
Kaut gan tev ir mazas iespējas nomirt no slepkavības (ja vien neesi iesaistījies netīros darījumos), tomēr sarakstā tā ir iekļuvusi. ASV aptuveni 16 000 cilvēku katru gadu mirst slepkavības rezultātā. Un aptuveni 11 000 no tām ir ar ieročiem.
Pēdējos gados Pārkinsona slimības izraisīto nāvju skaits palielinās, tāpēc, tā ir 14. vietā sarakstā. Aptuveni 500 000- 1,5 miljoniem cilvēku ASV tā ir un katru gadu no tās mirst vairāk kā 20 000.
Teju trešdaļai amerikāņu ir hipertensija jeb paaugstināts asinsspiediens, un to nedrīkst uztver viegli. Aptuveni 8% nāvju saistās ar šo stāvokli, tas nozīmē, ka aptuveni 26 000 cilvēku miruši tieši no hipertensijas.
Hroniskas aknu slimības un ciroze, kuru pamatā izraisa pārmērīga alkohola lietošana, ir 12. veids, kā tu visticamāk atstiepsi pekas (nelielam mierinājumam, aknām ir ļooooooti labas pašatjaunošanās spējas, ja vien tām dod laiku to izdarīt un pat vissmagākie stāvokļi nav bezcerīgi, ja pārtrauc dzeršanu). Aptuveni 32 000 nāvju gadā.
Asinssaindēšanās jeb septicēmija ir stāvoklis, kad tavā asinsritē ir nokļuvušas baktērijas un to galaprodukti ir toksiski tavam organismam un šie toksīni tevi beigās piežmiedz, jo baktērijas vairojas. Ar šo stāvokli ir grūti cīnīties un nāve septicēmijas reultātā var iestāties 24 stundu laikā. Aptuveni 35 000 nāvju ASV. Septicēmija sākas ar infekciju kādā ķermeņa vietā, bieži vien tas ir ielaists abscess (ar strutām pildīts, nodalīts veidojums uz ķermeņa vai ķermenī, piemēram, abscess aknās).
Pašnāvību skaits pieaug un šis nāves cēlonis ir iekļuvis desmitniekā. Skumji, bet ASV vien 38 000 cilvēku paši atņem sev dzīvību katru gadu, kas ir apmēram divreiz vairāk kā tie, kas mirst slepkavības rezultātā.
Nieru slimību skaits arī pieaug, aptuveni 4 miljoniem amerikāņu ir dažāda smaguma pakāpju nieru saslimšanas un aptuveni 50 000 no viņiem mirst katru gadu.
Gripa un pneimonija. Lai arī šīs slimības ir atšķirīgas, tās bieži vien ‘’nāk kopā’’ viena ar otru. Tomēr, tas ir interesanti, ka no gripas nomirt ir vieglāk nekā jūs domājāt, tāpēc ir svarīgi savakcinēties katru gadu, sevišķi ja esat riska grupā (mazi bērni, veci cilvēki, cilvēki, kuriem visu laiku jāatrodas kontaktā ar daudziem cilvēkiem un grūtnieces). Tomēr slimība nogalina teju 54 000 cilvēku gadā.
Tas ir biedējoši, bet tiek uzskatīts, ka aptuveni 12% pieaugušo ir diabēts, kaut gan daudziem tas vēl nav diagnosticēts. Tad nav brīnums, ka diabēts ir slepkava nr. 7 ASV. Tas nonāvē aptuveni 69 000 cilvēku gadā.
Parasti jau neviens nedomā, ka Alcheimera slimība ir nāvējoša, bet tā tāda ir un ierindojas 6. pozīcijā šajā sarakstā. Un arī šeit nāvju skaits tikai aug un aug. Aptuveni 83 000 nāvju gadā.