17

 37  4

Šodien no rīta vairākos ziņu portālos, to starp tvnet.lv, irir.lv un jauns.lv, tika nopublicēts interesants raksts par mūsu mazā varžu dīķa politisko partiju savstarpējo sadarbības modeli. Proti, joprojām notiek politiķu daiļdirš@na par to, kas ar ko draudzēsies un ar ko nedraudzēsies pēc Saeimas vēlēšanām. Visu to ņemot vērā, mums ir iespēja paspēlēties ar partiju reitingiem un izvirzīt hipotēzi, ka mums beidzot varētu būt iesarkana Saeima, ja noticam Arneļa SKDS zīlēšanas kantora izpīpētajiem datiem.

Tātad sarkanzaļo zemnieku kolhoza priekšnieka vietnieks Augusts Brigmanis intervijā laikrakstam „Latvijas Avīze” uzsvēra, ka Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) neparakstīs „Jaunās Vienotības” memorandu „par nesadarbošanos ar prokremliskām partijām”, jo viss tas izskatoties pēc populisma. Tūliņ uzreiz Augusts paskaidroja, ka ZZS nākamo valdību pēc Saeimas vēlēšanām vēlētos veidot ar nacionālo apvienību „Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (NA), kas izslēdz jebkādas spekulācijas par sadarbību ar „Saskaņu” valdībā. Kasjaks.lv jau kādu laiciņu atpakaļ bija izvirzījis hipotēzi par Saskaņas un ZZS laulībām, bet izskatās, ka šī būs kārtīga zviedru ģimenīte, jo pievienoties gribētāju netrūkst, tikai tie vēl kautrējas no tautas.

Nu Brigmanīti, tu te esi iekritis lamatās, jo tavas partijas biedru, zemnieku un zaldātu līdz šim paveiktie darbi un nedarbi liecina par kaut ko citu un liek saprast, ka starp ZZS un „Saskaņu” nav nekādas psiholoģiski suģestīvas atšķirības. Piemēram, mēs, proti, kasjaks.lv joprojām zinām stāstīt par ZZS bijušo un esošo biedru Klauža, Boldišēvica, brūnacītes Danas, Eigima un citu politiķu piedalīšanos parlamentāriešu sporta spēles Maskavā pēc Kremļa iebrukuma Gruzijā un Krimas okupācijas. Toreiz vēl pat Hitlers izmeta pūku, ka ZZS šo aizmirsa paņemt līdzi uz Maskavu (skatīt video šeit). Parparlamentāriešu sporta spēlēm kasjaks.lv ir cepies arī iepriekš. Tas ir viens.

Otrs, 2017.gada februārī Rīgā ieradās Kremļa Tirdzniecības un rūpniecības palātas delegācija, kuru silti uzņēma ne tikai Nils Ušakovs, bet arī „kolektīvo saimniecību” ministrs Dūklavs (ZZS) un bijušais Latvijas prezidents Andris Bērziņš (ZZS), jā, jā tas pats opaps, kurš solīja žurnālistiem sadot pa muti. Toreiz viņi visi kopā noskatījās un ar vētrainiem aplausiem sveica Jevgēņija Primakova piemiņas filmu, kurā tiek slavēta Krimas okupācija. Un treškārt,2016.gada augustā ar Krievijas vicepremjeru Dvorkoviču restorānā netālu no zivju pārstrādes rūpnīcā „Karavela” neformāli tikās trīs ZZS politiķi – finanšu ministre Reizniece-Ozola, satiksmes ministrs Augulis un zemkopības ministrs Dūklavs. Ārlietu ministrijai bija zināms tikai par Dūklava tikšanos ar Krievijas vicepremjeru.

