Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
18

Šis būs raksts par Tuvo austrumu valsti Jemenu, kurā jau no 2015. gada plosās intensīvs pilsoņu karš. Šajā rakstā tikai pavisam virspusēji tiks apskatīta tēma, jo, lai detalizēti apskatītu kādu no iesaistītajām pusēm, būtu jātaisa arī atsevišķs raksts. Šis ir mans pirmais raksts, tāpēc heiteri, lūdzu, neesiet pārāk agresīvi.

Pats pilsoņu karscaronnbspkā... Autors: Spaik Jemenas pilsoņu karš – lielākā humānā krīze 21. gadsimtā!
1.

Pats pilsoņu karš kā aktīva karadarbība Jemenā sākās 2015. gadā, bet tā saknes ir meklējamas daudz dziļāk.

Pēdējās trīs dekādes valsts ir piedzīvojusi apvienošanos, sadalīšanās mēģinājumus un pilsoņu karus, kas to ir padarījusi par nabadzīgāko arābu valsti pasaulē.

Vienotas mūsdienu Jemenas... Autors: Spaik Jemenas pilsoņu karš – lielākā humānā krīze 21. gadsimtā!
2.

Vienotas mūsdienu Jemenas vēsture sākās 1990. gadā, kad, sabrūkot Padomju savienībai, Jemenas Tautas Demokrātiskajā Republikā zaudēja finansējumu, tāpēc tā sāka sarunas par apvienošanos ar Ziemeļos esošo Jemenas Arābu Republiku, kas bija krietni bagātāka. Jemenas Republikas prezidentu kļuva Jemenas Arābu Republikas prezidents Sālihs. Tomēr jau pēc četriem gadiem izcēlās pilsoņu karš, kurā uzvaru ātri guva Sālihs, un atkal apvienoja valsti.

2011 gadā Sālihs par... Autors: Spaik Jemenas pilsoņu karš – lielākā humānā krīze 21. gadsimtā!
3.

2011. gadā Sālihs par prezidentu bija bijis jau vairāk kā divas dekādes un izdomāja mainīt konstitūciju, lai prezidenta amatā varētu pavadīt visu savu mūžu.

Šāds mēģinājums izraisīja plašus protestus un nemierus valstī īpaši Hutu reģionā. Prezidents baidoties zaudēt kontroli, atkāpās no amata un 2012. gadā sarīkoja vēlēšanas, kur vienīgais kandidāts bija valsts viceprezidents un Sāliha labā roka Abdrabu Mansura Hadi, kurš arī uzvarēja(pašsaprotami). Jaunais prezidents bija solījis reformēt un pārbūvēt valsti, tāpēc salīdzinoši mierīgais pilsoņu karš beidzās, kas bija ildzis no 2011. gada līdz 2012. gadam.

2015 gadā nejūtot reformu... Autors: Spaik Jemenas pilsoņu karš – lielākā humānā krīze 21. gadsimtā!
4.

2015. gadā nejūtot reformu iedarbību un korupcijas mazināšanos valstī, sākās reālā karadarbība, jo hutiem bija arī parējās tautas atbalsts, tādējādi huti ātri ieņēma Jemenas galvaspilsētu Sanu un virzījās strauji uz dienvidiem uz Jemenas pagaidu galvaspilsētu Adenu, baidoties par savu dzīvību Hadi aizbēga uz Saūda Arābiju, kura pieteicās  atbalstīt Abdrabu Mansuras Hadi valdību(Starptautiski atzīto) un izveidoja koalīciju. Vēlāk arī rietumu lielvalstis paziņoja par atbalstu Hadi valdībai. Haoss Jemenā palīdzēja nostiprināties teroristiskiem grupējumiem kā al-Qaeda un Daesh.

(Karte atspoguļo Hutu apdzīvotās teritorijas)

Sākoties koalīcijas... Autors: Spaik Jemenas pilsoņu karš – lielākā humānā krīze 21. gadsimtā!
5.

Sākoties koalīcijas atbalstam Hutu kontrolētie reģioni pārvērtās gruvešos pēc bombardēšanas. Pēc ANO informācijas 60% no visu civiliedzīvotāju nāves izraisīja koalīcijas izraisītā bombardēšana. Jo dažreiz civiliedzīvotāji bija vienīgie upuri, kā arī tika sabombardētas slimnīcas un citi sabiedrībai svarīgi objekti, kas nebija saistīti ar militāro sfēru.

(Karte parāda visintensīvākās bombadēšanas vietas)

Tik vērienīga Saūda... Autors: Spaik Jemenas pilsoņu karš – lielākā humānā krīze 21. gadsimtā!
6.

Tik vērienīga Saūda koalīcijas iesaiste varētu būt skaidrojama ar to, ka Huti ir atbalstīti no Irānas(tas nav pierādīts, bet tā pieņem Rietumu pasaule), jo Arābu reģionā vienmēr ir bijušas nesaskaņas starp sunītiem un šiītu valstīm(tas ir kā viduslaikos starp protestantiem un katoļiem), tāpēc sunītu valstis negrib, lai Jemenā, kas vēsturiski ir sunītu valsts varu iegūtu šiīti. Īpaši, ja tie ir šiītu ekstrēmisti, kas sevi uzskata par Dieva partizāniem.

Situācija sarežģījās vēl... Autors: Spaik Jemenas pilsoņu karš – lielākā humānā krīze 21. gadsimtā!
7.

