local-stats-pixel

Kā iegūst un ko dara ar jūsu Privātajiem Datiem!6

230 0

Uzmanību: Šis raksts ir domāts tikai un vienīgi lai izglītotu, lūdzu nemeiģiniet atkārtot nevienu no minētajām darbībām, svarīgi ir zināt un padomāt, nevis izmantot!! Nopietni, mēs šeit runājam par Cilvēku Datu Tiesību Pārkāpumu, lūdzu padomājiet vai tiešām jums tas ir nepieciešams, labāk izvērtējiet minētos piemērus un piestrādājat pie pašu savas drošības uzlabošanas!

Tātad, šoreiz runa ies par "Doxxing". Latviešu valodā šis termins netulkojas, bet principā tas ir process, kura laikā tiek ievākti cilvēka privātie dati. Lai gan viss biežāk tas notiek caur internetu, nevar izslēgt arī citas metodes. Centīšos skaidrot, kā parasti tiek jūsu dati iegūti, un raksta apakšā stāstīšu, kā šie dati parasti tiek izmantoti. Lielākoties "Doxxing" izmanto tiesību aizsargājošās institūcijas, tajā skaitā Federālās izmeklēšanas dienests un protams, arī Latvijas Valsts tiesību aizsargājošās institūcijas, nedrīgst aizmiest arī par Hakeriem un citiem ļaunprātīgu iemeslu vadītiem cilvēkiem.

Ar ko parasti tas viss sākas: Principā no mazumiņa. Jebkura informācija ir noderīga, varbūt tas ir pilnais vārds, dzīvesvieta, telefona numurs, nav svarīgi, jo tas ir kā likt kopā puzli, viena lieta novedīs pie nākamās. Viena no primitīvākajām lietām kas iespējams tiks izmantota ir sociālā inženierija, kas principā ir skaista runāšana, kura pamazām liks cilvēkam dažreiz pat neapzināti atklāt kādu privātu informāciju. Zināšanas par IP Analīzes veikšanu noderētu, bet nav obligātas, parasti var izstikt bez.

------------------------------------------------------------

1. Izveidot informācijas koku.

Lai neapjuktu, parasti tiek izveidots saraksts ar visām nepieciešamajām detaļām, kuras laika gaitā būtu jaizspilda. Ja jūs varat aizspildīt kaut lielāko daļu no šī informācijas saraksta, jums pavērsies iespēja šos datus izmantot dažādos veidos, bet ja jums izdodas aizspildīt visu sarakstu, pavērsies ļoti nopietnas iespējas, par kurām es aprakstīšu raksta apakšā.

Parasti šis saraksts sastāv no: Vārds, Uzvārds, Dzīves Vieta / Atrašanās Vieta, Nacionalitāte, Fotogrāfija, Video, Reliģiskie uzskati, Dzimums, Mājas Telefons (Ja ir), Mobīlais telefons, IP adrese, mājaslapa (Ja ir), Sociālie portāli, Forumi, Ģimenes locekļu informācija, Darba vieta, uzskaitas dati (Administratīvie vai Krimināl pārkāpumi), Automašīna, tās numurs un modelis, saraksts ar resursiem kurās cilvēks atrodas, dažāda papildinformācija.

2. Primitīva meklēšana un operātori.

Google šoreiz noderēs vairāk nekā jebkad, protams, gudrāk būtu veikt meklēšanu ar rotējošiem proxy serveriem vai arī slēptajiem meklēšanas dziņiem, kas ir piejami tikai lejupielādējot speciālu spraudni vai programu, tas aizsargās jūsu pašu identitāti, ņemot vērā ka google reģistrē pilnīgi visas meklēšanas, svarīgi ir tas lai jūs paši neiekrītat lamatās, kuru internetā netrūkst un kuras tiek uzturētas no FBI un pat Eiropas Datu Aizsardzības Centra.

Tātad, svarīgi ir zināt, kā pareizi izmantot operātorus, lai meklējot kādu informāciju jūs atrodat tieši to, kas jums ir nepieciešams, nevis dažādas muļķības kā tas parasti notiek. Ir pietiekami daudz pamācības par to kā izmantot Google Datu Operatorus, mans iepriekšējais raksts paskaidro nedaudz vairāk par tiem (Skatīt Šeit).

