Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
3
52

Droši nevaru apgalvot, taču, manuprāt, diezgan liela daļa spoku lietotāju savā bērnībā sekoja līdzi dažādu multfilmu, piemēram, pokemonu, digimonu u.c. galvenajiem varoņiem un to notikumiem.

Iespējams, ka kāds aizrautīgi vēroja arī Yu-Gi-Oh! multfilmas neprātīgos dueļus un pats vēlējās kādu no tiem izspēlēt. Protams, agrāk dažādu akciju veidā, piemēram, čipsos bija iespējams atrast tazo jeb tautā sauktas kā fiškas, uz kurām bija attēlotas populārākās Yu-Gi-Oh! kārtis (briesmoņi). Tāpat, bija iespējams iegādāties arī pašas Yu-Gi-Oh! kārtis, bet lai kā arī būtu - Latvijā šī kāršu spēle neieguva tik lielu popularitāti kā ASV vai citās lielvalstīs, kur pat tagad notiek dažādi dueļu čempionāti, pasākumi utml.

Pēc garā ievada šī raksta turpinājumu veltīšu pašam tematam, tas ir, YGOPRO Dawn of a New Era lietotnes/spēles apskatam. Nenoliegšu, ka eksistē arī pietiekami daudzas līdzīgas šāda veida lietotnes vai mājas lapas, kurās iespējams spēlēt Yu-Gi-Oh! kāršu spēli (viena no tādām - Dueling Network), taču YGOPRO Dawn Of a New Era izceļas ar to, ka tajā lielākā daļa kāršu efektu un spēles procesa notiek automātiski, tādēļ kopumā spēle ir daudz baudāmāka, nerodas lieli pārpratumi spēlētāju starpā, iesācējiem ir daudz vienkāršāk apgūt spēles noteikumus utt.

Neesmu pārliecināts, ka tā ir oriģinālā spēles mājas lapa, tomēr spēli bezmaksas un legāli iespējams iegūt šajā interneta vietnē: http://ygopro.org/. Vēl piebildīšu, ka, pēc maniem novērojumiem, šī spēle veidota uz YGOPRO lietotnes pamata.

Pēc aptuveni 300400 MB lielā... Autors: arvislacis YGOPRO Dawn of a New Era apskats
1.

Pēc aptuveni 300-400 MB lielā arhīva lejupielādes to nepieciešams atarhivēt jums vēlamajā atrašanās vietā. Tā kā visi spēlei nepieciešamie iestatījumi un datnes atradīsies tikai vienā mapē (ar nosaukumu YGOPRO), tad spēli ļoti vienkārši iespējams pārnēsāt arī savā zibatmiņā vai citā datu nesējā.

Spēlei pietiekami bieži (vidēji reizi nedēļā) iznāk atjauninājumi, tie tiek lejupielādēti un instalēti YGOPRO mapē automātiski, tiklīdz palaižat pašu spēli, protams, iespējams izmantot arī Auto Updater lietotni. Atjauninājumi tiek saņemti nelielu arhīvu, paku veidā, tādēļ parasti jālejupielādē ir tikai daži megabaiti (2-5 MB) datu.

Lai palaistu pašu spēli, jāatver lietotne ar nosaukumu YGOPRO Dawn of a New Era Launcher Pro (lietotni YGOPRO Dawn of a New Era Launcher Basic izmanto gadījumos, kad Pro versija nedarbojas vai datorā rodas kādas drošības problēmas saistībā ar šo versiju).

Atverot lietotni tiek... Autors: arvislacis YGOPRO Dawn of a New Era apskats
2.

Atverot lietotni, tiek piedāvāti lietotājvārda un paroles ievades lauki. Savu lietotājvārdu un paroli ātri un vienkārši var iestatīt nospiežot uz pogas Register un aizpildot nepieciešamo informāciju.

Pēc tam iepriekš ievadīto informāciju var izmantot sākuma ekrāna ievades laukos, papildu atzīmējot abas atzīmes rūtiņas (checkbox) un nospiežot uz pogas Login.

Scaronāds izskatās spēles... Autors: arvislacis YGOPRO Dawn of a New Era apskats
3.

Šāds izskatās spēles logs pēc pieslēgšanās spēles serverim. Tā kā spēle ir vēl izstrādes stadijā, tad dažas funkcijas (pogas) - tās, kas redzamas loga labajā pusē, piemēram, turnīri, lietotāju saraksts vēl nav pieejamas.