Situācija sarežģījās vēl vairāk 2017. gadā, kad AAE nesaistīti ar Saūda Arābijas koalīciju izvēlējās sākt spēcīgi atbalstīt Dienvidu Pārejas padomi(Southern Transitional Council), kura ir par Jemenas sadalīšanu divās daļās, kā tas bija pirms apvienošanas 1990. gadā. Tomēr mēdijos šo nemiernieku grupu pamatā nekad nepiemin un attiecina kopā ar Saūda Arābijas vadīto koalīciju.

79 populācijas grimst... Autors: Spaik Jemenas pilsoņu karš – lielākā humānā krīze 21. gadsimtā!
8.

79% populācijas grimst nabadzībā salīdzinot ar 49% 2017. gadā.

IKP uz vienu iedzīvotāju ir samazinājies par 61% pēdējos 3 gados

75% (22 miljoniem) cilvēku nepieciešana humānā palīdzība

60% (18 miljoniem) iedzīvotāju nav nodrošināti ar pārtiku

Mazāk kā 50 no medicīnas... Autors: Spaik Jemenas pilsoņu karš – lielākā humānā krīze 21. gadsimtā!
9.

Mazāk kā 50% no medicīnas iestādēm nedarbojas

18% no visiem reģioniem vispār nav ārstu

73% iedzīvotāju nav pieejams dzeramais ūdens

2 miljoniem cilvēku ir nācies pamest savas mājas

125 miljoni nesaņem algas... Autors: Spaik Jemenas pilsoņu karš – lielākā humānā krīze 21. gadsimtā!
10.

1.25 miljoni nesaņem algas par darbu

Pārtikas cenas ir cēlušās par 98% pēdējos 3 gados

Visspēcīgāk cietušajos reģionos bezdarbs sastāda līdz pat 50%

1
18
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [19]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
WhatDoesTheFoxSay avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Gada RAKSTS 2017Medaļa Dienas doma
  WhatDoesTheFoxSay 02.01.19 03:53  
1
0
"Pilsoņu karš". Kāpēc cilvēki vēljoprojām Jemenas karu sauc par pilsoņu karu, ja vienīgais iemesls, kāpēc šis karš eksistē ir ASV atbalstītās Saūda Arābijas militārās darbības šajā valstī. Un nosaukt Houthis par reliģiskiem ekstrēmistiem ir pretty dumb, ņemot vērā, ka neviena no šīm "teroristiskajām organizācijām" cīnās tikai un vienīgi par politisku varu, nevis dēļ reliģijas. Un par to šiītu/sunnītu konfliktu arī ir uzrakstīts bs - Irāna, kurā vairākums cilvēku ir šiīti, ir sabiedrotie ar tādām valstīm kā Sīrija vai Libāna, kurās ir vairāk sunnītu, kā arī ir viena no valstīm, kas ļoti aktīvi atbalsta palestīniešu neatkarību no Izraēlas kolonizatoriem (Palestīnā arī ir vairāk sunnītu kā šiītu). Tuvo Austrumu konflikta cēlonis nav reliģija, bet gan rietumu imperiālisms.
blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 30.03.19 09:49
0
0

Gandrīz visu karu cēlonis ir dažu varaskāru cilvēku ambīciju rezultāts.

Un cieš visa tauta!

Varbūt vienkāršāk būtu tos dažus mērgļus pakārt, nekā likt mirt simtiem tūkstošiem?

WhatDoesTheFoxSay avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Gada RAKSTS 2017Medaļa Dienas doma
  WhatDoesTheFoxSay 14.01.19 23:51
0
0

atbildot uz Spaik komentāru " Pasludinot jewish state, tika oficiāli ... "

Tu literally pats tikko pierādīji my point. Good job.

Parādi man kaut vienu gadījumu, kur palestīnieši ir nelikumīgi izddzīti'' Izraēla literally ir izveidota, nelikumīgi izdzenot palestīniešus no mājām. 

https://en.wikipedia.org/wiki/1948_Palestinian_exodus

https://www.aljazeera.com/news/2018/03/lrc-israel-demolished-5000-homes-jerusalem-180314130519139.html

https://www.theguardian.com/commentisfree/2018/jun/14/israel-destroy-palestinian-village-khan-al-ahmar

https://www.rt.com/news/377673-palestinian-homes-demolition-record/

Spaik avatars
Medaļa SpoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoks
  Spaik 07.01.19 13:39
0
0

Pasludinot jewish state, tika oficiāli atzīts, ka pamat iedzīvotāji Izraēlā ir ebreji un to piekoptā reliģija, tradīcijas un kultūra ir galvenā valstī, tur vispār nekas nav pasludināts, ka ebreji ir pārāki par palestīniešiem. 

''Bet izraēlas pilsonību nosaka, tas ir pasaka, kuri sevi varēs saukt par izraēliešiem, Israeli citizenship law, kas balstās uz law of return, kas ir viens no pamatlikumiem. Tas nozīmē, ka tava versija ir klaji meli un propoganda."' Ar šo es gribēju pateikt, tu sakot, ka konstitūcija(pamatlikumi) neparedz, kas ir izrēlieši, esi centies maldināt.

