15

 54  4

Tiem, kuri kaut reizi būs dzirdējuši par Arch Linux operētājsistēmu, visticamāk tā šķitīs par ļoti sarežģītu un ļoti ilgi konfigurējamu Linux OS. Nezinātājiem piebildīšu, ka sākotnēji instalējot Arch Linux distributīvu, jums ir pieejams tikai pats sistēmas kodols, tādēļ vispirms pašam nākas konfigurēt gandrīz visus tālākos sistēmas iestatījumus, lietotnes, darbvirsmas vides utt., turklāt tas viss ir jāveic ar komandrindas (CLI) palīdzību.

Pavisam nesen, šī gada 26. augustā, tika izlaists Manjaro Linux distributīva 0.8.7 laidiens, tādēļ es kā jau liels Linux entuziasts un rolling-release atbalstītājs īpaši nevilcinājos - lejupielādēju Manjaro Linux bezmaksas .iso attēlu, ierakstīju to zibatmiņā un drīz vien instalēju arī savā portatīvajā datorā. Tagad, kad esmu ar šo distributīvu veiksmīgi sadzīvojis pus nedēļu, sniegšu arī nelielu ieskatu pašā operētājsistēmā un apskatīšu XFCE 0.8.7 laidiena jaunumus.

Komentāri 15

0/2000

Nav slikti, bet es pagaidām pieturos pie vecā zagtā "loga".

 4  0 atbildēt

Gan jau sen daudzi Windows useri kā es pārietu uz Linux sistēmu, bet ir viens BET - liela daļa spēļu un dažas programmas neiet uz Linux. 

 3  0 atbildēt

''Gandrīz gatavs darbam'' - tas visprecīzāk raksturo Linux

 3  0 atbildēt

Pameginaju del iemesla, ka arch deva kernel panics, biju pilniba vilies. Tas package managrs crashoja, un nevareja uzinstalet neko no arch repo. (ka to vareja archbanga).

BEt es pamaniju ka izlaists jauns arch .iso, un sis man nedod kernel panics :D

Tik tikko uzinstaleju, ar xfce4. Bet text rendering te ir briesmigs.

 1  0 atbildēt