Apskatīsim iOS evolūcijas, kas aizsākās 2007.gadā uz Apple ierīces – iPhone.
Apskatīsim iOS evolūcijas, kas aizsākās 2007.gadā uz Apple ierīces – iPhone.
iOS 1.0 jeb pati pirmā iOS versija bija ļoti nespēcīgs konkurents citām operētājsistēmām, jo tā bija pat ļoti apdalīta. iOS pirmajai versijai nebija iespējams uzinstalēt trešās puses (third-party) aplikācijas, nebija arī multitasking`a, t.i., nebija iespējams darbināt vairākas aplikācijas reizē, nebija piekļuves failiem, kā arī nebija visu iemīļotās copy/paste funkcijas. Taču, neskatoties uz to, šī OS bija ļoti ērta, lietotājam draudzīga, kā arī tai bija uz to brīdi labākais atskaņotājs un labākais interneta pārlūks – Apple parādīja pārējiem, kādai jābūt ĪSTAI viedtelefonu operētājsistēmai.
Savukārt otrajā iOS versijā Apple aizpildīja tukšumus savā sistēmā un ļāva sistēmā darboties trešās puses aplikācijām. To visu īstenoja App Store, kur izstrādātāji tika aicināti publiskot savas programmas.
Diemžēl iOS 3.0 versijā nebija jaunumu, ko lietotāji bija gaidījuši jau sen – netika pievienota ne iespēja kopēt un ielīmēt tekstu, ne landscape tastatūra, ne arī MMS atbalsts. Taču šajā versijā tika paziņots, ja lietotājs mēģināja instalēt trešo pušu programmas, kā arī bija iespēja koplietot internetu, izmantojot Bluetooth vai USB savienojumus.
Šoreiz sarakstā tika iekļauta arī iOS 3.2 versija, kas bija pirmā sistēma, kas tika uzstādīta iPad planšetdatoriem. Ideja šādam atjauninājumam slēpās aiz tā, ka bija vajadzība palaist iOS uz planšetes un ‘’likt’’ tai izskatīties tik pat labi arī uz lielāka displeja. Neskatoties uz grafiskajiem uzlabojumiem, iOS tika izmantots arī iBooks servisā.
Sākot ar 4.0 versiju, iOS beidzot varēja saukt par īstu iOS. Šajā versijā Apple ieviesa multitasking`u, ko lietotāji bija gaidījuši jau ļoti ilgu laiku. Šoreiz tika ieviests arī FaceTime video čats, kā arī Wi-Fi hotspots atbalsts.
iOS 5.0 bija labāk izveidota OS, kas saturēja daudzus būtiskus atjauninājumus. Šoreiz pirmo reizi ieraudzījām Siri – ar balsi aktivizējamu palīgu, kas ir diez gan noderīgs, ja nepieciešams veikt dažus elementārus uzdevumus. Notification centrs jeb paziņojumu centrs bija vēl viena laba lieta, kas tika ieviesta 5.versijā. Neskaitot šos brīnumus, tika ieviestas vēl neskaitāmas funkcijas – iClouds, Twitter integrēšana OS vidē, iMessages utt.
Nu jau arī iOS 6.0 ir oficiāli iznākusi un lielais pluss šai iOS versijai ir jaunā, Apple izstrādātā, Maps aplikācija, kas Google Maps pastumj malā. Tagad arī Facebook ir integrēts iOS vidē, kas iGadgets padara vēl vairāk piesātinātu ar sociālo tīklu ikonām un saīsnēm. Arī Siri ir uzlabots un ‘’pazīst’’ restorānus, kinoteātrus utt, kā arī tagad to būs iespējams lietot arī iPad īpašniekiem.
Nu vispār sākot ar iOS 3.0 varēja veikt copy paste un sākot ar 4.0 varēja veidot mapītes, kur salikt aplikācijas. Kopumā tās fīčas ko tu pieminēji rakstā, nav pat simtā daļa no tām kas tika laika gaitā pievienotas/uzlabotas...