2

 92  0

Saskaņā ar vairākiem prokremliskiem avotiem, to skaitā ar kārtējo Kremļa „dezinformācijas aģentūru” Sputnik, tiklīdz Molotova-Ribentropa pakts tika parakstīts, tauta sāka baumot par kaut kādiem slepenajiem protokoliem, kuru oriģinālus vēl joprojām nav neviens redzējis.

Dezinformācijas avots:

https://ru.sputnik-news.ee/spravka/20180821/12243974/Pakt-Molotov-Ribbentropa-sekretnyj-dogovor-Berlin-Moskva.html

Atmaskojums

Šis stāsts ir viens no prokremlisko mediju klasiskajiem melu stāstiem, proti, propagandas vēstījums, kura uzdevums ir pārrakstīt vēsturi un izmainīt sabiedrības vēsturisko atmiņu par labu Kremlim.

Attiecīgajā melu rakstā ir minēts, ka 1989.gadā PSRS Tautas deputātu kongress „nosodīja šos protokolus”, bet piemirsa atgādināt, ka šie slepenie protokoli ir autentiski (https://www.lawmix.ru/docs_cccp/1241).

Oriģinālos dokumentus nacisti paspēja sadedzināt kara beigās, kaut gan attiecīgo dokumentu mikrofilma tika saglabāta un nodota britu pusei un ASV institūcijām, kas atklāja to saturu plašākai publikai (https://www.nytimes.com/1989/12/25/world/upheaval-east-soviet-congress-condemns-39-pact-that-led-annexation-baltics.html).

Nacistiskās Vācijas-PSRS neuzbrukšanas pakts tika noslēgts pirms 2.Pasaules kara, sadalot Eiropu nacistiskās Vācijas un PSRS ietekmes zonās. Plašākai sabiedrībai šī informācija tika liegta, to atrunājot pakta slepenajos protokolos. Tāpēc Polijas austrumu daļa (gar upju līniju — Nareva, Visla un Sana), kā arī Lietuva, Latvija, Igaunija un Somija nonāca PSRS ietekmes zonā (https://www.britannica.com/event/German-Soviet-Nonaggression-Pact).

Izmantotie avoti:
http://kasjaks.lv

Komentāri 2

0/2000

Un Krievija vēl nekaunās Latviju apvainot vēstures falsifikācijās ...

 7  0 atbildēt

nu kā sitē ko norādīji īsi un konkrēti norādija ka nosodija šo protokolu. 

 0  3 atbildēt