16

 143  1

Cciv, spocīgie

Rudens visā košumā un ķirbju sezona tātad arī. Ķirbītis ir veselīgs, gards un gana daudzveidīgs, tāpēc eZZiiC ēdienkartē tas ir pastāvīgs viesis. Mammuks nesen paziņoja, ka visi šogadējie laukā izaugušie ķirbēni jau ir savesti no āra mājās, par cik tās salnas jau sākušas neganti kost...

Nu un eZZiiC jau nevar vien sagaidīt, kad atkal tiks pie mammuka ražas. Te brīvdienā prātā iešāvās doma sakārtot virtuves zemos plauktus, tā teikt, un še tev brālīt, vasarsvētki! Apakšā zem sienas skapja, aiz visādām mantām dienas gaismā izripo... nu ne jau rausītis, nē, ķirbītis!!!

Jēziņ, tas tak no mammuka pagājušo gadu paņemtais zaļais ķirbītis! Nu tāds pārsteigums, ka tik turies! Uzreiz prātā ienāca uzvārīt zupīti, kur tupenīšu vietā varētu būt ķirbītis...

Komentāri 16

0/2000

Vai to visu nevar pagatavot bez ķirbīša?   Kabači sašutuši.

 11  0 atbildēt

Cienu ķirbīšus! Īpaši marinētus, tādus saldskābus.. ķer +

 8  0 atbildēt

  

 6  2 atbildēt

Es arī nupat izrevidēju plauktus. Man ar pagājušā gada ķirbīti maķenīt labāk - atradu divas ķirbīša salātu burkas cidoniju sīrupā tik skaisti zeltainā krāsā, ka apetīti uzsita. Būs jāatver pirms jaunās ražas.  

 3  0 atbildēt
Pataupi Helovīnam
 3  0 atbildēt

  

 2  0 atbildēt
Es arī liku visu ķirbi ar mizu,bet paris reizes gadījās ka daļa mizas kļuva ļoti cieta. Kā mazi,asi plastmasa gabaliņu. Tagad bail likt ar mizu.
 2  0 atbildēt