Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
472
« 1  2  3 »

Bez jebkādām programēšanas zināšanām un pilnīgi par brīvu tu vari uztaisīt pats savu androida programmu pat tikai 5 minūtēs, vai arī vienkāršu kosmosa šuterīša spēli, kura būs tīra un bez jebkādam reklāmam, protams, ja pats tās neieliksi. Tas nekas, ja tev matemātika un fizikā atzīme bija tikai 2 ! Tev nekas nebūs jamaksā un tu varēsi par brīvu izveidot savas programmas APK failu. Ja tev kādreiz ir bijis LEGO MindStorms vai tu to kādam esi redzējis, tad arī LEGO MindStorms roboti tiek programmēti izmantojot aplikāciju par kuru es jums dārgie spoku lasītāji tulīt pastāsīšu un kopā izveidosim vienkāršu androida programmu. Progammai daudzas lietas var izveidot vizuāli un pēc tam katru ieprogrammējot izmantojot vienkāršos pužļus ar dažādām komandām, protams, bez elemetārām lietām ir iespējams izveidot arī kaut ko nopietnāku taču tad gan būs jāpiepūlās un jāmēģina apiet programas ierobežotās iespējas.

Ir vēl arī vieglāks veids kā izveidot savu android aplikāciju, taču tajā tu nevarēsi pielietot savu izdomu un tā būs pilna ar reklāmām bezmaksas variantā.

Agrāk ar šo programmu bija grūtāk veidot aplikācijas, jo bija nepieciešams uzstādīt uz datora Javu, nevis parasto, bet gan JDK -Java Development Kit un vēl papildus vairākas programmas, taču tagad ir iznākusi MIT App Inventor 2 versijā kurā lielākā daļa programmu tiek darbinātas caur mākoņservisu, tā kā lielāko daļu varēs paveikt ar savu interneta parlūku un pats labākais šajā programma ir tas, ka var pievienot android ierīci pie datora ar USB kabeli vai arī saslēgties caur WiFi un uzreiz redzēt vizuāli visu tavu paveikto darbu un uzreiz redzēt visas izmaiņas, ko tu veic savā programmā.

PS. MIT ir Masačūsetas Tehnoloģiju Institūts.

Tev vajadzēs:

Google profilu.

Chrome interneta pārlūku, der arī visi pārejie.

Ierīci ar Android operētajsistēmu, taču, ja tev tādas nav nebēdā var izmantot emulatora programmu, kas tagad arī ir iestrādāta makoņserverī.

Lejuplādēt MIT App Inventor programmu datoram.

No Google Play store ieinstalēt MIT AI2 (MIT App Inventor 2 ,kas domāts androida ierīcēm. Ja tev nav Androids iztiksi ar emulātoru.

MIT mājaslapā atradīsi daudzas pamacības, kur vienkaršī būs izskaidrots, kā var izveidot savu programmu un tajā ieprogrammēt dažādas funkcijas.

Diemžēl pēdējo reizi, kad viņā pirms kāda laika taisīju aplikāciju vēl bija vecā MIT App Inventor 1 versija un tās projektiņi vairāk neder priekš MIT AI2, bet tas nekas, jo pirmā versija bija Bagu (Bug / Kļūdu pilna) un ēda daudz datora resursus, ja ir vēlme, joprojām var izmantot pirmo versiju un dabūt jau gatavus source failus viņai, taču nesaskatu no tā jēgu, jo būs ļoti jānomokas, lai visu uzstadītu, kā arī viss ies lēni uz vecās versijas.

Tāpēc tagad ātram ievadamuztaisīsim kaut ko pavisam elemetāru.

Sākam projektiņu Autors: Werkis2 Pamācība, kā uztaisīt savu Android programmu vai vienkāršu spēlīti !
1.

