39

 98  1
Pagājušajā nedēļa manu uzmanību sociālajos tīklos pievērsa atsevišķu indivīdu aktīvās darbības, proti, dalīšanās ar ierakstiem, kas aicina boikotēt Circle K degvielas uzpildes stacijas no 14.06. līdz 14.07. Iemesls ir gaužām vienkāršs, degvielas cenas ir vienas no augstākajām Baltijā, un mazumtirgotājs uzdzīro uz latviešu rēķina, tādēļ jāboikotē.

Tad nu es šiem saviem „draugiem” uzdevu jautājumu, kādi ir tie argumenti kādēļ jāboikotē, un kāpēc tieši Circle K tīkls. Es saņēmu atbildes:

„Kaplis ienāca tirgū, kā varonis un tagad jau vairākus mēnešus pēc kārtas liek virsū cenu!”;

„Jo viņi atšķirībā no pārējiem nekaunīgi skrūvē cenu, un viņi vienkārši daudziem nepatīk.”;

„Tādēļ, ka lielajiem uzņēmumiem ir jāparāda, uz ko latvieši ir spējīgi. Viņiem ir jārespektē mūsu vēlmes.”

Līdzīgas atbildes es saņēmu vēl no, kādiem pieciem „draugiem”, bet tad es uzdevu pašu svarīgāko jautājumu: „Vai tu zini, kā veidojas degvielas cena?”, no astoņiem tā saucamajiem respondentiem es atbildes saņēmu no diviem. Pirmā atbilde bija „man pofig, viņi peld naudā tāpēc es boikotēšu”, bet otrā „man tas nav jāzina, jo viņi liek četrkārtīgu uzcenojumu (!!!)”.

SECINĀJUMUS izdariet paši, bet varbūt manējais arī noderēs. Liela daļa sabiedrības uzvedās kā aitas, un pirms papētīt problēmjautājumu dziļāk, ir gatavas sekot tam, kurš ir sevi pozicionējis kā bara ganu. Šoreiz aiz visa tā stāv neviens cits kā Valentīns Jeremejevs, par kuru jau kāds no Kasjaks.lv autoriem jau nesen bija izteicies. Turklāt Valentīns ir arī ZZS partijas biedrs, jāsaka, tāds īpaši slīpēts un iesarkans, acīmredzot viņš ir zaļā velosipēēēēēdista Viestura Silenieka čomaks, jo kuram riteņbraucējam interesē degviela.

Tātad centīšos viest skaidrību tām aitām, kuras ir kapitāli apmaldījušās trijās priedēs! Jāatzīst, ka komentāros pieņemšu kritiku par izmantotajiem avotiem un informāciju, jo neesmu nozares eksperts, bet informācijas māti Google protu izmantot.

Zemāk atspoguļots kā Latvijā degvielas cenu veido degvielas tirgotājs “Neste”:

Benzīns:

38% - degvielas cena vairumtirdzniecībā

37% - akcīzes nodoklis

17% - PVN

1% - obligāto rezervju nodeva

7% - tirgotāja uzcenojums

Dīzeļdegviela:

43% - degvielas cena vairumtirdzniecībā

31% - akcīzes

17% - PVN

1% - obligāto rezervju nodeva

8% - tirgotāja uzcenojums

Saskaņā ar atsevišķu ekspertu teikto, degvielas tirgotāji no katra eiro, kas gūts pārdodot degvielu, par peļņu var uzskatīt vien 1-2 centus, jo pārējais no ienākumiem tiek novirzīts degvielas uzpildes staciju uzturēšanai. Viņi arī maksā algas saviem darbiniekiem un it kā visus nodokļus, jo ja likumā ir caurumi, grēks tos ir neizmantot. Turklāt vairumā gadījumu tieši lielie degvielas uzpildes staciju tīkli, visdrīzāk, to dara pa tīro atšķirībā no citiem uzņēmumiem Latvijā.

