14

 40  0

Vairāki mediji Krievijā un Latvijā vēsta, ka Kremļa Valsts dome ir pieņēmusi lēmumprojektu, lai attaisnotu PSRS spēku ievešanu Afganistānā 1979.gada decembrī, tādejādi atceļot PSRS deputātu 1989.gadā pieņemto lēmumu par iebrukuma nosodīšanu. Šo vēsturi pārrakstošo dokumentu plānots pieņemt š.g. 15.februārī, atzīmējot PSRS okupācijas spēku izvešanas no „draudzīgās” Afganistānas 30.gadadienu. Izskatās, ka ar šā dokumenta pieņemšanu vatņiki visā pasaulē gada īsākajā mēnesī varēs atzīmēt vēl vienu dienu, neatejot no kases, uzreiz pēc Valentīna dienas (14.februāris) svinībām un turpināt līdz pat 23.februārim, kad postpadomju telpā oficiāli sākas vatņiku riests, kas savu kulmināciju sasniedz ik gadu 8.martā.

Kremļa domes deputāts no komunistiskās partijas Nikolajs Haritonovs (Николай Харитонов) norādīja, „Ir viennozīmīgi jāpaziņo, ka Valsts dome uzskata par nepieciešamu atzīt, ka 1989.gada PSRS Augstākās padomes tautas deputātu kongresa lēmums par padomju spēku ievešanu Afganistānā 1979.gada decembrī morālu un politisku nosodīšanu neatbilst vēsturiskā taisnīguma principam.”

Jaunajā lēmumprojektā teikts, ka lēmums par padomju spēku ievešanu Afganistānā it kā ir ticis pieņemts pilnībā atbilstoši starptautiskajām tiesībām – saskaņā ar līgumu par „draudzību, labām kaimiņattiecībām un sadarbību” starp PSRS un toreizējo Afganistānas prokremlisko režīmu un tas noticis, jo afgāņu vadība tajā laikā esot nemitīgi lūgusi PSRS iejaukties konfliktā.

Šajā sakarā kremloīdi neiztika bez kārtējās jeņķufobijas izpausmes, jo Putina „Vienotās Krievijas” biedrs un veterānu organizācijas Bojevoje bratstvo priekšnieka vietnieks Dmitrijs Sabļins (Дмитрий Саблин) paskaidroja, „Padomju laikā oficiālā vara nevarēja ar parasto tautu runāt skaidru ģeopolitisko valodu, ja nebūtu mēs [krievi], tur būtu amerikāņi ar savām bāzēm, [..].”

Grūti spriest, ko deva vai nedeva šis karš pasaules civilizācijai, bet jau atkal daudzās PSRS teritorijā dzīvojošās tautas, tai skaitā arī latvieši, tāpat kā otrā pusē karojošie modžahedi un visvairāk pati afgāņu tauta samaksāja bargu cenu, lejot asiņu upes.

Tikai atgādināšu, ka saskaņā ar vairākiem avotiem 10 gadus ilgušā kara starp PSRS un Afganistānu laikā bojā gāja 14 453 PSRS karavīri, atstājot 53 753 padomju karavīrus sakropļotus un 312 joprojām neatrastus. Starp viņiem, būtībā pret savu gribu, karoja arī 3 640 latvieši, no kuriem 63 pārbrauca mājās cinka zārciņos, savukārt 177 tika savainoti, bet viens joprojām tiek uzskatīts par bez vēsts pazudušu. Arī Afganistānas armija kara laikā zaudēja ap 18 000 karavīru, bet kritušos modžahedus tā arī neviens nespēja kārtīgi saskaitīt, to skaits svārstās no 75 000 līdz 90 000, arī ievainoto skaits varētu būt līdzīgs. Savukārt Afganistānas civilie šajā karā netika taupīti un žēloti. Saskaņā ar vairākiem avotiem kritušo mierīgo iedzīvotāju skaits svārstās no 850 000 līdz 2 000 000, ievainoto un sakropļoto skits esot ap 3 000 000, bet bēgļu gaitās bija devušies kopā ap 7 000 000 Afganistānas iedzīvotāju. Tāda lūk ir PSRS vēsture, kas rakstīta ar svešu tautu asinīm.