"Manuprāt, tas, ka palestīnieši tiek izdzīti no mājām, lai tā vietā celtu mājas ebrejiem jau ir pietiekams pierādījums. Vai arī atšķirīgie sodi par arāba vai ebreja nogalināšanu." Parādi man kaut vienu gadījumu, kur palestīnieši ir nelikumīgi izddzīti no mājas, vai arī, kur ir rakstītis, ka sodi ir atšķirīgi par arāba vai ebreja nogalināšanu.

WhatDoesTheFoxSay avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Gada RAKSTS 2017Medaļa Dienas doma
  WhatDoesTheFoxSay 06.01.19 19:25
0
0

atbildot uz Spaik komentāru " 2 un 3 ridkopai es pamatā piekrītu, tāpēc es ... "

''Pasludinot Latvijas neatkarību arī tika skaidri akcentēts, tagad šī būs latviesu valsts. Bet tas nenozīmē, ka citas minoritātes tiks diskrimiētas vai aizskartas'' Tu actually tikko to uzrakstīji? Izraēlā literally notiek masveida diskriminācija pret palestīniešiem. Manuprāt, tas, ka palestīnieši tiek izdzīti no mājām, lai tā vietā celtu mājas ebrejiem jau ir pietiekams pierādījums. Vai arī atšķirīgie sodi par arāba vai ebreja nogalināšanu. Vai arī tas, ka Izraēlas skolās māca anti-arābu propagandu.

Izraēla pieņem likumus tho. Pasludinot sevi par ''jewish state'', tiek pasludināts arī tas, ka šajā valstī ebreji ir pārāki par minoritātēm. Pat ja tu nepiekrīti šim apgalvojumam, tev jāsaprot tas, ka Izraēla jau vairākas dekādes apspiež palestīniešus, un Izraēlas valdībā augstos amatos ir neskaitāmi cilvēki, kas grib redzēt genocīdu pret palestīniešiem un citām arābu tautām, tāpēc nav grūti saprast, kāds ir šī likuma ''konteksts''.

''Bet izraēlas pilsonību nosaka, tas ir pasaka, kuri sevi varēs saukt par izraēliešiem, Israeli citizenship law, kas balstās uz law of return, kas ir viens no pamatlikumiem. Tas nozīmē, ka tava versija ir klaji meli un propoganda.'' Nesaprotu, ko tu mēgināji pateikt ar šo rindkopu. 

Spaik avatars
Medaļa SpoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoks
  Spaik 06.01.19 11:38
0
0

atbildot uz WhatDoesTheFoxSay komentāru " Tieši pēc Izraēlas konstitūcijas tā nav, es j... "

2 un 3 ridkopai es pamatā piekrītu, tāpēc es neko tur nekomentēšu,bet pirmā rindkopa ir pilnīgs sviests, tajā brīdī, kad tu no filozofēšnas pārei patiesu faktu noraidīšanā, tu pārkāp robežu.

Sāksim ar to, ka national state law jeb jewish state law nav iekļauts neviens punkts par to, kas ir un kas nav Israēlas iedzīvotāji, pats ši pamatlikuma saturs neietver neko jaunu, tas ir vairāk simbolisks, jo viss, kas tur ir rakstīts, jau senāk ir noregulēts. Atsauce, kur tu varēsi izlasīt national state law: https://knesset.gov.il/laws/special/eng/BasicLawNationState.pdf

Bet izraēlas pilsonību nosaka, tas ir pasaka, kuri sevi varēs saukt par izraēliešiem, Israeli citizenship law, kas balstās uz law of return, kas ir viens no pamatlikumiem. Tas nozīmē, ka tava versija ir klaji meli un propoganda.

Lai visiem būtu skaidrs - Israēlā nav konstitūcijas bet tā ir aizstāta ar vairākiem Pamatlikumiem (basic law), kuri darbojas konstitūcijas vietā.

Pasludinot Latvijas neatkarību arī tika skaidri akcentēts, tagad šī būs latviesu valsts. Bet tas nenozīmē, ka citas minoritātes tiks diskrimiētas vai aizskartas, jo pēc starptotiskiem likumiem, kurus ir parakstījusi gan Latvija, gan Israēla valsts nacionalitāti iegūst visi tās pilsoņi. Protams, Israēlas gadījumā abas no pusēm gan ebreji, gan arābi ir ļoti nacionāli noskaņoti un negrib saukties zem viena vārda - izraēlieši.

WhatDoesTheFoxSay avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Gada RAKSTS 2017Medaļa Dienas doma
  WhatDoesTheFoxSay 05.01.19 15:16
0
0

atbildot uz Spaik komentāru " Man sāk likties, ka tas nekad nebeigsie... "

Tieši pēc Izraēlas konstitūcijas tā nav, es jau iepriekšējā komentārā pieminēju, ka viņi šovasar sevi pasludināja par ''jewish state'' - tas ļoti labi parāda, ka Izraēlā vairākums iedzīvotāju ir borderline fašisti, un, ka pat valdība neuzskata palestīniešus par vienlīdzīgiem cilvēkiem. Pietiek whitewashot Izraēlas noziegumus pret Palestīnu.

Pēc gandrīz astoņiem karā pavadītiem gadiem lielākā daļa Sīrijas atbalsta Asadu. Ne tāpēc, ka viņš būtu ideāls, bet gan tāpēc, ka viņs ir labākais variants un viņa valdība savieno valsti.

Tas ir pretty much tas, ko dara jebkura lielvalsts. Bet ASV situācija ir citāda, jo viņi atbalsta/ paši piedalās ļoti daudzu konfliktu izraisīšanā un gaitā. Es nevaru nosaukt nevienu citu valsti, kura karotu tik daudz un tādos apmēros, visos major karos ir iesaistīta ASV.

