Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
77

Attīstoties dažādām sociālajām platformām un komunicēšanas iespējām tiešsaitē, arvien aktuālāks paliek jautājums par indivīda identitātes faktoriem. Visai iesīkstējis ir uzskats, ka indivīda identitātes galvenais aspekts ir nacionalitāte vai teritoriālā piederība, ko audzinot atvasi stiprina viņas vecāki un piederīgie. Situāciju nebūt neuzlabo arī valstu vadošākās un ievērojamākās personas, kuras nereti maldina un rāda nevēlamu piemēru saviem atbalstītājiem vai valstu politiskā kultūra ar savu piemēru un tikumisko nespēju nevieš cerības par patriotisko vērtību attīstību, gūstot atpazīstamību ar skandālu un nepiedienīgu repliku palīdzību, kas lielai daļai viņu sekotāju liek justies mazvērtīgiem un izjust nepatiku vai kaunu pret sevi reprezentējošiem politiķiem vai sabiedrības līderiem.
Šādi apstākļi rosina indivīdiem meklēt jauna veida piederības iespējas, kuras vairāk tiek asociētas ar to izpausmi un izteikšanās iespējām, tāpēc novērojumi liek secināt, ka aizvien vairāk un vairāk indivīdu sevi vairāk asociē ar kādu no viņu izmantotajiem sociālajiem tīkliem vai platformām, kā ar teritoriālo piederību vai nacionālitāti. Vai tiešsaitē publicētais ļauj indivīdam sajust to, ka viņš kaut kādā mērā spēj ietekmēt savus sekotājus vai draugus ar sava redzejuma paušanu tiešsaitē, kas arī nodrošina tūlītēju atgriezenisko saiti, ļaujot interesentiem paust savu nostāju viena vai otra jautājuma saistībā. Nespēja ietekmēt vai gūt atbildes uz sev aktuāliem jautājumiem no valstu pārvaldes ierēdņiem var radīt izolēšanās draudus, kur valstu aparātiem zūd jebkāda iespēja iegūt objektīvu savu pārstāvju nostāju vai attieksmi pret kādu sabiedrību kontrolējošu procesu, tāpēc nākotnē pilsoņu nevēlēšanās sevi identificēt ar kādu konkrētu apgabalu vai pārvaldes politiku varētu vien palielināties. Vienīgais, kas varētu norādīt uz kādas konkrētas nacionalitātes piederību ir izmantojamā valoda, lai gan zūdot uzticībai valstij zūd arī vēlme sekot valodas dinamikai un likumiem. Smagākajos vilšanās gadījumos indivīdi var arī atteikties no savas dzimtās valodas, cenšoties apgūt kādu citu valodu, lai mazinātu savu nepatiku par savu piederību ar noteikto pie varas esošo spēku. Ja šāda veida attieksme pastiprināsies, tad nākotnē pastāv reāli draudi valstīm zaudēt savu nozīmību, jo lielākā daļa kādā teritorijā dzīvojošo sevi vairāk identificēs ar kādu noteiktu tiešsaites vietni kā ar noteikto valsti, kas varētu izraisīt visai nopietnas ģeopolitiskās izmaiņas un vajadzību pēc jaunu regulējošo spēku veidošanos.

lasi, vērtē, kometē

 Autors: Strāvonis Nacionālās identitātes krīze
1.
 Autors: Strāvonis Nacionālās identitātes krīze
2.
1
77
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [18]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Tadeušs Zvēriņš avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Patīk komentārs
  Tadeušs Zvēriņš 02.06.18 18:11
7
0

Nacionālā identitāte ir viena no politiskās ideoloģijas formām. Mums rāda tautas tērpus un stāsta par latviskumu, dzimtenes mīlestību, bet, ja papēta vēstures avotus, sevišķi baznīcu vizitācijas protokolus, var atrast, ka cilvēki vienmēr ir skatījušies, kā labāk izdzīvot, pārvietojušies un ceļojuši uz citām valstīm. Padomju laikā dzimtenes mīlestība ieguva sevišķi kroplīgas formas - mācīja, ka nedrīkst pamest dzīvesvietu pat tad, ja draud bada nāve, jebkurā brīdī jābūt gatavam nomirt dzimtenes labā, jāupurē sava ģimene, bet jāpaliek uz vietas. Vienlaikus mums visiem ir nacionālā piederības apziņa, kas ļauj atšķirties no citiem. Arī citām tautām esam interesanti ar to, ka esam citādāki. Tā kā nacionālā identitāte ir mūsu personības daļa, kas gan netraucē mums ceļot, mācīties un strādāt visā pasaulē, un nevajag klausīties viltīgos politiķus, kas cenšas manipulēt ar mūsu jūtām un cerībām. 

