Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
40

Vairāki mediji Krievijā un Latvijā vēsta, ka Kremļa Valsts dome ir pieņēmusi lēmumprojektu, lai attaisnotu PSRS spēku ievešanu Afganistānā 1979.gada decembrī, tādejādi atceļot PSRS deputātu 1989.gadā pieņemto lēmumu par iebrukuma nosodīšanu. Šo vēsturi pārrakstošo dokumentu plānots pieņemt š.g. 15.februārī, atzīmējot PSRS okupācijas spēku izvešanas no „draudzīgās” Afganistānas 30.gadadienu. Izskatās, ka ar šā dokumenta pieņemšanu vatņiki visā pasaulē gada īsākajā mēnesī varēs atzīmēt vēl vienu dienu, neatejot no kases, uzreiz pēc Valentīna dienas (14.februāris) svinībām un turpināt līdz pat 23.februārim, kad postpadomju telpā oficiāli sākas vatņiku riests, kas savu kulmināciju sasniedz ik gadu 8.martā.

Kremļa domes deputāts no komunistiskās partijas Nikolajs Haritonovs (Николай Харитонов) norādīja, „Ir viennozīmīgi jāpaziņo, ka Valsts dome uzskata par nepieciešamu atzīt, ka 1989.gada PSRS Augstākās padomes tautas deputātu kongresa lēmums par padomju spēku ievešanu Afganistānā 1979.gada decembrī morālu un politisku nosodīšanu neatbilst vēsturiskā taisnīguma principam.”

Jaunajā lēmumprojektā teikts, ka lēmums par padomju spēku ievešanu Afganistānā it kā ir ticis pieņemts pilnībā atbilstoši starptautiskajām tiesībām – saskaņā ar līgumu par „draudzību, labām kaimiņattiecībām un sadarbību” starp PSRS un toreizējo Afganistānas prokremlisko režīmu un tas noticis, jo afgāņu vadība tajā laikā esot nemitīgi lūgusi PSRS iejaukties konfliktā.

Šajā sakarā kremloīdi neiztika bez kārtējās jeņķufobijas izpausmes, jo Putina „Vienotās Krievijas” biedrs un veterānu organizācijas Bojevoje bratstvo priekšnieka vietnieks Dmitrijs Sabļins (Дмитрий Саблин) paskaidroja, „Padomju laikā oficiālā vara nevarēja ar parasto tautu runāt skaidru ģeopolitisko valodu, ja nebūtu mēs [krievi], tur būtu amerikāņi ar savām bāzēm, [..].”

Grūti spriest, ko deva vai nedeva šis karš pasaules civilizācijai, bet jau atkal daudzās PSRS teritorijā dzīvojošās tautas, tai skaitā arī latvieši, tāpat kā otrā pusē karojošie modžahedi un visvairāk pati afgāņu tauta samaksāja bargu cenu, lejot asiņu upes.

Tikai atgādināšu, ka saskaņā ar vairākiem avotiem 10 gadus ilgušā kara starp PSRS un Afganistānu laikā bojā gāja 14 453 PSRS karavīri, atstājot 53 753 padomju karavīrus sakropļotus un 312 joprojām neatrastus. Starp viņiem, būtībā pret savu gribu, karoja arī 3 640 latvieši, no kuriem 63 pārbrauca mājās cinka zārciņos, savukārt 177 tika savainoti, bet viens joprojām tiek uzskatīts par bez vēsts pazudušu. Arī Afganistānas armija kara laikā zaudēja ap 18 000 karavīru, bet kritušos modžahedus tā arī neviens nespēja kārtīgi saskaitīt, to skaits svārstās no 75 000 līdz 90 000, arī ievainoto skaits varētu būt līdzīgs. Savukārt Afganistānas civilie šajā karā netika taupīti un žēloti. Saskaņā ar vairākiem avotiem kritušo mierīgo iedzīvotāju skaits svārstās no 850 000 līdz 2 000 000, ievainoto un sakropļoto skits esot ap 3 000 000, bet bēgļu gaitās bija devušies kopā ap 7 000 000 Afganistānas iedzīvotāju. Tāda lūk ir PSRS vēsture, kas rakstīta ar svešu tautu asinīm.

