Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
18
69

Krievija katru gadu saražo mazāk naudas nekā Kanāda. 2016. gadā tās 1,3 triljonu vērtais ASV dolāru IKP bija aptuveni vienāds ar Austrālijas, valsti ar vienu sesto daļu iedzīvotāju un mazāk nekā pusi no Krievijas platības.

Arī 147 miljonu valsts iedzīvotājus skaits nav tik iespaidīgs; Nigērijā, Bangladešā un Brazīlijā ir vairāk pilsoņu.


Taču starp ASV vēlēšanu uzlaušanu un iejaukšanos Sīrijā Krievija izrāda patiesi spēcīgu ārlietu virzību.

Tā ir pietiekami... Autors: Els Bels Kāpēc Krievija valda pār pasauli
1.

Tā ir pietiekami liela

Dažreiz maza pistole ir tikpat efektīva kā vieda bumba. Krievijas militārie izdevumi ir tikai viena desmitā daļa no summas, ko velta Amerikas Savienotajās Valstis, tai ir mazāk militārpersonu nekā Indijā, un Krievijas flotes vadošo kuģi pavada tvaikonis – gadījumam, ja tas salūzt Un tomēr tas viss, šķiet, ir daudz valstij, kas ir ļoti labi ir iemanījusies vadīt globālo ietekmi sev ērtā veidā. Krima tika ieņemta bez neviena šāviena. Sīrijas intervence prasīja tikai apmēram 50 lidmašīnas un maksāja tikai 500 miljonus ASV dolāru - tieši ādu pati summa, cik ASV iztērēja Sīrijas nemiernieku apmācībai. Krievija var nebūt lielākās armijas pavēlniece, bet vērā ņemams ir fakts, ka viņi nebaidās to acīmredzami izmantot. Kopš 2000. gada valsts ir nosūtījusi savus bruņotos spēkus kaujā ne mazāk kā piecas reizes: Čečenijā, Kaukāza pierobežas apgabalos, Gruzijā, Ukrainas Donbasas reģionā un, protams, Sīrijā.

Droscaronības padomes... Autors: Els Bels Kāpēc Krievija valda pār pasauli
2.

Drošības padomes veto

Krievija mantoja Padomju Savienības ANO Drošības padomes veto tiesības, ko tā ieguva, uzvarot Otrā pasaules kara laikā. Turklāt Krievija to izmanto. Kopš 2000. gada Krievija ir izmantojusi savas veto tiesības 13 Drošības padomes rezolūcijās - galvenokārt attiecībā uz Tuvajiem Austrumiem. Savukārt Francija un Apvienotā Karaliste. kopš 1989. gada savas veto tiesības nav skārušas. Veto aktīvā Krievija dabīgi apgrūtina globālo krīžu apspriešanu, ja netiek pieaicināt apspriešanas galda.

Viņi neuzticas... Autors: Els Bels Kāpēc Krievija valda pār pasauli
3.

Viņi neuzticas nevienam

Krievija, tāpat kā Izraēla, nekad nav pilnīgi pārliecināta, kuram tā var uzticēties kā sabiedrotajam. Varšavas pakta vecie dalībnieki atdalījās, gandrīz tiklīdz Berlīnes mūris bija uz nograuts. Tas pats attiecas arī uz daudzām bijušajām padomju republikām, no kurām trīs tagad ir NATO dalībvalstis un atrodas tiešā saskarē ar Krievijas robežu. Krievijai ir arī džihāda problēmas Kaukāzā un plašs, tukšs un ar resursiem bagāts reģions, kurā ir plaši neaptverta robeža ar ekspansīvo Ķīnu. Tas nozīmē, ka Krievijas agresīvā pieeja ārlietām daļēji ir tā kaimiņattiecību produkts. Ja Kanādai būtu jādala 49. paralēlā ar Ziemeļkoreju, Azerbaidžānu un pusi duci citu apšaubāmu nodomu un stabilitātes valstu, tā arī varētu būt nedaudz mazāk pieklājīga

 Scaronāds ir virsraksts... Autors: Els Bels Kāpēc Krievija valda pār pasauli
4.