Sākam projektiņu

nekādus fancīgus nosaukumus... Autors: Werkis2 Pamācība, kā uztaisīt savu Android programmu vai vienkāršu spēlīti !
2.

nekādus fancīgus nosaukumus ar visādām ķeburu zīmēm nosaukumā nelietojam !

Paradīsies scaronāda lapa... Autors: Werkis2 Pamācība, kā uztaisīt savu Android programmu vai vienkāršu spēlīti !
3.

Paradīsies šāda lapa, šeit tu veidosi savas programmas vizuālo noformējumu.

Darbību pužļu  bloku lapa Autors: Werkis2 Pamācība, kā uztaisīt savu Android programmu vai vienkāršu spēlīti !
4.

Darbību pužļu / bloku lapa.

Tavi projektiņi Autors: Werkis2 Pamācība, kā uztaisīt savu Android programmu vai vienkāršu spēlīti !
5.

Tavi projektiņi.

Scaroneit tu vari izvēlēties... Autors: Werkis2 Pamācība, kā uztaisīt savu Android programmu vai vienkāršu spēlīti !
6.

Šeit tu vari izvēlēties kāda veidā vēlies redzēt savas programmas reālā laika vizualizāciju.

Scaroneit tu vari saglabāt... Autors: Werkis2 Pamācība, kā uztaisīt savu Android programmu vai vienkāršu spēlīti !
7.

Šeit tu vari saglabāt savu programmu .APK formātā un lejuplādēt datorā.

Ielādējam smuku fonu... Autors: Werkis2 Pamācība, kā uztaisīt savu Android programmu vai vienkāršu spēlīti !
8.

Ielādējam smuku fonu, neaizmirstam uzlikt fonam - caurspīdiga fona krāsa, savādak nevarēs izveidot smuku aplikāciju un pogas rādīsies augšpusē uz balta fona.

Bloki  Pužļi Autors: Werkis2 Pamācība, kā uztaisīt savu Android programmu vai vienkāršu spēlīti !
9.

Bloki / Pužļi.

Androida ierīcē ieslēdzām... Autors: Werkis2 Pamācība, kā uztaisīt savu Android programmu vai vienkāršu spēlīti !
10.

Androida ierīcē ieslēdzām MIT AI2 un caur WiFi pieslēdzamies, ievadot telefonā norādīto 6 ciparu kodu.

« 1  2  3 »
2
472
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [20]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Administrācija avatars
Medaļa Melnais rāmisMedaļa BotsMedaļa Melnais rāmis
  Administrācija 28.12.13 22:36
5
0

atbildot uz L4URO komentāru "Katrs aizpilda savu laiku kā grib,labāk nekā dz... " Dzert arī vajag. Esot trīs litri dienā jāizdzer. :|

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 30.12.13 00:37
4
0

1) Android tālruņiem ir ļoti dažādi ekrāna izmēri un izšķirtspējas. Lai aplikācijas izskatītos OK uz dažādām izšķirtspējām, visur ir jānorāda relatīvi izmēri vai dp (un nevis px!). Savādāk viena bildīte ar 200px platumu uz 320px plata tālruņa aizņems nevis gaidīto vienu trešdaļu, bet gan lielāko daļu no ekrāna. Ir jāpārliecinās, ka automatizētais rīks uztaisīs universāli, nevis tikai konkrētai izšķirtspējai.

2) Jau sākumā pievienotā bildīte nr 15. jau izskatās saspiesta. Ja liec "background", tad tā Android pasaulē pēc noklusējuma tiek izstiepta NEPROPORCIONĀLI, izstiepjoties pa visu objekta laukumu. Pagriez mobilo horizontāli (ja vien ekrāni nav fiksēti tikai portrait režīmā) vai paskaties uz planšetes - redzēsi, vai bilde izkropļojas.

 Lai no tā izvairītos, labākais veids ir izmantot FrameLayout, apakšējā līmenī paliekot kādu ImageView ar scaleType="centerCrop" vai "centerInside", atkarībā ko vēlies panākt.