Ņemot vērā iepriekšminēto, secinājums man ir tikai viens – ZZS ir prokremliska partija! Tātad tas nozīmē to, ka sadarbībai ar Dzintara partiju nevajadzētu vainagoties ar dižiem panākumiem, bet pīrāgu līdz šim savā starpā šīs partijas ir dalījušas bez lielas kašķēšanās, proti, jūs nebāžat degunu mūsu lietās, bet mēs – jūsējās. Šeit būtu vēl jāatgādina par Putina aprindās ieredzētās un cienītās Sudrabas bijušo drauģeli no NSL Gunāru Kūtri, kurš nesen ir kļuvis par ZZS trofeju, kas arī liecina par tendenci klanīties austrumu virzienā. Ja vēl ar to nepielec, ka ZZS ir uz Kremli orientēta partija, tad varu atgādināt, ka Donbasa kaujinieki un krievu jūrnieki ir ļoti iecienījuši Dūklava ražoto Piebalgas alu, par ko kasjaks.lv komanda ir rakstījusi iepriekš! Vai kāds vispār atceras Mamikina draudzeni – ZZS biedreni eiroparlamentārieti Griguli, kura balsoja pret Kremļa un ISIS propagandas apkarošanu, es domāju, ka retais, bet kasjaks.lv – nekad!

Varbūt tieši tāpēc Brigmanis nemaz necenšas slēpt ZZS sadarbību ar „Saskaņu” atsevišķās pašvaldībās, jo acīmredzot sadarbība ar Putina režīma darboņiem ir sasniegusi jaunu līmeni. Viņš pats intervijā norādīja, „Jā, atsevišķās pašvaldībās ZZS ir koalīcijā ar „Saskaņu”, un arī Saeimā dažreiz balsojumos pozīcija sakrīt, bet koalīcijas nebūs.” Tas ir tas, ko es gribu jums paskaidrot, ka tas neko nenozīmē, vai tu esi koalīcijā vai neesi, galvenais, lai tu esi Saeimā, jo partiju nosaukumiem nav nekādas nozīmes.

Labi ejam tālāk, arī LRA Pārstāvju sapulce atteicās parakstīt memorandu, negribot novilkt „sarkano līniju” sadarbībai ar partiju „Saskaņa”, jo LRA kaut kur ir skaidri definējusi, ka pēc Saeimas vēlēšanām nesadarbosies ar tādām partijām kā „Saskaņa” un Latvijas Krievu savienība, kā arī citiem prokremliski vai prokrieviski orientētiem politiskajiem spēkiem. Es gan teiktu, ka Nellijas komanda baidās sadedzināt tiltu, kas ved pie „Saskaņas”. Arī apvienības „Attīstībai/Par!” līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts izvairījās novilkt „sarkano līniju”, kas vēlāk neļautu draudzēties ar Nila komandu, norādot, ka „Jaunā Vienotība” šādi mēģina pievērst sev uzmanību priekšvēlēšanu laikā, bet „šādi pliki pakti” neko nemainot politiskajā ainavā, ņemot vērā partiju jau pausto par nesadarbošanos ar prokremliskajiem spēkiem. Kaut gan nevar izslēgt Pūces efektu, kurš reiz esot izteicies, ka galvenais ir tikt pie varas un tad jau redzēs ar ko sadarboties, neizslēdzot sadarbību ar „Saskaņu”.

Savukārt NA priekšsēdētaja vietnieks Gaidis Bērziņš aģentūrai LETA uzsvēra, ka partija vienmēr paudusi, ka nesadarbosies ar prokremliskajiem spēkiem, tātad pēc manas saprašanas ne ar „Saskaņu”, ne ar ZZS, ne ar PARistiem, bet realitātē šie ir koalīcijā.

Cik saprotu, vienīgi Jaunā konservatīvā partija ir atsaukusies „Jaunās Vienotības” ierosinājumam un plāno iesniegt savus priekšlikumus memorandam.

