Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
29

Izsmej un apvaino, atkārto un pavairo. Apmēram šādu stratēģiju izmantoja prokremliskie mediji, lai izvērstu dezinformācijas kampaņu tūlīt pēc tam, kad Lielbritānijas tiesībsargājošās institūcijas publicēja to divu vīru fotouzņēmumus, kuri tiek turēti aizdomās par uzbrukuma veikšanu izmantojot nervu gāzi [Novičok] Solsberi, Lielbritānijā.

Piesārņojot informācijas telpu un lasītāju prātus, izplatot čupām pretrunīgu un maldinošu vēstījumu, prokremliskie mediji centās novērst mērķauditorijas uzmanību no patiesajiem faktiem. Arī šonedēļ tika gatavota augsne Kremļa prezidenta Putina paziņojumam, ka Kremlis ir identificējis aizdomās turamos.

Aplūkosim mazliet tuvāk kā... Autors: Sesks Kasjaks No Solsberi un neēdušiem angļu bērniem līdz Padomju karavīriem: Kremļa meli
1.

Aplūkosim mazliet tuvāk kā šonedēļ izskatījās attiecīgā prokremliskā dezinformācijas kampaņa darbībā:

Pirmkārt, prokremliskā dezinformācijas kampaņa sākās ar Lielbritānijas puses publicēto pierādījumu izsmiešanu. Kampaņas sākumā tika apgalvots, ka videonovērošanas kameru uzņemtajos kadros ar aizdomās turamajiem Getvikas lidostā š.g. 2.martā, redzams, ka viņi vienlaicīgi atrodas vienā un tajā pašā vietā. Pēc tam tiek apsūdzēta Lielbritānijapierādījumu viltošanā un „viltotie” pierādījumi tiek izsmieti, apgalvojot, ka Lielbritānijas puse pieprot „dievīgu troļļošanu” un ka Kremļa militārās izlūkošanas aģenti acīmredzot „ir mācījušies iet kopsolī divās dažādās fotogrāfijās”.

Bet patiesībā, visi, kas reiz ir ielidojuši Getvikas lidostā, zina, ka pēc pasu un muitas kontroles, visiem pasažieriem, katram atsevišķi, ir jādodas cauri vienādām barjeru rindām. Turklāt abi aizdomās turamie tika tīri nofilmēti atsevišķās koridoru ejās.

Tad pienāca laiks daudz... Autors: Sesks Kasjaks No Solsberi un neēdušiem angļu bērniem līdz Padomju karavīriem: Kremļa meli
2.

Tad pienāca laiks daudz detalizētāku apgalvojumu izplatīšanai ar mērķi radīt vēl lielāku apjukumu, piemēram, stāstot, ka Novičoks ir pārāk toksisks, lai to pārvadātu smaržu pudelītē (šos melus uzreiz atmaskoja tas pats zinātnieks, kurš radīja šo indi) un ka Sergejs un Jūlija Skripaļi nekad nebūtu pieskārušies saindētajam durvju rokturim (šie meli arī ir atmaskoti). Dezinformācijas kampaņas laikā tika arī atkārtoti paši neticamākie meli par to, ka Novičok inde ir tikusi saražota Lielbritānijā. Šie meli arī ir atmaskoti.

Visbeidzot, prokremliskā dezinformācijas kampaņa izvairījās bilst kaut pušplēstu vārdu par Kremļa atbildību, tā vietā turpinot izplatīt konspirāciju, saskaņā ar kuru Lielbritānija ir tā, kura centās noindēt Skripaļus, ka tā sarīkoja pret Kremli vērstu provokāciju un ka angļu specdienesti radīja histēriju, kuras mērķis ir novērst uzmanību no Brexitsarīdīt ES pret Kremli un vājināt Kremļa ekonomiku.

Ja š.g. aprīlī prokremliskie mediji spēja piesārņot informācijas telpu ar melu stāstiem par ķīmisko uzbrukumu Solsberi, turklāt divi no trīs rakstiem par Skripaļu lietu, kuri tika pārpublicēti sociālajos medijos (Facebook, TwitterLinkedIn, un Printerest) bija nākuši no prokremliskajiem medijiem, tad šoreiz dezinformācijas ietekme bija daudz mazāka. Pat krievu radio stacijas Govorit Moskva telefona aptauja parādīja, ka vairāk kā puse respondentu tic, ka aiz visas šīs jezgas ar nervu gāzes izmantošanu, lai kādu noindētu Lielbritānijā, stāv Kremlis.

Kurscaron joprojām klusēKad... Autors: Sesks Kasjaks No Solsberi un neēdušiem angļu bērniem līdz Padomju karavīriem: Kremļa meli
3.

Kurš joprojām klusē?

Kad jautājums ir pārāk sāpīgs, prokremliskās dezinformācijas kampaņas izvēlas to ignorēt. Krievijā vietējo vēlēšanu diena, proti, š.g. 9.septembris „bija viena no visklusākajām dienām pēdējos gados”, kā mums to stāsta Kremļa policija. Tajā pašā laikā, prokremliskie mediji, to skaitā, TV kanāli bija ļoti uzmanīgi, lai tikai kaut ko neizpaustu par protestiem un sadursmēm visā plašajā Krievijas teritorijā ar simtiem policijas aizturētiem Krievijas pilsoņiem.

Kremļa TV kanāli stāstīja mērķauditorijai pavisam citādu svaigāko ziņu ar šādu virsrakstu: „Divi miljoni bērnu Lielbritānijā cieš badu!” un tā ir Lielbritānijas propaganda, kas „noklusina” runas par šo problēmu. Patiesībā Kremļa TV bija kaut ko dzirdējusi par tā saukto brīvdienu badu, par ko runā gandrīz visi Lielbritānijas mediji [īsais stāsts – ļoti daudz bērnu no nelabvēlīgām un sliktāk pārtikušām ģimenēm skolas brīvdienu laikā cieš badu, jo acīmredzot skola ir tā vienīgā vieta, kur šie tiek pie normāla ēdiena!].

Mēs vēl atceramies kādu kulminējošu melu stāstu, kurš uzsāka savu dzīvi informācijas telpā 2016.gadā. Saskaņā ar to somi bija tie, kuri veica padomju karavīru masu slepkavību Sandarmohā, Karēlijā 2.Pasaules kara laikā. Šie meli tika attīstīti un izplatīti, lai novērstu uzmanību no Staļina terora laikā „bojā gājušajiem” simtiem tūkstošiem cilvēku, kuriem patiesībā tika izpildīts nāves sods Sandarmohā, kur nelaimīgie upuri arī tika apglabāti. Šī pati melošanas metode tiek pielietota, lai slēptu un jauktu faktus par masu slepkavību Katiņā. Ja gribi attīrīt savu prātu no dezinformācijas piesārņojuma, tad iepazīsties ar atmaskojumu šeit.

Izmantotie avoti:
http://kasjaks.lv
0
29

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [1]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Drakonvīrs avatars
Medaļa 1/13 kūciņasMedaļa SpoksMedaļa Panda
  Drakonvīrs 14.09.18 17:36  
 
1
0

Gaidīsim melu turpinājumu no Kremļa puses..