Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
60

Kamēr lielākā daļa datoru lietotāju līksmo par bezmaksas Windows 10 atjauninājumu vai sūdzas par tajā esošajām nepilnībām un noklusētajiem iestatījumiem (piemēram, P2P atjaunināšanas modeli), tikmēr atvērtā pirmkoda (open-source) izstrādātāji nesnauž un aktīvi veic Linux distribūciju un atvērto produktu veidošanu.

Šajā rakstā izklāstīšu galvenos jaunievedumus un uzlabojumus, kas ieviesti Linux Mint 17.2 ("Rafaela") laidienā. Kā jau vienmēr, priecāšos par jūsu izteiktajiem viedokļiem, komentāriem un uzdotajiem jautājumiem. Citus ar Linux un atvērtajām tehnoloģijām saistītos rakstus iespējams lasīt manā spokiem.lv profilā.

Īsumā par pascaronu jaunāko... Autors: arvislacis Kas jauns Linux Mint 17.2
1.

Īsumā par pašu jaunāko laidienu.

Linux Mint (LM) jaunākais laidiens – 17.2 ar koda vārdu "Rafaela" – ir kārtējais atjauninājums LM 17 operētājsistēmai (līdzīgi kā servisa paka Windows OS datoriem), kas atbilstoši jaunajai LM izstrādātāju politikai tiek veidots uz Ubuntu 14.04 bāzes un tiks atbalstīts līdz pat 2019. gadam. Lai gan šī laidiena Cinnamon un MATE versijas jau bija pieejams kopš jūnija beigām, taču tikai pirms nedēļas, 2015. gada 7. augustā, lejupielādēt, instalēt iespējams arī Xfce un KDE versijas. Jāpiebilst, ka visi esošie LM 17.1 ("Rebecca") lietotāji veiksmīgi var veikt OS atjaunināšanas procesu, izmantojot sistēmā esošo lietojumprogrammu Update Manager.

Uzlabojumi vairākos Linux... Autors: arvislacis Kas jauns Linux Mint 17.2
2.

Uzlabojumi vairākos Linux Mint izstrādātajos sistēmas rīkos (garlaicīgākā raksta daļa).

Līdzīgi kā iepriekš, līdz ar jauno OS laidienu, galvenās izmaiņas veiktas tikai pašu LM izstrādātāju rīkos:

Rīkā Software Sources (programmatūras avoti):
- Tagad iespējams atvērt un brīvi pārvaldīt PPA pakotņu arhīvus  – pievienošana, dzēšana, versiju pārlūkošana;
- Iespējams apskatīt ārēji instalētās pakotnes (foreign packages) no .deb datnēm, kā arī veikt to versiju samazināšanu (downgrade) atbilstoši sistēmas repozitorijos oficiāli pieejamajai versijai.

Rīkā Update Manager (atjauninājumu pārvaldnieks):
- Lietojumprogrammu atjauninājumi tiek grupēti, atbilstoši saistītajām pakotnēm, tādējādi samazinot pieejamo atjauninājumu sarakstu un vienkāršojot to iestatīšanas procesu;
- Veikti uzlabojumi lietotāja saskarnē (kļūdu attēlošanā) un paziņojumu joslas ikonas darbībā, piemēram, tagad paziņojumu joslas ikonu iespējams attēlot tikai tad, kad ir pieejami jauni atjauninājumi un ikona tiek automātiski paslēpta brīdī, kad sistēmā ir instalētas tikai jaunākās pakotņu versijas.

Kā arī vairākas mazāk būtiskas izmaiņas un lietotāja saskarnes izmaiņas rīkos Language Settings (valodas iestatījumi) un Login Screen (pieteikšanās ekrāns).

Labāks draiveru... Autors: arvislacis Kas jauns Linux Mint 17.2
3.

Labāks draiveru programmatūras nodrošinājums datoriem ar NVIDIA un Optimus videokartēm.

Par šiem uzlabojumiem visticamāk priecāsies datorspēļu cienītāji, lai gan, jā, tāpat nojaušu, ka spokiem.lv nav nemaz tik daudz spēlmaņu, kuri kā galveno platformu spēlēm izmanto tieši kādu no Linux OS. Pirmkārt, atjaunināta jaunāko NVIDIA videokaršu draiveru versija no 331.113 uz 346.72, savukārt, otrkārt, kā būtisku jaunievedumu jāmin iespēju paziņojumu joslā salīdzinoši vienkārši pārslēgties starp iebūvēto Intel un NVIDIA Optimus videokarti (tas vairāk attiecināms tieši portatīvo datoru īpašniekiem).

Citi mazāk būtiski... Autors: arvislacis Kas jauns Linux Mint 17.2
4.