3. Jaiegūst IP Adrese.

Iegūt IP adresi ir vienkārši un metodes kā to izdarīt ir ļoti daudz, kā piemēram var izmantot programu Cain & Abel, bet dažreiz atrodas arī vienkāršāki veidi. Liekot apskatīt jūsu turētu fotogrāfiju vai avataru, jūs varat nolasīt IP, vai varbūt jūs varat izveidot kādu bezmaksas mājaslapu, un viņiem tajā iejot, tā tiks nolasīta automātiski. Var izmantot arī dažādus .htdaccess trikus, kas ļaus viss efektīvāk nolasīt gan IP adresi, gan arī citu papildinformāciju.

4. Lietotājvārds vai iesauka.

Zinu ko jūs domājat, kā gan lietotājvārds kaut ko var sliktu nodarīt. Ja jūs zināt, kā federālais izmeklēšanas dienest, kā arī mūsu pašu Latvijas izmeklēšanas dienesti darbojas, tad jums jau ir skaidrs, ka parasti, izmeklēšana sākas ar jūsu lietotājvārdu. Ļoti liela iespēja ir, ka jūs izmantojat savu lietotājvārdu dažādās mājaslapās, kas savukārt var novest pie liela daudzuma dažādas informācijas par jums, ņemot vērā cik plašus informācijas kalnus ir iespējams ievadīt dažādās mājaslapās. Kā piemēram jūs esat reģistrējušies kādā portālā, kur jūs norādat savu dzimšanas datumu vai vecumu, dzimumu utt. Jūsu lietotājvārds pamazām var novest pie jūsu e-pasta adreses, skype vai citu programu lietotājvārdiem, sociālajiem portāliem, valsts, dažkārt pat pie pilsētas un citas informācijas. 70% gadījumos, jūsu lietotājvārds dod viss lielāko labumu kādam, kas vēlas uzzināt par jums pie iespējas vairāk.

5. E-Pasta Adrese.

Pirmkārt jau vajadzētu pameiģināt šo e-pastu ierakstīt Google, bet diezvai tas dos kādu labumu, laigan nekad nevar zināt, ir gadijies atrast dažādus brīnumus. E-Pasts arī ir pat ļoti noderīga informācija, kā piemēram, Facebook ir iespējams atrast cilvēkus izmantojot E-Pasta adresi, kas nozīmē, ka parasti tas dos gan vārdu gan uzvārdu un iespējams pat citu informāciju, atkarībā no tā ko jūs esat salikuši savā Facebook profilā un/vai tas ir publiski apskatāms.

Vēl viens izsplatīts veids ir e-pastu sūtīšana, piemēram Gmail ir reti sastopams "Spams" pateicoties tam, iespēja, ka jūsu sūtītais e-pasts tiks apskatīts un iespējams tiks saņemta atbilde ir ļoti liela. Šādā veidā mēs ķeramies pie sociālās inženierijas, un cenšamies iegūt kādu informāciju, vai arī primitīvā veidā inficēju PDF, TXT vai kādu fotogrāfiju, vai jebko citu ar RAT vai citu vīrusu, un nosūtu to jums. Jums atverot šo failu, jūsu dators tiks inficēts un principā man būs brīva piekļuve jūsu datoram (Starpcitu, izsplatīts veids ir pārdod inficētus datorus portālos kā SS.lv utt. Ja jūs pērkat datoru šādos portālos, vienmēr vismaz nomainat cieto disku, ir protams iespēja ka inficēts ir gan bios, gan cits komponents, bet šaubos vai Latvijā tik pamatīgi kāds noņemtos). Kā arī nenāks par sliktu izmantot EmailFinder, kas palīdzēs ātri vien iegūt dažādus datus.

6. Pilnais vārds.

Ja jums ir šī informācija, tas ir ļoti labi, ar šo jūs varat iegūt daudz ko, protams, nosacījums ir tāds, ka cilvēkam nav izsplatīta vārda un uzvārda kombinācija. Ja nu kas, atliek pievienot klāt vismaz kādu aptuveno atrašanās vietas informāciju un jūs iespējams uzzināsiet pietiekami daudz ātri vien. Par ļaunu nenāktu pārbaudīt gan baltās lapas un dažādas tāda tipa elektroniskās datubāzes vai mājaslapas. Ja cilvēkam ir uzņēmums, tad jums veicas! Latvijas Vēstnesis publisko visu reģistrētos uzņēmumus, ļaujot jebkuram interisentam uzzināt kontaktinformāciju, uzņēmuma reģistrācijas kodu, dzimšanas datus, pat personas kodu un citas detaļas kuras nu tik tiešām nevajadzētu ļaut zināt kuram katram (Par ko gan viņi domā publicējot tik iespaidīgu daudzumu datu par cilvēku...). Par skādi nenāktu izmantot arī kādu Google Datu Operatoru, jūs būsiet pārsteigti par to ko vien jūs neatradīsiet.

