local-stats-pixel fb-conv-api

ASV sagrauj Nigēriju un labo rekordus.!!4

36 0

ASV vīriešu basketbola valstsvienība ceturtdien, 2. augustā, Londonas basketbola arēnā laboja vairākus olimpisko spēļu rekordus, grupu turnīra trešās kārtas spēlē sagraujot Nigēriju ar rezultātu 156:73 (49:25, 29:20, 41:17, 37:11). Karmelo Entonijs 14 minūšu laikā guva 37 punktus.

Kopvērtējums 3. augustā # A grupa B grupa 1 ASV 3-0 Krievija 3-0 2 Argentīna 2-1 Spānija 3-0 3 Francija 2-1 Brazīlija 2-1 4 Lietuva 1-2 Austrālija 1-2 5 Nigērija 1-2 Lielbritānija 0-3 6 Tunisija 0-3 Ķīna 0-3

Grūti iedomāties tādu notikumu attīstību, amerikāņiem spēlējot pret Eiropas vadošajām komandām, taču Nigērija pieņēma sāncenšu spēles stilu. Amerikāņi uzspieda pretiniekiem atklāto basketbolu un sākās rekordu medības.

Jau pirmajā ceturtdaļā ASV basketbolisti realizēja 11 no 14 tālmetieniem, desmit minūšu laikā savācot 49 punktus. Agrāk vienai komandai olimpiskajās spēlēs desmit minūšu laikā nebija izdevies gūt vairāk par 38 punktiem.

Ejot puslaika pārtraukumā, amerikāņi bija guvuši 78 punktus, par sešiem punktiem pārspējot iepriekšējo rekordu. Četras minūtes pirms spēles beigām krita arī 24 gadus vecais Olimpisko spēļu rezultativitātes rekords, kurš piederēja Brazīlijas basketbolistiem. Dienvidamerikāņi 1988. gadā Seulā pret vēl vienu Āfrikas komandu Ēģipti savāca 138 punktus, savukārt ASV labākais rādītājs olimpiskajās spēlēs bija 133 punkti.

Noslēdzoties spēlei, amerikāņi veco rekordu laboja par 18 punktiem, turklāt katrā no puslaikiem sameta 78 punktus – vairāk nekā Nigērija iespēja visā spēlē.

Karmelo Entonijs laboja divus Stefana Mārberija rekordus rezultativitātē un tālmetienos. Spēlētājs četrpadsmit minūtēs savāca 37 punktus (iepriekšējais ASV rekords Olimpiskajās spēlēs bija 31 punkts), turklāt realizēja 10 no 12 tālmetieniem. Desmit tālmetienus Olimpiskajās spēlēs bija iemetuši brazīlietis Oskars Šmits un kanādietis Karls Tilemans, taču viņiem vajadzēja attiecīgi 22 un 16 mēģinājumus.

ASV: Anthony 37, Westbrook 21, Bryant 16, Love 15, Durant 14, Williams 13 (11rp), Iguodala 9, Davis 9, Harden 7, Paul 7, James 6, Chandler 2.
Nigērija: Diogu 27, Oguchi 11, Ugboaja 8, Obasonah 8, A. Aminu 7, Oruche 7, Skinn 3, A. Aminu 2, Ibekwe, Archibong, Oyedeji; Dagunduro