Spaik avatars
Medaļa SpoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoks
  Spaik 04.01.19 21:50
0
0

Man sāk likties, ka tas nekad nebeigsies.

Es to saprotu un ļoti labi zinu, bet pēc valsts konstitūcijas, tomēr izrēlieši ir visi Izraēlas pilsoņi

Daļa cilvēku gribēja un aizvien grib režīma nomaiņu Sīrijā, bez šī priekšnoteikuma karš vispār nevarētu sākties, protams redzot karu, cilvēki sāk atbalstīt to pusi kura visātrāk var ieviest mieru. Veigsmīgās revolūcijās ne vienmēr vajag vairākumu tautas atbalsta, bet gan pietikoši daudz neapmierināto, kas ir gatavi mirt par izmaiņām valstī un "par labāku nākotni".

Es piekrītu ka Sīrijā atbalsts Asadam ir bijis pietiekoši liels, bet pēdējos gados pirms Pilsoņu kara, tas bija sācis kristies augot neapmierinātībai valstī un to vienkārši izmantoja ASV.

Es neminēju, ka Sīrieši gribēja ASV iesaisti, tāpat kā jebkuras citas valsts iejaukšanos.

Par Ķīnu es biju domājis raugoties perspektīvā. Jo tā pielieto citas metodes nekā ASV, tāpēc Ķīnas ietekme izpaudīsies daudz lēnāk, bet kad tā sāks parādīties būs jau par vēlu. Ķīna neizmanto iekarošanas politiku, kur valstī tiek gāzts režīms un ielikts jauns labvēlīgs režīms, bet gan ekonomiski pakļaujot valstis, aizdodot tādas summas, kuras nabadzīgās valstis nekad nespēs atdot.

WhatDoesTheFoxSay avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Gada RAKSTS 2017Medaļa Dienas doma
  WhatDoesTheFoxSay 04.01.19 20:45
0
0

atbildot uz Spaik komentāru " Tagad es sapratu, ja tu dali ebrejus no... "

Palestīnieši paši sevi nesaista ar Izraēlu. Un Izraēla pati neskaita palestīniešus pie Izraēlas iedzīvotājiem (viņi šovasar sevi pasludināja par ''jewish state'', kas jau par daudz ko liecina), lai gan tajā pašā laikā apgalvo, ka Palestīna pieder viņiem (kas ir pretty false). 

Yeah, bet still - Krima ilgstoši atradās zem Krievijas kontroles. Tas ar daudz ko neatšķirās no nepierādītiem faktiem, kurus Izraēla izmanto par pamatu savam tiesībām eksistēt. 

''Bet runājot par Sīriju, tur cilvēki gribēja režīma maiņu'' What? Tas, ka tev viens sīrietis saka, ka tā ir, nenozīmē, ka tā ir. Ir pietiekami daudz (pat vairāk) sīriešu, kas saka pretējo. Salīdzini situāciju Sīrijas valdības kontrolētajās teritorijās ar džihādistu (tajā skaitā Sīrijas ''mērenā opozīcija'') kontrolētajam teritorijām. Sīrijā vienmēr ir bijis liels atbalsts Assadam. 

Sīrija ir viena no tām valstīm, kurā ir ļoti liels anti-amerikāņu sentiments (manuprāt, ļoti pamatoti). Tā kā nav tā, ka sīrieši uzskatītu ASV par ''glābējiem'' vai gribētu viņu palīdzību or smth.

ASV negatīvā ietekme uz pasauli ir stipri lielāka nekā Ķīnas. Kad Ķīna pēdējo reizi iebruka kādā svešā valstī?

Spaik avatars
Medaļa SpoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoks
  Spaik 04.01.19 20:21
0
0

Tagad es sapratu, ja tu dali ebrejus no izreliešus atsevišķi, tas visu maina(kas nav tas pareizākais, jo ar vārdu izrelieši tik apzīmēti visi Izraēlas pilsoņi, tajā skaitā arī palestīnieši un citas nacionalitātes) Bet es tagad tev piekritīšu šajā jautājumā.

Runājot par Krimu, tas nav vēsturisks fakts. Pirmkārt, tur senāk vispār nedzīvoja slāvi. Otkārt, pat Vidzemes teritorija ir ilgāk atradusies zem Krievijas impērijas nekā Krima. Tas viss vienkārši ir propagandas radīts. Jo krievi Krimu skaita par vietu, kur tie ieguva uzvaras karā pret Osmāņu impēriju, tāpēc viņu apziņā ir šis fakts.

Par Lībiju ess tev pilnīgi piekrītu, jo tas pat ir pierādīts, kā amerikāņi apmeloja Kadafī. Par Irānā notiekošo manas zināšanas nav pietiekoši pilnīgas, lai es par to varētu, kaut ko iekomentēt. Bet runājot par Sīriju, tur cilvēki gribēja režīma maiņu, protams, viņi nekad nebūtu gribējuši tik asiņainu un  tik ļoti ārvalstu interešu piesātinātu režīma nomaiņu. Man vienreiz bija saruna ar sīrieti par šo tēmu, kur man pateica tā, ka rietumu mēdiji daudz maz stāsta taisnību par Sīrijā notiekošo, bet krievu mēdiji ir pilni melu, un šiem vārdiem es ticēšu daudz vairāk, nekā kaut kam rakstītam internetā.

