2

 47  0

Kā zināms katrs mūsdienās izmanto kādu robotizētas preču ražošanas tehnoloģijas labumu, tomēr ne visiem ir skaidrs, kā viena vai otra prece var būt tik lēta, neskatoties uz tās sarežģītības pakāpes. Lētas un sarežģītas preces varam iegūt pateicoties robotizētajai industrijai, kur tradicionalo cilvēkresursu var teikt pilnībā aizvieto autmoatizēti un datorizēti mehānismi, tomēr ne visas preces atmaksājas ražot izmantojot robotus, jo robotizēto mehānismu apkope un iestatīšana saistās ar visai lielām izmaksām, kas ir izdevīga vien pie milzīga preču apjoma, bez tam kaut niecīgākā defekta iespējamība produkta izstrādē var novest pie neizmērojamiem zaudējumiem, tāpēc produktu izstrādei un testēšanai tiek veltīts nozīmīgākais kapitālresurs.

Kad robotizēti risinājumi attaisno savu pielietojumu:
+ skaitliski liels preču apjoms
+ noslēgtas vides nepieciešamība, kurā tiek uzturēti dzīvībai nepanesami apstākļi
+ neizmērojami lielu vai mazu detaļu ražošana, kuras ir pietiekami kompleksas

Tomēr neskatoties uz it kā viennozīmīgiem plusiem, kuri mums saistās ar robotizetu risinājumu izmantošanu, kā jau visām lietām šajā pasaulē ir arī savi trūkumi. Robotizēti saražotās preces tiek ražotas ar visai lielu ātrumu, kas paredz to, ka izmantotie robotizetie mehānismi ik pa brītiņam ir jāpielāgo citu preču ražošanai, kas paredz patērētās preces saražošanu tādā daudzumā, lai tā tiktu patērēta arī nākotnē, tomēr nereti patērētājs saskaras ar nespēju pārvaldīt savā rīcībā esošos iegādātos labumus, tāpēc robotizēto risinājumu tirgū valda visai liela un nežēlīga konkurence, kurā tiek piekoptas vidrastiskākas metodes, lai nepieļautu kāda jauna spēlētaja parādīšanos. Ja kāda kompānija ir aprēķinājusi, ka peļņas gūšanai tai ir jāsaražo prece piecus gadus uz priekšu, tad kāds, kurš spētu piedāvāt līdzīgu preci, kura būtu pievilcīgaka patērētājam, radīs nopietnus draudus industrijai kopumā, tapēc robotizēto ražotņu turētaji, pastāvīgi pilnveido savā rīcībā esošo mehānismu ātrderbību un precizitāti. Tāpēc dažādas preces, kuras, tiek uzskatītas, ir sasniegušas savu tehnoloģisko virsotni, kāpēc tās nebūtu tuvakajā nākotnē jamodificē, mēneša laikā var saražot patērēšanai visiem pasaules iedzīvotajiem piecus vai pat desmit gadus uz priekšu.

lasi, vērtē, komentē

Pievienotie video

Komentāri 2

0/2000
Nu nez, baigā drāma uzburta rakstā, Ķīnā un lielajās ražotnēs gan jau tā ir, bet Latvijā pagaidām robotus vairāk izmanto monotoniem darbiem, piemēram kraušanas uz paletes.
 0  0 atbildēt

  

 0  0 atbildēt