Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
73

Rietumvalstu bruņoto spēku mācības ir acīmredzams prokremlisko mediju dezinformāciju kampaņu mērķis, kam uzbrukt, lai grautu sabiedrības uzticēšanos ES valstīs, NATO un Rietumos vispār.

Nesen Ukraina rīkoja Clear Sky 2018 – 12 dienu garas starptautiskas militārās mācības, turklāt tikko kā Norvēģijā sākās NATO mācībasTrident Juncture 18, kas ir vienas no lielākajām mācībām jebkad iepriekš rīkotām šajā NATO valstī. Savukārt dezinformācija par šiem notikumiem bija jau savlaicīgi labi sagatavota un pielāgota katrai atšķirīgai auditorijai.

Tagad uzmetīsim aci dažiem Kremļa visbiežāk izplatītajiem melīgajiem vēstījumiem un dezinformēšanas metodēm, kas tiek izmantotas, kad vien rodas nepieciešamība diskreditēt Rietumvalstu militārās mācības.

1nbspKremļa mediji apgalvo... Autors: Sesks Kasjaks Kremlis izplata melus par NATO militārajām mācībām: trīs labākie gadījumi
1.

1. Kremļa mediji apgalvo, ka šīs militārās mācības nozīmē gatavošanos karam pret Krieviju. Šonedēļ, Kremļa TV kanāli sāka izplatīt apgalvojumus, ka mācības Clear Sky 2018 pierāda, ka ASV „sapņo par reģionāla kara noorganizēšanu Eiropā”. Turklāt Kremļa mediji turpināja izplatīt ierasto dezinformāciju par to, ka Ukraina ir ASV vasaļvalsts un kolonija, ka Ukraina revanšējas, izvēršot ofensīvu pirms marta prezidenta vēlēšanām, ka tiek izvērstas NATO apbruņotas poļu algotņu vienības Donbasā, un ka Ukrainas spēki nesodīti nogalina krievus Ukrainā un Donbasā saskaņā ar ASV atļauju. Tam visam pa virsu tiek apgalvots, ka sātanistu Ukrainā valda diktatūra.

2. Kremļa mediji apgalvo, ka dalība militārās mācībās ir pielīdzināma teritoriālo pretenziju izteikšanai. Viens no Kremļa propagandas medijiem mēģināja iestāstīt, ka Somija cieši sadarbojas ar NATO un piedalās Trident Juncture 18, jo tās slepenais motīvs ir agresija, proti, izsalkums pēc jaunām teritorijām Arktikā. Patiesībā Somijas politika Arktikā nozīmē tikai un vienīgi daudzpusējās sadarbības stiprināšanu. Tai nav nekāda sakara ar vēlmi nodrošināt „impērijas” plešanos tālāk uz ziemeļiem. Arī iepriekš ir novēroti Kremļa mediju mēģinājumi radīt iespaidu, ka NATO ir agresīvs militārs spēks, liekot prokremliskajiem medijiem samelot, ka NATO ir izvērsusi tūkstošiem tanku Eiropā, kaut gan patiesībā tie ir tikai daži desmiti.

3nbspKremļa mediju mērķis ir... Autors: Sesks Kasjaks Kremlis izplata melus par NATO militārajām mācībām: trīs labākie gadījumi
2.

3. Kremļa mediju mērķis ir provocēt neuzticību un spriedzi starp cilvēkiem, kas dzīvo tur, kur notiek NATO mācības. Lūk, vesels lērums jau iepriekš dzirdētu melu: NATO mācību laikā Lietuvā nogalināts bērns, vienīgi prostitūtas gūst peļņu no NATO mācībām un ka NATO virsnieki pārbauda jaunas ietekmes metodes, pakļaujot krievvalodīgos jaunai psiholoģiskai, fiziskai un bioloģiskai ietekmēšanai ar mērķi graut cilvēku psihi un mainīt to uzvedību.

Savukārt runājot par Kremļa aktivitātēm konspirāciju teoriju radīšanas jomā, jānorāda, ka prokremliskā dezinformācijas industrija arī šonedēļ turpināja būt aktīva. Piemēram, kāds no daudzajiem prokremliskajiem avotiem Gruzijā centās pārliecināt mērķauditoriju, ka Rietumi grasās ieviest nekrofīliju un zoofīliju Gruzijā. Šoreiz tika izplatīti Sanktpēterburgas troļļu fermas dezinformācijas avota Riafan sacerētā erotiskā pasaciņa pieaugušajiem par to, kā kāds migrants Bulgārijā esot izvarojis kazu. Šis nav vienīgais pornogrāfiska rakstura stāsts iz Kremļu mediju vācelītes, jo iepriekš esam dzirdējuši melus paraligatora, mūmijas un pat vaska figūras seksuālu izmantošanu. Parasti šie stāsti nāk no satīras un humora mājaslapām, bet pēc tam šie izdomātie notikumi tiek veikli pasniegti kā patiesība. Vairā informācijas par šo tēmu varat smelties no Myth Detector ziņojumā.

 Autors: Sesks Kasjaks Kremlis izplata melus par NATO militārajām mācībām: trīs labākie gadījumi
3.
Izmantotie avoti:
http://kasjaks.lv
0
73
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [10]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
1laipnais@speles avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa ZeltrocisMedaļa Aspazija
  1laipnais@speles 26.10.18 11:28
7
0

nu tāda tā politika un žurnālistika arī  

glockyo avatars
Medaļa Aģents 0/7Medaļa SākumskolnieksMedaļa Trumpe
  glockyo 26.10.18 18:35  
2
0
Anonīms
Precētais 26.10.18 16:56
2
0

atbildot uz pokemons komentāru " abos virzienos propoganda sit augstu vi... "

Un kāda tad nepatiesība izplatīta par Krieviju?

