9

 48  3

Pēc pēdējiem statistikas datiem, 2018. gadā piedzima mazāk par 20 000 bērnu. Jau gandrīz 30 gadus ilgstošā demogrāfiskā situācija - mirstības pārakums pār dzimstību, kas mērāms tūkstošos, rada reālus draudus turpmākai nācijas pastāvēšanai.

Visi ir dzirdējuši par evolūcijas teoriju. Īsumā - izdzīvo un atstāj pēcnācējus tie organismi, kas ir veiksmīgi adaptējušies. Tā kā šīs adaptācijas nodrošina gēni, tad varētu teikt, ka gēni ir tie, kas savā starpā konkurē par izdzīvošanu. Tomēr evolūcija ir lēns process, salīdzonot to ar mūsdienu mainīgo pasauli.

Bet, kas par savu eksistenci un iespēju vairoties cīnās šodien? Idejas. Veiksmīgākās no tām tiek nodotas no personas uz personu, no datu nesēja uz datu nesēju, bet neveiksmīgās iet bojā, tās tiek aizmirstas vai pat izsmietas.

Skaidrs, ka rietumu sabiedrībā nepastāv dabiski šķēršļi izdzīvošanai. Mēs varam lepoties ar daudzu dabas spēku uzveikšanu, izmantojot higiēnas atziņas un plašu medikamentu sortimentu. Tomēr mēs turpinām izmirt. Šoreiz tā ir brīva izvēle. To ietekmē idejas. Mūsdienu rietumu cilvēks par galveno uzskata naudu, patēriņu, baudu un bezrūpību. Retais to atzīs, bet, pat noliedzot savu egoismu, rīkosies tā, lai tiektos uz šīm (pseido)vērtībām.

Mani nebeidz pārsteigt mūsdienu cilvēka tuvredzība un neapdomība. Nereti par viennozīmīgi labu uzskatām feminismu, kaut arī tas nereti tiek izmantots, lai ierobežotu vīriešu tiesības. Piemēram, vai nešķiet absurda doma, ka vienas profesijas abu dzimumu speciālistiem jāsaņem vienāds atalgojums, ja vidēji sievietēm ir mazāka darba pieredze? Sieviete nevar veltīt visus savus aktīvās dzīves gadus tikai darbam. Nereti medijos dzirdamas slavas dziesmas sievietēm, kas veic vīrieša darbus - armijā, politikā - pat nepadomājot par šo profesiju pielāgotību daiļajam dzimumam. Politika ir cīņa, bet sievietes savstarpējās attiecības veido uz koorperācijas pamata, iepretim vīriešu dabiskajai tieksmei cīnīties un uzvarēt.

Sieviešu iesaiste darba tirgū dažas desmitgades deva būtisku IKP kāpumu, tomēr mūsdienās ir redzama medaļas otra puse. Daudzās Eiropas valstīs, ieskaitot mūsu zemi, strauji pieaug senioru īpatsvars sabiedrībā. Tas palielina nodokļu slogu reproduktīvajā vecumā esošajiem, apgrūtinot jaunu ģimeņu veidošanu un stipri ierobežojot tās izmēru. Sabiedrība turpina novecot un rietumu cilvēki, neatstājot pietiekošu skaitu pēcnācēju, lēnām izmirst, līdzi paņemot progresīvākos kultūras, filozifijas, zinātnes, bet svarīgākais cilvēcisko vērtību ideālus.

Daba tukšumu nemīl. Vietā nāks citas sabiedrības, citas kultūras, kas tur cieņā ģimenes vērtības. Tās cita starpā nosaka skaidri nodalītas dzimumu lomas. Uzsveru, ka lomas, nevis to, ka viens dzimumus ir labāks par otru. Ir nepieciešama gan sievietes gādība, rūpes un dzemdību mokas, gan vīrieša spēja nodrošināt un aizsargāt ģimeni un valsti.

Komentāri 9

0/2000

Vai mēs vēlamies, lai būtu kā musulmaņu valstīs - sieviete kā dzīvais inkubators, kas ražo bērnus un tuntulē pa māju? Tur ir liela dzimstība, bet neredz ģeniālus arhitektus, ārstus, inženierus u.t.t. Vai tomēr mēs vēlamies sabiedrību, kur sieviete ir partneris vīrietim. Esmu par brīvu, līdztiesīgu, radošu personību - sievieti! Ja tādēļ ir jāizmirst - 99% dzīvnieku sugu ir izmirušas, nebūsim izņēmums.

 6  0 atbildēt
Feminisms klasiskajā izpratnē un feminisms mūsdienu izpratnē ir divas dažādas lietas. Mūsdienu feminisms atgādina Orvela Dzīvnieku fermu, kur sievietes-feministes pašas tiecās uz cūku lomu - vēlās būt vienlīdzīgākas. Līdzīgi kā mūsdienās ir ar rasismu, dženderismu utt. - tam tiek pievērsta pārāk liela uzmanība, kas tiek novērsta no svarīgākajiem jautājumiem.Un dzimstības problēmas Eiropā/Rietumos nerada tikai tas ka pirms 50-100 gadiem sievietes ieguva vienlīdzīgu statusu ar vīriešiem. Dzimstības mazinājusies arī tāpēc, ka ir mazinājusies ģimenes vērtība, laulība vairs nav "obligāta", krietni lielāku vērtību dod karjerai, izglītībai un bērniem, to audzināšanai nav laika, tāpat arī ir ievērojami uzlabota kontracepcija.
 4  0 atbildēt
Nu es varu piekrist, ka vajag pēcnācējus, lai nācija izdzīvotu, bet ir arī jāzin cik daudz. Piemēram, daudzās Āfrikas valstīs ir pat pārāk liels cilvēku pieaugums, ka valdības nav spējīgas visiem nodrošināt izglītību utt. un tāpēc tur nabadzība aug.
 1  0 atbildēt
Ekonomiska nedrošība tāpat kā nabadzība sakropļo vērtības mainot to prioritātes, bojā veselību primāri negatīvi ietekmējot psihi un tad savstarpējās attiecības ir grūti vai neiespējami uzturēt stabilas... Sabiedrība degradējas, tajā aug vienaldzība pret citiem un savtīgums kļūst par normu... Tādos apstākļos ikvienai sievietei ir nenoliedzams risks audzināt bērnu/us vienai, ja nav materiāla atbalsta no tuviniekiem vai kā citādi tad... Stāstus par tādiem gadījumiem katrs ir lasījis. Tagad tam visam kontrastā migrantu ģimene: tai ir nodrošināts atbalsts un naudas pabalsti, nodrošināta tā ka pat var nestrādāt... Un vēl: Katras valsts ekonomijā ir būtiska nozīme līdzekļu sadalei, ar tiem var regulēt itin visus procesus tādējādi vai nu veicinot sabiedrības dzīves līmeņa uzplaukumu vai tieši pretēji - pazeminot dzīves līmeni veicina iedzīvotāju skaita sarukšanu. P.S. Ir te vēl kāds kuram vēl nav īsti skaidri īstenie cēloņi??? Feminisms ir pēdējā lieta par kuru uztraukties, tā ietekme un nozīme tiek apzināti pārspīlēta..., viens no veidiem kā cilvēku uzmanība tiek novērsta no būtiskā! Taa arī ir visu mēdiju īstenais uzdevums - lielajā informācijaa plūsmā svarīgais vnk paliek nepamanīts! 😎
 1  0 atbildēt
Sākums labs, bet beigas norautas, gaidīju kko vairāk
 0  0 atbildēt