142

 3174  10

Pēdējā laikā esmu sastapies un runājis ar cilvēkiem, kas saka : " Lai gan es guļu 8-9 stundas, tāpat esmu noguris/-usi. Un vēl dažus, kas saka, jo vairāk gulēsi, jo vairāk tev būs enerģijas un labsajūtas.


TĀ NAV TAISNĪBA.

Kad tu gulu, tavs ķermenis iet cauri dažādām miega stadijām.Kopā ir 5 šādi cikli. Nakts laikā šie cikli atkārtojās, līdz tu pamosties. Viena šāda cikla garums ir aptuveni 90 minūtes, bet bieži vien tas atkarīgs no paša cilvēka. Tu droši vien domā, ka es te tagad muldu, bet turpini lasīt.

SVARĪGI: Tu vari pamosties divos veidos:
1)Enerģijas pilns un pozitīvs
2)Pilnīgi noguris ar sliktu garastāvokli

Šie divi veidi nav atkarīgi no gulēšanas ilguma. Tas ir atkarīgs no tā vai tu pamosties beidzoties kādam no šiem cikliem, vai tiec pamodināts. Lasi tālāk.

Ja tu pabeidz šo ciklu un pamosties, tad būsi priecīgs un enerģijas pilns,bet ja šis cikls tiek pārtraukts (piemēram tev gribās uz tualeti, vecāki vai draugi tevi pamodina) tu jūtīsies slikti. Sajūta būs tāda it kā, tu būtu savārdzis un tev prasītos vēl pagulēt. Arī tad ja Tu pamosties pozitīvs un ar labu garastāvokli (kas nozīmē, ka tu esi pabeidzis šo ciklu), un tad izdomā pagulēt vēl, tad pastāv iespēja, ka pagulēsi tikai 10 minūtes un piecelsies nepabeidzot ciklu, kas nozīmē, ka atkal jutīsies nevisai labi. Un tas nav tikai tad, kad tu pamosties. Tas ietekmē tevi visas dienas garumā.

Piebilde: Tomēr, pat tad, kad tevi pamodina, tu vari justies labi, bet visbiežāk tas ir sagadīšanās pēc, jo tevi pieceļ tad, kad cikls ir beidzies.

Galvenā doma: Galvenā ideja ir tā, ka tev nepieciešams laiks, lai šie cikli izietu un atkārtotos, kas aptuveni ir 8 stundas, taču katram cilvēkam šis laiks ir savādāks, cits šos ciklus var paspēt atkārtot 6 stundu laikā, citam vajag 10. Kā jau teicu, katrs esam savādāks.
Piebilde 2: Pat ja tu pamosties pēc 90 minūtēm (1 cikla) un jūties enerģijas pilns, tas nenozīmē, ka esi izgulējies. Tavam ķermenim ir nepieciešama atpūta. Pieņemsim muskuļu atpūta (ja aktīvi nodarbojies ar sportu)

Kā lai es zinu, kad man būtu jāceļās ?
Tas ir viegli. Tev jaatbrīvojas no visa tā, kas tevi var pamodināt nelaikā. Tiem pašiem modinātājiem vai pat tualetes apmeklējuma. Kad tavs ķermenis būs atpūties pietiekami, Tu pats piecelsies. Un lietojot vārdu atbrīvoties es nedomāju nogalināt vai iznīcinātNo zinātnes puses:

Veidi, to procentuālais sadalījums, kas sastāda šos ciklus.

• Cikls 1 & 2: Viegls miegs, kopā šie 2 cikli sastāda 50 % no miega.
• Cikls 3 & 4: Dziļš miegs, šie 2 cikli sastāda 25 % miega.
• Cikls 5: šis cikls sastāda pārējo miegu, kas ir 25 %.

Ciklu funkcijas:

Cikls 1: Sirdspuksti un elpošana kļūst lēnāki.Ja kautkas vai kāds tevi pamodina, tu noteikti domāsi, ka nemaz nebiji vēl aizmidzis un vēl izvairīsies no priekšmetie, sienām, kas atrodas blakus gultai.

Cikls 2: Šis cikls ir dziļā miega sākums. Šajā ciklā cilvēki zaudē uzmanību, muskuļi tiek atslābināti.

Cikls 3: Asinsspiediens krītās; Sirdspuksti un elpošana ir samazināta un stabilizēta.

Cikls 4: Līdzīgs 3. ciklam.