Atcerēsimies vēl tikpat svarīgu lietu, ka degvielas vairumtirdzniecības cenas ir tieši atkarīgas no naftas cenas svārstībām, ja šogad 1.janvārī viens barelsBrent markas naftas maksāja ~66,87 USD, tad jau 15.jūnijā ~73,03 USD

Tad nu „jāņem priekšā” budžets, kas iegūst ap 50% no visa mūsu samaksātā par vienu litru degvielas. Te nu taisnības labad, būtu jāatzīmē, ka minimālā alga tiek celta un izdevumi veselības aprūpei, iekšlietām, ekonomikai, aizsardzībai arī tiek palielināti.

Tā kā aiz visa šī te BOIKOTA stāv Valentīns Jeremejevs, tad viņš varbūt būtu no sākuma atklāti pateicis, ka „mani partijas biedri ar finanšu ministri šahisti Danu priekšgalā, lai nodrošinātu budžeta izdevumus ar nepieciešamo naudu, no š.g. 1.janvāra palielināja degvielas akcīzes nodevu par vidēji 4 centiem litrā”. Taču tā tas nav, bet Valentīns savā Facebook profilā turpina aktīvi pārpublicēt un dalīties ar informāciju par labu ZZS. Sanāk, ka pats ir pacēlis cenu degvielai, bet brauc virsū degvielas tirgotājiem, tad jau tikpat labi viņš varēja uzsākt badastreiku vai BOIKOTU pret ZZS. Vēl visam tam pa virsu var uzlikt to, ka šo te BOIKOTU uzķēra klikšķu biznesa lapeles (abiem.lv, iecieinits.lv utt.). Jeremejevs paspējis pat izveidotfacebook.com domubiedru grupu Boikots (biedrenes aptuveni 19 600 nomaldījušās aitas) un lapu Boikots degvielas cenas paaugstināšanai Бойкот повышению цен на бензин (101 like). Netieši visas šīs akcija ietvaros sev spalvas spodrina rezerves daļu kantoris interparts.lv, kas palielina visu šo absurdu, izdalot skrejlapas un lentītes. Laba reklāma, varbūt tagad visi BOIKOTĒSIM interparts.lv un sniegsim iesniegumus tiesībsargājošajām iestādēm par neslavas celšanu un negodīgu konkurences paņēmienu izmantošanu pret pašu Valentīnu Jeremejevu un interparts.lv.

Atcerēsimies vienu, ka vēlēšanas tuvojas un nevajag pakļaut sevi māņiem un meliem. Neesi aita un domā līdzi. Ej uz vēlēšanām un izsvītro pamuļķus!

Izmantotie avoti:
http://kasjaks.lv

Komentāri 39

0/2000

Degviela maksā tik cik maksā, un nevar salīdzināt piemēram Latvijas tirgu ar Zviedrijas! Skat Krīzes momentu.  Tur apjomi ir citi, un vairāk tirgojot var atļauties nomest cenu. Un plus vēl nodokļi! Par rakstu +

 11  0 atbildēt
Varbūt vajadzētu protestēt par Virši-A cenu.Viršos degviela par vienu centu lētāk,bet Aizkrauklē,no kurienes firma ir radusies un galvensis ofiss tur joprojām atrodas,cena ir pati lielākā Latvijā.Darbinieki saka ,cena tāda, jo monopols.Vai tad viņi ir kaut par mata tiesu labāki kā Cirkle-K?
 6  0 atbildēt

neesmu šajās stacijās lējis degvielu un arī viņu priekštečos Statoil jau vismaz gadus 10, tagad nesaprotu, vai es esmu piedalījies akcijā vai ne, jo arī turpmāk izvēlēšos kur lētāk, un tur nekad nav bijis lētāk

 4  0 atbildēt

@Aptauja: Vai tu boikotēji Circle K?

Cits variants: Es to ignorēju kā tādu - vienmēr! jau gadiem neesmu tur pildījusies!

 3  0 atbildēt
Ar tavu izskaidrojumu ir par maz.Lūdzu izstāsti detalizēti,kapēc degviela tagad maksā vairāk nekā tad,kad naftas cena bija 120 $ par barelu.Tagad ir zem 70$.
 5  2 atbildēt

@Aptauja: Vai tu boikotēji Circle K?

Cits variants: Uzpildos Nestē un Circulis vispār pie kājas.

 3  0 atbildēt

@Aptauja: Vai tu boikotēji Circle K?