7. Telefona numurs.

Šo nav grūti iegūt, pateicoties dažādām nedrošām programatūrām, ieskaitot WhatsApp, Kick utt. Tomērt, pat ja jums ir telefona numurs, Google šeit jums īpaši nepalīdzēs, jo Eiropā atpakaļ meklēšana telefona numuriem vairs nav piejama, lai nu kā, galvenais ir iegūt numuru, nevis to censties izmantot pārējo datu iegūšanai.

8. Fotogrāfija

Ja jums ir iegūta fotogrāfija, pirmais ko jūs parasti varat darīt ir veikt fotogrāfijas atpakaļ meklēšanu, TinyEye is ļoti noderīga šādās situācijās, kā arī google datu operators palīdzēs jums to izdarīt jebkurā laikā. Protams ir arī EXIF dati (Vairāk informācijas manā iepriekšējā rakstā Skatīt Šeit). Ar EXIF datiem fotogrāfijā, jūs varat atrast fotogrāfijas koordinātas, kas ļaus noskaidrot cilveka atrašanās vietu. Pat ja jūsu fotogrāfijas nav no jūsu dzīves vietas, dažreiz pietiek uzzināt mīļākos klubus, mīļākās atpūtas vietas utt, lai turpinātu darbu. Ja Exif dati nav piejami, nāksies vien ķerties pie fotogrāfijas analistikas darbiem, jūs būsiet pārsteigti cik bieži daudz tas pastāsta par cilvēku un viņa atrašanās vietu.

Vēlos pieminēt, ka ja jūs izmantojat SAMSUNG viedtālruņus, pat ja jūs atzīmējat neglabāt Exif datus vai GPS koordinātas, šie dati vēljoprojām būs piejami fotogrāfijā, bet tie vienkārši tiks apslēpti. Cilvēks kurš zina ko dara, vienalga varēs iegūt GPS koordinātas pat kad jūs domājāt ka šie dati tur vairs nav...

9. Papildinformācija.

Ja jums ir telefona numurs un operātora informācija, jūs varat izsekot cilvēka GPS datus un jebkurā brīdī noskaidrot kur atrodas cilvēkas ar 10 - 100 metru precizitāti, protams, izlaidīšu skaidrojumu, kā to var izdarīt, citādāk sazin ko jūs sadarīsiet. Ir arī dažādas brīvi piejamas datubāzes, gan valsts sektora, gan privātajā sektorā kur jūs varat iegūt vēl papildus datus un citas lietas.

------------------------------------------------------------

Tagad, kad jums ir personas dati par šo cilvēku jūs varat sākt tos likt lietā. Pirmāmkārtām jau šos datus varat pārdot, detalizēti dati tiek pārdoti sākot no 500 - 5000Eur vērtībā dažādos melnajos tirgos, bet par to vēlāk.

Sāksim ar kaut ko pavisam vienkāršu. Roboti un Spams, ir ideāls veids kā kaut ko iegūt ciešot kādam citam. Jebkurš var reģistrēt sevi mājaslapās, kas sūta gan spamu gan cita veida ziņas uz norādīto e-pastu, telefona numuru utt. Kamērt jūsu upuris tiek bombardēts ar neskaitāmām reklāmām, gan e-pastā, gan telefonā, jūs no šīm mājaslapām varat iegūt dažādas balvas, naudu vai preces.

Vai arī jūs vienkārši vēlaties pajokotiesu un ievietot sludinājumu SS.lv ar šī cilvēka datiem. Populārs veids ir veikt ēdiena piegādi mājās, kur jūs pasūtat piemēram 20 picas izmantojot tā cilvēka datus. Jūs varat pasūtīt taksi, limuzīnus un citas lietas ar šiem datiem. Iedomājaties situāciju kurā jūs esat mājās un pēkšņi pie jums piebrauc limuzīns un šoferis saka "Labdien, esat gatavi braukt?", kas tur slikts, bet kurš maksās par pakalpojumu? Limuzīna pakalpojumus parasti var atcelt 2 dienas pirms norunātā datuma, ja tas netiek izdarīts, grozieties kā gribat, jums par to būs jāmaksā.

