local-stats-pixel fb-conv-api

Lubuntu 13.04 (Linux) instalēšana datorā21

62 4

Sveiciens visiem Spokiem! Šis ir mans pirmais raksts šajā vietnē, tādēļ droši varat izteikt savu kritiku (protams, saprāta robežās) un ieteikumus, ierosinājumus nākamajiem rakstiem, kā arī uzdot man dažādus jautājumus par raksta saturu un ar to saistītajām lietām.

Lielākoties plānoju ne tikai šo rakstu, bet arī visus turpmākos, veltīt dažādu atvērtā pirmkoda un Linux risinājumu apskatei, ievietojot dažādas pamācības un skaidrojumus, kas iespējams lielai daļai no jums varētu šķist ļoti vienkārši un prasti, bet, manuprāt, kādam arī noderētu.

Šajā reizē, kā jau ievadrakstā, soli pa solim aplūkošu Lubuntu 13.04 instalēšanas procesu datorā.

1. solis. Lejupielādējam Lubuntu .iso attēlu. To bezmaksas un pilnīgi legāli iespējams izdarīt šajā vietnē.

2. solis. Iededzinām .iso attēlu CD matricā, bet lai ietaupītu naudu un resursus, iesaku .iso attēlu ierakstīt USB-zibatmiņā, skatiet šo spokiem.lv rakstu, lai uzzinātu kā to izdarīt. (Plānoju tuvākajā laikā ievietot arī līdzīgu rakstu, papildus aprakstot dažas nianses.)

3. solis. Ievietojam (jeb atstājam) CD matricu vai zibatmiņu datorā, veicam datora restartu un datora ieslēgšanas brīdī nospiežam kādu no F8/F10/F12 taustiņiem, atkarībā no jūsu izmantotā datora, un palaižam Lubuntu OS no izvēlētā datu nesēja. (Iespējams arī BIOS iestatījumos norādīt, lai dators automātiski mēģina vispirms sāknēt OS no kompaktdiska vai zibatmiņas.)

62 4 21 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 21

0/2000

laikam jau labāk palikšu pie parastā ubuntu.

2 0 atbildēt

varēji sīkāk pastāstīt  piemēram cietā  diska sadalījumu uzstādišanu  u.c..  emotion

1 0 atbildēt

interesnats raksts, man personigi uz servera stav ubuntu 12.04 server edition a uz laptopa linux mint 14 a uz kastes w8 :D esmu multi-os-ials :D

1 0 atbildēt

emotion 

1 0 atbildēt

šeit mani atveda meklēšana pēc debian cd kāds zin kā bezmaksas saņemt debian cd. ubuntu un kubuntu esmu jau atspēlējies gribās debian (pirmais un vienīgas linux no kura ir cēlušies citi.)

1 0 atbildēt

Tikai nesaprotu kāda tam visam jēga? emotion

0 3 atbildēt

Ienācu ielikt mīnusu nezinu kāpēc emotion

1 7 atbildēt