Kreisajā loga pusē atrodamās pogas lielākā vai mazākā mērā darbojas diezgan labi:

- Chat - spēlētāju tērzētava; - Duel - pārslēgšanās uz dueļa izvēles logu; - Decks - piedāvā iespēju izveidot savas kāršu kavas; - Replays - ļauj noskatīties iepriekšējo spēļu atkārtojumus (ja tādi ir saglabāti); - Customize/Options - sadaļas, kurās ļoti niecīgā viedā var izmainīt spēles iestatījumos, lielākoties - pielāgot lietotāju krāsas tērzēšanas logā.

Kavas veidoscaronanas logs... Autors: arvislacis YGOPRO Dawn of a New Era apskats
4.

Kavas veidošanas logs (Decks).

Kā jau minēju iepriekš, tad šajā logā iespējams izveidot savas kāršu kavas, kuras izmantosiet savos dueļos. Laikam pareizāk būtu teikt, ka tas jādara obligāti, citādi nevienu no dueļiem nebūs iespējams spēlēt. Piebildīšu, ka kāršu kavai jāsastāv no 40-60 kārtīm. Loga augšējā daļā ir pieejams filtrs pēc kura iespējams atrast sev vēlamās spēles kārtis, lai tās pievienotu savai kavai - pārvelciet vēlamo kārti no labajā pusē pieejamā saraksta iekš loga vidū esošā lauka Deck.

Pēc savas kavas izveidošanas neaizmirstiet to saglabāt.

Kopumā iespējams izvēlēties no aptuveni 7000 spēles kārtīm, kas salīdzinoši ar līdzīgām spēlēm ir ļoti liels skaits, tomēr oriģinālo kāršu skaits šajā spēlē ir aptuveni 3000-4000, jo daudzām kārtīm pieejamas vairākas to versijas, kurās atšķirīgs ir tikai to apraksts vai attēls, vai viena no kārtīm ir atļauta, bet otra - nav.

Tērzētavas logs ChatKā jau... Autors: arvislacis YGOPRO Dawn of a New Era apskats
5.

Tērzētavas logs (Chat).

Kā jau to izsaka nosaukums, tad šajā sadaļā iespējams sarakstīties ar citiem spēlētājiem, draugiem un saviem komandas biedriem, iespējams uzdot dažādus ar spēli saistītos jautājumus un atrast spēlētājus, ar kuriem duelēties.

Duelēscaronanās logs... Autors: arvislacis YGOPRO Dawn of a New Era apskats
6.

Duelēšanās logs (Duel).

Šajā logā iespējams aplūkot visus notiekošos dueļus, pievienoties jaunam duelim (Join) vai izveidot pašam savu (Host).

Nedaudz par sarakstā esošajām krāsām:

- Pelēkā - duelis jau ir sācies un notiek, tādēļ jūs tajā piedalīties vairs nevarat, taču to ir iespējams skatīties kā novērotājam un komentēt;

- Zaļā - standarta duelis, kurā iespējams izmantot tikai atļautās spēles kārtis;

- Sarkanā - duelis, kurā iespējams izmantot arī neatļautās spēles kārtis;

- Oranžā - pāru duelis, kurā spēlē divi spēlētāji pret diviem;

- Zilā - mača duelis, kurā secīgi notiek trīs dueļi ar vienu un to pašu pretinieku.

Spēles veidoscaronanas logs... Autors: arvislacis YGOPRO Dawn of a New Era apskats
7.

Spēles veidošanas logs (Host).

Šeit varat iestatīt sev vēlamās spēles noteikumus, piemēram, sākuma punktu un kāršu skaitu, jauno kāršu skaitu katrā gājienā, dueļa veidu un tā nosaukumu. Nosaukums ir jāievada obligāti, pārējos iestatījumus var droši atstāt nemainīgus.

Pēc spēles izveidoscaronanas... Autors: arvislacis YGOPRO Dawn of a New Era apskats
8.

Pēc spēles izveidošanas vai pievienošanās tai tiks attēlots saraksts ar spēlētāju lietotājvārdiem, lai sāktu dueli, abiem spēlētājiem vispirms jāatzīmē atzīmes rūtiņas labajā pusē no saviem lietotājvārdiem. Ja esat pats izveidojis spēli, tad pēc abu spēlētāju apstiprināšanas, jānospiež poga Start.

Pirms pascarona dueļa sākuma... Autors: arvislacis YGOPRO Dawn of a New Era apskats
9.

Pirms paša dueļa sākuma notiek klasiskā roku vicināšanās jeb akmens-šķēre-papīrīts, lai noteiktu to, kuram no spēlētājiem tiks dotas izvēles tiesības noteikt to, kurš no viņiem ies pirmais.

Scaronāds kopumā izskatās... Autors: arvislacis YGOPRO Dawn of a New Era apskats
10.

