Ņemot vērā, ka mūsdienās saķert kādu draņķi jeb datorvīrusu ir ļoti viegli un īpaši nav jāpiepulās, piedāvāju vieglu pamācību, kā atbrīvoties no tiem.
Citas pamācības un apskatus skaties manā profilā.
Ņemot vērā, ka mūsdienās saķert kādu draņķi jeb datorvīrusu ir ļoti viegli un īpaši nav jāpiepulās, piedāvāju vieglu pamācību, kā atbrīvoties no tiem.
Citas pamācības un apskatus skaties manā profilā.
Pirmkārt, paskaidrošu to, ka, ja ir saķerts vīruss, dators NAV uzreiz jāmet ārā (ir dzirdētas tādas frāzes), kā arī lielajiem meistariem - sistēma uzreiz nav jāparinstalē. Datorvīrusi fiziski datoru nekā neietekmē (var gan gadīties visādi joki, bet par to nav runa), tāpēc ir jāsaprot, ka ar datoru viss ir kārtībā, ja neskaita problēmas ar sistēmu.
Ja esam pārliecināti, ka sistēmā ir ieperinājies kāds kaitēklis, sāksim darbu... /pamācība ir paredzēta Windows lietotājiem/
Pirmkārt, ir nepieciešams atjaunināt esošo antivīrusu un mēģināt veikt sistēmas skenēšanu, TAČU tas nostrādā patiešām reti, jo vīruss vairumā gadījumu būs apgājis vai pat neitralizējis antivīrusu, kā rezultātā šai darbībai var nebūt nekādas jēgas.
Ja esam pārliecināti, ka antivīruss nepilda savu pienākumu godam, varam sākt lejupielādēt dažādas antivīrusu programmas bez reāllaika aizsardzības (Malwarebytes, CureIT, AVZ, Gmer). Protams, lejupielādējam no neinficētas sistēmas un saliekam kādā fleškā (pirms tam atzīmejot ''read only'', lai vīruss nav spējīgs sabojāt tur esošās instalācijas).
Kad tas ir izdarīts, startējam datoru drošajā režīmā jeb safe mode (spaidām pogu F8 pirms sāk startēties Windows sistēma), kad esam tur, pievienojam ierīci un startējam kādu no visām programmām (es sāktu ar CureIT, jo tas līdz šim vienmēr ir palīdzējis). Lēnā garā veicam skenēšanu visiem diskiem...galu galā, ja ir kas atrasts, likvidējam.
Ja vīruss nebūs bijis pietiekami labi uztaisīts, varēsim turpināt lietot esošo antivīrusu, taču, ja nestrādā kāda no tā funkcijām, varam to pārinstalēt (atinstalējam esošo, tad uzliekam pilnībā svaigu).
Sliktākajā gadījumā pēc vīrusa izārstēšanās nebūs iespējams startēt sistēmu, jo vīruss, iespējams, būs sabojājis kādi sistēmai svarīgi failu, kā rezultātā pēc izdzēšanas sistēma var nestrādāt korekti. Tad nu vien būs jāņem rokā sistēmas instalācijas disks un jāveic atjaunošana jeb repair funkcija.
Pēc šī būtu ieteicams nomainīt paroles biežāk lietotajiem un svarīgajiem kontiem, jo, iespējams, vīrusa saimniekam nu ir visas jūsu paroles un profili.
P.S. Ja nav nekādu zināšanu darbā ar datoru, šādus pasākumus neieteiktu veikt - vairāk problēmu pašiem.
Man ome teica, ka vajag ēst daudz ķiplokus, tad visi vīrusi pa gabalu turēsies.
Nez vai datoram tas nelīdzētu? Tik pa kuru galu lai tos bāž...
labaak iemaci ko dariit- man visulaiku karaas dators, kautvai vnk skatotis video, vnk viss apstaajas, un skanja pat paliek piikstot. vai tas var buut no taa ka ir elektriibas zudumi minimaali?
1) Sadali savu disku( ja tev ir viens) vairākās partīcijās .
2) Neturi sev svarīgus un vajadzīgus failus vienā partīcijā ar sistēmu .
3) Un nepieciešamības gadījumā vnk pārmet sistēmu .
jo tā būs daudz ātrāk un drošāk nekā meiģināt čakarēties ar 10 antivīrusiem .
P.S . vispār profilaktiskos nolūkos dators divreiz gadā ir jāpārinstlē .
vajadzīgs ir tikai Avast Internet Security, licenzētā versija, un nekādu draņķu datorā netiks.
Kuram te vispār ir oriģināls vindovs instalācijas disks? Vienkārši paņem un pārinstalē...
Ja jums tiešām rūp jūsu dators, ieteiktu nopirkt Kaspersky, nešaubos, ka tas ir labākais antivīruss. Pats viņu nopirku pēc viena nepatīkama atgadījuma, tagad viss ir ideāli.
Varēji pieminēt ka daudzus mēslus (tai skaitā rootkitus) var nokillot ar Rkill un pēctam izdzēst ar Combofix.