Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
60

Agrāk vai vēlāk tam bija jānotiek. Sazvērestību teorijas, fantomu un plakanās zemes teorijas piekritējs, televīzijas kanāla REN TVģenerāldirektora vietnieks un raidījumu vadītājs Igors Prokopenko ir iesūdzēts tiesā par autortiesību pārkāpumu. Prasītājs ir rakstnieks no Sanktpēterburgas un kosmonautikas vēsturnieks Antons Pervušins un 15.jūnijā notika kārtējā tiesas sēdē, kurā tika uzklausītas apsūdzības.

Vēsturnieka vēršanās tiesā pret populāro TV raidījumu vadītāju Prokopenko ir saistīta ar to, ka Pervušins vēl 2010.gadā REN TVprogrammai „Maldu teorija” (Теория заблуждений) sniedza interviju par lidojumiem uz mēness. Taču viņa sniegtās intervijas fragmenti tika izmantoti arī citos kanāla raidījumus un ar pavisam citu kontekstu. Pirmā filma bija „Apokalipse–Mēness” tajā tiek apgalvots, ka amerikāņu astronauti uz mēness satikuši citplanētiešus.

Otrā filma bija Prokopenko projekts „Šokējošākās hipotēzes – Kā amerikāņi nozaga mēnesi” (Самые шокирующие гипотезы- Как американцы Луну украли), šajā raidījumā tiek apgalvots, ka amerikāņi vispār nav lidojuši uz mēness. Prokopenko raidījumā izmantoja vēsturnieka Pervušina teikto, kas atbilda viņa teorijas apstiprināšanai, ka amerikāņi nav bijuši tur vispār.

Vēsturnieka citāts no „Maldu teorijas”, kas tika izmantots Prokopenko raidījumā: „Pie Simferopoles PSRS laikā bija slepens, militārais Kosmisko sakaru centrs, kurš kā reizi uztvēra telemetriju, un dažādas astronautu pārrunas. Pat arī šo televīzijas bildi, kas nāca no „Apollona” borta, ierakstīja... tomēr tā nebija līdz galam īsta tiešraide. Tehniskās iespējas translēt no „Apollona” iepriekš Holivudā samontētu skaņu astronautiem bija.” Prokopenko piedūrās Pervušina pēdējam teikumam un izmantoja to, lai viņa hipotēze apstiprinātos, ka amerikāņi nemaz nav bijuši uz mēness, kaut arī patiesībā tā nesakrīt ar zinātnieka pausto viedokli intervijā, kuru viņš sniedza 2010.gadā. Pēc visa spriežot, Pervušinam tas viss „piegriezās” un viņš vērsās tiesā ar sūdzību pret „TV zvaigzni”. Š.g. 15.jūnija tiesas sēdē vēsturnieks norādīja: „Negaidīti mēs atklājām, ka mani citāti ir izmantoti arī divās Prokopenko sarakstītās grāmatās, un tie arī ir izmantoti nepareizā kontekstā.” Prasītājs no Prokopenko un viņam piederošas izdevniecības firmas „Petropečatj” pieprasa 50 000 RUB par autortiesību pārkāpumu un 100 000 RUB lielu morālo kompensāciju. Tas pēc pašreizējā kursa ir ap 2000 EUR. Jāatzīst, ka plakanās zemes teorijas atbalstījās Prokopenko negrib izmaksāt pat šos grašus.

Jāatzīst, ka tiem, kuri ir pazīstami ar Prokopenko raidījumiem, nevajadzētu būt nekādu pārsteigumu, taču atzīmēšu, ka viņš visai prasmīgi savirpina visslimākās hipotēzes un sazvērestību teorijas tā, ka nekritiskam cilvēkam tā kļūst par baltu patiesību. Spilgtākās idejas un teorijas:

kā jau augstāk rakstīju viņš ir viens no zināmākajiem plakanās zemes teorijas (flat earth movement) piekritējiem un atbalstītājiem Krievijā. Vismaz par tādu izliekas. Sižets par šo teoriju ieguva pat vairākas balvas, kur viena bija kategorijā „Izglītojošā programma”. Iesaku paskatīties Youtube vietnē skaidrojumus par šo teoriju no tās atbalstītājiem. Kārtīga smieklu deva ir garantēta;

viņš arī ir viens no tiem, kas (it kā) tic tam, ka uz zemes cilvēki ir radniecīgi citplanētiešiem, un to, ka starp mums pastāv cita rase jebšu ķirzakcilvēki (reptilians/ rептилоиды);

vienā no raidījumiem viņš paziņoja, ka nu jau bijušais ASV prezidents Baraks Obama ir pieprasījis, lai amerikāņiem zem ādas tiek implantēta mikroshēma. Kā pierādījums tika izmantoti videomateriāli, kur Obama patiesībā runā par medicīnas pakalpojumu apmaksāšanu;

visiem ir labi zināmas Krievijas „augstās tehnoloģijas” militārajā jomā. Protams, arī par to Prokopenko bija sagatavojis materiālu un plašo REN TVauditoriju informēja par Krievijas armijas rīcībā esošu elektronikas slāpētāju, kas ir spējīgs noslāpēt jebkuru ASV armijas elektroniku. Par pierādījumu tam kalpoja trīs ASV militāri eksperti, kuri pat nebija nofilmēti, bet tika izmantoti viņu foto ar izdomātiem komentāriem. Kā izrādījās pēc tam, tad viens „eksperts” bija vienkāršs foto no kādas fotogrāfiju krātuves, otrs bija pensionārs no Ungārijas, bet trešais bija ASV militārpersona, kura nekad neko tādu nebija apgalvojusi.