P.S. Ernests Hemingvejs, „[..] tie, kas cīnās karā, ir visbrīnišķīgākie cilvēki, patiešām īsti cilvēki, un jo tuvāk esi pirmajām līnijām, jo brīnišķīgākus cilvēkus vari sastapt, bet kara aizsācēji un kara kurinātāji ir cūkas, jo tiem prātā tikai ekonomiskā konkurence un iedzīvošanās uz kara rēķina [..].”

 Autors: Sesks Kasjaks Kremlis pārraksta vēsturi, attaisnojot PSRS iebrukumu Afganistānā
1.
Izmantotie avoti:
http://kasjaks.lv
0
40
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [14]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa Mr. NeveiksmeMedaļa Senču olaMedaļa Jāņuguns
  kartupelis ar mugurkaulu 22.11.18 16:19  
9
2
VATŅIKS paliek VATŅIKS
Drakonvīrs avatars
Medaļa RainisMedaļa NostradamsMedaļa Rainis
  Drakonvīrs 22.11.18 22:26  
4
0

Raksts labs, parāda tagadējās Krievijas vēlmi atmazgāt padomju noziegumus, un slēpto tieksmi pēc Krievijas impērijas PSRS robežās.+

motorwalwes avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  motorwalwes 22.11.18 18:36
3
0

  Ernesta Hemingveja vārdi(!!!)Par to jau vien ++

Sesks Kasjaks avatars
Medaļa ProfesionālisMedaļa PalaidnisMedaļa Redaktors iesaka
  Sesks Kasjaks 23.11.18 07:41
2
0

atbildot uz WhatDoesTheFoxSay komentāru " Kāpēc autoram nav problēmas ar faktu, k... "

Tāpēc, ka mēs šoreiz runājam par PSRS, un tikai tāpēc, ka Kremlis atceļ paša PSRS nosodījumu par intervenci Afganistānā, tāpēc, ka Kremļa Valsts dome ar šo papīrīti attaisno PSRS iebrukumu Afganistānā, un tikai tāpēc, ka Krievija ir vienīgā valsts Eiropā, kura svin 2.PK sākumu!

Kas tev ir ar to ASV?

A, zini, ko tatāru un mongoļu jūgs nodarīja, a zini, cik Hitlers ļauns bija, a, zini ... a zini.., Tad jau pēc tevis teiktā sanāk, ka man rakstot par vienu noziegumu, ir jāmin visi pasaulē pastrādātie noziegumi? Vecīt, nejūti robežas... ja mēs runājam par kaķiem, tad tikai par kaķiem, ja par suņiem, tad par suņiem un tikai beigās par blusām!

WhatDoesTheFoxSay avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Gada RAKSTS 2017Medaļa Dienas doma
  WhatDoesTheFoxSay 22.11.18 21:39
1
0

Kāpēc autoram nav problēmas ar faktu, ka ASV arī nogalināja vairākus simtus tūkstošus Afganistānas civiliedzīvotāju, apbruņoja grupējumus, kas pēc tam izveidoja Taliban, un 2001. gadā iebruka šajā valstī, pamatojoties uz nepatiesas informācijas par to, ka bin Ladens slēpjas šajā valstī? Kāpēc autoru neuztrauc vairāk kā pusmiljons irākiešu bērnu, kuri gāja bojā ASV sankciju rezultātā, kuras amerikāņi uzlika pēc tam, kad pilnībā iznīcināja Irākas infrastruktūru, neļaujot Irākai to atjaunot? Kāpēc tevi neuztrauc miljons mirušo irākiešu, kuri tika nogalināti karā, kuru ASV uzsāka, pamatojoties uz nepatiesas informācijas par masu iznīcināšanas ieročiem, kurus tā arī tur neatrada? Kāpēc no tevis nav neviens raksts par to, kā ASV pilnībā iznīcināja Lībiju, kas bija Āfrikas bagātākā valsts? Kāpēc tevi neuztrauc tie padsmit miljoni bēglu, ko radīja ASV brutālā ārpolitika? Saūda Arābijas karš pret Jemenu? Tur literally notiek genocīds pret Jemenas civiliedzīvotājiem? Izraēlas agresija pret Palestīnu, Sīriju, Libānu? Nepieminēšu valstis ārpus Tuvajiem Austrumiem, kuras ir cietušas no amerikāņu imperiālisma.