Šāds ir virsraksts vienā no Apvienotās Karalistes tabloīdiem: "Krievija organizē migrantu seksa uzbrukumus Eiropai, lai Angele Merkele zaudētu Vācijas vēlēšanas." Tas ir smieklīgs stāsts, bet tas parāda, ka britu lasītāji acīmredzot var iedomāties, ka Kremlis spēj ar izpletņiem Rietumeiropā sūtīt armiju ar seksuāliem likumpārkāpējiem. Kritiķi apgalvo, ka, lai gan Krievija nav svēta, valstij ir nesamērīga daļa no Rietumu nosodījuma, tikai tāpēc, ka ir viegli iegūt politiskos punktus, raidot šāvienus bijušā aukstā kara ienaidnieka virzienā. "Jā (Vladimirs Putins) ir autoritārs, jā, viņš izmanto ārpus-likuma metodes, lai likvidētu opozīciju un domstarpību, taču tas ir mazs daudzums, salīdzinot ar to, ko mūsu sabiedrotie veic ikdienā," sacīja Normans Pereira (Norman Pereira), krievu vēsturnieks Dalhūzijas Universitātē. Pereira jo īpaši norādīja uz Turciju, NATO dalībvalsti un ilgtermiņa Rietumu sabiedroto, kas pēc nesekmīga 2016. gada valsts apvērsuma vēl joprojām veic milzīgu politisko pretinieku tīrīšanu. Šāds ir virsraksts vienā no Apvienotās Karalistes tabloīdiem: "Krievija var organizēt migrantu seksa uzbrukumus Eiropai, lai Angele Merkele zaudētu Vācijas vēlēšanas." Tas ir smieklīgs stāsts, bet tas parāda, ka britu lasītāji acīmredzot var iedomāties, ka Kremlis spēj ar izpletņiem Rietumeiropā sūtīt armiju ar seksuāliem likumpārkāpējiem. Kritiķi apgalvo, ka, lai gan Krievija nav svēta, valstij ir nesamērīga daļa no Rietumu nosodījuma, tikai tāpēc, ka ir viegli iegūt politiskos punktus, raidot šāvienus bijušā aukstā kara ienaidnieka virzienā. "Jā (Vladimirs Putins) ir autoritārs, jā, viņš izmanto ārpus-likuma metodes, lai likvidētu opozīciju un domstarpību, taču tas ir mazs daudzums, salīdzinot ar to, ko mūsu sabiedrotie veic ikdienā," sacīja Normans Pereira (Norman Pereira), krievu vēsturnieks Dalhūzijas Universitātē. Pereira jo īpaši norādīja uz Turciju, NATO dalībvalsti un ilgtermiņa Rietumu sabiedroto, kas pēc nesekmīga 2016. gada valsts apvērsuma vēl joprojām veic milzīgu politisko pretinieku tīrīšanu.

Amerikas Savienotās Valstis... Autors: Els Bels Kāpēc Krievija valda pār pasauli
5.

Amerikas Savienotās Valstis izraidīja 35 Krievijas diplomātus atriebībā par Krievijas iejaukšanos Amerikas Savienoto Valstu vēlēšanās. Nākamajā dienā Putins augstsirdīgi uzaicināja ASV diplomātu bērnus uz Kremli, lai redzētu viņa Ziemassvētku eglīte. Tas bija piesātināts solis un produkts valstij, kas lielu daļu spēka velta diplomātiskajai pozīcijai. Kopš padomju laikiem diplomāti visā pasaulē ir atzinuši savus krievu kolēģus kā labi apmācītus, neatlaidīgus un ārkārtīgi profesionālus. "Patiešām, patiesībā Putins visās mūsu sanāksmēs ir ļoti pieklājīgs, ļoti godīgs," ASV prezidents Baraks Obama 2013. gadā pastāstīja izdevumam “Atlantic”. Kaut arī Putina ierobežotajā režīmā diplomātiskā korpusa crème de la crème kodols ir nedaudz samazināts, tas joprojām veic dažādas Krievijas ārpolitikas uzvaras: Sīrijas ieroču atbruņošanās darījums, tuvināšanās Ķīnai un ES mēroga Eirāzijas ekonomiskās savienības izveide ar Armēniju, Baltkrieviju, Kazahstānu un Kirgizstānu.

