18

 170  0

Sveiki visapkārt vēl pirms gaidāmā karstuma viļņa šajā nedēļā!

Kas tad ir pēdējā laikā veikalos sastopamie brūnie šampinjoni? Vai tie patiešām ir balto šampinjonu un baraviku krustojums, kā patīk teikt veikalniekiem, lai uzsistu augstāku pārdošanas cenu. Kā skaidro Dabas muzeja specialisti, latvieši teiktu, ka tā pati atmatene vien ir - viena no dauzajām atmateņu šķirnēm, kas pasaulē pazīstamas ar franču izcelsmes apzīmējumu champignon - latviešu
tulkojumā sēnes.

Atmatenes ir pasaulē visvairāk kultivētās sēnes. Taču tās atrodamas arī savvaļā. Latvijā konstatēts 15 atmateņu sugu. Kultivē divsporu atmateni, kas paretam pie mums aug arī savvaļā ceļmalās un komposta kaudzēs.

Brūnie šampinjoni atšķiras no baltajiem ar brūnganu cepurīti, turklāt šis interesantais celms nav tik ražīgs, tāpēc maksā dārgāk. Mazliet spēcīgāks ir arī specifiskais sēņu aromāts. Parmaiņas pēc man šodien pusdienās traidicionālā sēņu mērce no brūnajiem šampinjoniem ar vārītiem kartupeļiem un piedevām.

Kartupeļu mizošanu un vārīšanu nerādīšu.

Komentāri 18

0/2000

lai būtu izteiktāka sēnu garša sēnes cep atseviški  

 6  0 atbildēt
Lai gan recepte visiem zināmā,raksts tev labs. Var redzēt,ka esi pārdomāti gatavojusies,savākta info par senitem. Un kopā tev sanāk + no manis🙃
 5  0 atbildēt

Es peerku tikai bruunos, garsha mazliet atgaadina meza seenes. Baltie ir bezgarshiigi. Bet novaarot man garsho ar saali- garsha kaa beerzlapju podinjiem. Uz grila arii var likt, garshiigi.

 5  0 atbildēt

Mēle kūst no gailenēm un baravikām/bekām, citas mežā nelasu, arī bērniem saku, ka pārējās ir suņu sēnes un indīgās, vismaz zināšu, ka nelasīs bērzlapjveidīgās mušmires.

vēl dažas sēnes ir ēdamas - šampinjoni no bodes un šitaki sēnes no bodes.

Sievasmātes gatavotās alksnenes nolieku dziļi skapītī, lai neviens (arī pats) netiek klāt.

 5  0 atbildēt
Es ēdu tikai šampinjonus un gailenes. Citas sēnes ēst neriskēju, jo nepazīstu tās.
 2  0 atbildēt

@Aptauja: Vai Tev garšo sēnes?

Cits variants: Es esmu sēne un ēdu sev līdzīgos.

 2  0 atbildēt

@Aptauja: Vai Tev garšo sēnes?

Cits variants: jā garšo un nekas nekur nekūst.

 2  3 atbildēt