Nepārproti, es nesaku, ka tas, ka tu uztaisīji šādu rakstu, ir slikti. Tieši pretēji. Tas bija imperiālistisks karš, kurš noveda pie lielas iznīcības, un tas ir labi, ka tiek publicēta informācija par šādām lietām. Mana problēma ir ar faktu, ka tevi neuztrauc ne civiliedzīvotāji, ne fakts, ka tika iznīcināta neatkarīga un stabila valsts. Tu par šo tēmu uztaisīji rakstu tikai tāpēc, ka šo karu aizsāka PSRS. ASV nekad nav atvainojušies par saviem noziegumiem visapkārt pasaulei, un viņi uzskata, ka viņu pastrādātās zvērības ir attaisnojamas. Salīdzinot ar amerikāņu imperiālismu, PSRS/Krievija nestāv pat tuvu. Manuprāt, jebkuram, kas uztaisa vismaz minimālu research par šo tēmu, ir skaidrs, ka rietumvalstu agresija trešās pasaules valstīs novedīs pie katastrofāla rezultātā, kā arī fakts, ka rietumvalstis nav ''morally superior'', un tām nav tiesību nevienam teikt, kas ir pareizi, un kas nav.

Tu pats vairākas reizes esi publicējis informāciju, kas atbalsta ASV uzbrukumus Sīrijai un režīma maiņu Ziemeļkorejā un Sīrijā. Tu literally esi biased, un tevi kara noziegumi uztrauc tikai tad, ja tos pastrādā valstis, kuras tu neatbalsti.

WhatDoesTheFoxSay avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Gada RAKSTS 2017Medaļa Dienas doma
  WhatDoesTheFoxSay 27.11.18 15:59
0
0

atbildot uz Sesks Kasjaks komentāru " Ko!!! Vai tad Sīrijā, Irākā, Dinvidslāvijā (p... "

Un tu turpini neiebraukt... Can't tell if trolling or actually fucking dumb. Tu LITERALLY katru dienu publicē vairākus politiskus rakstus, bet, ja kāds, kurš tev nepiekrīt, uzraksta komentāru, kurā kritizē tavus absurdos politiskos ''viedokļus'', tad tā ir ''viedokļa uzspiešana''. What a fucking hypocrite.

Yeah, pretty much, visās šajās valstīs problēmas savārija tieši ASV. Viņi izdomāja pasaciņas par masu iznīcināšanas ieročiem Irākā. ASV mediji bija tie, kas publicēja masīvu nomelnošanas kampaņu pret Kadafi Lībiju, kas bija visattīstītākā valsts Āfrikā. Dienvidslāviju bombardēja NATO, un ja tu mēģināsi pateikt, ka ASV nav gandrīz pilnīga kontrole pār NATO, tad man pat nav ko teikt. Izskatās, ka tieši es saprotu, kāpēc ASV nogāza šo valstu valdības, jo viss, ko tu esi izdarījis, ir atkārtojis jau sen atspēkotus melus par šīm valstīm. Ar ''iebrukumiem Sīrijā un Ziemeļkorejā'' es domāju iebrukumus, kurus ASV mēģina panākt jau labu laiku. Jā, publicējot dezinformāciju no tādiem avotiem kā ASV valdības sponsorēto Bellingcat, kuri nekad nav bijuši Sīrijā, kuriem nav nekādu taustāmu pierādījumu no Sīrijas, vai jebkā tamlīdzīga, tu atbalsti ASV atbalstīto režīma maiņu Sīrijā, kas, par laimi, izgāžas. Tu esi publicējis rakstus par Ziemeļkoreju, kuros pretty much viss kontents satur pamatdomu, ka Ziemeļkorejā ir vadoņu kults, tiek nepārtraukti pārkāptas cilvēktiesības un tāda veida dezinformāciju. Tā ir ASV atbalstītās režīma maiņas atbalstīšana. 