Manuprāt tautas gribu pēc režīma maiņas, ļoti labi parādās Jemenā, jo jau 2011. gadā sākoties pilsoņu karam, pietika ar to, ka tika nomainīts prezidents, un tā tas 2012. gadā beidzās, bet tautai jūtot, ka izmaiņu nebūs, tās cerības tika pilnībā iznīcinātas, tāpēc sākoties nākošam pilsoņu karam Huti varēja tik ātri pārņemt vadību valstī, jo tagad viņiem bija tautas atbalsts, protams, ar laiku Pilsoņu karš Jemenā kļuva par kaut ko vairāk, kā tikai Pilsoņu karš, un tauta vairs neatbalsta īsti neko, kā tikai ātrāku mieru.

Sākotnēji es biju domājis, ka tu runājot par režīmu maiņu biji domājis tieši Jemenu un Sīriju, jo tās tu biji pieminējis. Tāpēc es pieminēju, ka tu balsties uz teorijām, bet ņemot Lībiju vai Irānu, tur protams es tev pilnīgi piekrītu. Kā arī es piekrītu, ka Sīrijā režīms tika gāzts ar ASV svētību, bet tomēr tam bija tīri liels tautas atbalsts.

Vāciju es paņēmu tāpēc, ka tu biji rakstījis, ka rietumvalstis ir lobistu ietekmētas. Tā vairāk bija pieiešanās pie vārdiem, nekas vairāk, jo skatoties uz Vāciju, tur lobistu ietekmi ir tiešām grūti manīt.

''Tomēr šī raksta jēga nebija, lai tas saturētu bieži vien izskanējušu informāciju par kādu no karojošajām pusēm(savas domas par Irānu es piemināju komentārā), kura nav un visticamāk nekad netiks pierādīta, cik katrs ir nogalinājis vai finansējis kādu, bet gan izklāstīt oficiāli apstiprinātus faktus(piekrītu, ka salīdzinot sunītu un šiītu savstarpējās attiecības pārspīlēju mazliet). Jo uzrakstīt rakstu, kas balstās uz teorijām un sazvērestībām ir daudz vieglāk''    Izlasot šo tekstu pat vairākas reizes es vienalga nespēju saskatit savu nostāju, bet OK, pieņemsim, ka rakstot šo rindkopu es biju vairāk nostājies amerikas pusē. Es vienkārši ar to visu gribēju pateikt, ka mūsdienās ASV iesaiste un ietekme tiek mazliet pārspīlēta, jo jāsaprot, ka tā vairs nav tik varena un dižena kāda tā bija agrāk, jo pamazam šī impērija brūk. Mūsdienās vairāk būtu jāskatās uz Ķīnas pusi, īpaši ja runā par Āfriku, bet tas ir tikai MANUPRĀT.

Uz to es arī domāju, ka mūsu diskusiju, kura bija pārdomu pilna, vajadzētu beigt. Jo pamatā lielākoties esam atraduši kopsaucējus kam abi varam piekrist.

Bija interesanti skatīties, kā mūsu komentāri paliek tik garāki un garāki.(manuprāt, te pat varētu radīt vismaz vienu pārdomu rakstu par globālo situāciju pasaulē no mūsu komentāriem,lol)

WhatDoesTheFoxSay avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Gada RAKSTS 2017Medaļa Dienas doma
  WhatDoesTheFoxSay 04.01.19 16:27
0
0

atbildot uz Spaik komentāru " Es pilnīgi piekrītu, ka tas nav pilsoņu... "

Well, savā ziņā tu tāpat radi dezinformāciju, bet okay...

Teritorijas mainās. Latvieši arī vēsturiski dzīvojuši citās teritorijās, un Latvijas teritorijā ir dzīvojušas citas tautas, bet tas nenozīmē, ka Latvijai ir tiesības pieprasīt atpakaļ teritorijas no, for example, Lietuvas. Tas, uz ko pamatojās Izraēla ir tieši tāds pats ''arguments''. Tas ir arī ''arguments'', ko izmanto kolonizācijas un imperiālisma aizstāvji. Btw, es nenosaucu ebrejus par kolonizatoriem. Es nosaucu izraēliešus/cionistus par kolonizatoriem, jo Palestīnā mierīgi jau tūkstošiem gadu ir dzīvojuši ebreji. Tas nav palestīniešu - ebreju konflikts, tas ir palestīniešu - izraēlas konflikts. 

''tava versija ir tā, ar ko krievijas mēdiji apstrādāja krievus.'' Actually, tas ir vēsturisks fakts, ko Krievija izmantoja, lai aizstāvētu Krimas pievienošanu Krievijai.

