local-stats-pixel

Pamācība, kā uztaisīt savu Android programmu vai vienkāršu spēlīti !20

 479  2

Bez jebkādām programēšanas zināšanām un pilnīgi par brīvu tu vari uztaisīt pats savu androida programmu pat tikai 5 minūtēs, vai arī vienkāršu kosmosa šuterīša spēli, kura būs tīra un bez jebkādam reklāmam, protams, ja pats tās neieliksi. Tas nekas, ja tev matemātika un fizikā atzīme bija tikai 2 ! Tev nekas nebūs jamaksā un tu varēsi par brīvu izveidot savas programmas APK failu. Ja tev kādreiz ir bijis LEGO MindStorms vai tu to kādam esi redzējis, tad arī LEGO MindStorms roboti tiek programmēti izmantojot aplikāciju par kuru es jums dārgie spoku lasītāji tulīt pastāsīšu un kopā izveidosim vienkāršu androida programmu. Progammai daudzas lietas var izveidot vizuāli un pēc tam katru ieprogrammējot izmantojot vienkāršos pužļus ar dažādām komandām, protams, bez elemetārām lietām ir iespējams izveidot arī kaut ko nopietnāku taču tad gan būs jāpiepūlās un jāmēģina apiet programas ierobežotās iespējas.

Ir vēl arī vieglāks veids kā izveidot savu android aplikāciju, taču tajā tu nevarēsi pielietot savu izdomu un tā būs pilna ar reklāmām bezmaksas variantā.

Agrāk ar šo programmu bija grūtāk veidot aplikācijas, jo bija nepieciešams uzstādīt uz datora Javu, nevis parasto, bet gan JDK -Java Development Kit un vēl papildus vairākas programmas, taču tagad ir iznākusi MIT App Inventor 2 versijā kurā lielākā daļa programmu tiek darbinātas caur mākoņservisu, tā kā lielāko daļu varēs paveikt ar savu interneta parlūku un pats labākais šajā programma ir tas, ka var pievienot android ierīci pie datora ar USB kabeli vai arī saslēgties caur WiFi un uzreiz redzēt vizuāli visu tavu paveikto darbu un uzreiz redzēt visas izmaiņas, ko tu veic savā programmā.

PS. MIT ir Masačūsetas Tehnoloģiju Institūts.

Tev vajadzēs:

Google profilu.

Chrome interneta pārlūku, der arī visi pārejie.

Ierīci ar Android operētajsistēmu, taču, ja tev tādas nav nebēdā var izmantot emulatora programmu, kas tagad arī ir iestrādāta makoņserverī.

Lejuplādēt MIT App Inventor programmu datoram.

No Google Play store ieinstalēt MIT AI2 (MIT App Inventor 2 ,kas domāts androida ierīcēm. Ja tev nav Androids iztiksi ar emulātoru.

MIT mājaslapā atradīsi daudzas pamacības, kur vienkaršī būs izskaidrots, kā var izveidot savu programmu un tajā ieprogrammēt dažādas funkcijas.

Diemžēl pēdējo reizi, kad viņā pirms kāda laika taisīju aplikāciju vēl bija vecā MIT App Inventor 1 versija un tās projektiņi vairāk neder priekš MIT AI2, bet tas nekas, jo pirmā versija bija Bagu (Bug / Kļūdu pilna) un ēda daudz datora resursus, ja ir vēlme, joprojām var izmantot pirmo versiju un dabūt jau gatavus source failus viņai, taču nesaskatu no tā jēgu, jo būs ļoti jānomokas, lai visu uzstadītu, kā arī viss ies lēni uz vecās versijas.

Tāpēc tagad ātram ievadamuztaisīsim kaut ko pavisam elemetāru.

« 1  2  3 »
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 20

0/2000

1) Android tālruņiem ir ļoti dažādi ekrāna izmēri un izšķirtspējas. Lai aplikācijas izskatītos OK uz dažādām izšķirtspējām, visur ir jānorāda relatīvi izmēri vai dp (un nevis px!). Savādāk viena bildīte ar 200px platumu uz 320px plata tālruņa aizņems nevis gaidīto vienu trešdaļu, bet gan lielāko daļu no ekrāna. Ir jāpārliecinās, ka automatizētais rīks uztaisīs universāli, nevis tikai konkrētai izšķirtspējai.

2) Jau sākumā pievienotā bildīte nr 15. jau izskatās saspiesta. Ja liec "background", tad tā Android pasaulē pēc noklusējuma tiek izstiepta NEPROPORCIONĀLI, izstiepjoties pa visu objekta laukumu. Pagriez mobilo horizontāli (ja vien ekrāni nav fiksēti tikai portrait režīmā) vai paskaties uz planšetes - redzēsi, vai bilde izkropļojas.

 Lai no tā izvairītos, labākais veids ir izmantot FrameLayout, apakšējā līmenī paliekot kādu ImageView ar scaleType="centerCrop" vai "centerInside", atkarībā ko vēlies panākt.

