Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
59
Dezinformācija:

Kremļa TV kanāls Pervij Kanal rīta ziņu izlaidumā meloja, proti, ziņoja: „Lietuvā Alītas apriņķī ir ticis nojaukts piemineklis padomju karavīriem-atbrīvotājiem.

Attiecīgais monuments, proti, lielais klints gabals, kurā ir izgrebta Sarkanās armijas karavīra seja, tika uzstādīts vairāk kā pirms 30 gadiem vietā, kurā notika viena no pirmajām tanku kaujām 2.Pasaules kara laikā.

Vietējie nacionālisti memoriālu ne vienu reizi vien esot apgānījuši, bet tagad vietējā vara ir nolēmusi to demontēt tās sauktās dekomunizācijas politikas ietvaros. Bez buldozera jau nevarēja iztikt.”

AtmaskojumsPatiesībā... Autors: Sesks Kasjaks Kremlis melo: Lietuvā nojaukts piemineklis padomju karavīriem atbrīvotājiem!
1.

Atmaskojums:

Patiesībā attiecīgais piemineklis nemaz netika iznīcināts, bet ganpārvests uz Grūtas skulptūru parku (aptuveni 50 km attālumā no tā sākotnējās atrašanās vietas), kur vienkopus ir savāktas padomju ēras monumentālās skulptūras.

Memoriāls, kas atradās kalnā netālu no Miroslavas ciemata (Alītas apriņķis), tika izveidots 1985.gadā, pēc vietējā kolhoza iniciatīvas par kolhoza naudu un tam nav nekāda sakara ar 1941.gada jūnijā notikušo tanku kauju, turklāt akmenī kaltā karavīra galvā ir kājnieka ķivere, nevis tankista šļemofons. Tas ir piemineklis visiem 2.Pasaules karā karojošajiem karavīriem.

Sākotnēji memoriāls sastāvēja no divām skulptūrām – padomju un franču zaldātu izskatā (otra zaldāta galvassegai nebija precīza vēsturiska analoga un tā vairāk atgādināja franču bonnet de police, nekā sarkanarmieša pilotku, turklāt, droši vien saskaņā ar kāda padomju vadītāja rīkojumu uz tās tika uzstādīta stilizēta sarkanarmiešu zvaigzne).

Deviņdesmitajos kāds... Autors: Sesks Kasjaks Kremlis melo: Lietuvā nojaukts piemineklis padomju karavīriem atbrīvotājiem!
2.

Deviņdesmitajos kāds vietējais iedzīvotājs uzspridzināja „francūža” statuju. Kā rakstīja avīze Lietuvos žinios, vainīgais vēlāk ticis iebāzts cietumā, bet nevis par spridzināšanu, bet par kādu citu noziegumu. Bija gadījums, kad nezināmi vandāļi nokrāsoja padomju zaldātam degunu sarkanā krāsā.

Memoriāla autors, skulptors Vladas Krušna (aizgājis aizsaule 2014.gadā) pats piedāvāja pārvest pieminekli uz Grūtas skulptūru parku, jo šis „mākslas darbs” atradās nost no tūristu maršrutiem un to faktiski varēja redzēt tikai daži vietējie iedzīvotāji, bet parkā tā būtu apveltīta ar apmeklētāju uzmanību, kā arī pasargāta no vandālisma aktiem.

Kremļa TV kanāla Pervij Kanal sižetā redzamo dezinformāciju nevar uzskatīt par vienkāršu kļūdu, jo tiek izmantots fragments no vietējā Alytausgidas.ltportāla sižeta, kurā lietuviski tiek teikts, ka skulptūra tiek pārvesta uz Grūtas parku, bet pa virsu krievu valodā tiek melots, ka ausis kust!

Pievienotie video

Patiesais sižets!

Kremļa pārrunātais un safabricētais sižets. 

Izmantotie avoti:
http://kasjaks.lv
0
59
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [6]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
norlatvija avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa NostradamsMedaļa Recidīvists
  norlatvija 15.10.18 12:33
11
0

Nu nepalaidīs garām iemeslu pavaukšķēt!!!

Drakonvīrs avatars
Medaļa ZeltrocisMedaļa MobiļņiksMedaļa Nostradams
  Drakonvīrs 15.10.18 14:00  
9
0

Līdzīgi vajadzētu rīkoties ar Uzvaras pieminekli,  rūpīgi demontēt, un uzdāvināt krievijai..

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa Mr. NeveiksmeMedaļa Senču olaMedaļa Jāņuguns
  kartupelis ar mugurkaulu 15.10.18 14:19  
8
0
Oh, kā man gribās ar Caterpilar buldozeru iebraukt "uzvaras parka" teritorijā Rīgā un mazliet uzart zemīti!!!Un vēlams ar visiem okupantiem!!!
Ūdensvīrs avatars
Medaļa DoktorantsMedaļa MaģistrsMedaļa Maģistrants
  Ūdensvīrs 15.10.18 11:50
7
0

visu cieņu

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa Mr. NeveiksmeMedaļa Senču olaMedaļa Jāņuguns
  kartupelis ar mugurkaulu 15.10.18 14:22  
7
0
atbildot uz Drakonvīrs komentāru " Līdzīgi vajadzētu rīkoties ar Uzvaras p... "Lai Dieva svētība tavai patriotiskajai ģimenei!!!Par LATVISKU Latviju bez okupantu pieminekļiem!!!
crematory avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoks
  crematory 15.10.18 14:27  
7
0
Uzvaras pieminekļa fallu nevar ar tai leišu parkā novietot butu lielākais eksponāts