Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
61

Kopš 2014 jūlija Putina režīms ar prokremliskajiem medijiem izvērš dezinformācijas kampaņu ar mērķi noslēpt patiesību par to, kurš notrieca Malaizijas pasažieru lidmašīnu MH17 virs Austrumukrainas.

Bet izskatās, ka dezinformācijas aktivitātēm lēnām būs beidzot pienācis gals. Neatkarīgajiem izmeklētājiem un žurnālistiem vienmēr ir izdevies sistemātiski neitralizēt un atmaskot Kremļa melus, kas tikuši pateikti, lai novērstu mērķauditorijas uzmanību no patiesības. Vēl daži jauni fakti nesen tika pievienoti jau tā pārāk garajam faktu sarakstam, papildinot patieso MH17 katastrofas kopainu.

Svarīga nedēļa patiesības noskaidrošanai MH17 katastrofas lietā

Iepriekšējā nedēļa bija ļoti svarīga ikvienam, kurš grib noskaidrot patiesību un panākt taisnīgumu traģiskajā MH17 lietā. Ceturtdien (24.05.) Starptautiskā apvienotā izmeklēšanas grupa (JIT) nāca klajā ar pierādījumiem, kas pierāda, „ka visi konvoja transporta līdzekļi, kas bija iesaistīti raķetes transportēšanā ir no Krievijas Bruņotajiem spēkiem,” proti, izmeklētāji ir noskaidrojuši, ka tā nolādētā raķete ir nākusi no Krievijas Bruņoto spēku 53.Pretgaisa aizsardzības brigādes, kuras bāze atrodas Kurskā (Krievija) netālu no Krievijas robežas ar Ukrainu.

Savukārt piektdien (25.05.) starptautiska neatkarīgo pētniecisko žurnālistu grupa nāca klajā ar informāciju, pārliecinoši atklājot tā krievu virsnieka identitāti, kurš nešaubīgi ir tieši atbildīgs par MH17 notriekšanu. Aizdomās turamais, kurš vēl līdz pagājušajai piektdienai bija zināms ar segvārdiem Orions un Andrejs Ivanovičs, beidzot tika identificēts, kā Oļegs Vladimirovičs Ivaņņikovs (dzimis 1967.gada 2.aprīlī). Ir zināms, ka viņš ir kādas GRUmilitārās izlūkošanas nodaļas komandieris. Saskaņā ar Bellingcat skrupulozo rakstu par atklāto avotu izmeklēšanu, ko veica starptautiska žurnālistu grupa, veltot lielāko uzmanību telefonu sarunu ierakstiem, kuros dzirdams, ka tikai dažas dienas pirms MH17 katastrofas Orions runā par plāniem pielietot Buk pretgaisa aizsardzības sistēmu „lidmašīnu [ukraiņu kara lidmašīnu] notriekšanai”.

Šeit būtu jāatgādina, ka tā pati starptautiskā žurnālistu grupa jau labu laiciņu atpakaļ bija nopublicējusi faktus, kas pierāda, ka MH17 tika notriekta ar Krievijas 53.Pretgaisa aizsardzības brigādes raķeti. Starp citu, visu būtisko datu patiesumu, ko bija nopublicējuši Bellingcat un izmeklētāju grupas ārvalstu sabiedrotie dažu pēdējo gadu laikā, ir apstiprinājuši arī oficiālie izmeklētāji. Tas tikai liek vēl vairāk noticēt žurnālistu jaunajiem atklājumiem un pierāda, ka civilo sabiedrisko aktīvistu, kas veic izmeklēšanas, izmantojot principā tikai atklātos avotus, rokās ir liels spēks.

Kremlis joprojām turas pie dezinformācijas un turpina dzīvot zem melu plīvura

Kremlim joprojām nav izdevies apgāzt nevienu no jaunajiem atklājumiem MH17 katastrofas lietā, kurus pagājušonedēļ nopublicēja izmeklētāji un žurnālisti. Putins tikai atcirta, ka šinī lietā pastāv „vairākas versijas” par to, kas notika, proti, šīs versijas ir tā pati dezinformācija, kas tagad veiksmīgi ir izkūpējusi gaisā kā tādi dūmi. Savukārt Kremļa oficiālā propagandas aģentūra Sputnik šai sakarā ir izvēlējusies turpināt stāstīt savu stāstu ar virsrakstu „Mēs vēl neesam gatavi: par ko MH17 katastrofas izmeklētāji nerunā” – tas ir klasisks dezinformācijas gabals, kura uzdevums ir iestāstīt mērķauditorijai, ka izmeklētāji joprojām nav īsti visu noskaidrojuši un ka viņi ir tie, kas veido kārtējo konspirācijas teoriju ar mērķi noslēpt faktus no sabiedrības.