Laikā no 2014 gada līdz 2016... Autors: Els Bels Kāpēc Krievija valda pār pasauli
6.

Laikā no 2014. gada līdz 2016. gada sākumam Krievijas rublis zaudēja gandrīz pusi no ASV dolāra vērtības. Krievijas ekonomika samazinās, un reālie ienākumi 2016. gadā samazinājās līdz pat deviņiem procentiem. Tas ir brīdis, kad līdzīgas situācijas citas valstis varētu atcelt ārvalstu darījumus un strādāt pie nacionālās programmās. Bet Krievijā stratēģija ir bijusi pretēja: atteikties no ekonomiskās raizēšanās, lai dubultotu centienus apgūt ģeopolitisko statusu. "Krievijas mantra ir, ka Krievija ir liela vara (kas patiesībā ir nedaudz apšaubāmi – izņemot sauszemes platību un kodolieročus), un Kremlis ir spējis šo tēlu projicēt starptautiskā mērogā," izdevumam “National Post” skaidro Krievijas ārpolitikas eksperte, Vītonas Koledžas pasniedzēja Džīna Vilsone (Jeanne Wilson). Ir divi veidi, kā to aplūkot: vai nu Krievija ir apņēmīgi nolēmusi pārdot labklājību pret prestižu, vai arī Putins novērš uzmanību no nabadzīgās ekonomikas, "uzvarot" ārzemes. Vācijas kanclere Angela Merkele pārstāv otro viedokli. "Viņš baidās no savas vājības," viņa teica pēc slavenās 2007. gada sapulces, kurā Putins ieradās ar lielu melnu suni, lai, iespējams, destabilizētu no suņiem tramīgo Vācijas līderi. "Krievijai nav nekas, nav veiksmīgas politikas vai ekonomikas. Viss, kas viņiem ir, ir šis. "

1985 gadā Hezbolah nolaupīja... Autors: Els Bels Kāpēc Krievija valda pār pasauli
7.

1985. gadā Hezbolah nolaupīja četrus Krievijas diplomātus Beirūtā. Atbildot uz to, saskaņā ar izdevumu “Jerusalem Post”, KGB nekavējoties nogalināja Hezbolah līdera ģimenes locekli un nosūtīja nolaupītājiem līķi. Krievu ķīlnieki drīz pēc tam tika atbrīvoti. Ir grūti novērtēt nežēlību, taču katrs avots, ar kuru izdevums sazinājās, runāja par krievu brutālās izturības kultūru; ka tā ir "cieta". Tas ļauj Krievijai šķērsot robežas, kuras citas valstis nevēlētos darīt. "Ja mēs atradīsim tos tualetē, atvainojiet mani, mēs izlīmēsim tos ārā," par teroristu medībām 1999. gadā teica Putins. Pat Džordžs Bušs, stāvot uz Pasaules Tirdzniecības centra drupām, neizmantoja šāda veida valoda.

KodolieročinbspUn protams... Autors: Els Bels Kāpēc Krievija valda pār pasauli
8.

Kodolieroči

 

Un, protams, Krievija ir viena no divām valstīm, kas vēl joprojām var iznīcināt visu dzīvi uz šīs planētas. Saskaņā ar Plogšēras fondu Krievijai ir pasaulē otrais lielākais kodolieroču krājums ar 7300 ieročiem. Salīdziniet to ar Ziemeļkoreju, kas gandrīz nedēļas laikā veic kodolieroču draudus, neskatoties uz to, ka krājumā ir tikai ducis vai apmēram tik daudz mazas jaudas kodolieroči. Indija un Pakistāna varētu iznīcināt cita citu ar kodolieročiem. Apvienotā Karaliste un Francija varētu nolīdzināt lielāko daļu Rietumeiropas. Bet tikai Krievija un Amerikas Savienotās Valstis saglabā aukstā kara laikmeta spējas pārvērst visu pasauli radioaktīvu.

