2

 17  0

Sveiki,

Kā jau savos iepriekšējos rakstos jau rakstīju par situāciju Dienvidāfrikā, un tagad gribu pastāstīt par nesenajiem notikumiem.

2015. gadā dibinātā politiskā partija ,,Black First Land First” un tās vadonis Andile ir sācis aktīvi vadīt savu kampaņu, lai viņu partija tiktu ievēlēta valdībā. Viņš agrāk bija politiskās partijas EFF sastāvā, bet aizgāja, jo uzskatīja, ka tā nespiež uz balto fermeru zemju atņemšanu bez kompenācijas. Viņš arī uzskata, ka baltajiem vajag atdot visas viņu piederošās zemes, īpašumus utt. Daudzi viņu ir apsūdzējuši rasu kurināšanā balstoties, ko viņš ir izteicies par baltajiem.

Tā kā pašreizējais prezidents Ramaphosa paziņoja, ka notiks īpašumu un zemju atņemšana bez kompensācijas, tad tagad daudzi Dienvidāfrikāņi pat paniko, jo baidās zaudēt savus īpašumu. Nekustamo īpašumu tirgus nav tik aktīvs, jo tagad daudzi grib pārdot savus īpašumus, bet ir mazāk pircēju, jo daudzi baidās pazaudēt naudu, ja īpašums tiks atņemts. Tāpēc fermeri masveidā ir izlikuši savus īpašumus un zemi pārdošanā, jo grib pamest valsti. Daži pat tās pārdod par puscenu no tās vērtības. Tāpēc vēl ir parādījušās bažas, kas var notikt, ja fermeri pametīs valsti masveidā, jo tad pārtikas produkcija var drastiski samazināties un pacelt pārtikas cenas.

Vēl ir parādījusies teorija jeb konspirācija, ka viens no iemesliem, kāpēc tagad valstī tiek radīti rasu nemieri, jo tad Ķīnai ir vieglāk pārņemt varu.
Ķīnā Dienvidāfrikā ir jau investējusi ap ~195 biljonus Rendu(ZAR).
Nesen valstī tika atvērtas 13. policijas stacijas, kur strādā ķīniešu policisti. Protams daudzi bija neizpratnē, kāpēc cita valsts var atvērt policijas staciju ar savas valsts policistiem. Vieno no iemesliem min lielo noziedzības līmeni valstī no kura cieš ķīnieši, kuri tur ir apmetušies uz dzīvi.
Viedokļi par ķīniešu ekonomisko ietekmi Āfrikā ir dažādi. Valstīs kā Kenijā vai Zambijā daudzi baidās, ka ķīnieši valsti ir jau pakļāvuši, bet citi redz to pozitīvi, jo tas rosina infrastruktūras būvi.
Varu pieminēt, ka ir pat Dienvidāfrikāņi, kuriem nav nekas pretī, ja valsti pārņem Ķīna, jo uzskata, ka tā ir jau uz robežas kļūt par nākamo Zimbabvi, un cita pārņemošā vara var valstij pat palīdzēt nesabrukt.

Varu pieminēt, ka bez visa šī notiekošā Dienvidāfrikā ir problēmas ar elektrības piegādi. Kompānija ,,Eskom” ir galvenā elektrības piegādātāja valstī, un tagad apgalvo, ka nepietiek ogles, lai ražotu pietiekami daudz elektrības. Ogles tiek izmantotas, lai ražotu 90% no elektrības.
Lai taupītu elektrību Eskom mēdz atslēgt to uz dažām stundām pa dienu. Angliski to sauc ,,load shedding”. Diemžēl neregulārā elektrības piegāde ietekmē valsts ekonomiku, jo mūsdienās gandrīz visiem biznesiem ir nepieciešama elektrība, lai vadītu savu biznesu.

Izmantotie avoti:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Black_First_Land_First
https://www.google.co.za/amp/s/www.zambianobserver.com/chinese-have-opened-13-police-station-in-south-africa-these-people-are-here-to-colonise-africa/amp/
https://www.iol.co.za/saturday-star/opinion/poeticlicence-china-is-taking-over-africa-and-we-are-smiling-about-it-16291599
https://www.iol.co.za/the-star/news/china-not-opening-police-stations-in-sa-18142156
https://www.quora.com/Is-the-Chinese-investment-in-Africa-a-good-or-bad-thing
https://www.businessinsider.co.za/expropriation-bill-types-of-property-that-can-be-expropriated-without-compensation-2018-12
https://www.property24.com/articles/what-can-we-expect-for-sas-property-market-in-2019/27835
https://www.google.co.za/amp/s/www.thesouthafrican.com/load-shedding-eskom-january-2019-outlook/amp/
https://www.moneyweb.co.za/moneyweb-opinion/soapbox/inside-the-eskom-crisis-a-critical-analysis/
https://www.google.co.za/amp/s/www.timeslive.co.za/amp/news/south-africa/2018-12-10-watch--you-kill-one-black-person-we-kill-five-white-people-blf-president/
https://www.google.co.za/amp/s/citizen.co.za/news/1577667/fears-of-land-seizures-prompt-rise-in-sale-of-farms-more-than-anytime-in-20-years/amp/

PS Šis bija īss apraksts, tāpēc mēģināju pārāk gari nerakstīt. Varat savas domas izteikt komentos. 📝

Pievienotie video

Vesti(Вести- krieviski) ziņās par pašreizējo situāciju valstī.
Dienvidāfrikāņu YouTuberis Renaldo par neseno incidentu, kad daži radikāļi pieprasīja veikaliem nepārdot baltās lelles.

Komentāri 2

0/2000

Lauren Southern par sho teemu diezgan aktiivi publicee un izmeklee ir veerts papeetiit ja intresee par sho vairaak

 0  0 atbildēt