Rietumu sabiedrība spiež Kremli uzņemties atbildību

Pagājušajā nedēļā starptautiskās sabiedrības līderi beidzot pirmo reizi nolēma, ka formāli Krievija uzskatāma par atbildīgu par šo noziegumu, proti, MH17 notriekšanu, kura rezultātā gāja bojā, proti, tika noslepkavoti 298 nevainīgi cilvēki, to skaitā 80 bērni. Atbalstot Nīderlandes un Austrālijas valdību kopīgo paziņojumu, saskaņā ar kuru abas valstis uzskata, ka Krievijai no savas puses ir atbildīga par MH17 notriekšanu, Eiropas Savienības augstā pārstāve ārpolitikas un drošības politikas jomā Federika Mogerīni (Federica Mogherini) Eiropas Savienības vārdā aicināja Krieviju uzņemties atbildību. Arī citas valstis un organizācijas, to skaitā ASV un NATO, pievienojās paziņojumam.

Tagad Kremlis ar visiem saviem komunikāciju kanāliem, kas vienkārši dramatiski ir pārpludināti ar dezinformāciju, ir nonākuši neapskaužamā situācijā, jo starptautiskā sabiedrība pilnā rīklē kliedz virsū Kremlim, aicinot to maksimāli sadarboties, lai atjaunotu tiesisko atbildīgumu.

Pieci fakti par Kremļa MH17 dezinformācijas kampaņu un tās veiksmīgā neitralizēšana

1. Līdz 2017.gada vasarai Kremļa mediji jau bija izplatījuši septiņus dažādus melus, lai noslēptu patiesību.

2. 2017.gada decembrī Krievijas valsts televīzija pievienoja vēl divus melīgus vēstījumus.

3. Pateicoties pētnieciskajiem žurnālistiem, 2018.gada martā nāca klajā patiesība par patieso spāņu gaisa satiksmes dispečera Karlosa identitāti, kas bija pamatā vienam no svarīgākajiem Kremļa melīgajiem vēstījumiem.

4. Eiropas Savienības Ārējās darbības dienesta Austrumu stratēģiskās komunikācijas vienība (European External Action Service East Stratcom Task Force) pavisam kopā ir konstatējusi 60 dezinformācijas gadījumus attiecībā uz MH17 traģēdiju.

5. Bellingcat atklāto avotu izmeklēšanu atklājumi un rezultāti, kuru patiesumu pastāvīgi apstiprina Starptautiskās apvienotās izmeklēšanas grupas izmeklētāji, sistemātiski atmasko Kremļa MH17 dezinformācijas kampaņu un atklāj īstos notikumus, kas noveda līdz MH17 katastrofai. Visi attiecīgie materiāli ir pieejami detalizētā veidā Bellingcat mājas lapā. Savukārt Bellingcat sabiedrotais krievu medijs The Insider ir nonācis pie līdzīgiem secinājumiem, kas ir pieejami krievu valodā krievu publikai.

 Autors: Sesks Kasjaks Kremļa meliem par MH17 traģēdiju ir pārāk īsas kājas
1.
 Autors: Sesks Kasjaks Kremļa meliem par MH17 traģēdiju ir pārāk īsas kājas
2.
 Autors: Sesks Kasjaks Kremļa meliem par MH17 traģēdiju ir pārāk īsas kājas
3.
 Autors: Sesks Kasjaks Kremļa meliem par MH17 traģēdiju ir pārāk īsas kājas
4.
Izmantotie avoti:
http://kasjaks.lv
1
61
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [15]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Sesks Kasjaks avatars
Medaļa ProfesionālisMedaļa PalaidnisMedaļa Redaktors iesaka
  Sesks Kasjaks 30.05.18 14:01
8
0

atbildot uz 9K116 komentāru " Izlūkošanas nodaļas komandieri gan para... "

Eh tu Kremļa trolli, rakstā nevienā vietā nav teikts, ka tas GRUšņiks ir 53.PGA brigādes komandieris! Otrkārt, kur nonāk visa atslepenotā informācija - atklātajos avotos. Varbūt tu esi vienīgais, kurš domā, ka atklātais avots ir Sputnik un Russia Today. Tā, ka nedi*s umņik, labāk izlasi rakstu vēlreiz, varbūt izdosies tikt vaļā no vates sindroma!

