13

 108  7

Dezinformācijas melnajai zinātnei ir daudz dažādu nokrāsu. Vai jums kādreiz ir bijusi sajūta, ka jūs esat kādu personu kādreiz jau kaut kur manījuši, pat tad, ja jums šis cilvēks izskatās nepazīstams? Lūk, ja jūs esat patstāvīgs Kremļa mediju klients, šī sajūta varētu būt kaut kas vairāk nekā tikai sajūta.

Tikko kā 2014.gadā Ukrainā sākās konflikts, prokremliskie mediji izvērsa labi sagatavotu informācijas kara kampaņu, ar mērķi noskaņot sabiedrību pret ukraiņu spēkiem un ukraiņu tautu. Tā ir viena no dezinformēšanas tehnikām, kas paredz pārpildīt medijus ar izdomātiem pekstiņiem par to, ka ukraiņu karavīri, piemēram, pastāvīgi veic noziegumus. Daudzos gadījumos Kremļa mediji izmanto vienus un tos pašus „aktierus”, lai iestudētu izdomātos stāstus, kurus žurnālistiem stāsta it kā vietējie iedzīvotāji. Neskatoties uz to, ka šie meli tiek atmaskoti samērā ātri, zināms kaitējums vienalga tiek nodarīts, jo ne jau visiem ļaudīm, kas bija redzējuši attiecīgo viltus ziņu, vēlāk tika izskaidrots, ka viņiem ir ticis samelots. Kaut arī pēdējā laikā šī metode tiek pielietota krietni retāk, tā joprojām uzskatāma par vienu no visefektīvākajiem informācijas kara „ieročiem”, ko pielietot, lai jauktu cilvēkiem prātus un radītu informatīvo haosu.

Kasjaks.lv atsaucoties uz stopfake.org, kas uzskatāma par mūsu sabiedroto informācijas kaujas laukā pret Kremļa radīto informācijas haosu un dezinformāciju, ar lielāko prieku ik pa laikam palīdzēs izplatīt Viļņas Politikas analīzes institūta pētījumus par prokremlisko mediju izmantotajām dezinformēšanas metodēm un instrumentiem. Šoreiz Viļņas Politikas analīzes institūts ir papētījis mazliet dziļāk kā tiek izmantoti „aktieri” Kremļa propagandas video veidošanā. Tad lūk, kas tika noskaidrots:

Man liekas, kas es esmu jūs jau kaut kur redzējis”

Šī attiecīgā dezinformācijas instrumenta pielietošanas loģika patiesībā ir ļoti vienkārša. Lai izveidotu maksimāli daudz sirdi aizkustinošu un plosošu stāstu, tiek izvērstas mobilas reportieru grupas. Ja nav pietiekami daudz notikumu, par kuriem būtu vērts taisīt reportāžas, tiek izdomāti jauni notikumi un stāsti, lai nekad nebeigtos ideoloģiskie vēstījumi un ainas, ar ko barot sabiedrības prātus.

Tālāk pievērsīsim uzmanību dažiem „aktieriem”, kuri tika izmantoti jau 2014.gada pašā sākumā, tāpēc viņus derētu paturēt redzeslokā. Protams, ka par viņu saistību ar Kremli varētu vēl padiskutēt, bet principā viņi tika pieķerti pie rokas, un tāpēc tie uzskatāmi par pierādījumu tam, ka Kremlis spēlē netīras informācijas kara spēlītes. Lūk arī mūsu visslavenāko „aktieru”, kas piedalās Kremļa propagandas video veidošanā, sarakstiņš:

Marija Cipko (Мария Ципко)

Iespējams, ka Marija Cipko ir pati zemiskākā aktrise, kas Kremļa zombēšanas aparātu zilajos ekrānos ir parādījusies neskaitāmas reizes, uzstājoties Kremļa un prokremlisko Donbasa separātistu mediju raidījumos. Viņa būtībā ir profesionāla viesaktrise (гастролерша), kura strādā Kremļa propagandas mašinērijas labā. Viņa mierīgi spēlē dažādas raksturlomas, uzstājoties neskaitāmos krievvalodīgo mediju ziņu raidījumos. Viņa ir piedalījusies video reportāžās, kas uzņemtas vairākās Ukrainas pilsētās, Kremļa okupētajās teritorijās Donbasā un pašā Krievijā. Vairums viņas lomu tika radītas jau 2014.un 2015.gadā, jo šajā laika posmā šī jaunatklātā taktika bija ļoti efektīva.

Izmantotie avoti:
http://kasjaks.lv

Komentāri 13

0/2000

Ko tikai neizdarīsi par piecīti

 14  0 atbildēt
Ceru, ka reiz vatņiki izmirs kā etnos, tad beidzot pasaulē būs miers!
 14  0 atbildēt

Par šiem emulatoriem jau bija dzirdēts

 10  0 atbildēt

Nu ko, vecās lomas strādā..

 6  0 atbildēt
Kā vienmēr- izcili raksti, strukturēti un viegli uztverami. Žēl vienīgais, ka ierindas kremlins teiks ka tas viss ir meli un propoganda no "Pūstošajiem rietumiem", lai nomelnotu "dārgo Krieviju"- arī tad, ja rakstu pārtulkotu krievu valodā. Bet ko lai saka, Krievijai labi padodas skalot smadzenes savējiem iedzīvotājiem.
 4  0 atbildēt

Man tā resnā blondīne uzvelk, man patīk, laikam esmu kārumnieks ... uh, to resno, ka varētu pavilkt uz āķa!

 3  1 atbildēt
Uzraksti rakstu par Latviju. Kā valsts noved cilvēkus līdz pašnāvībām sūcot pēdējo naudu laikā. Uzraksti par uzņēmumiem kuri cieši sadarbojas ar valsti, lai veicinātu genocīdu, cilvēkus turētu morālos un financiālos cietumos. Uzraksti, kā valsts un kreditori, cilvēkiem gadiem var nerādīt kādu nesamaksātu līgumu, nenozīmīgu parādu 0.01 centā līdz brīdim, kad izaug procenti līdz pat 4 kāršai summai un tikai tad izsūta pavēsti ar prasību samaksāt mēneša laikā. UZRAKSTI APSLĒPTO PATIESĪBU PAR LATVIJU.
 3  8 atbildēt