7

 72  6

Pavisam īss komentārs par šodienas Jāņa Dombura sarunu ar trim sarkanajiem saskaniešiem – Jāni Urbanoviču, Jāni Ādamsonu un Igoru Pimenovu.

Lai arī kā Domburs nebūtu sagatavojies intervijai arSaskaņas „līderiem”, diemžēl viņam no tās intervijas nesūd@ nesanāca. Jo kā zināms, mūsu „politiķi” pieprot lielo mākslu atbildēt uz jautājumu neatbildot uz to, un šiem čalīšiem šodien tas īpaši veiksmīgi sanāca. Godīgi sakot, pēc intervijas man vienkārši asiņoja ausis. Principā visa intervija iedalāma dažos lielākos jautājumu blokos, par kuriem tad mūsu varoņi arī pļurināja:

Kādēļ pēc 2014.gada vēlēšanām Saskaņa zaudēja vietas parlamentā;

Krimas aneksijas neatzīšanas;

Skolu reforma;

Saskaņa un Latvijas krievu savienība, kā arī drusciņ par ekonomiku un bankām;

Jāatzīst, ka Saskaņa patiesi ir kļuvusi rietumnieciska, jo visu trīs kungu vāvuļošanā bija visai jūtama Rietumu kultūras ietekmes viena no galvenajām pazīmēm – atbildot uz jautājumiem, tika izmantoti arī anglicismi!

Kādēļ Saskaņa zaudēja vietas parlamentā pēc 2014.gada vēlēšanām?

Ne visai konkrēta atbilde izskanēja no Urbja, kurš teica, ka ļaužu Latvijā ir palicis stipri mazāk un aizbraukušie vienkārši Saeimas vēlēšanās nepiedalījās. Tiesa, par dažiem gadiem sanāk, ka statistiski Jankas un Nila komanda ir zaudējusi 50 000 savu vēlētāju. Bet, protams, kļūdas komunikācijā un citas ziepes netika pieminētas. Saskaņā ar Jankas teikto sanāk, ka faktiski valsts vainīga, ka sarkanie zaudējuši vietas.

Savukārt izbijušais čekists Ādamsons ārpus konteksta pieminēja arī „divvalodības balsojumu”, kurā Nila parakstīšanos par krievu valodu nosauca par „atsevišķu biedru kļūdu”. Tiesa, Urbanovičs uzreiz metās aizstāvēt līdera lēmumu. Jāatzīmē, ka arī šeit Saskaņa nekautrējās caur puķēm pieminēt kādu mistisku provokāciju pret pašu Saskaņu. Tā arī nesapratu, par kādu provokāciju šeit bija runa. Un, jā vairākas reizes intervijā saskanieši piesauca Saskaņas demonizēšanu. Acīmredzot nabadziņi pārāk daudz ir pārskatījušies Kremļa ekstrasensu šovus, it sevišķi konspirāciju teoriju nomocītais Ādamsons.

Zem šī jautājumu bloka iespārdīja Urbanoviča citāts „Latvija ir nepārmaiņu nolemtība”, lai arī ko tas nozīmētu.

Krimas aneksijas neatzīšanas jautājumus;

Te nu rakari locījās kā nu mācēja, taču izrādās, ka Ukrainā Maidanu organizējuši Ādamsona bijušie dienesta biedri, kuriem apriebusies korupcija utt. Viņš lietas zina!

Urbanovičs teica, „Krima tāpat, kā Austrumukraina, būs Ukrainas sastāvdaļa. Kaut kad nākotnē pēc visu iesaistīto (tostarp lielo spēlētāju) dialoga... [Nu gan uzbūra ainiņu].”.

Nevienā brīdī Saskaņas biedri nekritizēja Kremļa rīcību Ukrainas kontekstā.

Skolu reforma;

Saskaņas vecajo padome piesauca Latvijas krievu savienības atšķirīgās aktivitātes, kas ļauj tai ap sevi pulcināt radikālo daļu elektorāta. Taču pašā saknē viņi ir vienisprātis ar Ždanoku, Lindermani un Gapoņenko. Viņi ir pret krievu skolu pāriešanu uz mācībām latviešu valodā. Viņi ir par bilingvālu apmācību, tātad faktiski pret reformu. Tikai viņi mēģinās to apstrīdēt caur tiesu. Īsāk sakot, civilizēti. Pimenovs, būdams labi zināms krievu skolu aizstāvis, centās visu ko pateikt, bet nu ne līdz galam izdevās, jo Domburs šim ļāva runāt, proti, diskreditēt pašam sevi.

Saskaņa un Latvijas krievu savienība un drusciņ pa ekonomiku un bankām;

Ždanoku, Lindermani un Gapoņenko viņi nekritizēja. Acīmredzot bija dots tiešs signāls no augšas „par topošajiem cietumniekiem nerunāt”. Visus citus gan varēja sunīt. Baigi tā arī neko nepateica, bet runāja daudz...

Ādamsons, lielais banku eksperts... nu tur nav ko piebilst, muldēja tik par savām konspirāciju teorijām. Pimenovs un Urbanovičs tik par to, ka mums vajag aizstāvēt savus ļaudis. Viņuprāt, bankas un tranzīts ir tas, kas izglābs valsti.

Tikai šim visam pāri lielu ēnu met viena liela problēma. Domburs tieši uzdodot jautājumu, vai mums tad lūkoties uz sadarbību Austrumu virzienā, tā arī skaidru atbildi nesagaidīja no viesiem. Tikai tukšu muldēšanu vairāku teikumu garumā.

Saskaņai jau 26.maijā būs kongress. Varbūt pēc tā būs viņiem konsekventas atbildes uz konkrētiem jautājumiem. Savādāk visa šī murgaloģija izskatījās baigi jēla un tas par lielu/nopietnu partiju neliecina.

Īsumā tas arī viss. Tikai atgādināšu, ka šis jau ir otrais raidījums, vakar studijā bija Artuss ar savu bandu, un tādā pašā manierē nespēja atbildēt uz gandrīz ne vienu jautājumu. Nesanāca noreaģēt, bet par to arī būtu uzrakstāmi daži komentāri histēriskā Artusa manierē.

Tiem, kuri sataisījušies uz Saeimu, ieteiktu beigt DiR*T, kā Zariņa govij, un uz jautājumiem atbildēt tieši, pat ja tas parāda jūsu patieso seju un nodomus. Vēlētāji ir kļuvuši nedaudz gudrāki un viņiem pietiek ar vienu īsu atbildi, nevis verbālu caureju.

Gunča no Balviem

Izmantotie avoti:
http://kasjaks.lv

Komentāri 7

0/2000

Jāatgādina, ka šie cilvēki bija PAR krievu valodu, kā otru valsts valodu Latvijā....  Nemaz nevaru iedomāties, cik stulbam jābūt, lai par tādiem balsotu. Un neticu, ka Urbanovičam vārds ir Jānis, drīzāk Ģima, vai Vovkins, bet nu latvietis viņš toč nav    

 18  0 atbildēt
Patiesībà saskaņa ir mūsdienu 90 gadu OPG turpinājums, kurš labi maskējas.
 6  0 atbildēt

Raksts kā vienmēr labs +

 3  0 atbildēt

Tas ir labais: sen vajadzēja lietas nosaukt īstajos vārdos. Un vēl prieks, ka "Zariņa gove" ir pazīstama visā Latvijā... slavena...

 0  0 atbildēt