Sesks Kasjaks avatars
Medaļa ProfesionālisMedaļa PalaidnisMedaļa Redaktors iesaka
  Sesks Kasjaks 29.10.18 07:39
2
1

atbildot uz hugo komentāru " pateisībā ļautiņiem pilna galva sastāst... "

Hugo, iedzer drapītes, izskatās, ka ilgu laiku esi skatījies pilnmēnesī! Tu man te uzskaitīji sekas, papēti cēloņus, kāpēc MIloševičs un Kadafi dabūja pa pakaļu, un kāpēc Asads arī dabūs, protams, ja nenotiks brīnums un Putina režīmam izdosies gūt virsroku pār ASV un pasaules virskundzību... nav ne labo, ne slikto ir tikai ģeopolitiskā situācija, kurā mēs katrs rīkojamies saskaņā ar savu srdsapziņu!

Anonīms
sivns 26.10.18 12:40  
4
3
Abet man patiktu. Putins. Smalkos gabaliņos. Tomātu mērcītē ar zaļumiem. Mmm!
Anonīms
Auza 03.11.18 03:04  
1
1
Virs 100 valstu saraksts, kurām pēdējo 100 gadu laikā ir uzbrukušas ASV, ar vasaļu brigādes NATO palīdzību, kurai arī Latvija skaita naudu, konstantu itkā draudu dēļ no Krievijas puses, neskatoties uz faktu: gan revolūcijas, gan kari ir ASV specialitāte: https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_wars_involving_the_United_States
Anonīms
pokemons 26.10.18 14:47
2
2

abos virzienos propoganda sit augstu vilni..

Anonīms
hugo 27.10.18 00:18
0
1

atbildot uz Vietējais Karalis komentāru " Prieks, ka mums spokos ir šāds izglītot... "

Viņš nav izglītots..izglītoti parasti prot domāt paši--bet šis tirliņš dara to ,k aturpina izplatīt NATO un ASV propogandu..jeņķiem nekad nav varēts uzticēties---tie vienmēr piekrāpj..

WhatDoesTheFoxSay avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Gada RAKSTS 2017Medaļa Dienas doma
  WhatDoesTheFoxSay 02.11.18 00:24
0
2

atbildot uz Sesks Kasjaks komentāru "Hugo, iedzer drapītes, izskatās, ka ilgu laiku ... "

Tu uzskati, ka jebkas, ko ir izdarījuši Kadafi vai Assads, ir pamatojums iebrukumam neatkarīgās valstīs, civiliedzīvotāju nogalināšanai un ekstrēmistu apbruņošanai, ko visās tevis pieminētajās valstīs darīja tieši ASV? Tu pieminēji Lībiju, Dienvidslāviju, Sīriju, bet pilnībā ignorēji faktu, ka pēc ASV iebrukumiem/bombardēšanas, situācija kļuva daudz sliktāka. Šīs ir valstis, kas pirms tam bija neatkarīgas un augošas valstis, kuras ir pilnībā iznīcinājuši rietumu imperiālisti. Lībijā vara šobrīd ir ekstrēmistiem, kuri radās tieši pēc ASV iebrukuma, visas Dienvidslāvijas tautas necieš viena otru un tur karadarbība turpinājās pat 21. gadsimtā, un Sīriju iznīcina ekstrēmisti, kuri šobrīd ir tuvu sakaušanai (tieši tāpēc Assads (tāpat, bez jebkāda pamatojuma) ik pa laikam ''uzbrūk'' Sīrijas civiliedzīvotājiem). Tu probably pat nevarētu nosaukt vienu gadījumu, kad ASV iebrukums kādā valstī beidzās ar pozitīviem rezultātiem. Plot twist: tāda literally nav.

Anonīms
hugo 27.10.18 00:16
0
3

pateisībā ļautiņiem pilna galva sastāstīta    ar NATO humānismu un citu ko tādu--kas bombardēja nDiebvidsla'viju,kas iznīcināja lībiju ,kuri iebruka demokrātijsku iemeslu dēļ  Irakā ,ko ASV un NATO dara Sīrijā..cik ASV kara bāzu pasaulē??  K'da velna pēc NATO ir pie Krievijas robežām un žvadzina  ieročus ?? latvija palīdz izplatīt melus par Krieviju un tās ""imperiālismu""Ķuri vēl nesen ņirgājās par Krieviju un tās sarūsējušajiem ieročiem???  A//

Ar Krieviju daudzi karojuši---un palikuši zaudētājos..tik Krievijai viena nelaime--tā nekad savas uzvaras nav konvertējusi valūtā vai citos ieguvumos...atšķirībā no amerikāņu asinsnkāres...un mantkāres

un jā kāds to negrib zināt,tad NATO tika radīts ar vienu vienīgu mērķi---karam Ar Krieviju...un šis karš ir tuvu..

jJa kādam nepatīk ,ko Krievija saka par NATO ,,tad lai neklausās..varētu padomāt ,ka NATO saka patiesību--iebrukuma iemesls Irakā --masu iznīcināšanas ieroči??