Es atkārtošu, kāda ir mana problēma, cerot, ka tev beidzot pieleks. Tu atbalsti tās pašas lietas, pie kurām vaino Krieviju, ja tās dara ASV. Tevi neuztrauc ne civiliedzīvotāji, ne miers, ne politiskā stabilitāte. Tavu rakstu mērķis ir izplatīt politisku propagandu, nevis atmaskot kaut ko nozīmīgu un svarīgu. Tu esi the definition of hypocrisy, un tavi raksti ne tikai izplata bīstamu politisko nostāju (kas atbalsta karu, imperiālismu, un politiku, kas ir radījusi ļoti daudz iznīcības pasaulē). Tu esi teicis, ka tu kritizē visus politiskos spēkus, bet tas ir pilnīgs bs. 

WhatDoesTheFoxSay avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Gada RAKSTS 2017Medaļa Dienas doma
  WhatDoesTheFoxSay 27.11.18 11:51  
0
0

atbildot uz Sesks Kasjaks komentāru " Ja es uzrakstīšu recepti, kā cept kotletes, t... "

Are you fucking serious? Es tev vairākas reizes paskaidroju, ka mana problēma nav faktā, ka tu raksti tikai par Krieviju/neraksti par ASV, bet gan faktā, ka tu ATBALSTI daudzas darbības, pret kurām tu pats vērsies savos rakstos, ja to dara ASV. Tevi neuztrauc civiliedzīvotāju nāves vai valstu/ reģionu destabilizēšana, ja tas kaut kādā veidā neiet kopā ar tavu atbalstīto politiku. Tev ir bijuši raksti, kas atbalsta ASV iebrukumus Sīrijā un Ziemeļkorejā, tu esi mēģinājis attaisnot brutālos ASV karus pret Lībiju, Dienvidslāviju, etc. That's the thing. Ja tu tiešām domā, ka man ir problēmas ar taviem propagandas rakstiem, jo tu neatbalsti Krieviju, nevis tāpēc, ka tu izplati bīstamu propagandu, kura izraisīs tikai un vienīgi destruction, tad ir tikai divi varianti - vai nu tu esi fucking dumb, vai arī tu izmanto apzīmējumu "kremļa trollis", lai mani diskreditētu (kas ir daudz sliktāk). Es esmu saņēmis īstus draudus no taviem atbalstītājiem, tā kā iesaku tev padomāt, ko un kā tu raksti. Mana kritika nav nekas personīgs. Tu, tajā pašā laikā, nespēj uz to atbildēt, nemētājot apkārt apvainojumus 'n shit like that. Peace.

Sesks Kasjaks avatars
Medaļa ProfesionālisMedaļa PalaidnisMedaļa Redaktors iesaka
  Sesks Kasjaks 27.11.18 10:10
0
0

atbildot uz WhatDoesTheFoxSay komentāru "Tu pats saproti, ko tu raksti? Es literally tev... "

Ja es uzrakstīšu recepti, kā cept kotletes, tu man brauksi virsū kāpēc es nerakstu par salātiem? Saņemies!

