Šoreiz mazliet pastāstīšu par programmu VirtualBox, ar ko iespējams strādāt virtuālajā OS vidē un lauzt to pēc sirds patikas.
Pamācība: virtuālais dators.26
Paskaidrošu nedaudz sīkāk par šo programmu - ar tās palīdzību uz viena datora var viegli darbināt visdažādākās operētājsistēmas - sākot no Windows un beidzot pat ar Mac OS X. Šīs operētājsistēmas darbojas virtuāli, t.i., paralēli host (galvenajai) operētājsistēmai. Veicot izmaiņas virtuālajā OS, host OS nekādā veidā netiek aizskarta.
Tātad, šī ir labākā iespēja apgūt operētājsistēmu funkcijas, pārbaudīt programmas, paspēlēties ar vīrusiem vai vienkārši lietot kā otro, trešo utt. operētājsistēmu.
Sākam darbu.
Pirmkārt, jums ir nepieciešams lejupielādēt VirtualBox instalāciju, ko var izdarīt ŠEIT. Vienkārši izvēlamies attiecīgo operētājsistēmu un spiežam ''download''. Kad instalācija ir lejupielādējusies, palaižam to un sekojam instrukcijām (uz pāris sekundēm tiks apturēts internets, kamēr tiek uzinstalēts VB tīkla draiveris). Kad programma ir ieinstalēta, varam sākt virtuālās mašīnas izveidošanas procesu.
Pirmajā reizē mēs redzam šādu tukšu laukumu. Neizskatās daudzsološi, vai ne? Tas ir tikai sākums.
Lai izveidotu jaunu virtuālo mašīnu, spiežam uz ikonas ''New'', tad next, līdz atduramies pret OS izvēli.
Te nu varam izvēlēties, kas vien ienāk prātā. Te ir pieejamas visas Windows versijas līdz pat W 8, kā arī BSD, Unix utt. Galvenais izvēlamies to OS, kuru vēlamies instalēt un ierakstam jebkādu nosaukumu (lai pašam ir skaidrs, kas tas ir).
RAM atmiņas lietojums. Tātad, izvēlamies tik daudz, cik varam atļauties. Tas nozīmē, ka vairāk par pusi no fiziskā RAMa apjoma nevajadzētu izvēlēties. Nē, šie megabaiti netiks atņemti no fiziskā RAMa MB daudzuma, vienkārši šādu patēriņu izmantos palaista virtuālā sistēma. Ja uzliekam 1GB kā manā gadījumā, tad VB process patērēs 1GB no operatīvās atmiņas.
Sekojam instrukcijām...
Jaunajā logā izvēlamies VDI faila veidu un tad sekojam instrukcijām.
Šeit jānorāda faila atrašanās vieta, kā arī jānorāda, cik līdz cik GB tas ''augs'' jeb to, cik HDD vietas tiks uzrādīts virtuālajā sistēmā. Neliekam vairāk par to, cik ir brīvas vietas fiziskajā HDD, jo tad vienkārši nevarēs neko izdarīt, ja VDI fails nevarēs ''augt''. Ja virtuālā sistēma aizņem, piemēram, 5GB, tad arī šis VDI fails aizņems 5GB. Ja 200MB, tad 200MB...vienkārša loģika.
Create -> create un esam nonākuši pie šāda loga. Taču ar šo viss vēl nebeidzas, būtībā šis ir pats sākums...
Spiežam ikonu Start, tad jaunajā logā next un nonākam pie šāda loga. Tātad, šeit mums ir nepieciešams būtabls jeb startēties spējīgs .ISO instalācijas fails. Manā gadījumā šim jābūt Windows XP instalācijas failam, citos gadījumos atkarīgs no izvēlētās OS.