Ņemot vērā visu iepriekšminēto un SKDS zīlēšanas kantora izpīpētos partiju jūnija reitingus, ir redzams, ka Saeimā varētu iekļūt tikai sešas partijas, proti, „Saskaņa” ar 33,1%, ZZS ar 22,8%, NA ar 9,7%, PAR ar 7,5%, KPV LV ar 7% un JKP ar 6,4%. Jāsaka, ka bilde Latvijas nākotnei veidojas visai skumja, jo liekas, ka no korupcijas un Kremļa ietekmes netiksim vaļā vēl uz kādu laiciņu, jo šeit ir izkristalizējusies viena liela izteikta prokremliska Kangaru partiju grupa sastāvā ar „Saskaņu”, ZZS un KPV LV, par kurām jūnijā kopā bija gatavi balsot 62,9% aptaujāto. Šinī grupā īsti neiederas ne NA, ne JKP, bet viens otrs PARists svētas siles vārdā varētu arī ar mierīgu sirdi pieslieties šai grupai, kad pienāks īstais brīdis.

P.S. Partiju nosaukumiem un krāsām nav nekādas nozīmes, jo visu nosaka nauda, bet lai pie tās tiktu, vajag varu, citiem vārdiem sakot, „Saskaņa” un ZZS ir gatavi sadarboties kaut vai ar pašu velnu, ka tik kabatā ieripo kāds otkats, it īpaši, ka to spalvaino saimnieku viedokļi sakrīt daudzos jautājumos.

Izmantotie avoti:
http://kasjaks.lv

Komentāri 17

0/2000

Raksts +

 5  0 atbildēt

Piekrītu, ka no opozīcijas pozīcijām ir viegli kritizēt valdību un to visi opozicionāri ir veiksmīgi ir darījuši, kopš 5. saeimas. Tikai nesaprotu, kāpēc nonākot valdībā visiem šī gudrība pēkšņi pazūd. Tā Šķēle savlaik kritizēja Latvijas Ceļu un ZZS, vēlāk Šlesers kritizēja LC, ZZS un TP, tad nāca nākamās Vienotības un Nacionālās Apvienības pārstāvji. Šie savukārt kritizēja visus iepriekšējos. Nu un tagad to ļoti veiksmīgi dara Kaimiņš un visādi jaunicepti sociāldemokrāti.

 4  0 atbildēt

Vienīgā Saeima kas Latvijai varētu palīdzēt ir pro-rietumnieciska saeima ar ministriem un deputātiem, kas ir vai nu zinoši vairākās jomās, vismaz labi pārbaudījuši to par ko runā un ir ar skaidru, tiešu ideoloģiju un konkrētu valsts attīstības zinātņu (inženierijas, loģistikas un būvniecības u.c. eksperti), ar likumu nedrīkst būt bijuši nekādā psrs iestādē iesaistīti vai savādāk sadarbojušies ar destruktīvu, vēsturisku režīmu.

Pašreizējā politiskā monopola sistēma rada cieša uz savas peļņas un savu interešu ieinteresētu personu loka veidošanas neatkarīgi no uzvarētājiem vai zaudētājiem partiju demokrātijā.

Vai nu jāmaina sistēma vai arī jāsamazina valdības ierēdņu privilēģijas, kuras nodrošina iespēju publiskajam sektoram sabiedroties ar privāto sektoru par 95 procentiem.

 3  0 atbildēt
Balsojam par KPV.LV un tiksim vaļā no politiskās mafijas!
 3  1 atbildēt

  

 2  0 atbildēt

KPV jau skaidri un gaiši pateica, ka neies koalīcijā ne ar ZZS ne ar Saskaņu.  Kasjaks ir fake news kurš atbalsta Nacionālo apvienību. Ja KPV būs teikšana tad nebūs arī koalīcijas līgums kura ietvaros visi balso tā kā drīkst balsot nevis pēc sirdsapziņas.

 2  1 atbildēt

Jā... Šī traģiskā bilde man tapa skaidra jau pirms pāris gadiem... Un izkatās ka "latvju baurs" arī sabalsos sev krietnus cirpējus...

Jāapsver domu tīties no mūsu "muļķu zemītes" kaut kur projām, kmēr vēl ES robežas vaļā...   

 1  2 atbildēt