1

Labs rīts!
Atkal jaunumi... un atkal sliktumi. Kā vienmēr.

Igaunijā ir daudz mazāk politiskās partijas nekā Latvijā, jo... Igaunijā vēlēšanās nedrīkst piedalīties politiskās apvienības. Vai nu ir, vai nu nav, nevis nav un kopā arī nekas labs nebūs - tā radās Visu Latvijas Maksātnespējai/LNNK (Nacionālā Maksātnespēja).

Arī Latvijā šo likumu vajag.

"Viens no līdzšinējiem politikas veidošanas instrumentiem ir deviņdesmitajos gados radusies no Satversmes neizrietoša institūcija – Koalīcijas padome, kurā valdošās politiskās partijas aiz slēgtām durvīm vienojas par valstij un sabiedrībai būtiskiem jautājumiem. Tomēr demokrātiskas un tiesiskas valsts standarts pieprasa, lai diskusijas vieta ir nevis pašas politiskās elites radīts konstitucionālās iekārtas piedēklis, bet tautas ievēlēta institūcija – Saeima.
Sabiedrībai jāzina lēmumu argumentācija un katras politiskās partijas nostāja, turklāt, iespējams, ka tieši līdzšinējā prakse – izlemt jautājumus ārpus parlamenta – ir iemesls, kāpēc Latvijā nav kvalitatīvu parlamentāro debašu. Parlamentārās procedūras nedrīkst būt formālas. Arī sabiedrībai jākļūst neiecietīgai pret novirzēm no demokrātiska politiskā procesa."

Šādi 2011. gada 27. septembrī izdevumā “Jurista vārds” izteicās Gatis Litvins, LU tiesībzinātņu doktors.

Komentāri 1

0/2000

Nu nafig kaut ko šitādu spokos. ZB jau. Būsi jau ar savu Gobzemi visus izbesījis līdz vēlēšanām

 0  2 atbildēt