Šo valstu iedzīvotāji. Par piemēru var ņemt Lībiju, kurā bija ļoti liels atbalsts Lībijas līderim Kadafi, valstī bija bezmaksas izglītība, augstas algas. Es it kā neredzu, kā lielākajā daļā attīstīto valstu iedzīvotaju cilvēki gribētu režīma maiņas. Tas pats ar Irānu, kurā notiek lieli protesti, kas atbalsta Iranas valdību, par ko medijos tik pat kā neko neraksta, bet tik līdz notiek kāds neliels protests pret valdību, tā šis fakts tiek sensacionalizēts medijos. Un tas pats Sīrijā, kur vairākums iedzīvotāju atbalsta valdību un kur notiek parādes par godu Sīrijas valdībai, kad tā atbrīvo kādu pilsētu no teroristiem un ASV sponsorētajiem džihādistiem. ''sazvērestības teoriju piekritējiem'' - tu atkal izmanto šo terminu, lai nomelnotu cilvēkus, kas neatbalsta karu. Tās nav sazvērestības teorijas. ASV patiešam ir nogāzuši valdības Lībijā, Irākā, Afganistānā, Haiti un daudzās citās valstīs, un radījuši katastrofālas sekas, kā arī abruņojuši dažadus grupējumus, kas nostājas pret dažādam valdībām (tajā skaitā vairākas teroristu organizācijas).

''pastāsti tu man kādi tavuprāt lobisti vada Vācijas kancleri Angelu Merkeli''. Kāpēc konkrēti Merkeli? Ja mēs runājam tieši par Vāciju, tad es neredzu nekādu īpašu lobiju ietekmi, bet, ja mēs runājam par ASV, tad tur var redzēt, kā militāri industriālais komplekss (ieroču ražotāji), Izraēlas lobijs vai dažādas industrijas. Un ASV bieži vien tieši vai netieši kontrolē daudzu mazāku valstu politiku.

''Es nespēju saprast, kur es esmu pieminējis ka rietumu noziegumiem ir ''sazvērestības teorijas?'' Basically viss šajā tekstā ''Tomēr šī raksta jēga nebija, lai tas saturētu bieži vien izskanējušu informāciju par kādu no karojošajām pusēm(savas domas par Irānu es piemināju komentārā), kura nav un visticamāk nekad netiks pierādīta, cik katrs ir nogalinājis vai finansējis kādu, bet gan izklāstīt oficiāli apstiprinātus faktus(piekrītu, ka salīdzinot sunītu un šiītu savstarpējās attiecības pārspīlēju mazliet). Jo uzrakstīt rakstu, kas balstās uz teorijām un sazvērestībām ir daudz vieglāk'' parāda tavu nostāju.

Spaik avatars
Medaļa SpoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoks
  Spaik 03.01.19 19:35
0
0

Es pilnīgi piekrītu, ka tas nav pilsoņu karš, bet, lai rakstā es varētu rakstīt ka tas nav pilsoņu karš, bet gan kaut kas cits, man to sīki un detalizēti vajadzētu argumentēt, kāpēc tā ir, jo savādāk es radītu dezinformāciju priekš cilvēkiem, kuri par šiem konfliktiem īpaši neinteresējas, ko es pa visam nevēlos.

Es necenšos attaisnot Izraēlas valdības darbības, es vienkārši uzskatu, ka ebrejiem bija tiesības atgriezties zemē kurā tie bija dzīvojuši pirms 2000 gadu, protams, kā viņi to ir izdarījuši, slepkavojot un iznīcinot palestīniešus nav pareizi un viņu darbības vajadzētu sodīt, es vienkārši nepiekrītu, ka viņi ir kolonizatori, es lietotu citus vārdus, ebreju raksturošanai.

Krievija anektējot krimu juridiski pamatojās uz Krimā notikušo referendumu, tava versija ir tā, ar ko krievijas mēdiji apstrādāja krievus.

Pirmkārt, tu raksti "lai rietumvalstis varētu teikt, ka šo valstu iedzīvotāji grib "režīma maiņu"", kas tev liek domāt, ka iedzīvotāji negrib režīma maiņu. Tas ir tik populāri starp sazvērestības teoriju piekritējiem teikt, ka īstenībā cilvēki nemaz tā īsti negribēja režīma maiņu, bet to izraisīja ASV un tā ir atbildīga par pilnnīgi visu.

Otkārt,  tu raksti: "Es vairāk uztraucos par lobijiem, kuri daļeji vai pilnībā kontrolē rietumvalstu ārpolitiku un iekšpolitiku", pastāsti tu man kādi tavuprāt lobisti vada Vācijas kancleri Angelu Merkeli, man ļoti gribas zināt tavu viedokli šajā ziņā, ja tu vari tik droši teikt, ka rietumvalstis ir lobistu kontrolētas.

Īstenībā šie divi tavi izteicieni, ir teoriju un sazvērestību radīti un iespējams pat nav tuvu ptiesībai(tikai iespējams).

Es nekad nebūtu tik drošs, lai pie komentāriem, kuri ir tapuši, lai diskutētu par ārpolitikas jautājumiem pierakstītu, ka es neizmantoju sazvērestības teorijas, ja daudzas, lietas mums ir tik stipri iegājušas apziņā, ka mēs pat nepamanām, ka tās var arī nebūt īstas.

P.S Es nespēju saprast, kur es esmu pieminējis ka rietumu noziegumiem ir ''sazvērestības teorijas? Ja es esmu radījis pārpratumu, tad es tagad droši varu pateikt, ka es nedomāju, ka rietumu noziegumiem ir ''sazvērestības teorijas.

WhatDoesTheFoxSay avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Gada RAKSTS 2017Medaļa Dienas doma
  WhatDoesTheFoxSay 03.01.19 18:31
0
0

atbildot uz Spaik komentāru " Lai vai kā tas tomēr vēsturē paliks, kā Jemen... "

That's not my point tho. Es vienkārši uzskatu, ka saucot Jemenas karu par ''pilsoņu karu'', tiek whitewashoti ārvalstu noziegumi pret šīs valsts iedzīvotājiem. Es vainoju rietumus pie situācijas Tuvajos Austrumos tieši tapēc, ka rietumvalstu (it īpaši ASV, Lielbritānijas un Francijas) ārpolitika un imperialisms ir izraisījuši visus karus un konfliktus šajā reģionā.