P.S. Ernests Hemingvejs, „[..] tie, kas cīnās karā, ir visbrīnišķīgākie cilvēki, patiešām īsti cilvēki, un jo tuvāk esi pirmajām līnijām, jo brīnišķīgākus cilvēkus vari sastapt, bet kara aizsācēji un kara kurinātāji ir cūkas, jo tiem prātā tikai ekonomiskā konkurence un iedzīvošanās uz kara rēķina [..].”

Izmantotie avoti:
http://kasjaks.lv

Komentāri 14

0/2000
VATŅIKS paliek VATŅIKS
 9  2 atbildēt

Raksts labs, parāda tagadējās Krievijas vēlmi atmazgāt padomju noziegumus, un slēpto tieksmi pēc Krievijas impērijas PSRS robežās.+

 4  0 atbildēt

  Ernesta Hemingveja vārdi(!!!)Par to jau vien ++

 3  0 atbildēt

Kāpēc autoram nav problēmas ar faktu, ka ASV arī nogalināja vairākus simtus tūkstošus Afganistānas civiliedzīvotāju, apbruņoja grupējumus, kas pēc tam izveidoja Taliban, un 2001. gadā iebruka šajā valstī, pamatojoties uz nepatiesas informācijas par to, ka bin Ladens slēpjas šajā valstī? Kāpēc autoru neuztrauc vairāk kā pusmiljons irākiešu bērnu, kuri gāja bojā ASV sankciju rezultātā, kuras amerikāņi uzlika pēc tam, kad pilnībā iznīcināja Irākas infrastruktūru, neļaujot Irākai to atjaunot? Kāpēc tevi neuztrauc miljons mirušo irākiešu, kuri tika nogalināti karā, kuru ASV uzsāka, pamatojoties uz nepatiesas informācijas par masu iznīcināšanas ieročiem, kurus tā arī tur neatrada? Kāpēc no tevis nav neviens raksts par to, kā ASV pilnībā iznīcināja Lībiju, kas bija Āfrikas bagātākā valsts? Kāpēc tevi neuztrauc tie padsmit miljoni bēglu, ko radīja ASV brutālā ārpolitika? Saūda Arābijas karš pret Jemenu? Tur literally notiek genocīds pret Jemenas civiliedzīvotājiem? Izraēlas agresija pret Palestīnu, Sīriju, Libānu? Nepieminēšu valstis ārpus Tuvajiem Austrumiem, kuras ir cietušas no amerikāņu imperiālisma.

Nepārproti, es nesaku, ka tas, ka tu uztaisīji šādu rakstu, ir slikti. Tieši pretēji. Tas bija imperiālistisks karš, kurš noveda pie lielas iznīcības, un tas ir labi, ka tiek publicēta informācija par šādām lietām. Mana problēma ir ar faktu, ka tevi neuztrauc ne civiliedzīvotāji, ne fakts, ka tika iznīcināta neatkarīga un stabila valsts. Tu par šo tēmu uztaisīji rakstu tikai tāpēc, ka šo karu aizsāka PSRS. ASV nekad nav atvainojušies par saviem noziegumiem visapkārt pasaulei, un viņi uzskata, ka viņu pastrādātās zvērības ir attaisnojamas. Salīdzinot ar amerikāņu imperiālismu, PSRS/Krievija nestāv pat tuvu. Manuprāt, jebkuram, kas uztaisa vismaz minimālu research par šo tēmu, ir skaidrs, ka rietumvalstu agresija trešās pasaules valstīs novedīs pie katastrofāla rezultātā, kā arī fakts, ka rietumvalstis nav ''morally superior'', un tām nav tiesību nevienam teikt, kas ir pareizi, un kas nav.

Tu pats vairākas reizes esi publicējis informāciju, kas atbalsta ASV uzbrukumus Sīrijai un režīma maiņu Ziemeļkorejā un Sīrijā. Tu literally esi biased, un tevi kara noziegumi uztrauc tikai tad, ja tos pastrādā valstis, kuras tu neatbalsti.

 2  0 atbildēt

Tik kāpēc daži,kas domāja,ka dodas uz Afganistānu atjēdzās Sīrijā? Tev ir kas zināms?

 0  0 atbildēt

Kā lai saka - dažkārt kaŗš ir labs - tas palīdz risināt šādas tādas problēmas, piemēram, ekonomiskās, vai arī regulē iedzīvotāju skaitu ... 

 0  1 atbildēt