 

3) Android pasaulē ir baigi forši pievienot bildīti un tā, bet lielai daļai telefonu LIELAS fona bildes ir lielas mocības un iemesls "Bitmap size exceeds VM budget" eksepšeniem, kuru rezultātā programma aizveras ar kļūdu. Šis kļūdas paziņojums ir pazīstams katram, kurš kaut ko darījis ar bildēm. Tāpēc ir jāpārliecinās, ka bildīte tiek sadalīta atbilstošās izšķirtspējās katram no ldpi/mdpi/hdpi/xhdpi/xxhdpi izmēriem (320x240px ekrānam nafig nevajag 1000x1000px bildi). Vai to dara šis automatizētais rīks - nav ne jausmas.

 

Šīs problēmas atkrīt vai vismaz ir daudz kontrolējamākas, programmējot visu "ar roku". Androīdiem profesionāli programmēju jau vairāk kā 2 gadus, šāda tipa rīkus netaisos izmantot, izmantoju Eclipse.

Notepad parasti iesaka tie, kas javā ir, maksimums, hello, world uzrakstījuši. Eclipse ir noderīgāks ieteikums , un tajā arī programmē lielākā daļa java un Android programmētāju (otra daļa lieto uz IntelliJ bāzes veidoto Android studio).

Autoram ieteiktu palaist aplikāciju uz emulatora ( http://www.youtube.com/watch?v=4r3o2eBzyrs ) vai citu izšķirtspēju/jaudu/paaudžu tālruņiem, lai pārbaudītu darbību citur. Katra programma, pat ja tā labi strādā un izskatās uz 1 telefona, ir noteikti jāpārbauda ar veselu rindu visdažādāko izšķirtspēju, Android versiju (2.x, 4.x) un jaudu telefoniem. It sevišķi, ja nav droši zināms, ka visur izmēri automātiski pielāgosies ekrāniem. Praksē joprojām ir daudz 320x480 un pat 240x320px izšķirtspēju ( attiecīgi 2x un 4x mazākas izšķirtspējas ekrāni nekā autora tālrunim).

P.S.  Tagad arī androīdam ir savs frontpage! 

Rīk ir dažādi. Piemēram, phonegap tiem, kas kaut ko jau prot veidot ar html. šūteri .. var kādā vidē ņemt šūtera sagatavi, bet lai to būtiski pamainītu, vienalga vajadzēs programmēt. Kvalitatīva programmēšana diez vai tuvākajos 20 gados tiks aizstāta ar point&click ripa rīkiem, kur faktiski viss notiek ar peli.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 29.12.13 22:29
4
0

atbildot uz hateris komentāru " Nedomā, ko rak... "

pag! ko? :|

ak jā! es taču aizmirsu, ka cilvēki jau piedzimst ar noteiktas profesijas iemaņām, vai ne?

twist avatars
Medaļa Gada raksts 2014Medaļa Gada raksts 2014Medaļa Gada spoks 2014
  twist 28.12.13 21:03
3
0
paldies, ķeršos pie darba!:)
CHIEF SOSA avatars
Medaļa Melnais rāmisMedaļa AspazijaMedaļa Maģistrants
  CHIEF SOSA 28.12.13 21:39
3
0

atbildot uz hateris komentāru " Lūdzu nevaig! Pietiek sūdu applikā... " Katrs aizpilda savu laiku kā grib,labāk nekā dzert ir !

Werkis2 avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada raksts 2014Medaļa Sensācija
  Werkis2 29.12.13 00:14
3
0

atbildot uz hateris komentāru " Lūdzu nevaig! Pietiek sūdu applikā... " Ar šito, telefonu nevar s*****, šo rīku radīja pati google, ja kas, bet pēc tam pameta un MIT atpirka viņu atpakaļ no Googles.