Tas ir attaisnojums septiņas dekādes ilgiem noziegumiem un terorismam pret palestīniešiem? Izraēla gandrīz katru dienu nogalina kādu palestīnieti. Kā kaut ko tādu vispār var attaisnot? Ja tavs arguments ir kaut kāds bullshit par drošību, tad pat vari neatbildēt, jo atliek tikai paskatīties, kas ir tie cilvēki, ko Izraēlas armija brutāli nogalina, tad var atrast pietiekami daudz informācijas par bērniem, sievietēm, invalīdiem, žurnalistiem, mediķiem, cilvēkiem ar mentālām problēmām, etc. ''es līdzību saskatu ar Latviju''. This is just sad. Latvijai ir daudz vairāk kopīga ar Palestīnu un to, kam jāiet cauri palestīniesiem, nevis Izraēlu, kas basically apspiež palestīniešus. Btw - ja tu uzskati, ka tas, ka ebrejiem (pat tiem, kam nav nekāda saistība ar Tuvajiem Austrumiem) ir tiesības izdzīt palestīniešus no viņu zemēm un mājam, tu arī atbalsti to, ka Krievija paņēma atpakaļ Krimu, jo viņi pamatojās uz kaut ko līdzīgu, tikai no nesenākas vēstures un ar krietni vairāk pierādījumiem.

''Jo uzrakstīt rakstu, kas balstās uz teorijām un sazvērestībām''. Is this a roast? Tu actually mēgini pateikt, ka statsistika un fakti par rietumu noziegumiem ir ''sazvērestības teorijas''? This is peak imperialism. ''liela daļa no šīm teorijām nāk no lobistu puses'', lmao. Es vairāk uztraucos par lobijiem, kuri daļeji vai pilnībā kontrolē rietumvalstu ārpolitiku un iekšpolitiku, un nepārtraukti mēgina gūt peļņu no iznīcības. Ja mēs runājam par sazvērestības teorijām, nekas no manos komentāros minēto nebija sazvērestības teorijas. 

Is that a bad thing? Es pārsvarā iekomentēju tikai rakstus par globālo politiku, jo mani tik pat kā nekas cits šajā saitā vairs neinteresē.

Spaik avatars
Medaļa SpoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoks
  Spaik 02.01.19 16:52
2
2

atbildot uz WhatDoesTheFoxSay komentāru "Tā versija, ko pasniedz ANO pati par sevi lieci... "

Lai vai kā tas tomēr vēsturē paliks, kā Jemenas 2015. gada pilsoņu karš. Cik es noprotu, tu vispār izvēlies neticēt nekam, pasaki, kas, tavuprāt, tad sponsorē hutus , jo 3 gadus nevies bez plaša munīcijas un ieroču atbalsta neizturētu, tas ir dārgs prieks, ko maz valstis vispār var atļauties? Protams, visvieglāk jau ir visā vainot Ameriku un Rietumus, ka tās vienmēr tīšu prāt destabilizē situāciju Tuvajos austrumos , vai tu vispār esi kādreiz runājis ar kādu cilvēku no karu skartajām zonām(aci pret aci, nevis virtuālajā vidē)? Tad tu saprasu, ka neviss ir tik vienkārši kā es vai tu saprotam.

Tomēr runājot par Izreālu, tābija viņu zeme pirms viņus padzina, protams, paejot nepilniem 2 tūkstošiem gadu, viņi ir mainījušies, tomēr viņi ir un paliek ebreji, es līdzību saskatu ar Latviju, kad pēc Latvijas nodibināšanas un Brīvības cīņu beigām tika veikta agrārā reforma, tā tka pamatota uz 700 gadus vecu latviešu piederību un kontroli pār šo zemi, lai arī baltvācieši pat sūdzējās Tautu savienībā, viņu sūdzības tika noraidītas, jo tika skaidrots, ka tās ir latviešu zemes un latviešiem ir tiesības uz to, ar ebrejiem notika tikai drusku savādāk, tie tika nevis paverdzināti savā zemē, bet izsvaidīti pa Eiropu, kur gadsimtiem daudzās jomās un tautās tika atstumti un izsmieti.

Tomēr šī raksta jēga nebija, lai tas saturētu bieži vien izskanējušu informāciju par kādu no karojošajām pusēm(savas domas par Irānu es piemināju komentārā), kura nav un visticamāk nekad netiks pierādīta, cik katrs ir nogalinājis vai finansējis kādu, bet gan izklāstīt oficiāli apstiprinātus faktus(piekrītu, ka salīdzinot sunītu un šiītu savstarpējās attiecības pārspīlēju mazliet). Jo uzrakstīt rakstu, kas balstās uz teorijām un sazvērestībām ir daudz vieglāk, kas arī uz cilvēkiem labāk iedarbojas, un bieži vien rada sabiedrībā nepareizus uzskatus, tomēr ir jāceras, ka liela daļa no šīm teorijām nāk no lobistu puses, kas slepus cenšas graut kāda reputāciju un radīt propagandu sev par labu.