 

3) Android pasaulē ir baigi forši pievienot bildīti un tā, bet lielai daļai telefonu LIELAS fona bildes ir lielas mocības un iemesls "Bitmap size exceeds VM budget" eksepšeniem, kuru rezultātā programma aizveras ar kļūdu. Šis kļūdas paziņojums ir pazīstams katram, kurš kaut ko darījis ar bildēm. Tāpēc ir jāpārliecinās, ka bildīte tiek sadalīta atbilstošās izšķirtspējās katram no ldpi/mdpi/hdpi/xhdpi/xxhdpi izmēriem (320x240px ekrānam nafig nevajag 1000x1000px bildi). Vai to dara šis automatizētais rīks - nav ne jausmas.

 

Šīs problēmas atkrīt vai vismaz ir daudz kontrolējamākas, programmējot visu "ar roku". Androīdiem profesionāli programmēju jau vairāk kā 2 gadus, šāda tipa rīkus netaisos izmantot, izmantoju Eclipse.

Notepad parasti iesaka tie, kas javā ir, maksimums, hello, world uzrakstījuši. Eclipse ir noderīgāks ieteikums , un tajā arī programmē lielākā daļa java un Android programmētāju (otra daļa lieto uz IntelliJ bāzes veidoto Android studio).

Autoram ieteiktu palaist aplikāciju uz emulatora ( http://www.youtube.com/watch?v=4r3o2eBzyrs ) vai citu izšķirtspēju/jaudu/paaudžu tālruņiem, lai pārbaudītu darbību citur. Katra programma, pat ja tā labi strādā un izskatās uz 1 telefona, ir noteikti jāpārbauda ar veselu rindu visdažādāko izšķirtspēju, Android versiju (2.x, 4.x) un jaudu telefoniem. It sevišķi, ja nav droši zināms, ka visur izmēri automātiski pielāgosies ekrāniem. Praksē joprojām ir daudz 320x480 un pat 240x320px izšķirtspēju ( attiecīgi 2x un 4x mazākas izšķirtspējas ekrāni nekā autora tālrunim).

P.S.  Tagad arī androīdam ir savs frontpage!  emotion

Rīk ir dažādi. Piemēram, phonegap tiem, kas kaut ko jau prot veidot ar html. šūteri .. var kādā vidē ņemt šūtera sagatavi, bet lai to būtiski pamainītu, vienalga vajadzēs programmēt. Kvalitatīva programmēšana diez vai tuvākajos 20 gados tiks aizstāta ar point&click ripa rīkiem, kur faktiski viss notiek ar peli.

 4  0 atbildēt
paldies, ķeršos pie darba!:)
 3  0 atbildēt

Šo labāk atstāt cilvēkiem kas to pieprot emotion

 Bet par centību +

 2  0 atbildēt

Varētu pamēģināt. emotion

 1  0 atbildēt

Man nav datora. to visu var darīt arī pa taisno no planšetes?

 1  0 atbildēt
kā no planšetes izveidot aplikāciju? zinu tikai AIDE programmu, bet tur jāmācās pašam visa kodēšana sākumā(Java, Python(laikam) un vēl c++ lang)., parastas programmas jau protams var izveidot, bet vai kādam būtu tā vēlēšanās noņemties un izveidot kādu spēli? tur nolādēti daudz grafikas vajag un visas bildes uz png formāta jāmet. visgrūtāk sākumā jau to pareizi kustīgo animāciju izveidot, jo jāprot izveidot sakarīgi čarakteri n tādā garā. var jau protams meklēt googlē visādus kodus, ar kuriem var saglabāt datus aplikācijā un pašas darbības, bet nezinu vai ir vērts. labāk to visu atstāt tiem, kuri visu dzīvi atdod priekš visa šitā
 1  0 atbildēt

es ar taisīju bet man man bijaproblēma ka nevarēju dabūt ciet ekrānu, man vēra fona visu laiku jaunus ekrānus tā arī nometu malā to pašakumu. tur kautk'prasās pašu kodu apskatīt pilnīgi visam. 

 1  0 atbildēt

Paldies, bet linkus turpmāk publicē tikai avotā. Teksta daļā visi linki, kas ved ārpus spokiem, ir aizliegti. 

 1  0 atbildēt
Super
 0  0 atbildēt
Super! Vajag tik uztaisīt kaut jēdzīgu un pārdot aplikāciju! Būsi miljonārs! emotion
 0  0 atbildēt

wow cik forshi emotion

 

emotion 

 0  5 atbildēt

čākars un laika kavešana

 1  9 atbildēt

Lūdzu nevaig! Pietiek sūdu applikāciju!

 

Nemāki kodēt - NEMAZ NEDARI. Sapisīsi tik sev telefonu.

Gribi iemācīties kodēt? Grafiskās vides neder lai mācītos. Ņem Eclipse vai ko citu (kaut vai notepad) un sāc tik mācīties kā pienākās.

 0  18 atbildēt