Naane avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa ŽurnālistsMedaļa Dienas joks
  Naane 29.12.13 18:19
2
0

atbildot uz hateris komentāru " Lūdzu nevaig! Pietiek sūdu applikā... " Kādas vainas grafiskajām programmēšanām?

BUMBIKS2882 avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SpoksMedaļa Sviestmaize
  BUMBIKS2882 29.12.13 17:22
2
0

Šo labāk atstāt cilvēkiem kas to pieprot 

 Bet par centību +

Werkis2 avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada raksts 2014Medaļa Sensācija
  Werkis2 28.12.13 22:42
2
0

atbildot uz Administrācija komentāru "Dzert arī vajag. Esot trīs litri dienā jāizdzer... " Taisnība...

EV1TA avatars
Medaļa Troll killerMedaļa AdminsMedaļa Auklīte
  EV1TA 10.01.14 10:10
1
0

Paldies, bet linkus turpmāk publicē tikai avotā. Teksta daļā visi linki, kas ved ārpus spokiem, ir aizliegti. 

igrix avatars
Medaļa PamatskolnieksMedaļa SpoksMedaļa Bila acs
  igrix 03.01.14 10:27
1
0

es ar taisīju bet man man bijaproblēma ka nevarēju dabūt ciet ekrānu, man vēra fona visu laiku jaunus ekrānus tā arī nometu malā to pašakumu. tur kautk'prasās pašu kodu apskatīt pilnīgi visam. 

ejbīsī avatars
Medaļa Seko Facebook 8000Medaļa BērndārznieksMedaļa Spoks
  ejbīsī 30.12.13 11:43
1
0
kā no planšetes izveidot aplikāciju? zinu tikai AIDE programmu, bet tur jāmācās pašam visa kodēšana sākumā(Java, Python(laikam) un vēl c++ lang)., parastas programmas jau protams var izveidot, bet vai kādam būtu tā vēlēšanās noņemties un izveidot kādu spēli? tur nolādēti daudz grafikas vajag un visas bildes uz png formāta jāmet. visgrūtāk sākumā jau to pareizi kustīgo animāciju izveidot, jo jāprot izveidot sakarīgi čarakteri n tādā garā. var jau protams meklēt googlē visādus kodus, ar kuriem var saglabāt datus aplikācijā un pašas darbības, bet nezinu vai ir vērts. labāk to visu atstāt tiem, kuri visu dzīvi atdod priekš visa šitā
Werkis2 avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada raksts 2014Medaļa Sensācija
  Werkis2 29.12.13 17:23
1
0

atbildot uz BUMBIKS2882 komentāru " Šo labāk atstāt cilvēkiem kas to p... " Lai tak paspēlejas un padižojas ar savu sound board aplikāciju :D

Tas i es avatars
Medaļa PulicersMedaļa Troll killerMedaļa Pulicers
  Tas i es 29.12.13 15:36
1
0

Man nav datora. to visu var darīt arī pa taisno no planšetes?

emilsemils5 avatars
Medaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Pamatskolnieks
  emilsemils5 29.12.13 14:27
1
0

Varētu pamēģināt. 

spoks8888 avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Spoks
  spoks8888 01.04.14 21:20
0
0
Super
beatslayer avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa MaģistrantsSpēja Mana Latvija!
  beatslayer 31.07.16 22:36  
0
0
Super! Vajag tik uztaisīt kaut jēdzīgu un pārdot aplikāciju! Būsi miljonārs!
mcboss avatars
Medaļa Spoks
  mcboss 29.12.13 10:45
0
5

wow cik forshi 

 

 

solarisurbino15 avatars
Medaļa Veiksmes lādeMedaļa PamatskolnieksMedaļa Klauns
  solarisurbino15 28.12.13 21:08
1
9

čākars un laika kavešana

hateris avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  hateris 28.12.13 21:16
0
18
hateris nedomā, ko raksta!
(Gribu izlasīt!)