Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
59

Pēterburgas troļļu fabrika ir bēdīgi slavena ar to, ka tā maksā cilvēkiem par to, ka tie internetā raksta komentārus par labu Kremļa nostājai un viedoklim (New York Times). Jau kārtējais „panikas” cēlājs, kas reiz strādājis minētajā Kremļa troļļu fabrikā, ir saņēmies un sniedzis interviju kādam neatkarīgam Pēterburgas medijam Bumaga (šeit varat izlasīt rakstu krievu valodā). Saprotamu iemeslu dēļ bijušais trollis vēlējās palikt anonīms, tāpēc nav iespējas pārliecināties par tā sauktās „Interneta pētniecības aģentūras” bijušā darbinieka identitāti. Neskatoties uz to, šim cilvēkam ir pamats noticēt, jo viņa teiktais sakrīt ar pārējo „panikas” cēlāju ziņojumiem par prokremlisko troļļu darbu, piemēram, ar to, ko stāstīja Marats Burkhards Radio Free Europe (šeit varat izlasīt viņa interviju), vai ar to, ko atklāja žurnāliste Ludmila Savčuka (šeit varat izlasīt interviju), kura bija iefiltrējusies troļļu fabrikā, un Olga Maļceva (šeit varat izlasīt interviju krievu valodā).

Daži labākie jautājumi un atbildes no iepriekšminētās intervijas:

1.Kālab jūs sākumā piekritāt šim darbam?

Es pabeidzu augstskolu 2014.gadā, iegūstot grādu filosofijā, es nezināju ko iesākt tālāk. Man bija lieli parādi, kurus vajadzēja ātri atmaksāt. Tad es izlasīju rakstu par „fabriku” un sapratu, ka tā ir vieta, kurā es varētu ātri nopelnīt. Daudzi no maniem kolēģiem arī uzzināja par šo darba iespēju līdzīgā veidā.

2.Cik daudz tu pelnīji?

Pietiekami. Pat Krievijas ekonomiskā krīze neietekmēja troļļus. Ja tu biji tur strādājis jau pietiekami ilgu laiku, tad ar visiem bonusiem par labu darbu, tu varēji nopelnīt no 80 000 līdz 90 000 rubļiem mēnesī [no 1300 līdz 1450 EUR]. Es paliku šai darbā tīri tikai dēļ algas. Piemēram, par šo laiku es sev nopelnīju automašīnu Mazda 6.

3.Kā paiet troļļu darbadiena?

Mēs ierodamies ofisā no rīta, sēžam pieci cilvēki 20 kvadrātmetru lielā istabā katru dienu, mēs katrs uzrakstām 200 komentārus un dalāmies ar 20 ziņām no viltus ziņu vietnēm. „Fabrikā” strādāja daudz dažādu grupu, viena no tām, piemēram, strādāja pie ASV prezidenta vēlēšanām, bet vēl kāda cita pie Ukrainas jautājumiem.

Troļļi raksta absurdas lietas, kuras neviens cits nekad nerakstītu. Katru reizi, kad es saskāros ar kādu tekstu, es vienkārši ieslēdz savu fantāziju. Mums bija ļauts sagrozīt sākotnējo informāciju tā, kā mums vajag, lai izpildītu uzdoto uzdevumu.

4.Vai troļļiem patīk viņu darbs?

Pat tie, kuri šeit strādā, nav apmierināti ar savu darbu. Visi mūs uzskata par kaut kādiem dīvaiņiem. Strādājot tur, es jutos apkaunots un tāpēc es centos nevienam nestāstīt, kur es strādāju.

5.Kāda bija vadības reakcija uz informācijas par troļļu fabriku parādīšanos medijos?

Pēc tam, kad medijos parādījās raksti un reportāžas par troļļu fabriku, vadība sāka samazināt personālu. Tagad tiek vervēti cilvēki, kas tik tiešām tic tam, ko raksta. Tev ir jāpierāda, ka tu esi patriots, lai rakstītu komentārus par naudu.

6.Kā kļūt par ideālu trolli?

Profesionālam trollim ir jājūt mērķauditorija, ar kuru tas komunicē. Pats svarīgākais ir tas, ka viņš nedrīkst pazaudēt radošo dzirksti, jo ir neticami grūti izdomāt kaut ko jaunu ik dienu.

7.Vai troļļošanai ir kāda jēga?

Es personīgi domāju, ka troļļošana neatstāj praktiski nekādu iespaidu uz reālo pasauli. Tas notiek vēl jo mazāk, ja ir jāsasniedz tas, ko ir iedomājušies sponsori. Neviens netic mūsu vēstījumiem – ne mēs paši, ne kāds cits. Dažreiz troļļi strīdas ar citiem troļļiem. Man liekas, ka lielākā daļa mērķauditorijas nepievērš nekādu uzmanību šādiem komentāriem.

 Autors: Sesks Kasjaks Kremļa kritušā troļļa grēksūdze
1.
Izmantotie avoti:
http://kasjaks.lv
2
59
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [7]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Ķēniņu Rāpslis avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Latvijas politikaMedaļa Dienas doma
  Ķēniņu Rāpslis 25.07.18 14:55
4
1

atbildot uz aris1188 komentāru " feiks, nav nekur ne pusplēsta vārda par... "

Nemaz nevejag jau nekādus avotus par šām darbībām, ja to izplatītās ''ziņas'' jau ir bez avotiem un viegli apgāžamas (runāju par anti-rietumniecisko, konspiracionālo informācijas spektru)

Latišs avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa SensācijaMedaļa Admins iesaka
  Latišs 26.07.18 19:35  
2
0
Labs raksts, pietam, ar visiem avotiem! Kvalitātīvi! Paldies!
aris1188 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa ArmagedonsMedaļa Dienas doma
  aris1188 25.07.18 11:10
2
1

feiks, nav nekur ne pusplēsta vārda par avotu. Jābūt idiotam lai kam tādam ticētu, it īpaši no kasjaka kas 100% no saviem rakstiem izdomā pats.

Aramiss65 avatars
Medaļa BakalaursMedaļa Dienas domaMedaļa Trumpe
  Aramiss65 30.07.18 22:02
1
0

Palasījos "interviju" ar to kritušo trolli.... Stipri izskatās pēckaut kāda pasūtījuma raksta, jo intervijā pavīd visai neloģiskas lietas....

Drakonvīrs avatars
Medaļa MobiļņiksMedaļa RainisMedaļa Burvju klana biedrs
  Drakonvīrs 25.07.18 09:28  
1
1

Man jau tā likās..+

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 27.07.18 19:52  
0
0
Nu labi ka vismaz troļļus palaiž brīvībā, nevis nošauj un aprok, lai neizpļāpātos. Interneta anonimitāte ir dīvaina lieta- var provocēt, var teikt muļķības(pilnīgi pretējo tam ko domā), lai labāk uzzinātu cilvēka domas par konkrētu jautājumu... Tas arī ir trollings, jo ja spēt kaut vai aplamības loģiski pamatot, tad būs cilvēki, kas noticēs. Es nekad arī neuzzināšu kas sponsorē tevi, Sesk Kasjak, jo tu māki informāciju pasniegt tā, lai izklausās ticami, un pat pasakot ko, kas neatbilst patiesībai, es nevarēšu pateikt vai tas ir patiesība vai meli.