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 30.05.18 16:28
7
0

Kāds par to vēl šaubās?  

Drakonvīrs avatars
Medaļa RainisMedaļa RainisMedaļa Rainis
  Drakonvīrs 30.05.18 14:21  
6
1

Beidzot lieta izkustējusies no vietas! Gaidu starptautisku tribunālu, kas tiesātu vainīgos! Kremlis ir jāsoda!

Anonīms
8B234 30.05.18 13:20  
5
0
atbildot uz 9K116 komentāru " Izlūkošanas nodaļas komandieri gan para... "Gribēji redzēt uzfilmētu šāvienu???
ottokaars avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa BetmensMedaļa Dienas doma
  ottokaars 25.07.18 16:35
3
0

atbildot uz Aramiss65 komentāru " Ar tiem pierādījumiem ir gana savādas l... "

Ko Tu atreferē kaut kādas interneta miskastes sēnalas... Ar visu savu "dievišķo spēju spriest loģiski" TU nevari apgalvot vai tur A3; A4 vai 46BZ56 vai kāda cita raķete tur ir bijusi- ja vien tu neesi ekspertu komisijā, uz vietas savācis un apkopojis pierādījumus un iesniedzis neatkarīgā ekspertīzē. Pieļauju ka tādu pierādījumu īsti arī nebūs, jo tur visu ļoti operatīvi nokopa nelegālie bruņotie formējumi... Un ja tādi ir, līdz tiesai tādas detaļas apsūdzība nepublicēs, lai nedotu iespēju slēpt un jaukt pēdas... Tā kātās visas ir SPEKULĀCIJAS.

Kas no Loģikas viedokļa izriet- nelegālie kaujinieku formējumi ar pašu Girkinu prikšgalā publiski atzinās, ka

a) Viņiem ir BUK sistēma;

b) Tajā viertā un laikā viņi ir notriekuši lidmašīnu- kā paši sākumā domāja- Ukraiņu armijas transporta lidmašīnu.

Kolīdz pa trubu sāka spiesties ārā "sūdi", tā dziesmai sākās 1000 un 1 versija...    

Nevienam RACIONĀLI domājiošam cilvēkam nevajadzētu būt problēmām saskaitīt 2+2 un saprast kurš bija vainīgs... Ne jau katru dienu kāds notriec lidmašīnu...

Kas attiecas uz vainas PIERĀDĪŠANU tiesā- tas protams ir cits jautājums un adresējams pavisam citr ranga tiesvedības ekspertiem...

Nejau tādiem komentēru klauniem, kā tev... Kā jau Kasjaks teica- ej tak ar savu "dievišķo spriestspēju" pierādi, ka tas bija UKRAIŅU BUK's...   

Sesks Kasjaks avatars
Medaļa ProfesionālisMedaļa PalaidnisMedaļa Redaktors iesaka
  Sesks Kasjaks 31.05.18 11:29
3
0

atbildot uz Aramiss65 komentāru " Ar tiem pierādījumiem ir gana savādas l... "

Ko tu vēl gaidi, smuki noformē savus atklātos pierādījumus, kas pierāda ASV un ukraiņu vainu, un mudīgi tos iesniedz prokuratūrā, varbūt izdosies atcelt sankcijas pret Krieviju un tu kļūsi par varoni,

Izskatās, ka trollis Aramiss65 ir vienīgais, kurš  zina patiesību!

P.S. Pasaki, kas ir tavi avoti un es pateikšu kas ir tavi draugi!

Sesks Kasjaks avatars
Medaļa ProfesionālisMedaļa PalaidnisMedaļa Redaktors iesaka
  Sesks Kasjaks 25.07.18 16:43
2
0

atbildot uz ottokaars komentāru " Ko Tu atreferē kaut kādas interneta miskaste... "

Ar Aramiss65 nav jēgas strīdēties, viņš ir nolemts Kremļa kalps ar kristāla bumbu. Labākais veids ir turpināt veidot un tulkot rakstus par šo tēmu, lai aizpildītu info telpu ar kaut cik ticamu informāciju. Turās!