Šāds kopumā izskatās spēles logs, kārtis un citi spēles elementi, kad notiek duelis. Piebildīšu, ka loga apakšā ir pieejams neliels čats, ar kura palīdzību iespējams uzrakstīt dažādas ziņas savam pretiniekam.

3
52
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [9]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
arvislacis avatars
Spēja OriģinālautorsMedaļa ŽurnālistsMedaļa Dienas doma
  arvislacis 22.07.13 11:10
4
0

atbildot uz FiicHa komentāru " Nav kritika, bet es nekad nesaprat... " Saprotu, nav jau gluži tā, ka es pats spēlēju katru dienu, visu laiku - tikai dažreiz, kad īpaši nav ko iesākt un gribas atpūsties. Vairāk šo rakstu veltīju iespējamajiem interesentiem, kuriem kaut kas šāds varētu arī noderēt. Paldies par komentāru!

CHIEF SOSA avatars
Medaļa Melnais rāmisMedaļa AspazijaMedaļa Maģistrants
  CHIEF SOSA 22.07.13 11:23
2
0

atbildot uz arvislacis komentāru "Saprotu, nav jau gluži tā, ka es pats spēlēju k... " būtu spēlējis battlefield 3,dirt 3 vai max payne 3,to saprotu,bet šo...?! 

arvislacis avatars
Spēja OriģinālautorsMedaļa ŽurnālistsMedaļa Dienas doma
  arvislacis 22.07.13 11:26
2
0

atbildot uz L4URO komentāru "būtu spēlējis battlefield 3,dirt 3 vai max payn... " Vienmēr jau visiem neizdabāsi, turklāt šajā spēlē tomēr ir arī nedaudz jādomā loģiski, stratēģiski un šis tas jārēķina.

arvislacis avatars
Spēja OriģinālautorsMedaļa ŽurnālistsMedaļa Dienas doma
  arvislacis 22.07.13 11:33
1
0

atbildot uz L4URO komentāru "tā spēle ir bērniem... " Un vai tad Tu dažreiz tāpat vien arī neuzspēlē, piemēram, dambreti, "cūkas", monopolu vai kādu citu ļoti elementāru spēli? Un viss jau nav tik vienkārši kā izskatās.

ReVolt avatars
Medaļa Draugu draugsMedaļa PērleMedaļa Maģistrants
  ReVolt 23.07.13 01:18
1
0

Parasti Yugioh spēlēju caur GameRanger. Pats labākais ka katrs duelis ir kas jauns, jo nekad nezināsi kādas kārtis izkritīs un kādu stratēģiju nāksies pielietot un ko tev iesmērēs pretinieks. Ja labi saproti katras kārtis īpašību un izproti pašu spēli, tā ir labākā kāršu spēle ever. 

FiicHa avatars
Medaļa KaspisMedaļa KardiologsMedaļa Kaspis
  FiicHa 22.07.13 10:43
1
1

Nav kritika, bet es nekad nesapratīšu toscilvēkus kas kaut ko tādu spēlē.

arvislacis avatars
Spēja OriģinālautorsMedaļa ŽurnālistsMedaļa Dienas doma
  arvislacis 22.07.13 12:47
0
0

atbildot uz dadam komentāru " http://www.youtube.com/watch?v=0KV... " Beidz spamot. ;)

arvislacis avatars
Spēja OriģinālautorsMedaļa ŽurnālistsMedaļa Dienas doma
  arvislacis 23.07.13 08:06
0
0

atbildot uz ReVolt komentāru " Parasti Yugioh spēlēju caur GameRa... " Paldies par pozitīvo komentāru.

Taisnība par to, ka katru reizi kārtis izkrīt savādāk, tomēr daudzi spēlētāji arī cenšas izveidot kāršu kavas, kurās to efekti spēj novest pie apmēram līdzīgām sākuma situācijām un spēles gaitas. Personīgi man, visvairāk nepatīk situācijas, kad pretinieks otrajā spēles gājienā paspēj izsaukt 4-5 briesmoņu kārtis un tevi tik viegli uzveikt.

Katrā ziņā, iesaku pamēģināt YGOPRO Dawn of a New Era, jo tajā, manuprāt, ir daudz vairāk kāršu nekā GameRanger piedāvātajā spēlē.

CHIEF SOSA avatars
Medaļa Melnais rāmisMedaļa AspazijaMedaļa Maģistrants
  CHIEF SOSA 22.07.13 11:28
0
1

atbildot uz arvislacis komentāru "Vienmēr jau visiem neizdabāsi, turklāt šajā spē... " tā spēle ir bērniem...