2

 23  3

New York Times trīs sēriju multimediju projekts atklāj kā pašlaik Kremļa dezinformācijas kampaņas izriet no tradicionālās informācijas militarizēšanas. Multimediju projekta ar nosaukumu „Operācija Infektion” (Operation Infektion) ietvaros tiek stāstīts stāsts par „politisko vīrusu”, ko gadu desmitiem atpakaļ radīja KGB, lai „lēnām un metodiski iznīcinātu ienaidniekus no iekšas”, un ko Kremlis apzināti turpina izplatīt līdz pat šai dienai. Mēs apskatīsim katru no aprakstītajām epizodēm mazliet tuvāk, lai iedrošinātu jūs tās noskatīties.

Kurš gan spētu noticēt, ka, piemēram, ASV prezidenta kandidāts un viņa komanda vada bērnu tirdzniecības karteli no kādas picērijas pagraba? 2016.gada ASV prezidenta vēlēšanu kampaņas vidū, tomēr kāds noticēja šiem slimā suņa murgiem. Daži pat noticēja šiem meliem tik ļoti, ka ieradās attiecīgajā picērijā ar ieročiem un sāka šaudīties, lai glābtu paverdzinātos bērnus, kuri it kā tur atrodoties.

Otrajā „Operācija Infektion” epizodē New York Times demonstrē kā pat visneticamākie meli var tikt pārvērsti veiksmīgā viltus ziņu stāstā. Viss, kas tev atliek, ir tikai ievērot septiņus viltus ziņu baušļus soli pa solim, tieši tā, kā stāv rakstīts Kremļa „pavārgrāmatā” par viltus panikas sacelšanu informācijas telpā.

Pievienotie video

Izmantotie avoti:
http://kasjaks.lv

Komentāri 2

0/2000

  

 2  0 atbildēt

Labs raksts+

 1  2 atbildēt