Ar šiem datiem jūs varat apturēt vai novirzīt dažādus sūtījumus, vai arī, ja jūs atceraties Degpunktā bija vairāki stāsti par to kā cilvēki pazvana pensionāriem un sastāsta briesmu lietas, kas principā pārliecina viņus par dažādu naudas darbību veikšanu nepieciešamību, tādejādi viņus apkrāpjot, un tā saucas par socialo inženieriju, protams izmainot šādu stāstu jūs varat iegūt arī citu interisējošu informāciju, kā piemēram specifiskas parolas kas tiek izmantotas sūtījumu, sakaru vai pat bankas informācijas glabāšanai, ir jau pārliecinoši, ja kāds pazvana zinot pat privātākos datus par jums, kuri tik tiešām ir reģistrēti jūsu līgumos, nerunājot nemaz par ātrajiem kredītiem un citām iespējām.

Daži cilvēki mēdz arī iegūt dažādus pakalpojumus ar jūsu datiem, kā piemēram medicīniskās pārbaudes piesakot rēķinu nosūtīt uz mājām, protams, izmantotie dati ir jūsu, līdz ar to šis cilvēks saņem pilnu aprūpi un pārbaudes par kurām maksāsiet jūs, un pierādi, ka tas nebiji tu, pat ja tev ir labs pierādījums, ka tas nebiji tu, diemžēl ir par vēlu un nāksies vien atmaksāt, šādas situācijas notiek visu laiku, jūs būsiet tik tiešām pārsteigti cik bieži.

------------------------------------------------------------

Ko profesionāļi dara ar jūsu datiem!

Pirmāmkārtām dati tiek pārdoti, to cena ir vilinoša, līdz ar to tas ir salīdzinoši viegls veids kā nopelnīt naudu. Pēctam, ja jūs esat pazīstami ar zīda ceļu, melno tirgu un citām šāda tipa organizācijām, tad jūs jau noteikti zināt, ka šādi dati tiek izmantoti identitātes slēpšanai un veidošanai, piemēram dažādu viltotu dokumentu izstrādei un citiai paraugu izveidei, kas parasti izmaksā aptuveni 3000 - 20,000Eur apmērā, atkarībā no kvalitātes un dokumenta. Piemēram ja tiek veikts digitāla rakstura nodarījums, un vienīgais pavediens ir jūsu dati, uzminiet kurš tiks vainots. Liels daudzums nepatiesi apsūdzētu cilvēku, pat tādu kuri vēl joprojām atrodas ieslodzījumā ir tie cilvēki, kuru dati tika nozagti. Populārs ir arī digitālā uzņēmuma reģistrācija, kuru var veikt pat šeit Latvijā elektroniski, reģistrējot uzņēmumu Indijā vai Ķīnā, naudas atmazgāšanai, vai citu darbību veikšanai. Grūtākais ir izveidot pases kopijas vai identitātes kartes kopiju, kura ir jāiesūta reģistrējot šādu uzņēmumu, bet kas tāds izmaksā ne vairāk par 500 - 1000Eur no profesionāļiem. Ir ļoti daudz veidu kā izmantot šos datus un ko ar tiem var darīt, ja tie tiek izmantoti lai tikai pajokotos, jums ir paveicies, bet ja šie dati nonāk nepareizajās rokās... Labāk lai nenonāk, esat uzmanīgi un aizdomājaties par savu drošību. Mēs esam par drošu internet, cerams arī jūs.

Centīšos izveidot rakstu, par to kā nosargāt savu identitāti internetā gan no dažādiem hakeriem, gan no cilvēkiem kuri vēlas jums iespējams ieriebt, būsim uzmanīgi, pasaulē ļaunuma pietiek, nedodam iesmeslu lai viss kļūtu vēl sliktāk.

Man ir vienalga, vai jūs vēlaties vai nevēlaties ieklausīties šajā rakstā. Šis raksts ir domāts cilvēkiem, kas vēlas uzzināt vairāk, neazmirstat, ka jūs izmantojat internetu, kuru sauc par "Clearnet", kura viens no galvenajiem mērķiem ir radīt illūziju par to ka jūs esat drošībā un viss pasaulē ir kārtībā, bet tā diemžēl nav. Esat uzmanīgi internetā!

230 0 6 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 6

0/2000

Tu esi reāli bīstams emotion

11 0 atbildēt

So much to read, so much to do!

2 0 atbildēt

Njā... man pat bail palika emotion Ja kāds mani šādi izjokotu, joki būtu mazi... Kvai tie paši limuzīni... Īre vien mērās virs vismaz 100eur... Gaidīšu nākamo solīto rakstu emotion 

1 0 atbildēt

Ir labs. Piesaistīji, jāpalasa arī citi tavi raksti. Nākamreiz veidojot profilus un kontus citās vietās stipri piedomāšu ko tur likt un ko labāk varbūt nē.

0 0 atbildēt

Jopcik es būšu rich niqqer emotion

0 0 atbildēt