.

18
69
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [13]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Viens Zeks avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa HumoristsMedaļa 1/13 kūciņas
  Viens Zeks 19.08.18 11:35  
16
0
Būs tev liels aplauziens. Iesaku nerakstīt tādas pasakas, vēlāk taču pašam būs kauns. Neko krievija nevalda. Tur tā lieta, ka krievija valda tikai krievu un to fanu galvās. Mazā Kipra pasūtīja Krievus dirst, aizliedzot kara kuģiem iepeldēt savās ostās uzpildīties. Turki notrieca kara lidmašīnu. Jebkurā citā gadījumā tas būtu kara pieteikums. Bet te pat turki nebaidās no tā plātīzera. Sīrijā krievi draudēja, ka trieks nost visas raķetes un to nesējus, ja kāds bombīs Asada objektus. Nobombīja ka nemetās, pat neko nepaprasīja. Kad krievi aizsūtīja savus bumbvedējus uz latīņameriku, krievi cerēja, ka sāksies jauna Karību krīze. Bet pasaule tikai ierēca. .. Palasi ko citi par krieviem raksta, nevis tikai paši krievi. P.s. Pasauli nevarēja iznīcināt pat kodolieroču maksimuma laikā 70- tajos gados. Psrs un Asv kopā varēja par tuksnesi uztaisīt tikai tādu valsti kā Francija. Bet tagad vēl drīzāk. Palasi par kodolieročiem vairāk, nevis pacifistu lozungus par atbruņošanos.
Viens Zeks avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa HumoristsMedaļa 1/13 kūciņas
  Viens Zeks 19.08.18 11:59  
14
0
Es esmu pārliecināts, ka tu domā, ka arī no Ziemeļkorejas visi baidās, ja reiz nekaro. Z-korejieši ir pārliecināti,ka var uzvarēt visu pasauli. Vai visi baidās no Čadas diktatora, ka neiekaro Čadu? Krievija jau tā tirgo savus resursus pa lēto? Kāpēc karot? Turklāt, karā ar tādām valstīm kā krievija, ziemeļkoreja, tās pirms nāves var nosmirdēt. Valstij, kura sūta dirst savu tautu, varēs pasūtīt dirst arī citus. Ne tikai ir kodolieroči. Ir arī ķīmiskie, bakterioloģiskie ieroči. Bet Eiropa ir pārapdzīvota un blīva. Ja uz Nīderlandes kanāliem kāda pusdzīva zemūdene palaidīs kaut kādu sūdu, tad puse Nīderlandes būs zem ūdens. Viņiem to vajag? Tāpēc piecieš. Žmiedz ekonomiku. Drīz paši krievi karos savā starpā. Atliek tikai prognozēt - kad?
Bezvārdis avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  Bezvārdis 19.08.18 12:51  
11
0
"...ES mēroga Eirāzijas ekonomiskās savienības izveide ar Armēniju, Baltkrieviju, Kazahstānu un Kirgizstānu..." HAAAA!! Līdz Eiropas līnenim nepietiek vēl 10 krievijas. Un pat tad,tā savienība būtu pietuvojusies, nevis sasniegusi. Un runājot par to savienību, kāpēc nepiemini, Ukrainu? Vai baltkrieviju un kazahstānu, kuri grib izstāties no tās savienības. Kāda uzvara Sīrijā? Kā krievi atnāca, bombīja graudu glabātuves, kad daesh sāka pakāst? Vēl piemini Grieķu meža ugunsgrēkus, kad pēc desmit dienu dzēsšanas, uz vienu dienu atlidoja krievu ugunsdzēsējlidmašīna, un par to bija vesals raidījums 1bk. Kurš beidzās ar vārdiem - "pateicoties mūsu palīdzībai, ugunsgrēks jau gadrīz nodzēsts". Bet par Ķīnas tuvošanos, tu domā,kā Ķīnieši izpērk zemi Sibīrijā, savās grāmatās zīmē Sibīriju kā savu teritoriju, rīko kaujas mācības ziemeļu apgabalos, bet Krievi viņiem dod gāzi zem pašizmaksas. Tad jā. Patiešām pietuvojās. Tā kā ķīnieši pēc Trampa viesošanās noslēdza jaunu līgumu ar Asv par 250 miljardiem ( tas ir viss Krievijas budžets), ( turklāt - maksā Ķīna nevis ASV) domāju, ka krievi piedāvās Ķīnai vēl kaut ko izdevīgu. Ne velti pat tavs elks apgalvo: https://youtu.be/HtwVVtIsmek
kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa Mr. NeveiksmeMedaļa Senču olaMedaļa Jāņuguns
  kartupelis ar mugurkaulu 19.08.18 10:21  
12
1
Asiņainās krievijas (vienmēr ar mazo burtu) varenība ir pārvērtēta!!!Būtībā tā ir Bangladeša ar kodolieročiem un nekas vairāk!!!Turklāt krieviju pēc pāris gadiem gaida pamatīgs pilsoņu karš un sabrukums pa nacionālajām republikām!!!
shmidzis avatars
Medaļa JubilārsMedaļa MaģistrantsMedaļa Bakalaurs
  shmidzis 21.08.18 13:34
9
0