Aramiss65 avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas domaMedaļa Spoks
  Aramiss65 31.05.18 23:36
0
0

atbildot uz Labais komentāru " Gaidīt ka krievi kaut ko atzīs vai nožē... "

Ja es nositīšu kādu cilvēku un apvainošu Tevi, aicinot uzņemties atbildību, atzīt vainu un nožēlot, tad vai Tu uzņemsies atbildību un atzīsi vainu, ja neesi neko tādu pastrādājis? Uzreiz pasūtīsi mani labi tālu pa zināmu ceļu (ceļa apraksts neskaidrs un slikti salasāms, taču pilnīgi saprotams), ja vēl piedevām pa purnu neiekrausi....

Aramiss65 avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas domaMedaļa Spoks
  Aramiss65 31.05.18 23:28
0
0

atbildot uz Sesks Kasjaks komentāru " Ko tu vēl gaidi, smuki noformē savus atklātos... "

Trollis Aramiss nebūt nav vienīgais,kas zina un šajā gadījumā pierādījumi ir atrodami pilnīgi atklāti. Kaut vai palasi izmeklēšanas komisijas materiālus, jau tur ir pietiekami daudz. Pie kam daudziem, ne tikai Tev, derētu nopietni pieslēgt pelēkās šūniņas, lasot kaut kādus šādus "izmeklēšanas komisijas" un visādu "neatkarīgo" "izmeklētāju" slēdzienus, un pārbaudot faktus pieslēgt arī loģisko analīzi,ko Dievs katram cilvēkam ir devis. Starp citu "izmeklēšanas komisija" to, ko es rakstīju, visu zina. nu nevajag tik vienkāršiem aprēķiniem zināšanas augstākajā matemātikā, aptuvenu rezultātu var piemest galvā. 

Starp citu, mani informācijas avoti daudz nemaz neatšķiras no Taviem. Tas pats internets, tās pašas ziņas, ko Tu lasi un skaties TV. Tikai man klāt pie minētajiem avotiem ir, teiksim tā, neliela gadu dota pieredze un zināšanas,kā arī tā pati Dieva dotā spēja analizēt....

Anonīms
Labais 31.05.18 22:17  
0
0
Gaidīt ka krievi kaut ko atzīs vai nožēlos. Tāds brīnums nekad nav bijis.
DiskoSeene avatars
Medaļa PandaMedaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Bakalaurs
  DiskoSeene 30.05.18 22:16
0
0

  

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 30.05.18 14:44
1
3

atbildot uz 8B234 komentāru "Gribēji redzēt uzfilmētu šāvienu??? "

Amerikāņiem jau kādus 4 gadus esot `pārliecinoši pierādījumi`, kuri tā arī ne reizi nav publikai parādīti.

Aramiss65 avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas domaMedaļa Spoks
  Aramiss65 31.05.18 02:10
0
4

Ar tiem pierādījumiem ir gana savādas lietas. Nevienam pierādījumam nav vērā ņemama pamatojuma vai avota. ASV pārstāvji vairākkārt ir paziņojuši,ka viņu rīcībā ir neapgāžami pierādījumi, taču neviens no šiem "neapgāžamajiem" pierādījumiem nekur neparādās. Pat izmeklēšanas komisijas rīcībā neviens nav nodots.

Par MH 17 notriekšanu ir daudz būtisku jautājumu uz kuriem godājamā izmeklēšanas komisija atbildes pat nemeklē un "neatkarīgie žurnālisti" arīdzan ne. Ir lietas, kuras kaut kā visiem "izmeklētājiem" ir "paslīdējušas" garām, visticamāk, apzināti "paslīdējušas". 

Paskatīsimies uz dažām no šīm lietām:

Pēc "izmeklētāju" ziņojumiem, Reisa MH17 lidmašīna tika notriekta ar KF armijas BUK`u. Pieņemenm, ka tas bija BUK, bet vai KF armijas? Tas nekur nav teikts. Pašas Ukrainas bruņotajos spēkos ir nedaudz mazāk kā 1000 BUK`u. Godātā izmeklēšanas komisija un tādi paši "neatkarīgie" izmeklētāji šim faktam nepievērš nekādu uzmanību. Tāpat netiek pievērsta uzmanība faktam, ka BUK komplektācijā ir divu M3 raķešu modifikācijas - M3 un M3 38M1. KF armijā oficiāli modifikācija M3 ir no bruņojuma noņemta jau 2011.gadā un raķetes utilizētas, tās nomainītas ar M3 38M1. Ražotājs ilgāku drošības garantiju nedod un raķetes var patvarīgi detonēt. Ukrainas brņotajos spēkos šīs raķetes vēl joprojām ir bruņojumā. MH17 lidmašīnas fizelāžas bojājumi norāda uz to, ka šī lidmašīna ir notriekta ar M3 raķeti, nevis ar M3 38M1. M3 38M1 triecienelementiem ir citādāka forma un rada cidādas formas bojājumus. 