WhatDoesTheFoxSay avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Gada RAKSTS 2017Medaļa Dienas doma
  WhatDoesTheFoxSay 23.11.18 13:42  
0
0
atbildot uz Sesks Kasjaks komentāru "Tāpēc, ka mēs šoreiz runājam par PSRS, un tikai... "

Tu pilnībā neiebrauci manā komentārā. Es saprotu, ka raksts ir par PSRS, un es neteicu, ka tev šajā rakstā ir jāiekļauj arī ASV kara noziegumi. My point is - tu šajā rakstā uztraucies par civiliedzīvotāju nāvēm, bet tevi neuztrauc desmiti miljoni cilvēku, kas ir gājuši bojā amerikāņu imperiālisma rezultātā, jo tas ietu pretrunā ar tavu narrative (Krievija ir absolūts ļaunums, ASV ir morally superior). Tā arī ir mana problēma. Spriežot pēc šī raksta, tu ļoti labi saproti, kādi ir imperiālisma rezultāti. Tagad paskaties uz Irāku vai Lībiju, kuras iznīcināja amerikāņi. Same shit. Tad kāpēc tu atbalsti ASV brutālos karus pret trešajām pasaules valstīm? Kas man ir ar to ASV? Nu, idk... mana problēma laikam ir faktā, ka šī valsts kopš tās pirmsākumiem ir bijusi agresīva un imperiālistiska lielvalsts, kas uzspiež savas idejas valstīm visapkārt pasaulei, un nogalina un iznīcina visu, kas stāv tās ceļā. I mean, tas ir pietiekams iemesls, lai neatbalstītu šo valsti.
SabuļZvērs avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RainisMedaļa Spoks
  SabuļZvērs 22.11.18 21:40
0
0

Tik kāpēc daži,kas domāja,ka dodas uz Afganistānu atjēdzās Sīrijā? Tev ir kas zināms?

Sesks Kasjaks avatars
Medaļa ProfesionālisMedaļa PalaidnisMedaļa Redaktors iesaka
  Sesks Kasjaks 27.11.18 15:04
1
2

atbildot uz WhatDoesTheFoxSay komentāru "Are you fucking serious? Es tev vairākas reizes... "

Ko!!! Vai tad Sīrijā, Irākā, Dinvidslāvijā (par Z-Koreju tu kaut ko jauc) uzdarbojās tikai ASV, un vai tev dalec, kāpēc tas tur tā notika. Kāda tev šķirba, kas mani satrauc vai nesatrauc, ... aizcietējums, lūk tā ir problēma, ... neuzpied citiem savu gribu, man ir savs viedoklis, tev - tavs, un nejauc p!mp! ar desu!

Sesks Kasjaks avatars
Medaļa ProfesionālisMedaļa PalaidnisMedaļa Redaktors iesaka
  Sesks Kasjaks 27.11.18 07:15
1
2

atbildot uz WhatDoesTheFoxSay komentāru "Tu pilnībā neiebrauci manā komentārā. Es saprot... "

Tu, ko! Da pričom te ASV un Irākas savstarpējās attiecības. Taisi augšā rakstu kaut vai par Māti Terēzi! Tikmēr es rakstīšu par ko gribēšu!

Anonīms
aktinium 22.11.18 18:41
0
1

Kā lai saka - dažkārt kaŗš ir labs - tas palīdz risināt šādas tādas problēmas, piemēram, ekonomiskās, vai arī regulē iedzīvotāju skaitu ... 

WhatDoesTheFoxSay avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Gada RAKSTS 2017Medaļa Dienas doma
  WhatDoesTheFoxSay 27.11.18 10:05  
0
2
atbildot uz Sesks Kasjaks komentāru " Tu, ko! Da pričom te ASV un Irākas savstarpēj... "

Tu pats saproti, ko tu raksti? Es literally tev vairākas reizes esmu paskaidrojis, kur ir problēma ar taviem rakstiem, bet tu vēljoprojām neesi iebraucis.