15

 111  0

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) piektdien atņēma Krievijas bobslejistam Aleksandram Zubkovam 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs izcīnīto zelta medaļu, līdz ar to, visticamāk, par olimpiskajiem čempioniem kļūs latviešu pilota Oskara Melbārža četrinieks ar stūmējiem Arvi Vilkasti, Daumantu Dreiškenu un Jāni Strengu.

Zubkovs, tāpat kā daudzi citi Kremļa apčakarētie krievu sportisti, tika turēti aizdomās par dopinga provju viltošanu Soču Olimpiādes laikā. Šīs lietas izskatīja speciāla SOK komisija Denisa Osvalda vadībā, pēc kuras rekomendācijām, SOK arī pieņēmusi lēmumu atņemt Zubkovam zelta medaļas kā divnieku, tā četrinieku sacensībās.

Tāpat Zubkovam, kurš nesa Krievijas karogu Soču Olimpiādes atklāšanas ceremonijā, piešķirta mūža diskvalifikācija no olimpiskajām spēlēm. Tiesa, 43 gadus vecais bobslejists licis punktu savai karjerai un strādā par Krievijas Bobsleja federācijas prezidentu.

SOK disciplinārā komisija ceturtdien izskatīja arī Krievijas bobsleja pilota Aleksandra Kasjanova lietu par viņa iespējamo saistību Soču dopinga skandālā. Kasjanovs un Maksims Belugins divniekos bija ceturtie, līdz ar to, arī viņiem saņemot diskvalifikāciju, Melbārdim un Dreiškenam ir iespējas pat cerēt uz bronzas medaļām.

Pēc diskvalifikācijas saņemšanas, nākošajās sacensībās, Krievijas sportisti uz viena no sportistu boba sāniem bija izveidojuši uzrakstu angļu un krievu valodās (skat. oriģinālo attēlu raksta sākumā), kas nozīmēja “Patiesība ir mūsu pusē”, Kasjakam ir savs skatījums par šo uzrakstu jēgu.

http://www.sesks.lv/jautribai/kad-urins-sak-nelabi-ost

Komentāri 15

0/2000

Naivi būtu cerēt, ka Krievija atzīs savus pārkāpumus un veiktās nelikumības: tas gan uz sportu, gan uz politisko arēnu attiecās.. "Labākās" PSRS laiku tradīcijas turpinās vēl jo projām..

 18  0 atbildēt
Katiņā,tak poļus arī vācieši apšāva nevis krievi!!!
 12  0 atbildēt

Būs divi olimpiskie čempioni, vieni Krivijas teritorijā, otri parējā pasaulē. Krievija nekad neatzīsies, tas ir nepiecišams dzimtenes gara uzturēšanai, žēl.

 10  0 atbildēt
Vatņiki jau uz boba gribēja rakstīt "ZA ROĢINU!!!ZA PUTINA!!!",tikai mazliet pakautrējās!!!
 9  0 atbildēt

Tipiska postsovjetiska reakcija - mēs esam balti un pūkaini, vainīgi visi pārejie.    

P.S paskatījos komentāros vesti.lv - izrādās vainīgi esot nelietīgie amerikāņi, žīdi un baltieši, kas visi baidoties no varenajiem krievu sportistiem    

 6  0 atbildēt

Tanka ar uzrakstu "uz Berlīni" vietā tagad kamanas ar uzrakstu "uz Sočiem".  Izcili!   Komiski un traģiski.

Traģikomisks liktenis tautai.

 5  0 atbildēt

Ak dievs _ ieprogrammetie _

Jautajums _ tikai kapec gadu pec spelem ? 

Personigi man Dukura vieta riebtos to krievu apgrabstito zelta medali _ paņemt rokas ! 

Labak ar godu un cieņu nopelnits sudrabs neka pec gadiem un kaudzes ar meliem _ zelts !

 3  0 atbildēt
Smird šī tēma pa gabalu.
 0  0 atbildēt

Tā kirova seja!  

 0  0 atbildēt