30

 20  0

Pēdējo gadu laikā rietumu politiskaja sfērā ir kļuvušas aktuālas problemas, kuras saistītas ar “Naida runu” un “Viltus ziņām”. Daudzas ietekmīgas personas nereti norāda uz sādas informācijas vai materiāla izplatību kā “draudu mūsu demokrātijai” vai “pretstatu mūsu vērtībām”, un ka mums būtu “jācīnās” pret visām šīm lietām.

Kas man, kā ļoti skeptiskam cilvēkam, liekas daudz interesantāk ir tas, cik viegli politizējami šie termini var būt un cik selektīvi tie tiek izmantoti. Ņemot vērā to, ka viens no veidiem kā pret šīm “problēmām” cīnīties ir, būsim atklāti, cenzūra, rodās diezgan orveliska aina kas, nevis pašu “viltus ziņu” izplatīšana, arī ir īstais drauds mūsu liberālajai demokrātijai.

Viltus ziņas.

Par viltus ziņām parasti sauc nepatiesu vai sagrozītu informāciju kuras mērķis ir ietekmēt lasītāja politiskos uzskatus. Bet kas tad skaitās un kas tad neskaitās “viltus ziņas”? Nemaz neņemot vērā dažādas heiristikas un citas tīri psiholoģiskas datu interpretācijas nepilnības, cilvēki tāpat (apzināti vai neapzināti) saskarsies ar problemām atšķirt viltus ziņas no īstām. Cilvēkiem ar dazādiem politiskajiem uzskatiem ir tendence izturēties labvēlīgāk attiecībā pret informāciju kas atbilst viņu personīgajai ideoloģijai. Šo selektīvās domāšanas veidu sauc par apstiprināšanas tendenci (Confirmation Bias).

Komentāri 30

0/2000

mhm

 2  0 atbildēt

Mediji kontrolē tavu skatapunktu. 90% no medijiem pieder saujiņai cilvēku. Mediji ir lielākie kara noziedznieki jo nozombē tautu lai tā atbalstītu karu. Mediji regulē cilvēku domas un uztveri. Tas ir viegli jo pamatot var visu, viss medijos ir atspoguļots vienpusēji. Agrāk mediji publicēja ziņu un tu varēji izdarīt savus secinājumus, bet tagad mediji pasaka to, kādi secinājumi tev ir jāizdara un tu pat nezini vai ziņa ir īsta. 

 0  0 atbildēt
Uz pasaules ir +7 miljardi cilvēku un visu protams neparādīt. Jautājums cik selektīvi tas notiks. Arī "alternatīvajos" mēdijos. Piekrītu internacionālie mainstream ziņu avoti prezentēs diezgan vienpusīgu skatu. Bet salīdzini Fox News un CNN/MSNBC. Vai tiešām šiem kanāliem ir vienāds skatupunkts?
 0  0 atbildēt

Jāsaprot ka vismaz 90% cilvēki ir lopu bars. Un modernā propoganda strādā ar to lopu baru un virza kur nu patīk. Sabiedriskie mēdiji - īpaši internets, ir ļoti laba vide tam visam. Atliek uzlikt košu mirgojošu tekstu ar kaut ko un vājais prāts ir paķerts. Cik nav bijis radi no UK prasa visādas muļķības par notikumiem šeit, jo redz fecabukā bija kāds rakst. Kad apprasos - izrādās tas no kādas tenku lapas (pēc tiem spriežot mums jau vismaz 5 reizes kāds ir uzbrucis). Manā uztverē pielaidei pie informācijas būtu jānotiek selektīvi, pelēko masu atstājot informācijas vakumā. Jo nav vērts censties. Lielākai cilvēces daļai ar vajag tikai aliņu, kotleti un šovu televīzijā.

 0  0 atbildēt
Ārpus ekonomiskā jautājuma Souels ir hardly libertānis, jo īpaši ārpolitikā. Un pat ekonomikā viņš aizstāv likumus pret adverse selection u.c. lietas. Viņu citē daudzi, jo viņš raksta ļoti daudz par bezmaz vai visu. Protams, ka neviens nav objektīvs, bet ja viņa teiktais ir anotēts un pamatots tad es personīgi problēmas nesaskatu. Privāto cietumu un militārā kompleksa lobiji un citas interešu grupas ir viens no galvenajiem libertāņu argumentiem valdības funkciju samazināšanai. Latvijā, piemēram, nesen reglamentēja grāmatvedības profesoju un līdz ar to samazināja konkurenci lielajām grāmatvedības kompānijām...runājot par industrijām kurās ir kā daļa no, attiecīgi, valsts tielsietu vai aizsardzības sistēmas, es personīgi uzskatu, ka ja mums tomēr ir valdība, tad tieši viņām būtu jābūt socializētām... Konservatīvie amerikāņi ieskaitot Souelu ļoti selektīvi izturās pret konstitūciju kuru viņi paši itkā tik ļoti dievina. Viņus viņa interesēs tikai kad runa ies par ieročiem, bet kad runa ies par NSA spiegošanu, CIA spīdzināšanu vai robežkontroli(jo štatiem ir tiesības uz savu migrācijas politiku) viņi būs aizdomīgi klusi. Bet tā protams dara visi. Čomskis, piemēram, nesen izdomāja ka ASV būtu jāiejaucas Sīrijā lai aizstāvētu kurdus(kuri ir diezgan kreisi)... Es pats esmu vairāk orientēts uz tirgus liberālismu, bet tajā pašā laikā esmu diezgan blackpilled par varas politiku. Par to jāpasakas James Burnham...
 0  0 atbildēt
Spriežor pēc notiekošā mūs gaida ļoti drūma nākotne kurā pat Orvella iztēle nobālēs, jo vairākuma apziņa vnk guļ ar eyes wide open! Laipni lūgti zombiju apokalipsē! 😈 P.S. Vienīgā cerība ir uz to, ka jebkura rīcība izraisa pretdarbību. Tādējādi, jo lielāks būs spiediens un brīvības ierobežošanas jo vairāk cilvēku sāks mosties no sapņiem, tad viss var mainīties... 😊
 0  0 atbildēt