Vispirms vēlos pateikties visiem mana iepriekšējā raksta komentētājiem un vērtētājiem, lai gan kopumā saņemto komentāru un vērtējumu skaits nebija pārāk liels, taču man ļoti būtisks, lai turpinātu Linux rakstu sēriju.
Iepriekšējā rakstā jau minēju, ka spokos atrodams samērā labs raksts, kurā izklāstīts process kā ar UNetbootin programmas palīdzību iespējams USB zibatmiņā ierakstīt Windows instalāciju. Savukārt es šo rakstu veltīšu, lai apskatītu UNetbootin programmas pielietojumu tieši dažādu Linux distribūciju instalāciju ierakstīšanai/saglabāšanai zibatmiņās.

1. solis. Lejupielādējam sev vēlamās Linux distribūcijas .iso attēlu un saglabājam to vietā, kur pēc tam to būs viegli atrast un izmantot, piemēram, uz darbvirsmas (Desktop). Iesaku Linux .iso attēlus lejupielādēt no to oriģinālajām lejupielādes vietnēm, neizmantojot datņu apmaiņas programmas, izvairoties no iespējamajiem attēlu bojājumiem un cita veida programmatūras brāķiem.

2. solis. Lejupielādējam UNetbootin programmu, to iespējams izdarīt šajā vietnē. Ja jau izmanto kādu Linux distribūciju, tad lejupielāde no iepriekš norādītās vietnes nav nepieciešama un ieteicama, jo programma visticamāk būs atrodama tavas Linux operētājsistēmas programmatūras-centrā (Software Center).
Ja izmanto Debian vai Ubuntu bāzētu distribūciju, tad programmu pietiekami vienkārši vari instalēt arī izmantojot šādu termināla komandu:
sudo apt-get install unetbootin

3. solis. Atveram UNetbootin programmu. Visticamāk, ka atvēršanas brīdī būs nepieciešams ievadīt saknes jeb administratora paroli, par to pilnībā nevajag satraukties, ievadam to un pārejam pie nākamā soļa.

4. solis. Programmas dialogā redzams, ka mums ir divas iespējas - 1) izvēlēties Linux distribūciju un tās versiju, kuru vēlamies instalēt (šajā gadījumā tas pats .iso attēls tiks automātiski lejupielādēts no interneta); 2) izvēlēties jau lejupielādētu .iso attēlu.
Lai gan pirmais variants sākotnēji var šķist labāks, taču programma ne vienmēr piedāvā instalēt jaunāko distribūcijas versiju, kā arī pieejamā distribūciju izvēle nav pārāk plaša un ne vienmēr iespējams atrast sev nepieciešamo, tādēļ es lielākoties izmantoju tieši otro variantu.
Tātad, atzīmējam apakšā esošo radio-ievades lauku (Diskimage) un nospiežam uz blakus esošās pogas (uz tās attēloti trīs punktiņi (...)).

5. solis. Pārlūkojam savu cieto disku, lai atrastu iepriekš lejupielādēto .iso attēlu. Tā kā programmu bija nepieciešams palaist ar saknes tiesībām, tad arī pārlūkošana tiek uzsākta no visaugstākā sistēmas līmeņa.
Visticamāk, ka ceļš (veicamās darbības) līdz lejupielādētajam .iso attēlam varētu būt apmēram šāds:
Computer -> /home/arvis/Desktop/linux.iso

6. solis. No zemāk esošā izvēles lauka izvēlamies USB dzini jeb zibatmiņu kā instalēšanas mērķa vietu, kā arī norādām (jeb izvēlamies) savas zibatmiņas diska adresi, manā gadījumā tā ir /dev/sdb1.
Spiežam pogu OK un gaidām līdz visas datnes un nepieciešamie iestatījumi tiek konfigurēti. Pēc tam tiks piedāvāta iespēja datoru restartēt vai arī turpināt izmantot pašreizējo operētājsistēmu.
Piebildīšu, ka šajā instalēšanas procesā zibatmiņā jau esošās parastās, personīgās datnes netiek izdzēstas vai bojātas, tomēr rezerves kopijas izveidošana nenāktu par ļaunu. Pēc tam varam turpināt zibatmiņā ierakstītās distribūcijas izmēģināšanu vai instalēšanu.
Šajā reizē tas arī ir viss, droši izsaki savus komentārus, jautājumus un ieteikumus. Īpaši gaidīšu ieteikumus par to, ko es varētu aprakstīt savos turpmākajos rakstos.