6

 76  1

Pagājušajā nedēļā prokremliskie mediji (jau atkal) izplatīja dezinformāciju, nomelnojot Baltijas valstis. Vispirms, Latvijas Nacionālo bruņotie spēki tika apsūdzēti civiliedzīvotāju apšaušanā 1991.gadā, barikāžu laikā, proti, brīdī, kad Latvija atguva neatkarību no PSRS. Vienā no pēdējām krievu dokumentālajām filmām par „pseido revolūcijām” tiek apgalvots, ka Latvijas Nacionālo bruņoto spēku virsnieki ir šāvuši civilos iedzīvotājus, līdzīgi kā tas notika Maidana laikā 2014.gadā. Protams, ka šie aplamie apgalvojumi tika nekavējoties atmaskoti vairākas reizes jau iepriekš, jo šī tēma par iestudētajām krāsainajām revolūcijām bieži tiek cilāta prokremliskajos dezinformācijas medijos.

Otrkārt, Latvija jau atkal tika apvainota Latvijā dzīvojošo „nepilsoņu” (kas galvenokārt ir krievi) tiesību ierobežošanā. Patiesībā likums vienādi sargā gan pilsoņu, gan nepilsoņu tiesības gan Latvijā, gan ārvalstīs. Turklāt tā ir vienīgā cilvēku grupa bez pilsoņiem, kurai likumīgi tiek piešķirta pastāvīgās uzturēšanās atļaujas. Turklāt nepilsoņiem ir iespējams kļūt par Latvijas pilsoņiem naturalizēšanās kārtībā.

Treškārt, mēs no prokremliskajiem medijiem uzzinājām briesmīgo stāstu par kādu bērnu, kurš tika nogalināts NATO mācību Saber Strike 2018 laikā Lietuvā. Proti, it kā ASV armijas bruņutransportieris bija pārbraucis pāri kādam bērnam ar velosipēdu. Saskaņā ar prokremliskajiem „ziņu” avotiem bērns gāja bojā uzreiz negadījumā vietā, turklāt dažādas traumas guva 13 ASV karavīri. Kā jau ierasts, pētot dezinformāciju, tajā var pamanīt kādu patiesības graudu ap kuru parasti tiek veidots melu stāsts. Jā, mācību laikā bija satiksmes negadījums, kurā tika ievainoti 13 ASV karavīri, bet ar to visi fakti beidzās un tika palaista labi izstrādāta dezinformēšanas shēma „pareizā” stāsta izveidošanai, safabricējot ziņas par bojā gājušo bērnu un radot tādu viltus ziņu avotu, kurš izskatītos samērā ticams un līdzīgs Lietuvas lielākajiem ziņu medijiem. Neapšaubāmi, ka žurnālisti, Lietuvas Bruņoto spēku Stratēģiskās komunikācijas departaments un Lietuvas aizsardzības ministrs Raimundas Karoblis atmaskoja šos melus samērā ātri. Protams, ka šinī satiksmes negadījumā necieta neviens bērns. Turklāt šis nav vienīgais atklātais gadījums, kad prokremliskie mediji tiek pieķerti manipulējam ar avotiem, lai tieizskatītos pēc uzticama medija. Un šis ir vēl viens gadījums, kad tiek izmantoti bērni prokremliskas dezinformācijas radīšanai.

Provocēšanas spēlīte

Līdz ar FIFA pasaules čempionāta sākšanos Krievijā, mēs esam pamanījuši pieaugošu tendenci prokremliskajiem medijiem izplatīt „provocējošu vēstījumu” par konfliktu Ukrainā. Kā jau mēs iepriekš bijām vairākas reizes norādījuši, prokremliskie dezinformācijas mediji izmanto vārdu provokācija, lai apgalvotu, ka da jeb kas, kas notiek ir kārtējā provokācija, piemēram, Skripaļu indēšanas lieta un ķīmiskie uzbrukumi Sīrijā, lai diskreditētu Krieviju.