Cits variants: es to hotdogu rijēju paradīzi boikotēju jau ntos gadus.. tur nav ko meklēt..

 2  0 atbildēt
Liepājā kaplī degviela dārgāka, nekā otrajā Latvijas galā..
 2  0 atbildēt

Neiedziļinoties konkrētās detaļās, uzskatu tomēr, ka boikoti ir visai adekvāta metode kā izteikt savu nepatiku pret kaut ko. Tas gan ne vienmēr jādara organizēti. Smejamies par amerikāņiem, bet, ja tie kaut ko sāk boikotēt, tas var uzņēmumu novest līdz bankrotam. Šajā pašā sakarā runājot par degvielas cenām, tad amerikāņi izvēlas braukt uz tālāku benzīntanku, kur ir lētāka degviela, lai arī tas neatmaksājas tālākā ceļa dēļ, bet tā viņi izsaka savu neapmierinātību.

Personiski es staķikā nebraucu nekad, totāli besī tie mazīšu rijēji un kafijas dzērāji, kuru dēļ man jāgaida rindā, citreiz pat ilgāku laiku, lai tikai samaksātu par degvielu. Dodu priekšroku pašapkalpošanās sistēmām, arī veikalos.

 3  1 atbildēt

@Aptauja: Vai tu boikotēji Circle K?

Cits variants: Pildos Neste

 2  0 atbildēt

@Aptauja: Vai tu boikotēji Circle K?

Cits variants: Jā, bet ne šis kakcijas ietvaros un ne cenu dēļ.

 1  0 atbildēt

Pret ZZS man ir vairāk pretenziju nekā pret Vienotību... lai gan vieni ar otrajiem draudzējās.

Ticiet vainē, bet kad Vējonis bija vides ministrs, viņš vairākiem lielajiem Latvijas uzņēmumiem neļāva celt rūpnīcas.... vienalga kur - pilsētā, ārpus... nē un viss! Pamatojoties uz "kāds man būs no tā labums? Dodiet man labumu." Ar to domājot, lai viņam iedod kukuli. Nu lūk arī iedeva. Viens no šiem uzņēmumiem ir lielākais saplākšņu ražotājs Latvijā.

 1  0 atbildēt

@Aptauja: Vai tu boikotēji Circle K?

Cits variants: Man nav mašīnas.

 1  0 atbildēt

@Aptauja: Vai tu boikotēji Circle K?

Cits variants: Boikotēju transportlīdzekļus, kuriem ir vajadzīgi naftas produkti!

 2  2 atbildēt
10 gadu laikā akcīze degvielai ir cēlusies par 20 centiem. norāda investīciju vadītājs Zigurds Vaikulis, akcīzes nodoklis Latvijā joprojām ir viens no zemākajiem Eiropas Savienībā.”Pašlaik nodokļi degvielai mūsu valstī veido 55% no cenas, bet citviet Eiropā ir pat 70%. Nākamo akcīzes nodokļi pacelšanu plāno ieviest pēc pusotra gada. Taču galvenais iemesls degvielas cenas kāpumam ir saistīts ar pasaules naftas un naftas produktu cenas palielināšanos,” norāda ekonomists. Tad sanāk, ka ja nodokļos būs 70 procenti,tad Latvijā būs visdārgākā degviela Eiropā.Vai ne?
 0  0 atbildēt
Nosaukums ir totala izgasanas, tikai del nosaukuma parstaju pildities statoila. Man riebjas ta sarkana krasa un tas tizlais nosaukums kuru vel jaiemacas izrunat. Ignoreshu so uki vienmer
 0  0 atbildēt

@Aptauja: Vai tu boikotēji Circle K?

Cits variants: es tur nekad nepildos

 0  0 atbildēt

@Aptauja: Vai tu boikotēji Circle K?

Cits variants: Jau sen tur neuzpildos

 0  0 atbildēt

@Aptauja: Vai tu boikotēji Circle K?

Cits variants: Man nav tiesību.

 0  0 atbildēt

@Aptauja: Vai tu boikotēji Circle K?

Cits variants: Man nav tiesību.

 0  0 atbildēt