Citi mazāk būtiski uzlabojumi.

Protams, atkarībā no izmantotās LM 17.2 darbvirsmas (desktop environment) versijas – Cinnamon, MATE, Xfce vai KDE – pieejami katrai darbvirsmai (DV) specifiski, unikāli uzlabojumi, kas galvenokārt ietver šo DV jaunākas versijas vai izmaiņas atsevišķās komponentēs, piemēram, datņu pārlūkos utml.

Visās LM 17.2 versijās kā, manuprāt, nozīmīgs uzlabojums jāmin LibreOffice biroja programmatūras atjauninājums no 4.2.x versiju atzara uz 4.4.3 versiju, nodrošinot papildu funkcionalitāti un kļūdu labojumus.

Līdzīgie raksti saistībā ar Linux un atvērtajām tehnoloģijām:

- Linux Mint 17 apskats

- Mīti un patiesības par Linux operētājsistēmām

- 10 iemesli, kādēļ es sāku lietot Linux (1/2)

1
60
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [7]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Fliperiso avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa RecidīvistsMedaļa Burvju klana biedrs
  Fliperiso 13.08.15 15:03
2
0

Es,protams,nenolieku linux,bet kamēr man viņš neies kā vēlos,tikmēr ar viņu necīnīšos.

Tādēļ jau ir cik cilvēku,tik viedokļu,šis bija mans viedoklis.

Fliperiso avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa RecidīvistsMedaļa Burvju klana biedrs
  Fliperiso 13.08.15 14:32
1
0

Pirms win 10 mēģināju linux mint 17.2,viss it kā būtu ok,bet,ar flashplayeri kā jau visiem linuxiem izcīnījos līdz nemaņai,tādēļa atmetu ar roku un pārgāju uz win 10.

Ja linux jau bāzē būtu flash player,kas strādā pilnībā,tad būtu apdomāšanas vērts,līdz tam,plikšu pie win10,kurš starp citu,manu kompi cepina mazāk kā win 7.

Fliperiso avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa RecidīvistsMedaļa Burvju klana biedrs
  Fliperiso 13.08.15 15:02
1
0

atbildot uz arvislacis komentāru " Jāatzīst, ka man personīgi nekad nav bijuša... " Es arī tādu versiju biju izvēlējies,youtube gāja,inbox games ne visas gāja,arī facebook video ne visi video tika atskaņoti,līdz ar to,kādēļ mocīties,ja visu var vienkāršot ar win?!

karlis 2014 avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoks
  karlis 2014 26.09.15 13:01
1
0

Es ceturtdien noinstalēju

arvislacis avatars
Spēja OriģinālautorsMedaļa ŽurnālistsMedaļa Dienas doma
  arvislacis 13.08.15 14:50
0
0

atbildot uz Fliperiso komentāru " Pirms win 10 mēģināju linux mint 1... " Jāatzīst, ka man personīgi nekad nav bijušas problēmas ar Adobe Flashplayer lietošanu uz Linux Mint 17.x, jo ikdienā izmantoju arī noklusēto un LM ieteikto pārlūku - Firefox. Vēl jāņem vērā, ka lejupielādējot LM .iso ieteicams uzreiz izvēlēties versiju ar multimediju atbalstu (multimedia support), lai pēc tam nav jāmocās nedz ar Adobe Flashplayer, nedz mp3 u.c. formātu atbalstu.

arvislacis avatars
Spēja OriģinālautorsMedaļa ŽurnālistsMedaļa Dienas doma
  arvislacis 13.08.15 15:24
0
0

atbildot uz Fliperiso komentāru " Es,protams,nenolieku linux,bet kam... " Tas jau saprotami, katram ir brīvība izvēlēties to, kas viņam tuvāks un patīkamāks. Vispār, jā, runājot par dažām Adobe Flash spēlēm - laikam jau varētu būt problēmas. Pats vairs ar šādām spēlēm gandrīz vispār nespēlējos, tādēļ biju piemirsis, bet pirms kāda gada bija problēma ar vienu Facebook spēli - spēle īsti negāja, jo izstrādātājiem bija nepieciešama jaunāka Adobe Flashplayer versija spēles darbināšanai. Šajā situācijā laikam vienīgais risinājums būtu izmantot Google Chrome/Chromium pārlūkprogrammas un instalēt tiem speciāli izstrādāto Flashplayer variantu - Pepper flash.

arvislacis avatars
Spēja OriģinālautorsMedaļa ŽurnālistsMedaļa Dienas doma
  arvislacis 15.08.15 12:31
0
0

atbildot uz fufuu  komentāru " Atjaunināju, nejūtu baigo pārmaiņu... " Gan jau biji domājis Ubuntu 16.04 un Linux Mint 18?