P.S Rakstot rakstu, bija nojauta, ka tu iekomentēsi.

WhatDoesTheFoxSay avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Gada RAKSTS 2017Medaļa Dienas doma
  WhatDoesTheFoxSay 02.01.19 15:35  
0
0
atbildot uz Anonīms komentāru " tādas likstas arī ir Latvijā, piedevām ... "Tu joko, vai ne? Lai salīdzinātu Latvijas situāciju ar karu, kurā ir miruši/ uz miršanas robežas atrodas vairāki miljoni cilvēku ir visabsurdākā lieta, ko tu varētu pateikt.
WhatDoesTheFoxSay avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Gada RAKSTS 2017Medaļa Dienas doma
  WhatDoesTheFoxSay 02.01.19 15:33  
0
0
atbildot uz Spaik komentāru " Es pilnīgi piekrītu, ka Jemenā nenotiek pilso... "Tā versija, ko pasniedz ANO pati par sevi liecina, ka Jemenā nenotiek pilsoņu karš. "Pilsoņu karš" ir termins, ko rietumu imperiālisti jau labu laiku izmanto, lai apzīmētu karus, kuros viņu sponsorēti grupējumi/valstis karo pret kādas suverēnas valsts valdību/ iedzīvotājiem, lai rietumvalstis varētu teikt, ka šo valstu iedzīvotāji grib "režīma maiņu". Tas ir exactly tas, kas šobrīd notiek Sīrijā vai Jemenā. Izraēlieši ir literally kolonizatori - vairāki miljoni eiropiešu ar rietumu lielvaru (Lielbritānija un ASV) atbalstu aizbrauc uz zemi, kurā vairāk kā tūkstots gadus dzīvo palestīnieši, vardarbīgi viņus izdzen no viņu pašu mājām un septiņas dekādes vēlāk turpina okupēt palestīniešu zemes un apspiest palestīniešus, ar rietumvalstu finansējumu. Un par to "vēsturisko piederību" - kāds aškenazi ebrejiem (Austrumeiropas izcelsme) vai sefardi ebrejiem (no Spānijas) ir sakars ar Tuvajiem Austrumiem? Tas, kas notiek Izraēlā ir tīrākais koloniālisms. Tu pats rakstā minēji, ka nav patiešām zināms, vai Irāna sponsorējā Houthi rebels. Es domāju, ka pirms šādu komentāru (ka Irāna ir "vainīga") izteikšanas vajag kārtīgi pārliecināties par faktiem. ASV jau kopš Irānas revolūcijas vaino Irānu pie gandrīz visām pasaules problēmām, tāpēc ASV es neuzskatu par objektīvu avotu.
dzigiiiitsss@speles avatars
Medaļa ZeltrocisMedaļa BakalaursMedaļa Recidīvists
  dzigiiiitsss@speles 02.01.19 14:52
0
0

  

virs 9 mini raksta, tas bērns kādreiz nākotnē dos labumu pasaulei, ticiet man, tāpēc arī atbalstiet kā mākat un varat.

Spaik avatars
Medaļa SpoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoks
  Spaik 02.01.19 10:28
1
1

atbildot uz WhatDoesTheFoxSay komentāru " "Pilsoņu karš". Kāpēc cilvēki vēljoproj... "

Es pilnīgi piekrītu, ka Jemenā nenotiek pilsoņu karš, bet gan citu valstu interešu konflikts, tomēr es pieturos, pie versijas, kā tas tiek pasniegts no  ANO puses. Par reliģijām es tev arī pilnībā piekrītu, tomēr, mana versija ir tākura tiek pasniegta arābu valstu iedzīvotājiem, lai iegūtu lielāku tautas atbalstu, lai varētu iesaistīties šajos konfliktos. Bet es tev nepiekrītu par Irānas atbalstu, jo Irānas valstīs nav tikai atbalstīt tikai šītu valstis, bet piemēram valdības, kas būs šiītiem labvēlīgas. Piemērm, Bašārs al Asads ir Alawites ticības pārstāvis,kas ir šiītu reliģijas atzars. Lībijā tur ir vēsturiski ļoti sarežģīti, jo Lībija ir(bija) viena no retjām sunītu valstīm, kas spēcīgi atbalstīja Irānu, kā arī tur ir par naftas urbumu kontroli un naftas ostām, kas piegadā naftu Eiropai. Palestīniešu atbalsts ir kā visu arābu vienota cīņa, kur arābi skatās pāri islāma sazarotajiem reliģijas virzieniem. Tomēr es nenosauktu izrēliešus par koloniztoriem, jo vēsturiski tā ir bijusi viņu dzimtā zeme, līdz brīdim, kad ebreju sacelšanās rezultātā(66. gads) Senā Romas impērija izklīdināja ebrejus pa visu Eiropu.

Tomēr manuprāt, Irāna ir vairak atbildīga par Jemenā notiekošo, jo tā sāka sponsorēt Hutus un tas palīdzēja tiem iegūt ātru uzvaru no sākuma, bet amerikāņi un sunītu arābi, tik cenšas nosargāt un nepielaist šiītu nemierniekus pie kontroles valstī, kura pamatā kontrolē Bābelmandebas šaurumu caur kuru Persijas līča valstis piegādā naftu Eiropai

Anonīms
Anonīms 02.01.19 06:04
0
0

tādas likstas arī ir Latvijā, piedevām vēl nodokļus maksājam.  pilsoņu karš