Cikls 5: Šis ir īpašs laiks, kad mūsu smadzenes kļūst ļoti aktīvas.Asinsspiediens pagaustīnās, elpošana kļūst ātrāka un neregulāra. Acis sāk "šaudīties". Visbiežāk tieši šajā ciklā mēs sapņojam. Sapņojot, lai mēs sevi nesavainotu, smadzenes bloķē muskuļu darbību.

* Starpcitu, pārtraukt miegu var arī kautkādas vibrācijas, murgi, erekcija, cilvēki, kas tevi modina, vajadzība pēc tualetes apmeklējuma , satiksmes trokšņi.

*Ja cikls tiek pārtraukts un tu atkal dodies gulēt, tas neturpināsies - sāksies jauns.Es ceru, ka jums patika lasīt un kļuva skaidrs - kas tas tāds miegs ir.

Komentāri 142

0/2000

Vissliktāk tu jutīsies, kad miegu pārtrauks SKOLA! 

 394  4 atbildēt

Atbrīvošanās no modinātājiem var radīt zināmas problēmas :D

Kaut gan.. visai bieži ir bijis tā, ka arī agrā rītā pamostos piecas minūtes pirms modinatāja. Tā vienkārši, bez nekādas ārējo apstākļu ietekmes, kā tualetes apmeklējuma vai rakstā minetās erekcijas :D Nebūtu slikti, ja tā visu laiku varētu

 191  2 atbildēt

Skola kaitē veselībai, neļauj pabeigt man manus ciklus!

 176  0 atbildēt

Kad es pamostos es jūtos kā izdrāsts kabacis. Bet tad es paņemu savu ipodu, kurš man atrodas zem spilvena, un 10 min paklausos mīļākās dziesmas. Un tad pižģets- esmu kā gurķītis.

 144  1 atbildēt

Un ko es teikšu skolotājam, ja es nogulēšu stundu? Piedodiet, es centos izbaudīt trešo miega ciklu? :D

 93  0 atbildēt

Es parasti pieceļos nogurusi.

 77  0 atbildēt

Foršs raksts, nakamo varētu par sapņiem un sapņošanu, just saying.. 

 66  0 atbildēt

viss jau būtu labi izskaidrots.....bet kāpēc kad tu kau ko kavē,var piecelties daudz ātrāk un vieglāk???vienmēr

 56  0 atbildēt

a kas ir,ja es pieceļos bez nekādiem modinātājiem,izguļos pats. Bet pavārtos gultā 5 min,aizmiegu uz 5 min un tad viss no gala? Atkal jūtos kā izdirsta jāņoga?

 42  0 atbildēt

Pa vasaru es pamodos tieši 1 min pirms modinātāja, ļoti bieži 

 29  0 atbildēt

Man besī, kad es pamostos 10 min pirms modinātāja, bet tāpat jūtos nogurusi. un mēģinot izbaudīt tās 10 min kas palikušas, man miegs pāriet un ir vēl sūdīgāk. :D

 25  0 atbildēt

A kā ir ja piemēram nosapņo 3 sapņus vienā sapnī. Nu tas ir piemēram tu esi sapnī, bet pamosties vēl vienā un tad vēl vienā un tad tikai pa īstam pamodies... Un kā vēl ir ja tu saproti, kad as ir sapnis vai murgs, bet nevari to apturēt un pamosties? Bet rakstam pluss

 22  0 atbildēt

Par tām stundām... Man, piemēram, labsajūta ir kā kuro reizi. Dažreiz varu nogulēt visas 12 stundas un jutīšos slikti, un dažreiz tikai 6-7 - jūtos vienkārši ideāli.

 22  0 atbildēt

uhtī tapēc es brīvdienu rītos pamostos un tad atkal aizmiegu un kad pamostos 2reiz neko nesaprotu 

 13  0 atbildēt

Nē,ja tu vnk vārties pa gultu 10 stundas,tad protams tu busi ,noguris un miegains

 12  0 atbildēt

Super - ļoti labs raksts!!!

 11  0 atbildēt

www.sleepyti.me

 8  0 atbildēt

Liels paldies tas man ļoti palīdzēja. Tagt zinašu ja pieceļos pusstundu pirms modinātaja un jūtos izgulejies ,ka nevajag iet atpakaļ gulet.

 8  0 atbildēt

Es esmu vienīgais kurš sapņojot mēdz iespert pa sienu? Un tad čista vairs gulēt negribas, uzreiz tāds možums. :)

 6  1 atbildēt

Man vienmēr miegs ir bijis svarīgs , patīk ilgāk pagulēt :)

 5  0 atbildēt
« 1  2  3  4  5 »