Vēl godātā izmeklēšanas komisija apgalvo,ka raķetes trieciens ir bijis frontāls, bet nepūlas paskaidrot kāpēc triecienelementu radītie bojājumu virzieni norāda, ka tie ir pretēji lidmašīnas lidojumam, nevis virzīti perpendikulāri lidojuma virzienam, kā tam būtu jābūt. Bojājumi lidmašīnas fizelāžā norāda, ka raķetes trieciens ir nācis no sāniem. 

Tālāk uzaicinu "piemest pie dekuna mārrutku". Izmeklēšanas komisija apgalvo,ka raķete tika palaista no Doņeckas apgabala. Pieņemsim un paskatīsimies uz faktiem. Sakaru pazušanas momentā (visticamākais raķetes trieciena moments) lidmašīna lidoja ar ātrumu 902 KM/h, noapaļojot 900. Pāris Km/h neko neizsaka. Pie 900 Km/h lidmašīna veic 15 kil;ometrus minūtes laikā. Ir zināms, ka lidmašīna pēc sakaru pazušanas lidoja horizontāli tuvu piecām minūtēm, zaudējot ātrumu. Svara dēļ ātrums horizontālā lidojuma laikā nokritās līdz 320 - 350 Km/h. Vienkārši, "piemetot mārrutku pie deguna", var secināt lidmašina nolidoja horizontāli apmēram 50 kilometrus. Pēc tam ar  augstuma zudumu lidmašīna vēl lidoja apmēram divas minūtes, līdz pazuda no radaru ekrāniem (visticamākais nokrišanas moments). Tātad pie lidojuma distances vēl aptuveni 10 kilometri klāt. Kopēji sanāk, ka no raķetes trieciena līdz lidmašīnas nokrišanai tā nolidoja apmēram 60 kilometrus. un te būtiski: M3 raķetes darbības distance 40 kilometru 10 kilometru augstumā. Tā kā lidmašīna nokrita Doņeckas un kijevas teritoriju saskares joslā, tad no Doņeckas apgabala teritorijas tā BUK raķetei trieciena momentā nebija sasniedzama nekādā gadījumā. Tātad palaišanas vieta Doņeckas apgabalā atkrīt viennozīmīgi. Atliek tikai Kijevas kontrolētā teritorija, tikai no Kijevas kontrolētās teritorijas BUK raķetei lidamašīna bija sasniedzama sakaru pazušanas momentā. Tā kāBUK komplekss sastāv no vairākām fūres izmēra mašīnām, tad versiju, ka šāds kopmplekss nepamanīti no kaut kurienes varēja iebraukt pat nieka 10 15 kilometrus tālu Kijevas kontrolētajā teritorijā atkrīt. Sausajā atlikumā atliek tikai viens secinājums - Ja MH17 lidmašīna tika notriekta ar kompleksa BUK raķeti, tad tas varēja būt tikai Kijevas bruņoto spēku BUK`s, Cits variants te nekādi nesanāk. 

Katrs pats var sarēķināt un pārbaudīt manis rakstīto, aprēķini te ir gana vienkārši un aptuveni piemest rezultātu var arī galvā, kā es to izdarīju. Tāpēc precīzus aprēķinu rezultātus nerakstu.

Par citiem "izmeklētāju" secinājumiem un pierādījumiem pagaidām neko nekomentēšu. Ar šo jau pietiek, lai rastos zināmas pārdomas....

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 30.05.18 14:43
0
4

atbildot uz Sesks Kasjaks komentāru " Eh tu Kremļa trolli, rakstā nevienā vietā nav... "

LOL, bet tieši to es jau arī lasu rakstā, ka `nešaubīgi ir tieši atbildīgs par MH17 notriekšanu` [...] `kādas GRUmilitārās izlūkošanas nodaļas komandieris`. Tātad secinājums - tieši viņš lika Buka apkalpei šaut. Vai ne?

Un par brigādi es neko nerakstīju, btw. Varētu jau arī pakasīties par to, kas ir `militārās izlūkošanas nodaļa`, bet tas nu lai paliek citai reizei.

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 30.05.18 10:56
0
7

Izlūkošanas nodaļas komandieri gan parasti pretgaisa aizsardzības baterijas nekomandē, viņām ir savi komandieri.

Un kopš kura laika telefonu sarunu ieraksti ir `atklātie avoti`?