ĶerCiet avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  ĶerCiet 02.06.18 09:34  
6
0
Piekrītu.
Verņjom vsjo v zad avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RainisMedaļa Recidīvists
  Verņjom vsjo v zad 02.06.18 15:50
4
1

Platīties ar savu nacionalitāti ir viens glups un neauglīgs pasākums. Tā ir viena no nedaudzajām būšanām,ko nevaram nedz mainīt,nedz kaut kā ietekmēt...  

Tautas Spogulis avatars
Medaļa SensācijaMedaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesaka
  Tautas Spogulis 06.06.18 15:36
2
0

Un? Tas, ka nacionālā piederība ir bijusi nozīmīgs veids kā indivīdi sevi ir identificējuši kādu laiciņu nenozīmē, ka tā tam būtu jāpaliek. Feodālajā periodā un pirms tam valstis vispār neeksistēja kā tādas. Identitātes mainās, progress turpinās, sistēmas reformējas. Varbūt kādreiz, kad beigsim domāt par valstīm un savstarpējiem kašķiem, cilvēce varēs sākt izplešanos Visumā, sasniedzot pēdējo un svarīgāko attīstības soli.

Latvietis99 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Latvietis99 16.12.18 23:07
1
0

Ja nebūtu nacionālās pašapziņas nebūtu arī valstu. Katrai etniskai grupai ir sava mentalitāte, kultūrtelpa kurā tā jūtas komfortabli. Valstis ir nepieciešamas lai saglabātu šo vidi, vietu kur pabūt mājās.

Tie kuri atsakās no savas nacionālās identitātes piekļaujas bezpersonisku patērētāju baram. Šeit vietā teiciens; "Koks bez saknēm ir tikai baļķis" Tautas labākā daļa saglabās savas saknes, bet pabiras ir bijušas visos laikos un visās tautās.

Verņjom vsjo v zad avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RainisMedaļa Recidīvists
  Verņjom vsjo v zad 05.06.18 05:53
1
0

atbildot uz FirstWill komentāru "Nu nez, man jau likās ka pirmoreiz svētais gars... "

Var jau būt,bet uz bērnu taisīšanu nebij daudz skubināms  

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 02.06.18 17:08  
1
0
Ko nozīmē būt nacionāli piederīgam? Vai tas ir tikai skaists sauklis un meli, ar kuriem pirms katrām vēlēšanām pozīcija vai opozīcija grib pārvilkt sev vairākumu? Agrāk nacionalitāte bija identitātes simbols, tika ievēroti tērpi, un arī svētki bija kā iepazīšanās pasākumi, kur ēda, dzēra, līksmojās. Tagad reti kurš to ievēro un reti kuram arī to vajag. Bet arī agrāk bija tas viss ļoti izspušķots- ne jau visiem bija tīras drēbes un koklēšanas, dziedāšanas prasmes. Par mūsdienām- ir daudz labāki apstākļi, bet arī naudas nepieciešams vairāk, un ar nacionālo identitāti vien vairs nepārtiksi- ir tiešā vārda nozīmē "jālien d###ā" citām nācijām, jo viņiem ir vairāk naudas, un savs viedoklis par sensitīvām tēmām ir jāapspiež- nevar pateikt, ka tu nestrādāsi attālināti indieti, jo tev krīt indiešu darba ētika, vai arī tev krīt uz nerviem, ka būtībā tavs darbs ir atdots indietim, jo viņš to izdarīs ātrāj un lētāk. Asti kājstarpē un smaidi, izlikdamies ka viss ir ok un tev neinteresē nacionālisms, jo visi ir vienlīdzīgi. Mūsdienu realitāte.
WhatDoesTheFoxSay avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Gada RAKSTS 2017Medaļa Dienas doma
  WhatDoesTheFoxSay 19.12.18 20:51
0
0

atbildot uz Latvietis99 komentāru " Ja nebūtu nacionālās pašapziņas nebūtu ... "

''Tie kuri atsakās no savas nacionālās identitātes piekļaujas bezpersonisku patērētāju baram.''

