3

 71  6

Ikvienam noteikti ir bijusi vēlme kādreiz dzīvot otru dzīvi. Ir kāda vieta, kur tas ir iespējams. Tā ir sociālās stratēģijas spēle – eRepublika, kura atrodama interneta vietnē www.erepublik.com. Spēles autoriem šo paralēlo pasauli ir labpaticies iesaukt par „Jauno pasauli”. Aprīļa beigās arī visas trīs Baltijas valstis tika pie savām dubultniecēm šajā pasaulē un uzsāka savu ceļu šajā spēlē, kurā ir iesaistījušies nu jau daudzi spēlētāji no visas plašās pasaules. Tajā skaitā arī no Latvijas.

Latvija jau vēsturiski ir bijusi svešu naidnieku iekārota zeme un tas nav savādāk arī „Jaunajā pasaulē”. Jau pirmajās dienās bija skaidrs, ka latviešu īpatsvars spēlē nav pietiekoši liels, lai droši saglabātu varu savā valstī un tā arī notika. Pirmajās Saeimas vēlēšanās uzvarēja ieceļotāji no eIndonēzijas un eKanādas, valsts kase tika gandrīz pilnībā izlaupīta un attiecīgi pēc tam visi ieceļotāji aizbrauca. Latviešiem nācās sākt savu valsti būvēt no nulles, kas mazāk vai vairāk veiksmīgi, bet tomēr virzījās uz priekšu neskatoties uz to, ka latviešu mazā skaita dēļ mūsu valsts varu daļēji kontrolēja arī ārzemnieki uzspiežot to, ka latviešu valoda nemaz nevar būt galvenā saziņas valoda eLatvijā, līdz beidzot eSomijas nulle ievēlētais prezidents pieteica karu eLatvijai un šeit mēs nonākam pie dramatiskākajiem notikumiem.

Tā kā eLatvija viena pati nespēj stāties pretī milzīgajam pārspēkam, kas dvesa no Somijas puses, tad skaidrs, ka bija jāmeklē sabiedrotie, tomēr tas notika pārāk vēlu. Somi ātri pēc kara pasludināšanas uzbruka Latgalei. Latvieši kopā ar Igauņiem un vēl vairāku valstu pārstāvjiem turējās sīvi un tikai kaujas pēdējā brīdī izšķīrās kaujas liktenis un uzvaras svari nosvērās par labu eSomijai un tās sabiedrotajiem. Tā eSomijas plāns nebūt nav apstāties pie Latgales, bet gan iet tālāk un iekarot arī Zemglai, kas arī ir viņu uzbrukumu mērķis, tad skaidrs, ka somi uzbruks ļoti drīz. Kas paliks pāri no eLatvijas – kas to lai zina.

Nedaudz atejot nost no postošās karadarbības parunāsim par pašu spēli. Šajā spēlē iespējas ir diezgan plašas. Ikviens var būt parasts strādnieks, kurš ik dienu saņem atalgojumu par savu ieguldījumu kopējā ražošanā, kā arī var būt spēcīga vai arī ne tik spēcīga uzņēmuma vadītājs. Ikvienam ir dota iespēja iesaistīties politikā un kļūt par daļu no savas valsts kongresa, vai ieņemt kādu ministra amatiem vai pat kļūt par valsts prezidentu. Jāpiezīmē, ka eLatvijā tas šobrīd nemaz nav sarežģīti – svarīga ir tikai un vienīgi vēlme iesaistīties.

Ikviens spēlētājs, kurš spēlē šo spēli pats var izvēlēties, cik ļoti viņš vēlas iesaistītes. Ikviens var spēlei pieslēgties vienu reizi dienā un izdarīt pāris klikšķus un šo spēli nolikt malā, lai ļautos citām ikdienas rūpēm, bet gribētāji var iesaistīties aktuālās valsts norisēs, publicēt avīžu rakstus, kurus lasa un komentē citi eRepublikas spēlētāji, iesaistītes militāro operāciju organizēšanā vai veidot starptautiskās attiecības ar citām eRepublikas valstīm un vēl un vēl. Iespējas ir plašas un apmierinās gan tos, kam patīk nedaudz „pabakstīties”, gan arī tos, kas vēlas šai spēlei veltīt pat vairākas stundas dienā. Izvēle ir pašu rokās.

Lai pilnvērtīgi spēlētu šo spēli vēlams piereģistrēties ne vien galvenajā eRepublikas lapā http://www.erepublik.com, bet gan arī latviešu izveidotajā un uzturētajā forumā http://lv.erepublik.lt, jo neatņemama spēles sastāvdaļa ir un paliek komunikācija ar saviem tautiešiem.

Paldies par sapratni. Iesaisties un nepieļauj Latvijas pazemošanu starptautiskā mērogā, kāda šobrīd notiek no Somu puses ne vien militāri pakļaujot eLatvijas reģionus vienu pēc otra, bet plaši propagandējot starptautiskos preses izdevumos par to, ka eLatvija nav cienīga pastāvēt.

Un tagad pats galvenais. Atceries, ka tieši tava iesaistīšanās spēlē var palīdzēt latviešiem sekmīgi atvairīt somu uzbrukumus, kuri ir nekaunīgi un neargumentēti. Un tieši Tava palīdzība ir nepieciešama, lai latvieši spētu atkarot zaudētās teritorijas un parādīt somiem, ka viņu nicinošie un pazemojošie uzbrukumi nepaliks nesodīti.

Ar cieņu,

Komentāri 3

0/2000
Jaa nav labi irkt smadzenes tirguu .. :D
 4  1 atbildēt

Visi Te fake gandriiz...... Siikie pideri bez profiliem

 1  0 atbildēt

 0  0 atbildēt