Kurš lohs šo rakstu rakstīja? Kur tik debīls virsraksts - Krievija nevalda pār pasauli un paredzamā nākotnē tas ir pilnīgi neiespējami...

aleksandrs ozoliņ avatars
Medaļa NostradamsMedaļa ZeltrocisMedaļa Mario
  aleksandrs ozoliņ 26.08.18 10:38
4
0

PAr putinu un Krievijas darbībām man ir savs skatījums. Šā raksta autoram gan pietrūkst informācijas par dažiem punktiem šajā rakstā

Vinnīts avatars
Medaļa Neraudi, Susuriņ!Medaļa Admins iesakaMedaļa Rotaļu draudziņš
  Vinnīts 26.08.18 10:16  
4
0
Kuktūras nesēji
Anonīms
Haha 12.09.18 17:11
0
0

Kur Krievija valda, vienīgi iekš manām fekālijām valda kā smakonis.   

ottokaars avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa Dienas domaMedaļa Patīk komentārs
  ottokaars 02.09.18 11:24
0
0

Krievija nekad nav valdījusi pār pasauli- tā nekad nav spējusi pilnībā pārvaldīt pat savas teritorijas... NEKAD - jau no krievzemes pastāvēšanas laikiem...   

Uz doto brīdi kremļa mafija ir OFICIĀLI iestājusies vispasaules reketieru klubiņā, kur pilnīgi atklāti nodarbojas ar izspiešanu un visu veidu izrēķināšanaās draudiem, "kodolpogas" vicināšanu ieskaitot...

 

Anonīms
Anonīms 26.08.18 12:39  
0
0
Krievs nav nekas, tikai aizsargbarjera pret Ķīnu.
Tadeušs Zvēriņš avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas doma
  Tadeušs Zvēriņš 26.08.18 10:59
0
0

Spēks neslēpjas ieročos, bet cilvēkos. Krieviju veido cilvēki kā Pāvels Korčagins no Nikolaja Ostrovska romāna „Kā rūdījās tērauds", kuriem ir savs ceļš, kuri valsts labā atsakās no naudas, slavas, ērtībām, privātās dzīves, kas ziedo sevi valsts labā bez jebkādiem nosacījumiem. Tie ir cilvēki, no kuriem var „taisīt naglas". Latvijā arī ir tādi cilvēki, bet valdošajam liberālajam režīmam tādi ir bīstami, tāpēc viņi netiek izcelti.

giba@speles avatars
Medaļa ZeltrocisMedaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Kārumnieks
  giba@speles 19.08.18 12:52
0
0

Es pasmejos par Jums visiem!  

Laiks rādīs un laiks pierādīs! Viss!!!!!!!!!!!!!!!!!!  

Latvian Revenger avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada SPOKS 2017Medaļa Favorīts
  Latvian Revenger 26.08.18 22:05
4
6

Kāds atkal nespēj iztikt bez feikiem, kuri slavina Krieviju?