To var izmantot arī, lai apgalvotu, ka kaut kas tūliņ, tūliņ notiks, kā tas bija, piemēram, gadījumā ar uzbrukumu Dumai (pilsēta Sīrijā), kad prokremliskie mediji pieradināja savu mērķauditoriju pie idejas, ka kaut kādam ķīmiskajam uzbrukumam ir jānotiek Sīrijā vēl pirms paša uzbrukuma Dumai, turklāt uzsverot, ka tie, kas to veiks nebūs Kremļa sabiedrotie.

Piemēram, bēdīgi slavenais Kremļa informācijas avots, proti, pašpasludinātās Doņeckas tautas republikas preses dienests apgalvoja, ka Ukrainas drošības spēki gatavojas veikt provokāciju Donbasā pret tur viesojošos Eiropas Savienības delegāciju. Ņemot vērā ciešo sadarbību strap Eiropas Savienību un Ukrainu, tas, protams, izskatās gandrīz neiespējami.

Turklāt vairāki Kremļa TV šovi pacēla jautājumu par briestošajām „provokācijām”, kuras gatavojas veikt Ukrainas puse Donbasā FIFA pasaules kausa laikāKrievijā. Saskaņā gan ar Kremļa kontrolētajiem medijiem, gan ar Kremļa amatpersonām šāda kaut kāda provokācija atstātu „smagas sekas” uz Ukrainas valstiskumu.

Tā kā ir sācies futbola pasaules kauss, būtu ne tikai jāpievērš uzmanība preses brīvībai un cilvēktiesībām Krievijā, bet ir arī jāņem vērā, ka šo pasākumu var izmantot dezinformācijas vajadzībām.

Izmantotie avoti:
http://kasjaks.lv

Komentāri 6

0/2000
Krievu okupantus jau neviens normāls cilvēks neņem pierē!Vatņikiem ir karma noslīkt savā Āzijas asins purvā!!!BANDĪTU tautai BANDĪTU liktenis!!!Bet dižajai kultūras tautai Latviešiem novēlu lustīgu Līgošanu!!!
 16  1 atbildēt

Nu viņiem tā propoganda vajadzīga saviem pilsoņiem - vajag ārējo ienaidnieku, lai tauta nesāk dumpoties..

Domē ka viņu propogandas speci nesaprot ka pārējā pasaule tos neņem nopietni.. Bet tantiņai sibīrijā purins ir dievs.. un tā portrets atrodās blakus citām ikonnam.. Un tā ir lielā daļā krievijas.. visa putina mašinērija uz to balstās..

 10  0 atbildēt

Pie Kremļa melošanas pierasts jau kopš okupācijas laikiem +

 8  0 atbildēt
Kāpēc kāds atļāva futbola čempionātu Krievijā? Ja jau negrib draudzēties un melo, tad lai jau paliek savos melos, un pie pārējiem nelien.
 9  1 atbildēt

Esmu jau daudz izteicies, par Krieviju un viņu propagandu, ka jau vēmiens nāk. Man katina viņi, bet vēl jo vairāk, kas tam tic. Tepat Latvijā tādu ir daudz, arī paši Latvieši, ka kvekšķ, ka tā ir balta pattiesība. Man vins tāds bija iepriekšējā darbā, arī Latvietis, tā uzkrita uz nerviem, ka pat maķenīti pietrūka, ka izdauzīšu viņam visus zobus. Labi tici, da pat lidojošam makaronam, bet nepis prātu man ar to visu. 

 4  0 atbildēt

Ei ni ei..to tik pamuļķiem letinīe var stumt--šo pretkrievu propogandu...bet vai tad neviens neatceras ,ka paši jeņķi ciniski paziņoja ,ka iegāzuši baisu naudu maidanā un ,ka organizējuši šo slaktiņu!!  ??To neviens ""negrib""zināT??  Stulbie un nožēlojamie>>

 0  2 atbildēt