More like, cilvēki, kuri ļauj savai nacionalitātei veidot savu identitāti pakļaujas vienveidīgam un viegli manipulējamam domāšanas veidam.

Strāvonis avatars
Medaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieks
  Strāvonis 16.12.18 23:42
0
0

atbildot uz Latvietis99 komentāru " Lai citi tic kam grib, un es nekad neesmu tei... "

tas ir labi, ja necenties otram iegalvot, kam viņam būtu jātic un kam ne

Latvietis99 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Latvietis99 16.12.18 23:37
0
0

atbildot uz Strāvonis komentāru " nevajag apšaubīt citu ticību, ticība ir svar... "

Lai citi tic kam grib, un es nekad neesmu teicis ka viņi ir muļķi tāpēc ka viņu ticība nesakrīt ar manējo. Es paužu savu nostāju, ka kristietība ir sveša ticība kuru mums uzspieda ar varu un man tā nav pieņemama.

Strāvonis avatars
Medaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieks
  Strāvonis 16.12.18 23:29
0
0

atbildot uz Latvietis99 komentāru " Bībelē ir ļoti daudz pretrunu kuras katrs gar... "

nevajag apšaubīt citu ticību, ticība ir svarīga lieta, tāpēc jamācas ir būt nekritizējošam

Latvietis99 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Latvietis99 16.12.18 23:26
0
0

atbildot uz Strāvonis komentāru " Pārak tieši uztver to, kas izklastīts vecajā... "

Bībelē ir ļoti daudz pretrunu kuras katrs garīdznieks tulko kā grib un var. Tā nav mūsu ticība un es netaisos tajā iedziļināties.

Strāvonis avatars
Medaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieks
  Strāvonis 16.12.18 23:21
0
0

atbildot uz Latvietis99 komentāru " Tā ir žīdu teika, kurai nav nekāda sakara ar ... "

Pārak tieši uztver to, kas izklastīts vecajā derībā. Tik pat muļķīgi būtu tieši censties kko paņemt no Latvijas mitoloģijas un apgalvot, ka Saulei piedzima meita, kura maldās starp mums

Latvietis99 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Latvietis99 16.12.18 23:13
0
0

atbildot uz Verņjom vsjo v zad komentāru "Visvairāk ar savu piederību *kaut kam*,plātās t... "

Tā ir žīdu teika, kurai nav nekāda sakara ar citām tautām. Kad Dievs izdzina Ādamu un Ievu no Paradīzes viņi nebija vieni, jo no kurienes tad radās civilizācija uz zemes? Kā zināms šiem abiem trimdiniekiem bija tikai divi dēli un nevienas meitas. Jeb varbūt Ieva pacentās ar visiem un par visiem?

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 05.06.18 00:59  
0
0
atbildot uz Verņjom vsjo v zad komentāru "Ko nozīmē būt nacionāli piederīgam? Vai tas ir ... "

Nu nez, man jau likās ka pirmoreiz svētais gars bija degošs krūms
Verņjom vsjo v zad avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RainisMedaļa Recidīvists
  Verņjom vsjo v zad 04.06.18 07:52
0
0

atbildot uz FirstWill komentāru " Ko nozīmē būt nacionāli piederīgam? Vai... "

Visvairāk ar savu piederību *kaut kam*,plātās tie,kam ar to nav nekāda sakara. Krievi plātās ar savu nacionalitāti,kas ir mākslīgi izgudrota Pētera Lielā valdīšanas laikā. Vispār,ja tie,kas uzsāka karus reliģijas vārdā,paši būtu pacentušies izlasīt bībeli...tad i karu nekādu nebūtu,jo mellajā, biezajā grāmatā,ar krustu uz vāka,stāv rakstīts-visi esam no Ādama un Ievas. Neliels aplauziens reliģiskiem nacionāļiem varētu būt arī tas,ka Jēzus pēc nacionalitātes bija ebrejs. Viņa tēvs,arī ebrejs,māte,protams ebrejiete un ...sūdi vagā,izrādās,ka Svētais Gars (miniet 3 reizes),pareizi,arī,ka tevi jupis,izraēļu dzimuma. Vo kādi pigori   

Anonīms
Ehh 02.06.18 14:20  
0
0
Who cares?!
Strāvonis avatars
Medaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieksMedaļa VUGD priekšnieks
  Strāvonis 02.06.18 09:37
0
0

atbildot uz KerCiet komentāru " Piekrītu. "

malacīte