Atcerējos vienu recepti, pēc kuras krievu laikos taisīju čeburekus. To bija man parādījis kāds dienvidu republiku pavārs. Receptē bija malta lielopu gaļa. Šoreiz man izdevās nopirkt no vietējā zemnieka labu jaunlopa gaļu.
Mani čebureki37
No kauliem vāru buljonu, liesumus samaļu. Tālāk seko bildēm.
Mīkla pavisam vienkārša. Uzsildu bļodā 300 gr piena, piesijāju 2 glāzes miltu, pievienoju tējkaroti cukura, tējkaroti sāls, puspaciņu sausā rauga, ar koka karoti visu sakuļu, pārkaisu ar miltiem, apsedzu ar dvieli un nolieku siltā vietā.
Notīru un sakapāju palielu sīpolu
Sviestā apcepu sīpolu, līdz tas kļūst mīksts, nevis brūns.
Pievienoju malto gaļu. Cepu, nemitīgi ar dakšIņu maisot un spaidot, lai nesacepas lielos kunkuļos.
Gaļa vienmērīgi apcepusies mazliet brūna, pievienoju sāli pēc garšas, melnos maltos piparus un nedaudz pētersiļu un seleriju zaļumus. Zaļumus vēl atvedu no dārza, siltajā laikā tie vēl zaļo.
Te esmu notīrījusi un uz smalkas rīves sarīvējusi vienu svaigu kartupeli.
Rīvētais kartupelis ir obligāta sastāvdaļa pie gaļas šajā receptē. Intensīvi maisot, piecepu kartupeli. Tas piesaista visu lieko šķidrumu un taukvielas. (Tā kā jaunlopa gaļa ir liesa, vienīgā taukviela ir sviests). Pildījums gatavs, izlieku šķīvī, lai padziest.
Mīkla jau uzrūgusi. Pievienoju pusglāzi kefīra, vēl tējkaroti cukura, izjaucu vēlreiz ar karoti.
Tagad pievienoju miltus un mīcu ar rokām. Miltus jāpievieno tik daudz un jāmīca, lai mīkla pastingra un nelīp pie rokām. Vizuāli tagad vēl neuzrūgušas mīklas daudzumam jābūt vienādam ar pildījuma daudzumu. Piesedzu ar dvieli, lai mīkla vēlreiz uzrūgst.