Tā kā Krievijā cilvēkiem pēdējos padsmitus gadus nepārtraukti skalo smadzenes visādi ekstrasensu šovi un raidījumi par mistiskām būtnēm, un sazvērestību teorijām, tad viss šis ir samērā pieprasīts produkts. Tiesa, tikpat pieprasīts paliek arī īsts dokumentālais kino, taču tas finansējumu galvenokārt saņem no privātiem līdzekļiem, un ne vienmēr tiek pārraidīts valsts televīzijā, jo neatbilst propagandas vēstījumam. Es gan te nerunāju par valsts pasūtījumiem dokumentālā kino jomā.

Satraucoši ir tas, ka šis kanāls ir visai populārs arī Latvijā, un to skatās ne tikai krievu minoritāte, bet arī vecākas paaudzes pamatnācijas pārstāvji, kuri vēl no nesenas vēstures prot un saprot krievu valodu. Slimākais visā tajā ir tas, ka arī starp paziņām es ik palaikam dzirdu tādus izteikumus kā „viņi tak neuzkāpa uz mēness!”, „sniega cilvēki dzīvo Sibīrijā”, „ir pierādīts, ka amerikāņi visu kontrolē, un vienīgie kas pretojas tam ir Maskava”, „starp mums dzīvo cilvēki ar super spējām”. Papētot un iztaujājot līdzcilvēkus dziļāk, es nonāku pie secinājuma, ka tas viss ir saklausīts pamatā REN TV, kā arī izlasīts kaut kur internetā. Cilvēki kļūst viegli manipulējami.

Sazvērestību teorijām tic tādēļ, ka ar tām veikli, viegli un saprotami var sasaistīt savstarpēji nesaistītus faktus un notikums, tādējādi radot priekšstatu, ka tas tā patiešām ir. NETICI VISAM, KO RĀDA TV!

 Autors: Sesks Kasjaks Visiem Kremļa propagandas kanāla REN TV mīlētājiem jeb vietējai vatei
1.
Izmantotie avoti:
http://kasjaks.lv
0
60
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [7]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 22.06.18 13:34
14
1

RNT TV paklusām bīda teoriju ka krievi ir supercilvēki, ka cilvēce radusies nevis āvrikā bet gan sibīrijā..

un tas viss tiek piesegts ar plakanās zemes teoriju..  respektīvi tiek gāzti kopā visādi fakti.. pa starpam ielejot to ka krievi ir supercilvēki.. respektīvi ir saskatāms rasisma pazīmes.. 

norlatvija avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa AspazijaMedaļa Rainis
  norlatvija 22.06.18 16:50
6
0

Cik gan viegli zombēt pelēko masu! Starp maniem paziņām arī ir tādi: bet tur taču teica!!! Sviests!!!

Anonīms
ha+ha 22.06.18 15:57  
5
0
lohiem tapat neieskaidrosi ka vini ir lohi
Drakonvīrs avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Joda olaMedaļa Aspazija
  Drakonvīrs 10.07.18 19:25  
3
0

atbildot uz Wilnis komentāru " Ko var stresot!   RenTv ir pa... "

Žils Verns rakstīja zinātnisko fantastiku - nejauc, tās nav pasakas!

vemejs avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Spoks
  vemejs 23.06.18 02:05  
2
0
„viņi tak neuzkāpa uz mēness!”ir visur pasaulē zināms un tas nenāk no krievijas puses, bet gan no pašas ASV. Un man pa lielam, arī tā liekas. Par trešo arī īsti neesmu pārliecināts, ka nāk no krievijas. Bet pārējais gan pa lielam.
Anonīms
Bebris Čeks 22.06.18 17:47  
0
0
Nice, vairāk tādu rakstu! Markus Riva dēļ!
Anonīms
Wilnis 25.06.18 21:55
0
0

Ko var stresot!   RenTv ir pasaku kanāls pieaugušajiem cilvēkiem! Tiem kam nav smadzenes galvā, neko vairāk nepadarīsi.Es arī regulāri skatos RenTv tās  pasakas, un ļoti intere3santi raidījumi, kaut vis tas ir pasaku līmenī!    Pirms 200 gadiem bija kāds francūzis Žils Verns, kas rakstīja pasaku grāmatas un regulāri publicēja blēņas žurnālos, tagad Ren Tv un FOX tv šitās pasakas stāsta!!!