32

 161  1

Šodien plkst. 15 sasaukta ārkārtas Rīgas domes sēde, kurā tiks lemts pat pašvaldības vadītāja Nila Ušakova (S) atbrīvošanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Ārkārtas sēde par Ušakova atlaišanu sasaukta pēc domes opozīcijas iniciatīvas. Pieprasījumu atbrīvot Ušakovu no amata parakstījuši deputāti no visām domes opozīcijas partijām.

VL-TB/LNNK frakcijas vadītājs Nauris Puntulis aģentūrai LETA iepriekš atgādina, ka jau pagājušajā nedēļā opozīcijas paraksti tika savākti, lai rosinātu Ušakova atbrīvošanu no amata, taču šis lēmumprojekts netika iesniegts, jo mērs pats sasauca sēdi par uzticības balsojumu sev.

"Situācija ir mainījusies un Ušakovam ir jāseko Andra Amerika (GKR) piemēram un pašam jāatkāpjas no ieņemamā amata, jo tieši viņš ir "Rīgas satiksmes" kapitāldaļu turētāja pārstāvis un tieši viņam ir jāuzņemas politiskā atbildība. Ja Ušakovs nav gatavs šādam vīrišķīgam solim, mums jārosina viņa atbrīvošana," pauda Puntulis.

Kā ziņots, saistībā ar "Rīgas satiksmes" korupcijas skandālu pirmdien par atkāpšanos no amata paziņoja līdzšinējais Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR). Viņš skaidroja, ka šādu soli spēris, jo apstākļos, kad notiek izmeklēšana par konkrētiem likumpārkāpumiem Rīgas domē, viņa, Rīgas domes un partijas "Gods kalpot Rīgai" reputācija ir apdraudēta.

Rīgas domes opozīcija tikmēr uzskata, ka no amata būtu jāatkāpjas arī Ušakovam. Opozīcija jau pagājušajā nedēļā bija sākusi vākt parakstus par ārkārtas sēdes sasaukšanu par Ušakova atbrīvošanu no amata, taču viņš pats sasaucis sēdi par uzticības izteikšanu. Opozīcijai pametot sēdi, domes koalīcija - partiju "Saskaņa" un "Gods kalpot Rīgai" deputāti - nobalsoja par uzticības izteikšanu Ušakovam, tādējādi viņam paliekot mēra amatā.

Savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sagatavojusi likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu, kurš jau iesniegts izskatīšanai valdībā.

Komentāri 32

0/2000

Politiķi un pamperi ir jāmaina diezgan bieži, to pašu iemeslu dēļ

 19  0 atbildēt

vairak gan izskatas ka nacionali sagribejusi tikt pie barotavas un nograbt kadu galigaku kumosu kamer karteja krize nav atlidojusi!

 28  10 atbildēt

Ušakovs jau normāls čalis, tikai viņš nevienam nepatīk un neder Rīgai.

 16  0 atbildēt
Beidzot kādas lieliskas ziņas!
 17  1 atbildēt
Ušakovam vajadzēja jau pirmajam atkāpties no amata un arī uzreiz biljeti nopirkt 4 uz vilcienu 🔥😂
 13  1 atbildēt

Bail pat domāt kādas shēmas, Rīgas parādi un mahinācijas tur RD atklāsies, kamēr Ušaku neaizvedīs ar roku dzelžiem, tikmēr nekas nebūs

 12  1 atbildēt
Ušakov ČEMODAN, VOGZAL, ROĢINA!
 11  1 atbildēt

Sen bija laiks  

 9  0 atbildēt

Ušakovs - ja uz to skatās no citas puses, daļēji nevainīgi mazliet vainīgs varbūt tikai nedaudz, mazmazītiņās, kripatiņu ...

 8  0 atbildēt

@Aptauja: Vai Ušakovs ir jāatbrīvo no Rīgas mēra amata?

Cits variants: Ne tikai jāatbrīvo, bet cietumā jāliek.

 9  2 atbildēt

Pat ja viņš nav vainīgs - kārtīgs vadītājs atkāptos pats, ja viņa vadītā iestāde ir nestrādājusi kā vajag. Vairāk uztrauc, kas būs vietā, ja atlaidīs.

 6  1 atbildēt

Neaizgāja pēc Zolitūdes, tagad ne tik neaizies  

 6  1 atbildēt

Vispār, jāsaka, ļoti demokātiski - ar balsošanu nosaka vainīgs, vai nevainīgs, un pie vienas vietas likumība un tiesas lēmums, par reālu pierādījumu eksistenci nemaz nerunājot. Demokrātijas paraugs - pierādījumus neviens nav redzējis, tiesa nav bijusi, bet spriedums jau gatavs. Vai godājamiem demokrātiem nerodas aizdomas, ka štas viss ir tīrs pasūtijuma skandāls. Visticamāk, ka ne. Jaunākās demokrātijas pamatnoteikums - ja tas ir izdevīgi, tad jebkurš noziegums ir labdarība un otrādi. Pēc šāda noteikuma, kā esmu novērojis, vadās visi mūsdienu liberāļi demokrāti...

 4  0 atbildēt
Ceru, ka Ušakova kaķiem tas Rīgas bezpriģels arī jau ir apriebies!Pēc Ušakova aresta viņi noteikti nonāks dzīvnieku patversmē!Diez vai Iveta Ušakova tos blusu maisus ņems pie sevis.
 3  0 atbildēt

@Aptauja: Vai Ušakovs ir jāatbrīvo no Rīgas mēra amata?

Cits variants: Vainīgs jeb nevainīgs to nosaka tiesa,bet no amata vajadzētu atkāpties.

 4  1 atbildēt

@Aptauja: Vai Ušakovs ir jāatbrīvo no Rīgas mēra amata?

Cits variants: Tikai tiesa nosaka vainīgs vai nevainīgs

 3  0 atbildēt
Cho nam s toboy Delatj, Ushakov? - Ponjatj, prostitj i otpustitj
 2  0 atbildēt

Par ko tāda sašumēšanās? Tāpat rezultāts jau pirms balsošanas ir zināms.     Tāpēc jau pozīcija   ir pozīcija, un opozīcija ir opozīcija.

Vai jūs domājat, ka kaut vai viena balss no varas esošām partijām nobalsos pret Ušakovu?

Naivums!  

 2  0 atbildēt

@Aptauja: Vai Ušakovs ir jāatbrīvo no Rīgas mēra amata?

Cits variants: Šajā gadījumā būtu jāabrīvo, pat ja nav personīgi vainīgs - galu sānā mērs ir atbildīgs par pilsētas domē notiekošo.

 2  0 atbildēt

@Aptauja: Vai Ušakovs ir jāatbrīvo no Rīgas mēra amata?

Cits variants: Šitā trača taisīšana un putekļu celšana tapusi uztaisīta tikai tāpēc, ka Ušakovs ir krievs. Sēdētu tajā krēslā kāds stipri eiropeisks dēmonkrāts, tad nevienam nenāktu prātā kaut ko kasīties....

 2  0 atbildēt